Polscy dziennikarze nie mają zielonego pojęcia o F1

F1 oraz pozostałe sporty motorowe w telewizji, prasie i internecie

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Carlos Śr gru 28, 2005 0:01  Polscy dziennikarze nie mają zielonego pojęcia o F1

Według mnie jeśli Kubica by zaczął jeździć jako 1 lub 2 kierowca w wyścigach to by bardzo wzrosło zainteresowanie F1. Polscy dziennikarze nie mają zielonego pojęcia o F1. Jak czytam czasami w dzienikach malutki artykuł o F1 to wychodze z założenia że oni piszą by coś było o F1 najczęściej jest to byle co. Niech sie teraz zaczną więcej pisać o F1 a nie rozprawki na temat czy Adam Małysz wylądował telemarkiem czy nie.
Carlos
 

Postprzez Bart Śr gru 28, 2005 10:13  

Ja tam nie liczę na poprawę wiedzy polskich dziennikarzy w sferze sportów motorowych, a szczególnie F1. A najlepsze i najśmieszniejsze dla mnie jest to, że na chyba każdej konferencji prasowej Kubicy w Polsce jest obecny Borówa. Uwielbiam go. :evil:
Avatar użytkownika
Bart
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 20:45
Lokalizacja: Kąśna Dolna/Kraków
GG: 1284088

Postprzez Johniss Śr gru 28, 2005 11:11  

czlowiek uczy sie przez cale zycie. dziennikarz, ktory chce sie czegos dowiedziec o F1 w koncu nauczy sie istotnych spraw, wejdzie wglab dyscypliny i po kilku latach moze stac sie specem :)
Johniss
 

Postprzez slipstream Śr gru 28, 2005 12:12  

Bart napisał(a):najlepsze i najśmieszniejsze dla mnie jest to, że na chyba każdej konferencji prasowej Kubicy w Polsce jest obecny Borówa

Może przez to że dostał fuchę przy komentowaniu na TV4 wszyscy mają go za eksperta heee. Choć jakby nie patrzeć z redakcji sportowych w TV i Dziennikach ma jaby nie było największe doświadczenioe z F1...
Johniss napisał(a):wejdzie wglab dyscypliny i po kilku latach moze stac sie specem

oglądając TV 4 zastanawiam się jak długo to jeszcze potrwa...
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez SirKamil Śr gru 28, 2005 12:37  

A ty masz pojęcie o genetyce? Po co mieć pojęcie o czymś co się w Twoim fachu praktycznie nie przyda? Śladowe ilości jakie zajmowała F1 jest przyczyną śladowego zainteresowania tą dyscypliną w naszym kraju.

Jeśli Robert zaczął by jeździć i co ważne odnosić sukcesy jako kierowca główny faktycznie wzrosło by zainteresowanie F1. Wtedy natomiast machina zostanie uruchumiona... inwestycje w transmisje, programy i poszukiwania ludzi obeznanych w F1. Nie bój się.... szpak Ci nie będzie relacjonował wyścigów :-P
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez SPIDER Śr gru 28, 2005 12:44  

slipstream napisał(a):oglądając TV 4 zastanawiam się jak długo to jeszcze potrwa...

Trafna uwaga slipstream. Oni się uważają za takich "speców".
Tylko prawada jest taka, że onie to maglują (nie wiem ile lat, bo patrze na RTL-u) i co z tego wiedzą - NIC :???: :?.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez slipstream Śr gru 28, 2005 12:52  

SirKamil napisał(a):Nie bój się.... szpak Ci nie będzie relacjonował wyścigów

Obawiam się jednak że w TVP tak może być...

SirKamil napisał(a):Śladowe ilości jakie zajmowała F1 jest przyczyną śladowego zainteresowania tą dyscypliną w naszym kraju

w pełni popieram.

SirKamil napisał(a):A ty masz pojęcie o genetyce? Po co mieć pojęcie o czymś co się w Twoim fachu praktycznie nie przyda?

Jak się zabieram do komentowania badań w genetyce to staram się mieć o tym pojęcie i starm sie przekazać to tak, żeby ci co nie mieli z tym styczności (i nadal nie mają) przynajmniej zrozumieli ogólną ideę - tak z gruntu wygląda fachowe pojecie do komentowania pewnych wydarzeń (nie tylko sportowych).

SPIDER napisał(a):Tylko prawada jest taka, że onie to maglują (nie wiem ile lat, bo patrze na RTL-u) i co z tego wiedzą - NIC

Ja rozumiem że nie mamy żadnego byłego kierowcy F1 (jak ci z RTL-u), ale jest tyle źródeł z których można się wiele dowiedzieć (wiemy przecież o tym sami). Zastanawiam się czy oni w ogóle po wyjściu ze studia przeglądają co tam w świecie F1 słychać czy tylko sprawdzają jakąś stronę przed wejsciem do studia na nastepny wyścig. (o ile w ogóle do takiego minimum się ograniczają)
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Johniss Śr gru 28, 2005 12:59  

slipstream napisał(a): Zastanawiam się czy oni w ogóle po wyjściu ze studia przeglądają co tam w świecie F1 słychać czy tylko sprawdzają jakąś stronę przed wejsciem do studia na nastepny wyścig. (o ile w ogóle do takiego minimum się ograniczają)


nie no, przeciez borowczyk zawsze wyskoczy ze swoimi ploteczkami w czasie transmisji ;]
Johniss
 

Postprzez Krzyżu Śr gru 28, 2005 13:01  

slipstream napisał(a):SirKamil napisał:
Nie bój się.... szpak Ci nie będzie relacjonował wyścigów
Obawiam się jednak że w TVP tak może być...


Ojej - Szpakowski i Formuła 1... to byłaby TRAGEDIA.

"Proszę państwa i oto widzimy szwed Kini Makonen oddał znakomite wyprzedanie zakończone telemarkiem, oj nie przepraszam to był Grzegorz... znaczy nasz rodak Robert Kubica :)"
Krzyżu
 

Postprzez slipstream Śr gru 28, 2005 13:04  

Właściwie to pewnie nie będzie Dariusz Szpakowski tylko Włodzimierz Szaranowicz... I wtedy bedziemy mieli pełno "Fajterów" na torze (jak ma to teraz miejsce w skokach)
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Arczyn Śr gru 28, 2005 13:17  

Borowczyk wydaje mi się, że wiedzę ma całkiem sporą, tylko gdy gada na żywo nie potrafi wszystkiego skoordynować, no i ten jego sposób eee mówienia jest po prostu eee dobijający...
Co znaczy kierowca podczas transmisji było widać na przykładzie Roberta i Biernackiego, skoro tego pierwszego nie będzie już w studiu powinni postarać się o drugiego, albo chociaż o Wierczuka! Co by o nim nie mówić, to przed Robertem on był najbliżej F1 i jakąś wiedzę o wyścigach musi posiadać.
Avatar użytkownika
Arczyn
 
Dołączył(a): Pn sie 15, 2005 21:52

Postprzez SPIDER Śr gru 28, 2005 13:31  

slipstream napisał(a):czy oni w ogóle po wyjściu ze studia przeglądają co tam w świecie F1 słychać

Nie mają kiedy. Muszą "ochłonąć" po swoich wypocinach :eek:.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez W Śr gru 28, 2005 13:44  

Johniss napisał(a):nie no, przeciez borowczyk zawsze wyskoczy ze swoimi ploteczkami w czasie transmisji

No... Nie ma to jak ploteczka, którą podaje PAP.

Krzyżu napisał(a):Szpakowski i Formuła 1...

Ja się nie przejmuję. Mam takie guzik na pilocie - "MUTE".
Informacje na ekranie są wyświetlane, więc przynajmniej nikt nie będzie mi kitu wciskał, że widzę McLarena zamiast Minardi.

Nie ma nic gorszego od dziennikarza bez powołania, a takich mamy na pęczki, więc trudno oczekiwać od kogoś kto dzięki skokom narciarskim jeździ po połowie półkuli północnej, żeby jego celem było dobre komentowanie, a nie konkurs na najładniejszą czapkę z pomponami.
Avatar użytkownika
W
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 19:49

Postprzez Bart Śr gru 28, 2005 14:12  

Jakby tak któraś z polskich telewizji ogólnopolskich pokusiła się *tak jak aktualnie TV4) o transmisję F1, to powinni zatrudnić kolesi z Eurosportu. Wiele razy to podkreślałem - do nich porównuję każdego komentatora, szczególnie od sportów motorowych.
Avatar użytkownika
Bart
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 20:45
Lokalizacja: Kąśna Dolna/Kraków
GG: 1284088

Postprzez slipstream Śr gru 28, 2005 15:30  

Bart napisał(a):powinni zatrudnić kolesi z Eurosportu

Słuszna uwaga. Może i redaktor od "czterech kółek" w moim mniemaniu na mistrza mowy polskiej się nie nadaje (aczkolwiek wiedzy mu nie odbieram, po prostu sam sposób mówienia - ale to całkowity mój subiektyw) to panowie od MotoGP...
Johniss napisał(a):nie no, przeciez borowczyk zawsze wyskoczy ze swoimi ploteczkami w czasie transmisji ;]

... świecą tu przykładem jak ciekawie podać taką plotkę (tu ze świata motorów) jednoczesnie komentując to co dzieje się na torze, a jak nic sie ciekawego nie dzieje (co by się w F1 przydało) to mówią o żeczach ciekawych i przyjemnych (bo i z historii cos przytoczą). A i rozmowa między nimi w trakcie komentowania jest całkowicie naturalna.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Następna strona

Powrót do Sporty motorowe w mediach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość