"Ostatnie dni chwały" — Dokument o A. Senna

F1 oraz pozostałe sporty motorowe w telewizji, prasie i internecie

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez gregoff Śr lut 07, 2007 0:09  

Widać, że nie mieli praw do filmów z F1 (chyba tylko dwa podczas całego dokumentu). Też mi się zrobiło smutno, ale takie życie, nic teraz nie poradzimy. Ważny aby w przyszłości nic podobnego się nie stało.

Co do samego dokumentu to rzetelnie bez większych fajewerków przedstawiona sylwetka. Tylko jedna poważniejsza z dyskwalifikacją Senny z wyścigu. Akurat za ścięcie szykany a nie za spowodowanie wypadku.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez TobaccoBoy Śr lut 07, 2007 0:11  

Hmm... interesujący dokument. Zwłaszcza relacje Bergera i ludzi z obsługi toru zapada w pamięć. Szkoda, że sam film miał raczej formę hołdu i tylko hołdu, gdyż takich filmów jest wiele (wiem, nie w polskiej tv). Ale dobrze, że w ogóle był.

PS: Zapewne teraz zaczną się litanie do Brazylijczyka. Nie zrozumcie mnie źle, sam mam głęboki szacunek do senny, ale bezustanne nawijanie o nim i uznawanie za najwyższy autorytet powoduje wyblaknięcie tego poczucia dumy i szczęścia, że F1 miała takiego człowieka. Szacunek dla niego najlepiej okażmy chwilą ciszy, miast bezproduktywną rozmową...
TobaccoBoy
 

Postprzez gregoff Śr lut 07, 2007 0:17  

Ano jasne. Ale jednak człowieka cholera bierze, że aż dwóch kierowców musiało zapłacić życiem aby zaczęły się zmiany w podejściu do bezpieczeństwa kierowców.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez TobaccoBoy Śr lut 07, 2007 0:18  

gregoff, a te zmiany są teraz krytykowane przez kibiców (w tym wielu naszych forumowiczów).... To jest ironia losu; fani (niektórzy) Senny uważają manię FIA z bezpieczeństwem w roli głównej za najgorsze co jet, a najlepiej by konstruktorzy mieli wolne pole do popisu....
TobaccoBoy
 

Postprzez gregoff Śr lut 07, 2007 0:31  

Ja się do nich nie zaliczam to po pierwsze a po drugie nie widziałem jakiejś wielkiej nagonki na samą konstrukcję bolidów. Jak już to na nowe tory w kalendarzy plus zmiany starych na bardziej bezpieczne. To sprawa zawsze dyskusyjna. Ale jednak nowe pokolenie fanów nie są tak silnie związani z F1 czasów Senny, nawet ja to ledwo pamiętam więc ciężko im zrozumieć niebezpieczeństwo które jest w F1. Przecież od tylu lat nikt nie zginął więc po co się zabezpieczać...
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez yankess Śr lut 07, 2007 0:35  

film cholernie dający do myslenia. Zostaje przy swoim zdaniu odnośnie przepisow FiA w kwestii bezpieczenstwa, ale po obejrzeniu tego wydaje mi sie, że nie bede miał do nich aż tak dużego żalu, jak do tej pory przy nowych rystrykcjach kilka ciekawych ujęc z tego dokumentu
Avatar użytkownika
yankess
 
Dołączył(a): N gru 03, 2006 22:57
Lokalizacja: B'ham/KRK/CK

Postprzez TobaccoBoy Śr lut 07, 2007 0:36  

W USA przeprowadzono kilka lat temu sondę, w której pytano czego chcą więcej w wyścigach samochodowych (nie zależnie jakich). Wyniki zmroziły krew w żyłach wielu: 60% chce więcej akcji, w tym wypadków, najlepiej widowiskowych. Naukowcy i socjolodzy mówią, że to w sumie jest cecha nie tylko amerykańska.... Do czego zmierzam? Większość za pewne się domyśla...
TobaccoBoy
 

Postprzez gregoff Śr lut 07, 2007 0:55  

Bo sport zastępuje ludziom potrzebę rozrywki. Kiedyś były walki gladiatorów i tym podobne sprawy. A teraz biją się w bardziej kulturalny sposób. Nie dziwię się np Amerykanom, że lubią NASCAR, NFL czy NBA (szczególnie kiedy zaczęto zmieniać przepisy i znowu można rzucać średnio po 100 punktów na mecz). Bo to są naprawdę strasznie widowiskowe sporty. NFL to jest prawdziwa bitwa między dwoma drużynami a w NBA ostatnio się tyle dzieje, że trudno opisać (liczba dogrywek jest oszałamiająca).
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez sadektom Śr lut 07, 2007 6:52  

Swietny dokument. Dobre zdjecia oraz analiza calego dnia wyscigu na Imoli ale bylo widac ze wszystko nie bylo powiedziane (zespol Williamsa sie nie wypowiadal). Wywiady z jego bliskimi, trener, rodzina, inni kierowcy. Tez sie wzruszylem... .
Avatar użytkownika
sadektom
 
Dołączył(a): Pn wrz 19, 2005 10:58
Lokalizacja: Kolno woj. podlaskie
GG: 1067561

Postprzez Cinek Śr lut 07, 2007 8:44  

OT:
tv.wp.pl napisał(a):środa
2007-02-07 01:55 TVP3 Regionalna
Ostatnie dni sław
Ayrton Senna był najprawdopodobniej najlepszym kierowcą rajdowym wszech czasów.

:-? :-? :-? :???: :evil:
Avatar użytkownika
Cinek
 
Dołączył(a): N gru 03, 2006 0:30

Postprzez deeze Śr lut 07, 2007 10:05  

Nieźleś wykopał cinek... Co za żenada! Jak ja tego nienawidzę! :evil:
Czy ktoś nagrał może ten dokument i by zarzucił na rapidshare'a?
Courtesy is not expensive and can pay big dividends
...i okazało się, że J. Obrocki to burak.
Avatar użytkownika
deeze
 
Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 2:41
Lokalizacja: Warszawa/Krosno

Postprzez Pieczar Śr lut 07, 2007 10:56  

deeze napisał(a):Czy ktoś nagrał może ten dokument i by zarzucił na rapidshare'a?

O to samo chciałem zapytać ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez 5cuderi4 Śr lut 07, 2007 11:02  

Chciałem zauważyć jedną rzecz. To była pierwsza część dokumentu o Sennie, a dzisiaj o tej samej godzinie będzie druga część.
Avatar użytkownika
5cuderi4
 
Dołączył(a): Pt sty 27, 2006 19:34
Lokalizacja: Warszawa
GG: 1551549

Postprzez gregoff Śr lut 07, 2007 11:09  

Nie ma o tym nic w programie, więc chyba się pomyliłeś.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez 5cuderi4 Śr lut 07, 2007 11:53  

Ehhh. Wczoraj w telegazecie zauważyłem, że było napisane, że to była część pierwsza dokumentu. To pomyślałem, że jak jest część pierwsza to musi być też i druga, to tuż po zakończeniu dokumentu zajrzałem na program dzisiejszy w telegazecie i było napisane, że część druga będzie emitowana tak jak już napisałem wcześniej. Teraz zajrzałem to rzeczywiście nic nie ma napisanego na ten temat. Nie rozumiem tutaj nic. :-?
Avatar użytkownika
5cuderi4
 
Dołączył(a): Pt sty 27, 2006 19:34
Lokalizacja: Warszawa
GG: 1551549

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sporty motorowe w mediach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość