Czy przekaz telewizyjny jest na miarę technologii F1 ?

F1 oraz pozostałe sporty motorowe w telewizji, prasie i internecie

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez W So maja 06, 2006 13:21  

Odpowiadając na pytanie zadane w temacie:
NIE.

Stwierdzam tak, po kolejnych problemach w czasie kwalifikacji.
Można oczekiwać w tak kasowym sporcie, coś takiego nie prawa bytu, a jednak.
Chaos - błędy, brak czasów, dezorientacja widza.
Avatar użytkownika
W
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 19:49

Postprzez SPIDER So maja 06, 2006 13:28  

Nawet był kłopot, gdy realizator pokazał, że jest czerwona flaga :eek:.
Ogólnie już od GP San Marino jest beznadziejnie.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez W So maja 06, 2006 13:30  

SPIDER napisał(a):Ogólnie już od GP San Marino jest beznadziejnie.

Nie wiem, czy to wina ludzi, czy sprzętu i programy komputerowego.
Już podczas pierwszych kwalifikacji w nowym formacie było źle.
Dzisiaj przeszli sami siebie.
Avatar użytkownika
W
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 19:49

Postprzez Pieczar So maja 06, 2006 14:23  

Z tego co mówili na RTL-u to mieli problemy z komputerami. Pewnie jakiś nowy wirus :-D
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez im9ulse So maja 06, 2006 17:50  

tak to jest jak ogladacie jakies szemrane transmisje...trzeba ogladac TV4 - oni maja obraz jakosci kosmosu ,dzwiek THC i wlasne komputery do obliczania statystyk...malo tego oni wysylaja 5 swoich wozow transmisyjnych i dwoch "przeznawcow F1" ,Adriana"Kamien-na-twarz" Skubisa i Andrzeja "Ploteczke" Borowczyka...maja oni dostep do calego padoczku z ktorego wprost spijaja informacje i dziela sie nimi z widzami.Kazde nastepne GP jest na wyzszym poziomie.BRAWO TV4
Villeneuve(97),Tracy(03),Button(09),Bottas my racing idols...
RACING - because football,basketball,baseball & golf only require ONE BALL...
Avatar użytkownika
im9ulse
 
Dołączył(a): So lip 23, 2005 0:03
Lokalizacja: Old Danzig

Postprzez Ave N maja 21, 2006 17:14  

Polecam ogladanie wstepu do wyscigow na TV Nova (ok 30 min.). Kolejny raz Czesi bija naszych o glowe pod kazdym wzgledem. Heh.
Avatar użytkownika
Ave
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 18:39
Lokalizacja: Wroclaw

Postprzez deZZember N maja 21, 2006 17:44  

To powiem coś o realizacji w TV4.

Mam wrażenie, że TV4 tak źle wypada, bo oni to mają sponsorowane, za biedny jest Polsat, żeby ich było stać na taką realizację, jak w ITV czy choćby RTL. Do tego dochodzi brak chęci i zrozumienia szefowstwa TV4 (może wpływa na to jednak jeszcze mała, choć szybko rosnąca, popularność F1 w Polsce) -dam przykład: mają ograniczony czas antenowy, nieprzekraczalny. Chyba podczas GP Europy nie pokazali nawet podium! Natomiast, jak np. w TVP skoki narciarski potrafiły się przedłużyć nawet o godzinę, nie było problemów. Dlatego myślę, że w miarę wzrostu popularności F1 wzrośnie jakość transmisji (oczywiście tej "otoczki", bo przecież sam przekaz jest dla wszystkich jednakowy i realizowany przez FOAM). Co do komentarzy -to to inna brocha. Tak naprawdę super znawców F1 jest w Polsce mało, Borowczyk od zawsze interesował się motorsportem, dlatego on jest w miarę odpowiedni. Skubisa wcześniej nie znałem. Oczywiście w miarę, co nie znaczy super, ale oczywiście w Polsce ze świecą szukać odpowiednich ludzi (kiedyś, jak miałem jeszcze Eurosport, był taki polski komentaror większości relacji ze sportów motorowych, jak Nascar, IRL, rajd Dakar i chyba też Moto GP, o ile dobrze pamiętam miał na imię Grzegorz, ale głowy nie dam -on byłby moim zdaniem odpowiedni).

Myślę, że jakość realizacji będzie się poprawiać. Mam tylko obawy, żźe jak sponsorzy przestaną sponsorować, to nie będzie odważnych albo zamożnych (raczej to drugie), żeby wykupić prawa. No i reklam byłoby więcej niż na RTLu.
Avatar użytkownika
deZZember
 
Dołączył(a): Cz lip 14, 2005 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez SPIDER N maja 21, 2006 18:02  

deZZember napisał(a):ITV czy choćby RTL

De facto, RTL za prawa do transmisji płaci najwięcej (102 mln $). Drugie jest ITV (51 mln $) a trzecie Włoskie RAI (48 mln $). Stawkę zamyka Holenderska SBS (4 mln $).
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez viertolcia N maja 21, 2006 19:15  

Nie wiem jak u was, ale u mnie przekaz jest dużo lepszy na RTLu niż na TV4 i nie chodzi tu o otoczkę ale sam wyścig! Kolory na RTLu sa bardziej żywe, a ostrośc jakby większa.
KIMI RAIKKONEN FIA FORMULA 1 2007 WORLD CHAMPION
Avatar użytkownika
viertolcia
 
Dołączył(a): Pt sie 26, 2005 18:45
Lokalizacja: Kraków

Postprzez W N maja 21, 2006 19:20  

TV4 jest takie... pastelowe...
8)
Avatar użytkownika
W
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 19:49

Postprzez slipstream N maja 21, 2006 20:20  

viertolcia napisał(a):Kolory na RTLu sa bardziej żywe, a ostrośc jakby większa


Już nie mówiąc o przytłuminym dzwięku - oczywiście na TV4. Na RTL duuużo lepiej słucha się jak pracują silniki F1
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Pussik N maja 21, 2006 23:06  

Mam pytanie, odnośnie TV4.

Czy podczas wyścigów WRC, jak dają porównanie dwóch kierowców na zasadzie ghosta, to oni to sami robią (graficy TV4) czy odbierają od ogólnego realizatora WRC?
Peter Windsor: Kimi, what do you think about the new revised Q3?
Kimi: I think so that I don't know what are you talking about. They changed Q3? Why they change it?
Avatar użytkownika
Pussik
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 8:12
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Postprzez slipstream Pn maja 22, 2006 7:37  

Pussik napisał(a):oni to sami robią (graficy TV4) czy odbierają od ogólnego realizatora WRC


To się nazywa "Virtual Spectator" i zapodaje firma przygotowująca relację. Pussik nie schlebiaj tak mozliwościami naszym telewizją... a i chęcie i pomysłu pewnie też by nie było

Czy podczas wyścigów WRC

:evil:
Rajdy, ludzie! róznice Rajd a wyścig tutaj http://f1wm.pl/forum/viewtopic.php?t=241
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez im9ulse Pn maja 22, 2006 9:24  

Pussik napisał(a):Czy podczas wyścigów WRC, jak dają porównanie dwóch kierowców na zasadzie ghosta, to oni to sami robią (graficy TV4) czy odbierają od ogólnego realizatora WRC?

dokladnie to jest VirtualSpectator mozesz sobie (wykupic?) i miec to samo na swoim kompie...kiedys chyba bylo darmowe.TV4 pewnie kupuje skrot WRC i jedynie moze dodac "farmazony Borowy" i lekko pociac :) i chyba nic wiecej,zreszta w ES tez jest skrot/relacja z WRC i jest to praktycznie to samo co na TV4...BTW.taki system przydalby sie w czasie relacji z F1 - mozna by bylo zobaczyc np.jak kto wchodzi w zakret i z jaka predkoscia...
Villeneuve(97),Tracy(03),Button(09),Bottas my racing idols...
RACING - because football,basketball,baseball & golf only require ONE BALL...
Avatar użytkownika
im9ulse
 
Dołączył(a): So lip 23, 2005 0:03
Lokalizacja: Old Danzig

Postprzez PiotrGT Wt maja 23, 2006 15:57  

TV4 i Polsat są ze sobą bardzo powiązane więc Formuła 1 powinna być również transmitowana i to obszerniej przez Polsat Sport (tak jak Polska Liga Siatkówki). Tam przynajmniej lepszy obraz i dźwięk. Jedyne to co jest z F1 na Polsacie Sport jest Inside GP komentowane przez Scoobiego :shock:
Obrazek
www.wrcrally.pl - Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Świata
Avatar użytkownika
PiotrGT
 
Dołączył(a): Cz gru 08, 2005 20:43
Lokalizacja: Siedlce
GG: 1192116

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sporty motorowe w mediach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości