"F1 Racing"

F1 oraz pozostałe sporty motorowe w telewizji, prasie i internecie

Moderator: Ekipa Różne

Czy czytasz magazyn "F1 Racing"?

Tak
330
57%
Nie
245
43%
 
Liczba głosów : 575

Postprzez Lukas Cz kwi 05, 2012 11:03  Re: "F1 Racing"

No to podpowiem, że wyborcza jak nawkłada dodatków to ma jeszcze lepszy stosunek cena/objętość. Jakby się tak zastanowić to papier toaletowy nawet im ustępuje w tej klasyfikacji...

Przykładowo Harvard Business Review sprzedaje swoją gazetę za 125zł/około 140 stron. Rozumiem, że nie warto go w ogóle kupować? ;)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez bartek1042 Cz kwi 05, 2012 11:19  Re: "F1 Racing"

No ale to jest gazeta dla określonej wąskiej grupy ludzi (którzy lubią biznes, więc kasy na takie coś im nie żal), a F1R jest gazetą produkowaną dla mas. Ja osobiście wolę poczytać za darmo informacje o F1 podane na stronach internetowych, które będą podobne do tych z F1Racing (no może bez takich wywiadów) i zachować te 12zł ;)
Avatar użytkownika
bartek1042
 
Dołączył(a): Pn mar 22, 2010 16:00
Lokalizacja: Polanica-Zdrój

Postprzez Lukas Cz kwi 05, 2012 11:31  Re: "F1 Racing"

Jeśli F1Racing z nakładem kilka tysięcy jest dla "mas" to myślę, że mamy różne definicje mas :)
Poza tym sam magazyn nie jest nastawiony na newsy i praktycznie większości rzeczy tam zawartych nie znajdziesz na stronkach - może od 2010 się trochę zmieniło ;)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Pieczar Cz kwi 05, 2012 12:25  Re: "F1 Racing"

bartek1042 napisał(a):Ja osobiście nie kupuje już F1 Racing od grudnia 2010 - IMO nie powinno być takiej ceny (12zł) za tak cienki (jeżeli chodzi o objętość) magazyn. Za podobną cenę można kupić pisma co najmniej dwa razy grubsze (ot przykład TG, który pomimo tego, że ciągle drożeje o tą złotówkę, nadal jest tańszy i oferuje o jakieś 50 stron więcej). Czekam kiedy cena wzrośnie do 20zł

A od kiedy to liczba stron decyduje o cenie? Nie, nie ilość a jakość się liczy. Gazeta nie może być tania bo jest tylko dla wąskiej grupy odbiorców, szczególnie w Polsce. Nie wiem jaki jest nakład w Polsce, ale pewnie pare tyś. egzemplarzy. A prawie 20 zł to już F1 Racing parę lat temu u nas kosztował.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez slipstream Cz kwi 05, 2012 12:52  Re: "F1 Racing"

Idą tokiem ceny do ilości stron, takie BMW M3 wcale nie powinno kosztować tyle więcej od Renault Laguny, bo praktycznie ma taką same wymiary.

Nie o ilość papieru chodzi w cenie, a własność intelektualną. Czyli nie płacisz za to ile drzew poszło na marnacje, a za to ze redaktorzy jeżdżą pop wyścigach, przeprowadzają wywiady i za wiedzę redaktorów. Coś zupełnie niematerialnego jak w starym dowcipie o mechaniku.

    Przyjeżdża klient i mówi że mu silnik przerywa, kopci i w ogóle do tyłu, na co mechanik bierze śrubokręt, przykręca jedną śrubkę i wszystko działa pięknie. "100 zł się należy" na co klient oburzony ze jak to, ze to 5 sekund trwało, ze to tylko przykręcenie śruby, na co mechanik "za przykręcenie śruby 5 zł, 95 za to że wiedziałem którą".

Oczywiście wiem że to trudne do pojęcia płacić za coś "niematerialnego" bo sam się z tym zmagam w zawodzie, a i pewnie wielu także, no ale tak to właśnie jest. Bo oczywiście można dać 5 dych mechanikowi który będzie naprawiał silnik tydzień i rozkręci pół silnika szukając problemu bo nie będzie miał wiedzy żeby go zidentyfikować, ale klient będzie "usatysfakcjonowany" bo zapłacił mniej a widać że mechanik się napracował. Tylko czy o to naprawdę chodzi?
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez SirKamil Cz kwi 05, 2012 13:12  Re: "F1 Racing"

Top Gear to dla F1Racing taka sama alternatywa jak "Polski Caravaning" albo "Pani Domu". Jedno jest o F1 a drugie to moto-masówka o wszystkim i o niczym w nieco bananowym wydaniu z raczej śladowymi ilościami motorsportu, ale za to masą reklam.

Jeśli F1R nie powinno kosztować 12 zł to ile powinno? Wszystkie inne niszowe/branżowe/fanowskie tytułu wydane w dobrej jakości z niewielką ilością reklam i niewielkim nakładem swoje kosztują a kokosów z tego i tak nie ma.

btw. daleko mi do wychwalania F1R, ale uważam- i nikt nie musi się ze mną zgadzać- że jeśli już mamy taki tytuł na rynku to lektura obowiązkowa dla każdego fana F1... Być może gdyby małolaty to czytały, nawet w takim już niemal jedynie historycznym wydaniu jaki obecnie prezentuje F1R, z komentarzy na wszelkich popularnych serwisach, blogach F1 etc. nie buchałaby tak przeraźliwa głupota, że oczy pieką :|

A prawie 20 zł to już F1 Racing parę lat temu u nas kosztował.

Prawie 15. Dokładnie 14,95 przez pierwsze kilka numerów :lol:
Ostatnio edytowano Cz kwi 05, 2012 13:32 przez SirKamil, łącznie edytowano 2 razy
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez slipstream Cz kwi 05, 2012 13:23  Re: "F1 Racing"

Bo to tez kształtuje rynek. Taki nawet TopGear właśnie jest masówką dla wszystkich, a skoro ma tak ogromny zasięg to jest masa reklam za które płacą reklamodawcy przez co cena gazety może być niższa. Do tego większa ilość nabywców dzięki ogólnemu profilowi pisma to znów można dodatkowo obniżyć cenę. I tak to się wzajemnie napędza.

Pisma branżowe i specjalistyczne (a do nich wlicza się F1R) to biegun przeciwny - jest to wąska grupa odbiorców, która dodatkowo ceni sobie treść, a nie oglądanie reklam. Mamy więc mniej reklam co już podnosi cenę, a dodatkowo właśnie ta wąska grupa docelowa która jednak musi zapłacić za produkt aby dalej istniał.

Jak masówkę za 5 zł kupi 50 tys. ludzi to i tak jest to większy zysk niż 5 tys. ludzi płacących nawet 20 zł. A same koszta papieru i druku są naprawdę marginalne w cenie dowolnej gazety, żeby to ilość stron decydowała o cenie.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Pieczar Cz kwi 05, 2012 15:16  Re: "F1 Racing"

Prawie 15. Dokładnie 14,95 przez pierwsze kilka numerów

Wydawało mi się, że było bliżej 18, ale mam słabą pamięć :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Marker Cz kwi 05, 2012 19:37  Re: "F1 Racing"

Mając 12 zł,bartek1042 potrafi całkowicie odmienić swoje życie. Szacun
Avatar użytkownika
Marker
 
Dołączył(a): Wt sie 04, 2009 13:42
Lokalizacja: Choroszcz
GG: 4354013

Postprzez MarK Śr sie 29, 2012 22:40  Re: "F1 Racing"

Tak z ciekawości bo F1 Racing dłuuuugo nie kupowałem. Warto jeszcze się za tym magazynem rozejrzeć w Empiku bo znajdę tam coś treściwego, czy ponad relacje i zapowiedzi wyścigów się nie wybija?
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez pepsi-opc Śr sie 29, 2012 23:51  Re: "F1 Racing"

Jak dla mnie są tam ciekawe artykuły jednak wolę kupić F1 Racing po premierze za 2-3zł na Śródmieściu.
Avatar użytkownika
pepsi-opc
 
Dołączył(a): So maja 16, 2009 22:47
Lokalizacja: Sochaczew
GG: 8255927

Postprzez VShila Pn kwi 22, 2013 19:06  Re: "F1 Racing"

Obrazek
A już myślałam że to jakiś żart... Ciekawe co nam powie w tym wywiadzie.
#FORZAJULES



Ostatni stint Webbera to poezja - Angulo
Magnussen, Magnussen, Magnussen, Magnussen, Magnussen, Magnussen...
Avatar użytkownika
VShila
 
Dołączył(a): N cze 07, 2009 19:12
Lokalizacja: Lublin
GG: 8946211

Postprzez SirKamil Śr maja 01, 2013 16:40  Re: "F1 Racing"

Z wielką ostrożnością podchodźcie do tego co wygaduje w wywiadze Briatore. Bardzo dużo w nim dyrdymałów :-)
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez cichy Cz cze 19, 2014 8:26  Re: "F1 Racing"

Ostatnio w F1 Racing były pytania kibiców go Romana, mógłby ktoś to wrzucić?
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez Angulo So lip 26, 2014 12:51  Re: "F1 Racing"

Z ciekawości zapytam: czy ktokolwiek z Was rozumie felieton pt. "Druga połowa kierowcy"? Ja przyznam, że od pierwszego pojawienia się zupełnie nic. :twisted:
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sporty motorowe w mediach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron