Transmisje F1 w Polsacie i jakość komentarza

F1 oraz pozostałe sporty motorowe w telewizji, prasie i internecie

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez TobaccoBoy So mar 17, 2007 3:13  

Stary Zientarski powraca do komentowania F1 (dla młodszych- Włodek kiedyś był naczelnym komentatorem F1 w Polsce). W sumie wiele się nie zmieniło....

Sokół rządzi...

PS: Jak wyjaśniono w tv, Polsat jest przede wszystkim nastawiony na początkujących widzów i Ci są najważniejsi. W sumie rozumiem to, bo fanów F1 z prawdziwego zdarzenia jest GARSTKA w Polsce i nastawianie się na tą grupę odbiorców tylko by zaszkodziło Polsatowi (tak samo jest w ITV)

Treningi i Kwal w Polsacie (bo ITV tylko daje skróty tych) ale wyścig w ITV.
TobaccoBoy
 

Postprzez sex pistols So mar 17, 2007 8:38  

Wreszcie komentator ktory potrafi powiedziec cos czego nie przeczytalem w necie, lub nie wiedzialem wczesniej- brawo Mikołaj! Gdyby wywalili jeszcze borowczyka i dali Możdżyńskiego to by bylo milo sluchac
Avatar użytkownika
sex pistols
moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 6:17
Lokalizacja: Poznań

Postprzez gregoff So mar 17, 2007 9:47  

Trochę za mało odważny jest Mikołaj, powinien częściej prowadzić dialog z Borowyczkiem, ale ja nie mam porównania za bardzo do tego co wyprawiał Borowczyk ze Skubisem. Według mnie powineń być ZIentarski jeszcze do tego duetu dokoptowany i wtedy by było idealni :)
Ogólnie Borowczyk zasuwa jak karabin maszynowy a Sokół wtrąca ciekawe "newsy" z toru i to na razie się sprawdza w wyścigu będzie już goręcej i dopiero wtedy zobaczymy co potrafią.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez TobaccoBoy So mar 17, 2007 11:11  

gregoff, wierz mi, nie chciałbyś Zientarskiego za mikrofonem w wyscigu. Kto raz to przeżył, nie jest tym samym miłośnikiem F1, o nie. :P

Chłopaki ni ustępują tym z ITV (chodzi o Rydera i Allena) jeśli chodzi o dialog, tyle że tamci są brytyjskimi komentatorami, a to jest plus, bop tam motorsport to święto, nie happening pod Kubicę (choć rozumiem Polsat)
TobaccoBoy
 

Postprzez Alassane Bamba So mar 17, 2007 11:16  

Studio ujdzie, w każdym razie jest lepsze od tego z roku ubiegłego. Komentarz mi sie podoba, Sokół póki co sprawdza się naprawdę dobrze, nie to co zacinający się Scooby, zresztą Borówa przy nim też jakoś tak się bardziej stara, co prawda śpiący byłem, ale podczas quala przyuważyłem tylko jeden przydługi monolog pana Andrzeja :-)
"At the press conference they asked me if Hamiltons penalty was fair. I said yes immediately. I do not even know why they penalized him, but for me it was fair, and I said yes." - F. Alonso
Avatar użytkownika
Alassane Bamba
 
Dołączył(a): Wt paź 10, 2006 16:57

Postprzez A-J-P So mar 17, 2007 11:54  f1 w polsacie sport i polsacie

Jak wam sie podobaja relacje F1?
Od czwartu do poniedzialku na polsacie sport magazyn F1 Live
Zientarscy prowadza i maja gosci, troche wywiadow z toru, troche materialow.

Komentarz - mysle ,ze z Sokolem to trafili akurat i odrazu widac ,ze komentatorzy sa na torze bo jeszcze czegos nie pokazali w tv a oni juz to wiedzieli - jak ten podnosnik , ktorym jeden wyjechal. Pozatym podawane czasy i miedzyczasy odrazu i widza co sie dzieje na calym torze o czym informuja.

Ogolnie chyba f1 w tv weszla w polsce na wyzszy poziom niz ostatnio.

Tylko to ciagle gadanie o kubicy.....
A-J-P
 
Dołączył(a): Wt sie 08, 2006 18:31
Lokalizacja: Łódź

Postprzez K9G So mar 17, 2007 12:09  

Tez mnie drazni czasem ciagle gadanie o Kubicy. No, ale coz zrobic.
Denerwuje mnie tez jak ciagle powtarzaja X legitymuje sie czasem ...... Non stop. Powiedzial by ze X uzyskal czas ....., X wykrecil czas .... a nie non stop legitymuje, legitymuje. Drazni mnie to.
Avatar użytkownika
K9G
 
Dołączył(a): Wt mar 14, 2006 15:26
Lokalizacja: KRK

Postprzez patgaw So mar 17, 2007 12:18  

sokol dobrze prawi, bardzo mi sie to podoba widac ze zna sie chlopak na rzeczy, a borowczyk jest taki bardziej od komentarza tzn ze jak kubica cos dobrze zrobi to on podniesie glos itd.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez TobaccoBoy So mar 17, 2007 12:19  

Oglądanie treningów i Kwalu z na żywo i to po polsku- ja na to idę i oglądam w Polsacie i Polsacie Sport. Natomiast wyścig tylko w ITV, bo "naszego Roberta" nie zniosę.

Sokół i Borówa to chyba optimum jeśli chodzi o polski komentarz, bo jest i merytorycznie (Mikołaj) i medialnie (Borówa). Inny skład byłby za "zmulaszczy" jak powiada już bratanek, albo za "gópi" (patrz poprzednie lata)

Zientarski wraca na stare śmieci, F1 z nim kiedyś to była trauma, teraz z synkiem może coś zdziałają.

W sumie pozytywnie się rozczarowałem.

PSD: Co do Kubicy, to zrozumcie: Polsat musi zarobić na tym , by się to jemu opłacało, a jedynym sposobem jest przyciąganie nowych widzów, którzy ściągną reklamodawców. A tylko garstka widzów w Polsce F1 (czyli MY) jest w temacie wiec nie psioczcie, to jest powszechne w każdej tv, która transmituje F1.

PS2: Interesujące:
Obrazek
TobaccoBoy
 

Postprzez im9ulse So mar 17, 2007 12:22  

studio z Zientarskimi do bani...
live z Borowa i Sokolem extra (prawie sie nie myla,podaja duzo ciekawostek poza kamera,milkna jak sa komunikaty radiowe i...Sokol rzeczowo gada) wielki plus za to.
Villeneuve(97),Tracy(03),Button(09),Bottas my racing idols...
RACING - because football,basketball,baseball & golf only require ONE BALL...
Avatar użytkownika
im9ulse
 
Dołączył(a): So lip 23, 2005 0:03
Lokalizacja: Old Danzig

Postprzez McLuke So mar 17, 2007 12:31  

im9ulse napisał(a):milkna jak sa komunikaty radiowe


No to ja mam zupełnie inne wrażenie-jak są podawane komunikaty radiowe, to Borówa zaczyna gadać jeszcze więcej :x
Tak jak pod koniec quala, w momencie gdy Iceman zjechał do pitu. Zaczęli do niego gadać, a Borówa równocześnie z "radiem".
Poza tym jest całkiem nieźle-przede wszystkim przez to, że Mikołaj Sokół wtrąca ciekawostki z toru. Za to wielki plus :)
"Racing, competing, is in my blood. It's part of me, it's part of my life; I've been doing it all my life. And it stands up before anything else." - Ayrton Senna
Avatar użytkownika
McLuke
 
Dołączył(a): Pn gru 05, 2005 19:27
Lokalizacja: Poznań
GG: 7404068

Postprzez bioly74 So mar 17, 2007 12:33  

Studio jest jak dla mnie fatalne. Już bym wolał żeby powrócił Skubis, bo jego to się chociaż "jako tako" jeszcze słuchało. Komentarz wypada bardzo dobrze. Wreszcie zaczęli zwracać uwage na Live Timing i podają czasy z różnych sektorów, za to plus. Mylą się już co raz rzadziej co też oczywiście dobrze o nich świadczy. Szczerze mówiąc taki skład komentatorów jaki obecnie jest jest chyba idealny (jak na polskie warunki) i nie trzeba już nic zmieniać.

Ps: Temat chyba powinien być w "Sporty motorwe w Mediach" :-)
Avatar użytkownika
bioly74
 
Dołączył(a): Śr sie 16, 2006 9:09
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Postprzez slipstream So mar 17, 2007 12:34  

Poziom relacji in plus - Przede wszyztkim rozeznanie w sytuacji na torze czego my nie widzimy (bo dotychczas widzieliśmy wiecej niż słyszeliśmy od komentatorów), studio to żałosna szopka (pseudo poetyckagwara Zientarskich mnie po prostu drażni).

Owszem, wiem ze jedymnym sposobem nagrania nowychn widzów jest Robert bo z całym szacunkiem nie jestesmy głównym targetem dla Polsatu (my jako znawcy - tu taka mała laurka), ale nawet samym Robertem można pokazać nieco więcej na czym polega F1.

Ale rozumiem że nie my stanowi największą grupę widzów, a jedynie plebs i to pod jego poziom merytoryczny trzeba wszystko robić aby go utrzymać przed TV.
Ostatnio edytowano So mar 17, 2007 12:35 przez slipstream, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez 5cuderi4 So mar 17, 2007 12:35  

TobaccoBoy napisał(a):Co do Kubicy, to zrozumcie: Polsat musi zarobić na tym , by się to jemu opłacało, a jedynym sposobem jest przyciąganie nowych widzów, którzy ściągną reklamodawców. A tylko garstka widzów w Polsce F1 (czyli MY) jest w temacie wiec nie psioczcie, to jest powszechne w każdej tv, która transmituje F1.
Oczywiście rozumiem/y, ale jak wczoraj oglądałem tą rozmowę w studiu Polsatu Sport przed treningami to aż się chciało wyłączyć głos w TV. Specjalnie zwracałem uwagę na to, ile czasu poświęcają Kubicy, a ile czasu innym aspektom i się trochę tym zraziłem. Program trwał chyba ok. godziny, a o Robercie mówili ponad 45 minut. :???: Najlepiej było to widać podczas wywiadu z Nickiem i Robertem. Nicka zapytali tylko o wyniki treningów, otrzymali jedno, może dwa zdania na ten temat i pokazali wywiad z Robertem. Ten trwał już dobre 5 minut chyba. Wypytywali Go o tyle rzeczy, że aż głowa mała w porównaniu do Heidfelda. :-o Mam nadzieję, że się to poprawi w ciągu sezonu. :grin: Poza tym zafascynowaniem Robertem, to reszta jest jak najbardziej OK. Bardzo dobrze, że zaangażowali do pracy Macieja Sokoła. Bardzo dużo wnosi do relacji i stają się przez to one jeszcze bardziej ciekawe. :-D
Ostatnio edytowano So mar 17, 2007 12:37 przez 5cuderi4, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
5cuderi4
 
Dołączył(a): Pt sty 27, 2006 19:34
Lokalizacja: Warszawa
GG: 1551549

Postprzez Jakuzo So mar 17, 2007 12:35  

McLuke napisał(a):im9ulse napisał:
milkna jak sa komunikaty radiowe


No to ja mam zupełnie inne wrażenie-jak są podawane komunikaty radiowe, to Borówa zaczyna gadać jeszcze więcej
Tak jak pod koniec quala, w momencie gdy Iceman zjechał do pitu. Zaczęli do niego gadać, a Borówa równocześnie z "radiem".


To ja napisze tak:
Podczas treningow w czwartek w nocy, nie milkli i wkurzalo mnie to, ale Borowa pozniej powiedzial, ze ich po prostu nie slysza i dlatego psiocza. Wczoraj juz bylo wszystko ok ale tylko ze strony Borowy, ktory jak widzi team radio, to siedzi cicho i pozniej tlumaczy jak zrozumie. Fakt - pod koniec quala gdy Kimi rozmawial przez team radio, to Borowa tez gadal, ale to raz mu sie zdarzylo. Natomiast podczas sesji Sokol tez podczas team radio zespolu Renault gadal...
Obrazek
Avatar użytkownika
Jakuzo
 
Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 19:48
Lokalizacja: zza winkla

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sporty motorowe w mediach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość