System wyboru kamery

F1 oraz pozostałe sporty motorowe w telewizji, prasie i internecie

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez YodoNk Wt wrz 12, 2006 21:52  System wyboru kamery

Witam wszystkich .

Chcialem zapytac sie was jak to jest z tym systemem ktory swego czasu funkcjonowal na platformie Canal+ . Bylo to niemal idealne i ogladanie bylo bardzo przyjemne. Czy zeby akie cos dzialalo jest wymagana zgoda FIA ?

Pozdrawiam . Marcin
YodoNk
 
Dołączył(a): Pn sie 07, 2006 21:17

Postprzez mkpol Śr wrz 13, 2006 6:32  

Jest potrzebny przekaz cyfrowy. W zasadzie mozliew do realizacji tylko na platformie cyfrowej. Moze TVN jak kupi prawa i uruchomi swoją platformę pokusi się o taki rodzaj przekazu. Ach i jeszcze tak dla formalnosci to bylo na CYFRZE+ , canal+ to tylko jeden z kanałów
jeśli ktoś komuś coś, ewntualnie nikt nikomu nic, to ja przypuszczam, że wątpię
Avatar użytkownika
mkpol
nadszyszkownik
 
Dołączył(a): Pt mar 10, 2006 11:31

Postprzez YodoNk Śr wrz 13, 2006 11:31  

Dobry . Wlasnie tak sobie mysle ze super by bylo gdyby to znow powrocilo ..

Domyslalem sie tez ze dziala to tylko na platformach cyfrowych ale po tym jak Cyfra+ skonczyla to nadawac jakos niemialem okazji slyszec ze jeszcze gdzies tak sie oglada i odrazu przyszlo mi do glowy ze 'szanownemu' FIA sie cos nie podobalo lub cena takigo przekazu byla drozsza

:) Hej
YodoNk
 
Dołączył(a): Pn sie 07, 2006 21:17

Postprzez mkpol Śr wrz 13, 2006 12:00  

Cyfra wydała piekny komunikat ze dla dobra klientów (sic!) w porozumieniu z FIA zaprzestaje transmisji wyscigów F1

na czym to dobro mialo polegac juz nie wyjasnili :-)

Co do samego przekazu to on poprostu jest i kto chce kupic i ma warunki techniczne to ma
jeśli ktoś komuś coś, ewntualnie nikt nikomu nic, to ja przypuszczam, że wątpię
Avatar użytkownika
mkpol
nadszyszkownik
 
Dołączył(a): Pt mar 10, 2006 11:31

Postprzez plastus Cz wrz 14, 2006 19:30  

Warunki techniczne na pewno bedzie mial TVN, ktory wprowadzi platforme cyfrowa.
Maja cos takiego zrobic z LM ze na liscie kanalow widnieje jeden, a pilotem mozna wybrac sobie jak gdyby podkanal z meczem (tak mi sie przynajmniej wydaje)
Taki system jest na niemieckim Premiere (Cokpitm Renndaten Highlights i General) i dziala, wiec mysle ze ci z TVN-y jak by sie sprezyli to by zorganizowali.
Pozostaje oczywiscie problem komentaza, bo mi sie nie za bardzo widzi Martyna komentujaca F1 :D
A moze skaptuja Borówe i Skoobiego :???:
plastus
 
Dołączył(a): Śr sie 02, 2006 7:23
Lokalizacja: Krosno

Postprzez zozu Cz wrz 14, 2006 22:38  

Faktycznie był taki przekaz na c+ pare lat temu. Mój wój miał c+ i widziałem dwa wyścigi. Na 6 lub 8 kanałach były różne transmisje: wyścig, czołówka, on board, boksy, cyferki i coś tam jeszcze... To było coś.
TVN jest ambitny i sądzę, że zrobią dobry magazyn i transmisje F1 w przyszłym roku.

Co do transmisji i ingerencji FIA itd jest w nowym F1racing napisane (ale jeszcze nie czytałem).
Avatar użytkownika
zozu
 
Dołączył(a): N mar 12, 2006 13:13
Lokalizacja: krotoszyn

Postprzez viertolcia Pt wrz 15, 2006 10:07  

A ja jestem w siódnym niebie ze w polsce transmisji na żywo z wydarzeń sportowych nie można przerywac reklamami, bo gdyby było można to byłyby na 100% reklamy jak na RTLu tyle że napewno dłuższe...
KIMI RAIKKONEN FIA FORMULA 1 2007 WORLD CHAMPION
Avatar użytkownika
viertolcia
 
Dołączył(a): Pt sie 26, 2005 18:45
Lokalizacja: Kraków

Postprzez plastus Pt wrz 15, 2006 12:35  

No na C+ bylo
zozu napisał(a):wyścig, czołówka, on board, boksy, cyferki


i jeszcze srodek stawki i ogolne ale i tak najlepsze byly "cyferki" bo to byly te cyferki co maja w boksach zespolow - jak juz sie czlowiek zorientowal to bylo spoko :grin:
plastus
 
Dołączył(a): Śr sie 02, 2006 7:23
Lokalizacja: Krosno

Postprzez McLaren Pt wrz 15, 2006 19:52  

Swoją drogą to to było niesamowite. Nigdy F1 nie oglądało mi się lepiej. Nie było momentów, w których robiło się nudno, bo był taki wybór kamer. Bardzo, bardzo chciałbym, aby kiedyś powróciło na platformę, choć to zapewne to mało prawdopodobne, bo przecież nikt nie czyni ku temu kroków. Trwało to tylko przez jeden sezon, a potem już C+ nie doszło do porozumienia z firmą od przekazu takiej transmisji. Apropos, w Japonii tak transmitowane jest/było(?) Le Mans. :)
.
Avatar użytkownika
McLaren
 
Dołączył(a): Cz wrz 14, 2006 17:18

Postprzez SirKamil Pt wrz 15, 2006 20:38  

Zastanawia mnie tylko czy gdziekolwiek dziś istnieje taki przekaz dostępny dla widzów (za opłatą też)i ile by to kosztowało? W Końcu RTL płacą ponad 100 mln rocznie oferuje jedynie transmisje (z reklamami ale to oczywiste, gdzieś te wypasione miliony ojro muszą się zwrócić) oraz dostęp do boksów, programy w tematyce wywiady itd itp, ale jest to jednak tylko przekaz konwencjonalny.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez plastus Pt wrz 15, 2006 22:48  

plastus napisał(a):Taki system jest na niemieckim Premiere (Cokpitm Renndaten Highlights i General)


Jak juz wiec pisalem na niemieckim PREMIERE jest cos podobnego... ale to tam dziala tak sobie. Szczegolnie Renndaten wyglada kiepsko.
plastus
 
Dołączył(a): Śr sie 02, 2006 7:23
Lokalizacja: Krosno

Postprzez SorakF1 Pt wrz 15, 2006 22:57  

McLaren napisał(a): Trwało to tylko przez jeden sezon


Nie będę się upierał ale chyba dłużej !? Miałem ale nie pamiętam. :-(
___________________________
POZDRO DLA ZAKRĘCONYCH F1
Avatar użytkownika
SorakF1
 
Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 12:44
Lokalizacja: Inowrocław
GG: 209986894

Postprzez SorakF1 Pn gru 25, 2006 13:24  

zozu napisał(a):Faktycznie był taki przekaz na c+ pare lat temu. Mój wój miał c+ i widziałem dwa wyścigi. Na 6 lub 8 kanałach były różne transmisje: wyścig, czołówka, on board, boksy, cyferki i coś tam jeszcze... To było coś.


Ostatnio znowu się o tym mówi w świecie F1. Miejmy nadzieję, że coś z tego będzie?!
___________________________
POZDRO DLA ZAKRĘCONYCH F1
Avatar użytkownika
SorakF1
 
Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 12:44
Lokalizacja: Inowrocław
GG: 209986894

Postprzez TobaccoBoy Pn gru 25, 2006 13:28  

Prawa do tego typu transmisji ( jak i technologię) Bernie parę lat temu opchnął c+ ten z kolei, gdy się okazało, że przynosi to straty ( koszty transportu takiego sprzętu były kosmiczne) po prostu odsprzedał to dla Latynosów ( z Brazylii chyba) więc nie zniknęła ta "funkcja", ale u nas w Europie niet jej.
TobaccoBoy
 

Postprzez manipulator Pn gru 25, 2006 15:26  

TobaccoBoy napisał(a):Prawa do tego typu transmisji ( jak i technologię) Bernie parę lat temu opchnął c+ ten z kolei, gdy się okazało, że przynosi to straty ( koszty transportu takiego sprzętu były kosmiczne) po prostu odsprzedał to dla Latynosów ( z Brazylii chyba) więc nie zniknęła ta "funkcja", ale u nas w Europie niet jej.

...Chyba Premiere ma tą opcje...
Kimi: "Just leave me alone, I know what I'm doing!"
Avatar użytkownika
manipulator
 
Dołączył(a): Wt kwi 18, 2006 14:29

Następna strona

Powrót do Sporty motorowe w mediach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron