TopSpeed — prędkość z ograniczeniami ?

F1 oraz pozostałe sporty motorowe w telewizji, prasie i internecie

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez slipstream Pn wrz 26, 2005 19:40  TopSpeed — prędkość z ograniczeniami ?

Uważam że jednak warto odnotowac pojawienie się nowego magazynu o sportach motorowych których u nas jest jak na lekarstwo. Prawdę mówiąc od dawna czekam na porzadny magazyn sumujący w jednym F1, WRC, CART i wszelkie dziedziny sportu motorowego, ale jakoś nikt nie chce mi zrobić dobrze :( . Choć ponoć jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego. Wracając jednak do TopSpeeda (którego napis jednoznacznie kojarzy mi się z TopGear :? ), to zdecydowanie za mało - prawdę mówiąc nie piszą tam nic więcej czegoi bym nie wiedział (ale ze mnie omnibus :mrgreen:), ale ani Layoutem, ani merytoryką owa gazeta mnie nie powaliła. I jeszcze jak zobaczyłem felieton pana Skubisa :? .

Swoją droga nasuwa się pytanie dlaczego nie przetrwało u nas tak porządnie przekrojowe pismo jak AutoSport ? - Owszem nie traktowało wszystkiego tak dokładnie i szczególowo jak F1Racing ale dobrze, bo według mnie o to chodziło - Comiesięczna Panorama sportowa z miesiąca na miesiąc we wszystkich seriach motorowych (nawet o kartingu pisali). Niestety ani TopSpeed, ani Autoklub mnie ostatnio nie usatysfakcjonowały...
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez im9ulse Pn wrz 26, 2005 19:52  

szkoda ze w TopSport nie ma NASCAR,GP2,IRL,CHAMPCAR ,ale ogolnie nie jest zle - nie wiem czemu tak "jedziecie" ta gazete przeciez to dopiero PIERWSZY numer ,moze bedzie lepiej. Ja sie ciesze ze jest duzo tekstu i malo reklam - to jest duzy plus - a najwiekszy minus to "opoznienie" newsow.
Villeneuve(97),Tracy(03),Button(09),Bottas my racing idols...
RACING - because football,basketball,baseball & golf only require ONE BALL...
Avatar użytkownika
im9ulse
 
Dołączył(a): So lip 23, 2005 0:03
Lokalizacja: Old Danzig

Postprzez Pieczar Pn wrz 26, 2005 21:16  

Heh musze iść do empiku i ją przejrzeć :D Cena wydaje się kusząca.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez krisow Pn wrz 26, 2005 21:20  

Polacy mała zarabiają i czasopismom trudno się utrzymac na rynku, tak sądzę przynajmniej. Zauważcie, że nie ma u nas ogólnosportowego tygodnika jakim był kiedyś np. SPORTOWIEC czy przez krótką chwilę MECZ.
Obrazek
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Avatar użytkownika
krisow
 
Dołączył(a): Pt lip 29, 2005 13:16
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Postprzez gregoff Pn wrz 26, 2005 22:42  

Zbyt duża konkurencja. Jeśli ktoś ma więcje kasy i internet to praktycznie wszystko może znależć za darmo w necie.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez W Pn wrz 26, 2005 22:46  

krisow napisał(a):ogólnosportowego tygodnika jakim był kiedyś np. SPORTOWIEC czy przez krótką chwilę MECZ

Ogólnosportowy "Mecz"...?
To jest paradoks.

"TopSpeed" mógłby przyspieszyć i zmiejszyć liczbę stron na rzecz ukazywania się co tydzień. Miesięcznik dotyczący tak dynamicznej dziedziny sportu wygląda groteskowo.

Przejrzałem gazetkę i sprawia dobre wrażenie.
Przyjemne czasopismo.
Avatar użytkownika
W
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 19:49

Postprzez Mariusz Wt wrz 27, 2005 7:51  

slipstream napisał(a):Uważam że jednak warto odnotowac pojawienie się nowego magazynu o sportach motorowych których u nas jest jak na lekarstwo.

No cóż, w innym dziale chciałem tylko zasygnalizować pojawienie się nowego pisemka. Ale ponabijać posty zawsze można hehe.
slipstream napisał(a):Prawdę mówiąc od dawna czekam na porzadny magazyn sumujący w jednym F1, WRC, CART i wszelkie dziedziny sportu motorowego

Ja również, do tego najlepiej po polsku..
slipstream napisał(a):Wracając jednak do TopSpeeda (którego napis jednoznacznie kojarzy mi się z TopGear Confused ), to zdecydowanie za mało

Mnie sie to skojarzyło z "Wyprzedź mnie!", ale nie wiem czemu. Jeśli chodzi o szate graficzną, to moim zdaniem jest średniej jakości. Natomiast merytorycznie to nie będę tego komentował, gdyż nie czuję się kompetentny. Po prostu nie przeczytałem wsztystkiego i jedynie przekartkowałem to i owo. Ale chyba nie jest tak źle, bo dostrzegłem tam kilka nazwisk, które już z prasą motoryzacyjną i mediami coś współnego miały. Ogólnie to hyba jest polskie przedsięwzięcie, a nie tak jak "F1 Racing" robione na Zachodzie tylko z polskim tłumaczeniem.
slipstream napisał(a):Swoją droga nasuwa się pytanie dlaczego nie przetrwało u nas tak porządnie przekrojowe pismo jak AutoSport ?

Nie mam pojęcia! Ale zawsze z nostalgią wspominam to pisemko. Mam z resztą chyba wszystkie numery, oraz te, które ukazywały się w dodatku i nawet wydanie specjalne. To było coś super! W dobie, kiedy jeszcze nie wszyscy (w tym ja) mogli mieć bez problemu dostęp do sieci Internet była to swego rodzaju biblia dla fanów F1 w Polsce (i nie tylko F1 i nie tylko w Polsce).
impulse9 napisał(a):ta gazete przeciez to dopiero PIERWSZY numer ,moze bedzie lepiej

Ja też bym nie przekreślał tak od razu nowego miesięcznika. Ale słowa krytyki od fanów, konsumentów, odbiorców są chyba dobre. Wtedy redakcja wie co poprawić, z czego zrezygnować. Może oni jeszcze osiągną przyzwoity poziom.
Pieczar napisał(a):Cena wydaje się kusząca.

Fakt, nie jest za wysoka. Jak na polskie warunki wręcz optymalna moim zdaniem. Za to duży plus.
gregoff napisał(a):Zbyt duża konkurencja. Jeśli ktoś ma więcje kasy i internet to praktycznie wszystko może znależć za darmo w necie.

Właśnie na rynku polskim casopism o F1 czy wyścigach samochodowych z najwyższej półki na świecie nie ma właściwie. Tak że konkurencjia prawie nie istnieje. Ale ważne jest to, że liczba czytelników też nie jest jeszcze tak optymalna, by wydawca mógł czerpać z tego zyski. Co do Internetu sie zgodzę. Aczkolwiek casami lubię poszeleścić kartką papieru, może to ze względu na moje zainteresowanie ogólną historią, ale gazeta/czasopismo też ma swój urok, nawet w początkach XXI wieku!

A może by tak we własnym gronie założyć jakies sportowe czasopismo o F1 i innych seriach wyścigowych? Oczywiście myślę tu wyłacznie o wersji internetowaj, np. w PDF. Jest tu chyba na forum kilka osób, które mają coś do powiedzenia i znają się na sportach samochodowych.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez Mac1602 Wt wrz 27, 2005 14:15  

W napisał(a):"TopSpeed" mógłby przyspieszyć i zmiejszyć liczbę stron na rzecz ukazywania się co tydzień. Miesięcznik dotyczący tak dynamicznej dziedziny sportu wygląda groteskowo.

Patrz F1Racing... :P
*tygodnik :arrow: Niemożliwe.... 8)

impulse9 napisał(a):najwiekszy minus to "opoznienie" newsow.

Magazyn poszedł do druku koło 12-13 września...

Mariusz napisał(a):Ogólnie to chyba jest polskie przedsięwzięcie

Tak, to polskie przedsięwzięcie.

slipstream napisał(a):prawdę mówiąc nie piszą tam nic więcej czegoi bym nie wiedział

A o czym chciałbyś wiedzieć? 8)

Może drugi numer Cię porwie... Dowiesz się czegoś nowego 8)
Avatar użytkownika
Mac1602
redaktor
 
Dołączył(a): Pt cze 24, 2005 15:57
Lokalizacja: Krosno
GG: 2885356

Postprzez Pieczar Wt wrz 27, 2005 17:12  

Mac1602 czyżbyś maczał palce w tworzeniu tego pisma :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Mac1602 Wt wrz 27, 2005 17:42  

JA? Nieee.... :wink:
Avatar użytkownika
Mac1602
redaktor
 
Dołączył(a): Pt cze 24, 2005 15:57
Lokalizacja: Krosno
GG: 2885356

Postprzez Mariusz Wt wrz 27, 2005 18:43  

Spójrzcie sobie na stopkę redakcyjną i wszystko się wyjaśni.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez gregoff Wt wrz 27, 2005 18:43  

Mac1602 napisał(a):JA? Nieee....


Hehe, aż z krzesła spadłem :mrgreen: Mistrz ciętej riposty :D :wink:
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez im9ulse Wt wrz 27, 2005 18:56  

mac1602 = Radek Aksamit ???? :twisted:
Villeneuve(97),Tracy(03),Button(09),Bottas my racing idols...
RACING - because football,basketball,baseball & golf only require ONE BALL...
Avatar użytkownika
im9ulse
 
Dołączył(a): So lip 23, 2005 0:03
Lokalizacja: Old Danzig

Postprzez Mac1602 Wt wrz 27, 2005 19:04  

Maciej Czapiński / Mac1602...

Radek Aksamit to 'The Edge' 8)
Avatar użytkownika
Mac1602
redaktor
 
Dołączył(a): Pt cze 24, 2005 15:57
Lokalizacja: Krosno
GG: 2885356

Postprzez Pieczar Wt wrz 27, 2005 22:28  

To dobrze - jak się nam gazeta nie będzie podobać to będziemy mieli się na kim wyżywać :mrgreen: ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Następna strona

Powrót do Sporty motorowe w mediach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości