Czy przekaz telewizyjny jest na miarę technologii F1 ?

F1 oraz pozostałe sporty motorowe w telewizji, prasie i internecie

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Daniel Wt maja 23, 2006 16:22  

Też zauważyłem, że oglądając ściągnięte GP Australi z neta i porównując je do retransmisji w TV4, to odgłosu silników i całego otoczenia w ściągniętym GP są o wiele głośniejsze noi jak była mowa takie bardziej kolorowe.
2 Fast + 2 Furious = F1
Avatar użytkownika
Daniel
 
Dołączył(a): Wt wrz 27, 2005 18:20
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez deZZember Wt maja 23, 2006 20:22  

piotrgt napisał(a):TV4 i Polsat są ze sobą bardzo powiązane
Tak dokładnie to Polsat jest właścicielem TV4, to tak jak Skoda i VW :-P
piotrgt napisał(a):więc Formuła 1 powinna być również transmitowana i to obszerniej przez Polsat Sport

Z tego co wiem, to to nie jest taka prosta sprawa -za transmiję w każdej oddzielnej stacji trzeba płącić Berniemu ogromne sumy pieniędzy (przypominam: obecnie tylko 10% trafia do kieszeni zespołów, reszte zgarnia Ecclestone), więc transmitując wyścigi zarówno na TV4 jak i na Polsat Sport musięli by podwójnie zapłacić (bo dwie rżne telewizje, Berniego nie obchodzi, że to ten sam właściciel). A że pieniądze w większości (albo nawet w całości) wykładają sponsorzy, to chcą, by F1 (i ich reklamy) były puszczane jak najszerszej publiczności, więc transmisje tylko w Polsacie Sport odpadają (TV4 jest ogólnodostępna i nadawana również z nadajników naziemnych) i całe szczęście, bo nie mam Polsatu Sport ;-P

Daniel napisał(a):Też zauważyłem, że oglądając ściągnięte GP Australi z neta i porównując je do retransmisji w TV4, to odgłosu silników i całego otoczenia w ściągniętym GP są o wiele głośniejsze noi jak była mowa takie bardziej kolorowe.
Może TV4 nie nadaje w stereo, a może Twój telewizor nie ma stereo (naprawde nie wiem, czy TV4 używa stereo). Kolory -cóż, może TV4 nie nadaje cyfrowego przekazu?

Ja mam słaby telewizor, jakiegoś 14-calowego Watsona, o stereo mogę pomarzyć. Dla mnie zawsze to, co oglądam na kompie, jest dużo lepsze od tego, co w telewizji. A TV-Ripy wyścigów z ITV po prostu są niesamowite! Niestety na żywo mogę oglądać je tylko w TV4, nie mam ani RTL ani innych programó, gdzie jest transmitowany. I tak powtónie zawsze oglądam TV-Ripy z ITV :P
Avatar użytkownika
deZZember
 
Dołączył(a): Cz lip 14, 2005 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mjarczak Wt maja 30, 2006 19:25  

na jakich angielskich stacja można oglądać f1 ?
mjarczak
 

Postprzez palik Wt maja 30, 2006 20:12  

Z tego co wiem to chyba nie mjarczak :-( Ale musze powiedziec ze mi sie marzy taka transmisja z F1 ,w ktorej to my bedziemy mogli sobie wybierac zawodnika ktorego chcemy ogladac i w kazdej chwili zerknac na tabele czasow :) oby te marzenia sie niedlugo zmienily na rzeczywistosc.
palik
 

Postprzez viertolcia Wt maja 30, 2006 20:19  

To twoje marzenie zostało już spełnione pod koniec lat '90 na cyfrze+ był taki kanał (a właściwie 7) "Formula 1" i tam na każdym kanale miałeś albo poszczególnego kierowce, sytacje w grupie, na prowadzeniu, tabele z czasami itp. każde na oddzielnym kanale. Niestety ten kanał już nie istnieje.
KIMI RAIKKONEN FIA FORMULA 1 2007 WORLD CHAMPION
Avatar użytkownika
viertolcia
 
Dołączył(a): Pt sie 26, 2005 18:45
Lokalizacja: Kraków

Postprzez mjarczak Wt maja 30, 2006 21:01  

mnie sie narazie marzy żeby sprzechali po ang a nie po niem :] tyle styka a nie moge znaleźdź kanału na któym moje marzenie by sie spełniło :]
mjarczak
 

Postprzez W Wt maja 30, 2006 21:26  

mjarczak napisał(a):sprzechali

"Szprechali"...
:-P
Avatar użytkownika
W
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 19:49

Postprzez palik Śr maja 31, 2006 9:36  

W laatch 90 to ja nie mialem zielonego pojecia co to F1 :-D
palik
 

Postprzez SPIDER So lip 15, 2006 9:46  

W czasie oglądania Frand Prix USA zauważyłem kilka zmian w przekazie, które pokazują więcej informacji. Oto screeny:

Najszybsze okrążenia:

Obrazek

Prędkości na jej pomiarze:

Obrazek

Mały bajer, mapka, która pokazuje gdzie jest najbliższy przeciwnik:

Obrazek

Może to efekty przeprowadzonej niedawno przez FIA ankiety...?
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez im9ulse So lip 15, 2006 10:27  

SPIDER napisał(a):Może to efekty przeprowadzonej niedawno przez FIA ankiety...?

zobaczymy we Francji jak bedzie...moim zdaniem powinny takie bajerki pozostac...no i powinien byc nonstop pasek u gory z pozycjami (tak jak w relacjach z amerykanskich serii).
Villeneuve(97),Tracy(03),Button(09),Bottas my racing idols...
RACING - because football,basketball,baseball & golf only require ONE BALL...
Avatar użytkownika
im9ulse
 
Dołączył(a): So lip 23, 2005 0:03
Lokalizacja: Old Danzig

Postprzez Mariusz So lip 15, 2006 11:00  

O ile się nie mylę to rok i dwa lata temu w Stanach Zjednoczonych było podobnie, tzn. pojawiły się pewne elementy graficzne pokazujące prędkości bolidów itp. Później już tego nie było w kolejnych eliminacjach. Wydaje mi się, że tylko Amerykanie tak zrobili i we Francji oraz dalej już tak nie będzie. Pamiętam też, że przed kilkoma laty podczas GP USA F1 pokazano chyba po raz pierwszy nową grafikę, taką podobną, która jest teraz podczas realizacji. Później, po pewnych zmianach przyjęła się ona na stałe. Wtedy było jeszcze 6 kierowców pokazywanych, teraz mamy 8 nazwisk. No i oni chyba też jako pierwsi wprowadzili ten element ze skrzynią biegów, jej przełożeniami, prędkością, przeciążeniami, jaki teraz jest widoczny czasami z lewej strony ekranu w czasie wyścigu.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez slipstream So gru 02, 2006 16:59  

No i jak przed chwilą zobaczyłem ten cudowny format 16;9 na transmisji skoków uswiadomiłem sobie jak teoretycznie najbardziej zaawansowany technicznie sport na ziemi jest w erze kamienia łupanego z przekazem. Owy format 16:9 ni jak inaczej nie może świadczyć o tym, ze przekaz jest realizowany w systemie HighDefinitionTV.
I tak sie zastanawiam czy doczekamy się przekazu HD z F1 - Wszak ma go już piłka nożna (liga mistrzów, MŚ) na skokach widze tez sprawdzają, a i w naszych ligach siatkówki czy żużla tez ma zagości za sprawą Polsatu (zamuwili u Sony nawet stosowne wozy nadawcze i mają odpalić kanał Polsat Sport HD).
Wiem że w pełni można tego doswiadczyc jednynie na plazmie czy LCD tuziez w dodatku na jakiejs platformie cyfrowej, jednak zwykłą telewizja w niczym nie przeszkadza aby odbierac taki obraz, więc czemu F1 tak bardzo pozostaje w tyle.
HDTV nie jest taką utopią jak multiprzekaz i jest to format który zrobi to samo co swego czasu PAL z SECAMEM.
Szkoda by było gdyby wiodacy technologicznie sport jako ostatni przesiadł się na najnowocześniejsza technologie przekazu, a mysle że Bernie powinien to rozwazyć bardziej niż przekaz internetowy, bo HD jako wkrótce panujacy standard jest z pewnością konieczna inwestycją zamiast pchanie sie znowu w jakieś niesprawdzone wymysły.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Poprzednia strona

Powrót do Sporty motorowe w mediach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości