The Grand Tour

F1 oraz pozostałe sporty motorowe w telewizji, prasie i internecie

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez kwmb N cze 05, 2016 14:32  The Grand Tour

Zacząłem nowy temat, aby nie mieszać z TG, a wydaje mi się, że dyskusje będą prowadzone o tym nowym tworze.
Co wiemy:
-start jesienią
-pierwszy odcinek z namiotu w Johanesburgu
-każdy odcinek w innej lokacji
-będzie na Amazon Prime i na Netflixie (?)
Coś mi mówi, że zaangażują jeszcze Bena Collinsa. Pamiętam, że już go raz użyli do materiałów do "Clarkson, Hammond and May LIVE", kiedy to "przypadkiem" go znaleźli w jakiejś kanciapie w podartym kombinezonie Stiga, więc może pójdą za ciosem?
Mały (mimo 1,90m wzrostu), wkurwiony człowiek.
kwmb
 
Dołączył(a): Wt lut 09, 2016 18:59

Postprzez slipstream N cze 05, 2016 17:31  Re: The Grand Tour

Ciekawi mnie na ile okaże się prawdą że ogólnie fabuła programu będzie się opierać na tym czym w sumie stał ostatnim czasy Top Gear, czyli głównie wyzwania danej trójki na dojechanie z punktu A do B w trzech różnych pojazdach. Bo teoretycznie sam tytuł sugerowałby ze to prawda, a i motyw że każdy odcinek w innej lokacji także.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez kwmb N cze 05, 2016 17:56  Re: The Grand Tour

Nie zdziwiłbym się, bo to był właśnie kluczowy magnes TG: trójka przyjaciół jeździ po świecie w szalony sposób i, często, pokazują coś, co wydaje się niemożliwe (Lotus w Patagonii dla przykładu).
Mały (mimo 1,90m wzrostu), wkurwiony człowiek.
kwmb
 
Dołączył(a): Wt lut 09, 2016 18:59

Postprzez Duif N cze 05, 2016 19:14  Re: The Grand Tour

Ale tu nie ma wielkiej tajemnicy już od dłuższego czasu. Co można zaobserwować na ich profilach społecznościowych - m.in. Instagram clarksona. To będzie show podróżniczo-motoryzacyjne. Czyli każdy odcinek czymś w rodzaju odcinków specjalnych top gear. Przy czym - niekoniecznie w starych samochodach. Formuła przyciągającą. Sukces? Praktycznie gwarantowany.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kwmb N cze 05, 2016 19:29  Re: The Grand Tour

Wątpię, obstawiam, że będą też jakieś testy (np.: 3 supersamochody, jak obiecali, ale chyba któryś też wrzucał coś z testowania auta jakiegoś), czyli może to będzie 75% odcinka specjalnego, 25% "zwykłego", bo pewno też będą zapraszać gości.
Mały (mimo 1,90m wzrostu), wkurwiony człowiek.
kwmb
 
Dołączył(a): Wt lut 09, 2016 18:59

Postprzez Woolf N cze 05, 2016 21:37  Re: The Grand Tour

slipstream napisał(a):głównie wyzwania danej trójki na dojechanie z punktu A do B w trzech różnych pojazdach

To może zadziałać. Sam oglądałem odcinki tylko po to, by zobaczyć ich perypetie na trasie, nieraz egzotycznej ;)
Woolf
 
Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 7:47

Postprzez Duif Wt paź 04, 2016 11:56  Re: The Grand Tour

http://autokult.pl/28654,the-grand-tour ... -telewizji

Ciężko to skomentować inaczej niż: Mają rozmach ssss... :twisted:
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez exxxile Wt paź 04, 2016 16:10  Re: The Grand Tour

Opis tej otwierającej sceny kojarzy mi się bardzo mocno z ostatnim Mad Maxem i przedstawionymi tam wykręconymi karawanami pojazdów przemierzającymi pustynne bezdroża.

Natomiast co do samej formuły, ja bym się nawet nie obraził, gdyby w ogóle nie było studia. W ostatnich sezonach motywy podróżnicze były mega, oglądało się je nawet dla samych ujęć i produkcji, a przy takich budżetach na pewno nie ma co się martwić o jakość. Choć przy takim ograniczeniu wątków łatwiej też wyczerpać formułę i znudzić widza.

Zaciekawił mnie też ten Johannesburg na początek - w momencie premiery 18 listopada sam będę przemierzał RPA samochodem :)
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez slipstream Wt paź 04, 2016 16:24  Re: The Grand Tour

Z tym RPA to jest podobno tak że owszem, jako pierwsze studio nagrywali w Johanesburgu, ale w pierwszym odcinku ma być studio nagrane później w USA.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Duif Wt paź 04, 2016 17:07  Re: The Grand Tour

Lokalizacja studia nie będzie miała chyba nic do rzeczy. Studio może być gdzie indziej niż odcinek - skoro myśleli o nagrywaniu studia nawet w Polsce, to by się kleiło.

Natomiast formuła odcinków specjalnych TG była bardzo dobra, jednak jednej rzeczy bardzo brakowało - newsów. Świetny element, który mam nadzieje zostanie w jakiejś, dopuszczalnej przez prawo formie, przeniesiony.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez rocque Wt paź 04, 2016 18:23  Re: The Grand Tour


:-D
"You cannot be sure that you are right unless you understand the arguments against your views better than your opponents do."
- Milton Friedman
Avatar użytkownika
rocque
 
Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 18:04

Postprzez slipstream Wt paź 04, 2016 19:04  Re: The Grand Tour

Chyba bym nie zniósł takiego programu z nimi z nałożonym śmiechem. Czym innym jest autentyczna reakcja widowni, a czym inny taki nałożony śmiech. Powiem że dość słabe...
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez kwmb Wt paź 04, 2016 19:43  Re: The Grand Tour

Tutaj akurat trzeba dodać, że to akurat nie od nich nagranie + to nagranie mogło być z widowni, która oglądała materiał.
Mały (mimo 1,90m wzrostu), wkurwiony człowiek.
kwmb
 
Dołączył(a): Wt lut 09, 2016 18:59

Postprzez slipstream Wt paź 04, 2016 20:51  Re: The Grand Tour

Tak wiem że to z amerykańskiego late show, ale po prostu nie wyobrażałbym sobie w takiej formule tego programu. Jakoś kompletnie to się nie klei do tej trójki...
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Kimkat Śr paź 05, 2016 16:18  Re: The Grand Tour

Wiadomo coś więcej o tym torze?
Kimkat
 
Dołączył(a): Wt gru 29, 2015 10:52
Lokalizacja: Gliwice

Następna strona

Powrót do Sporty motorowe w mediach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości