F1 TV Pro

F1 oraz pozostałe sporty motorowe w telewizji, prasie i internecie

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez cichy Śr lut 28, 2018 22:15  F1 TV Pro

Dzisiaj otrzymaliśmy potwierdzenie, że nowa platforma otrzyma również polską wersję!
:arrow: http://www.f1wm.pl/php/news_id-42301.html

Myślę, że warto dla niej rozpocząć nowy wątek.
Osobiście jest to coś, o czym marzyłem i wierzyłem, że Sky wprowadzi.. myślę, że się skusze, tym bardziej że cena wcale nie jest mocno rażąca.
Jak wy się na to zaopatrujecie?
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez Arnulf Śr lut 28, 2018 22:21  Re: F1 TV Pro

Brakło mi w tej informacji potwierdzenia możliwości obejrzenia wyścigów i poszczególnych sesji z odtworzenia. Niby mamy:

W serwisie znajdą się także materiały archiwalne – do tych będą mieli dostęp kibice na niemal całym świecie za pośrednictwem tańszego planu F1 TV Access, który będzie wzbogacony o o live timing i komentarz radiowy.


Pytanie co rozumiemy jako "archiwalne"? Czy materiały z wyścigów z ubiegłych sezonów czy wyścigów, które odbyły się "dopiero co"? A może i jedno i drugie?
Pamiętam, że w pierwszych doniesieniach o tej platformie wprost było wspomniane, że będzie możliwość odtwarzania wyścigów, które się odbyły.
Niemniej jednak... najprawdopodobniej zdecyduję się na tą formę śledzenia F1 w najbliższym sezonie.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez bartoszcze Śr lut 28, 2018 22:25  Re: F1 TV Pro

Na razie jest dużo niewiadomych.
Póki co chyba pozostanę przy 11, ale zerkam z zaciekawieniem i czekam na pierwsze relacje z rozpoznania bojem :)
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez cwiek Śr lut 28, 2018 22:36  Re: F1 TV Pro

Niech no tylko założą mi światłowód, a nie omieszkam wypróbować :D Trochę szkoda pieniędzy i cierpliwości przy łączu 6mbps ;)
Ostatnio edytowano Cz mar 01, 2018 9:43 przez cwiek, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez kwmb Cz mar 01, 2018 9:19  Re: F1 TV Pro

Arnulf napisał(a):Brakło mi w tej informacji potwierdzenia możliwości obejrzenia wyścigów i poszczególnych sesji z odtworzenia. Niby mamy:

W serwisie znajdą się także materiały archiwalne – do tych będą mieli dostęp kibice na niemal całym świecie za pośrednictwem tańszego planu F1 TV Access, który będzie wzbogacony o o live timing i komentarz radiowy.


Pytanie co rozumiemy jako "archiwalne"? Czy materiały z wyścigów z ubiegłych sezonów czy wyścigów, które odbyły się "dopiero co"? A może i jedno i drugie?
Pamiętam, że w pierwszych doniesieniach o tej platformie wprost było wspomniane, że będzie możliwość odtwarzania wyścigów, które się odbyły.
Niemniej jednak... najprawdopodobniej zdecyduję się na tą formę śledzenia F1 w najbliższym sezonie.

Docelowo miały być wszystkie wyścigi bodajże od drugiej połowy lat '70, czyli od kiedy pojawiły się stałe transmisje, a także ich skróty.
Mały (mimo 1,90m wzrostu), wkurwiony człowiek.
kwmb
 
Dołączył(a): Wt lut 09, 2016 18:59

Postprzez Gie Cz mar 01, 2018 9:39  Re: F1 TV Pro

Czyj komentarz będzie dostępny w poszczególnych wersjach językowych
According to Italian website F1Sport, viewers watching with English commentary on the platform will hear Sky’s UK commentary line-up of David Croft and Martin Brundle.

In addition, Canal+ will provide the French commentary whilst, according to AMuS, RTL are understood to be providing the German commentary feed.
Avatar użytkownika
Gie
 
Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 16:00

Postprzez Europejczyk Cz mar 01, 2018 9:45  Re: F1 TV Pro

Ciekawe co na to stacje telewizyjne ? Takie Eleven na PL na przykład może chce mieć wyłączność... Bo jakby nie patrzeć taka aplikacja zabiera im trochę klientów.
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez slipstream Cz mar 01, 2018 12:48  Re: F1 TV Pro

Takie Eleven na PL na przykład może chce mieć wyłączność...

Albo dostać zniżkę za posiadane lub zakupione w przyszłości prawa.

W każdym razie, jeśli ten przekaz ma pochodzić ze Sky C+ czy RTL w największych krajach, to one zapewne mogą liczyć że to co F1 zapłaci (dosłownie lub w innej formie) za prawa do ścieżki komentatorskiej jakoś zrekompensuje im odpływ widzów do aplikacji. Problemem w takich krajach jak Polska jest - powiem może trochę brzydko - poziom Januszowania widzów. Taki Janusz nadal mimo wszystko woli usiąść wygodnie przed TV i dostać przekaż po polsku. W chwili obecnej jednak fani F1 w Polsce są na tyle ogarnięci, że angielski komentarz w większości nie jest dla nich wadą a wręcz zaletą, podobnie jak obsługa rożnego typu aplikacji, i na tym takie Eleven może stracić.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez cwiek Cz mar 01, 2018 13:22  Re: F1 TV Pro

Albo dostać zniżkę za posiadane lub zakupione w przyszłości prawa.


Dokładnie. W przyszłości może to pójść w tę stronę, że telewizje będą kupowały prawa za pół-darmo. I tak kto bardziej "nowoczesny" i będzie chciał wydać kilka $ miesięcznie, to wykupi sobie pakiet w aplikacji. Kto tylko chce sobie obejrzeć w tradycyjnej formie, zostanie przy TV.

Taki Janusz nadal mimo wszystko woli usiąść wygodnie przed TV i dostać przekaż po polsku.


Jedno, że woli przekaz po polsku niż po angielsku. Drugie, że obecnie jest jeszcze mnóstwo osób w Polsce, dla których TV jest jedyną dopuszczalną przez nich możliwością oglądania transmisji na żywo czy filmów. Kiedyś nt. Netflixa usłyszałem taką opinię od kilka lat starszej osoby ode mnie: "A po co ja mam gdzieś szukać filmu, włączać aplikację, jak on będzie w TV za jakiś czas. Będę wiedział, że jest o 20 to sobie siądę przed TV o 20 i obejrzę" :D

Do takich osób nie przemawia fakt, że oglądanie filmów np. na Netflixie to wygoda, bo nie musisz oglądać o określonej godzinie czy nawet nagrywać filmu na dysk. Podobnie będzie z tą aplikacją od F1.

Inna kwestia to szybkość internetu w Polsce, no ale to się powinno poprawiać z roku na rok.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez Europejczyk Cz mar 01, 2018 13:26  Re: F1 TV Pro

Ja nadal mimo wszystko wolę sobie usiąść przed TV niczym prawdziwy Janusz i obejrzeć sobie PL :twisted:
Aplikacje player.pl w tamtym roku używałem tylko gdy na prawdę nie mogłem być w danej chwili przed tv.
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez slipstream Cz mar 01, 2018 13:44  Re: F1 TV Pro

Do takich osób nie przemawia fakt, że oglądanie filmów np. na Netflixie to wygoda, bo nie musisz oglądać o określonej godzinie czy nawet nagrywać filmu na dysk. Podobnie będzie z tą aplikacją od F1.

No, ze sportem to akurat jest tak, że jak się chce zobaczyć na żywo, to czy telewizja czy aplikacja to ty musisz się dostosować z czasem. I chyba w sumie to co trzyma telewizje jeszcze przy życiu to właśnie sport i wydarzenia na żywo które mają sztywną ramówkę, podobnie jak telewizja.

@Europejczyk nie jestem z tych co mówią że nie mają TV, bo tylko Netflix i tym podobne. No fajnie, tylko też lubię usiąść wygodnie przed dużym ekranem, choćby z podpiętym komputerem do streamingu, a nie oglądać na małym ekranie komputera w imię "wyzwolenia od telewizora". Zresztą telewizor często obrywa rykoszetem za telewizję, choć to dwa różne tematy, bo jak ludzie słyszą telewizor, to jakoś tak trudno im sobie wyobrazić że wcale nie trzeba podpinać anteny, a można np. komputer i oglądać w ten sposób Netflixa i całą resztę.

Do polskiego też nic nie mam, lubię ojczysty, tylko chciałem zwrócić uwagę na proporcje tego, że dla wielu fanów F1 w Polsce w obecnym stanie bez Kubicomanii angielski komentarz nie jest zaporową barierą która będzie odstraszać.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez bartoszcze Cz mar 01, 2018 14:06  Re: F1 TV Pro

slipstream napisał(a):W chwili obecnej jednak fani F1 w Polsce są na tyle ogarnięci, że angielski komentarz w większości nie jest dla nich wadą a wręcz zaletą, podobnie jak obsługa rożnego typu aplikacji, i na tym takie Eleven może stracić.

Na forum f1wm.pl zarejestrowanych jest 10 tysięcy użytkowników (i nie wiadomo jaka część z tego to boty), pisze może tysiąc. To nie są liczby, które obchodzą jakąkolwiek telewizję.

Sam pewnie mógłbym oglądać po angielsku, ale bez rodziny - więc raczej Eleven (i tak z laptopa na telewizor).
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez slipstream Cz mar 01, 2018 15:18  Re: F1 TV Pro

I tak sensu w sumie ta dyskusja i dywagacja nie ma, bo wszystko rozbije się na kosztach dostępu do usługi...
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Endrju Szopen Pn mar 05, 2018 12:06  Re: F1 TV Pro

Na tego typu rozwiązanie czekałem już dawno - oficjalny przekaz F1 jakości SkySports dla szerszej niż tylko brytyjska widowni. Nie narzuca to wyboru ludziom przywiązanym do rodzimego języka dostępu do F1, ale pozwala osobom takim jak np. ja mieć dostęp do rozszerzonego (nie oszukujmy się, bardziej profesjonalnego) przekazu z weekendów wyścigowych, wywiadów na żywo z paddocku i całej reszty - no jeśli kiedykolwiek widzieliście transmisje robione kiedyś przez ITV i BBC, teraz przez SkySports to wiecie o co chodzi (z resztą do tej pory zbieram całe weekendy wyścigowe z brytyjskiej telewizji, muszę kupić w tym sezonie nowy dysk zewnętrzny, bo właśnie osiągsam 2,5 TB materiałów wideo :-P ).

Przyznaję, że z Eleven byłem zadowolony, bo w końcu otrzymałem transisje F1 na znośnym poziomie, a czasem i nawet całkiem dobrym, ale jak tylko wejdzie F1 TV Pro to się za to biorę. Jeśli boicie się wydać kasę w ciemno, a najpierw wiedzieć jak to działa w pratyce - po Asutralii mogę dać Wam znać.

A i tak z Eleven musiałem podłączać kompa pod telewizor, bo konsolowa przeglądarka nie odtwarzała playera, więc pod tym względem nie skomplikuje mi to sprawy - HDMI i jest na dużym ekranie.

slipstream napisał(a):I tak sensu w sumie ta dyskusja i dywagacja nie ma, bo wszystko rozbije się na kosztach dostępu do usługi...


No chyba, że wyjdą bardzo szeroko poza $8-12 na miesiąc, ale skoro mają oficjalnie wejść na polski rynek to powinna być jakaś stała cena i to jest przedział, który mniej więcej ma też Netflix. Jeśli w tym będą transisje na żywo, wybór onboardów, live timing, a do tego archiwalne (całe) sesje (nie tylko 2018) - będzie warte ceny. Ale tak, niech najpierw wejdzie, ja na pewno przetestuję.
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez bartoszcze N mar 11, 2018 22:35  Re: F1 TV Pro

Polska znikła z listy krajów, gdzie F1 TV Pro będzie dostępna.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Następna strona

Powrót do Sporty motorowe w mediach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron