Realizacja telewizyjna wyścigów F1 — jedna wielka porażka?

F1 oraz pozostałe sporty motorowe w telewizji, prasie i internecie

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez chmiel Wt wrz 02, 2008 14:42  Re: Realizacja TV wyścigów F1 - jedna wielka porażka?

Za późno przeczytałem info rafaello, dlatego czekam na opinię kogoś, kto oglądał. Warto oglądać kolejne odcinki?
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez rafaello85 Wt wrz 02, 2008 15:01  Re: Realizacja TV wyścigów F1 - jedna wielka porażka?

chmiel, myślę, że warto :-) Zawsze można dowiedzieć się czegoś ciekawego :wink: W dzisiejszym odcinku było o:
-wyścigach, które odbywały się w latach 30-tych gdy niepodzielnie rządził Mercedes-Benz. Wtedy po raz pierwszy stosowano pit-stopy polegające na wymianie kól i tankowaniu paliwa oraz wymyślano sygnalizację flagami - te elementy stosuje się do dziś.
-rewolcuji w konstrukcji bolidów, która następowała z biegiem lat tzn. kto na co postawił i czy się opłaciło
-lwia część programu była poświęcona zespołowi Franka Williamsa. Omówiono początki działalności Brytyjczyka w F1 - to jak zespół piął się coraz wyżej; jak pozyskiwał sponsorów; jakie relacje tam panują; jakim dysponował kiedyś budżetem i ile wykładali dani sponsorzy ( mowa BMW-Williams F1 ); pokazano fabrykę Williamsa i to, jak testuje się bolidy oraz produkuje niektóre części; była też mowa o wypadku, któremu Frank uległ w latach 80tych ( od tego moemntu porusza sięna wózku inwalidzkim ).
-omawianio jak wielkim biznesem jest F1 i jak ważni są sponsorzy, reklamy i cała otoczka
-pojawiła się osoba Berniego Ecclestona

To takie streszczenie programu w pigułce, chyba nic nie pominąłem :-)
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez TobaccoBoy Wt wrz 02, 2008 15:54  Re: Realizacja TV wyścigów F1 - jedna wielka porażka?

Tak sobie myślałem o czym to jest, a toż to tylko poczciwe "Secret Life Of F1". :tak: Toż tej produkcji zaraz dyszka stuknie (która swego czasu tyle zamętu wywołała po emisji w Discovery Channel Int.), ale dla osoby, które nie siedzi mocno w F1 i jej polityczno-historycznym aspekcie - czemu nie, może to kogoś czegoś nauczy. Zwłaszcza odcinek 3 o technicznym aspekcie F1.
TobaccoBoy
 

Postprzez Teliss Wt wrz 02, 2008 16:06  Re: Realizacja TV wyścigów F1 - jedna wielka porażka?

No nie a ja wtedy na etyce w szkole siedzę :(

Z chęcią bym pooglądał taki programik mówiący o Historii F1. Może ktoś się nim podzielił w internecie :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Teliss
 
Dołączył(a): N maja 06, 2007 14:08

Postprzez lazurexxx Wt wrz 02, 2008 16:14  Re: Realizacja TV wyścigów F1 - jedna wielka porażka?

rafaello85 napisał(a):30-tych gdy niepodzielnie rządził Mercedes-Benz. Wtedy po raz pierwszy stosowano pit-stopy polegające na wymianie kól i tankowaniu paliwa oraz wymyślano sygnalizację flagami - te elementy stosuje się do dziś.

Warto dodać, że sygnalizację flagami we Formule 1 wprowadzono w 63 roku. ;)
Obrazek
lazurexxx
 
Dołączył(a): N lut 11, 2007 14:43
Lokalizacja: Jaworzno/Kraków
GG: 12144399

Postprzez barteks Wt wrz 02, 2008 16:35  Re: Realizacja TV wyścigów F1 - jedna wielka porażka?

Kiedy leci powtórka tego?
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez Endrju Szopen Wt wrz 02, 2008 16:43  Re: Realizacja TV wyścigów F1 - jedna wielka porażka?

A tak, oglądałem dzisiaj... Tylko że jest to program czysto brytyjski i jest nastawiony na brytyjską historię w F1 i zespół Williams, wtedy związany jeszcze z BMW... Być może inaczej będzie w następnych odcinkach? Dobry program jest dla tych, którzy są na etapie początkującym bądź znają historię F1 tylko ze statystyk, nie z opisów :-)

A powtórki chyba nie ma, to jest TVP, oni nie puszczają powtórek takich programów... Chyba że z tym jest inaczej :-D
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez TobaccoBoy Wt wrz 02, 2008 17:13  Re: Realizacja TV wyścigów F1 - jedna wielka porażka?

Jest o F1 z perspektywy brytyjskiej, bo program był skierowany pierwotnie tylko dla Brytyjczyków, a Williams się tam przewija, bo sponsorzy serii to Compaq/HP i BMW 8-)
Następne 2 odcinki będą o polityce w F1 i ostatni o aspekcie konfliktu na linii czynnik ludzki-technika. Jeszcze to pamiętam.

Dziwię się tylko czemu nie stać TVP bardziej teraźniejsze dokumenty o F1, przecież w archiwach ITV, DC sporo tego jest, a publiczny moloch sporo z tych archiwów -za opłatą - wykorzystuje.
TobaccoBoy
 

Postprzez rafaello85 Pn wrz 08, 2008 21:08  Re: Realizacja TV wyścigów F1 - jedna wielka porażka?

Mam prośbę - jutro niestety nie będą mógł obejrzeć tego programu o F1, który poleci na TVP 2. Gdyby ktoś go obejrzał to prosiłbym o wypunktowanie najważniejszych rzeczy, które były w nim poruszane.
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez ht-hubcio Wt wrz 16, 2008 20:26  Re: Realizacja TV wyścigów F1 - jedna wielka porażka?

Dziwię się tylko czemu nie stać TVP bardziej teraźniejsze dokumenty o F1, przecież w archiwach ITV, DC sporo tego jest, a publiczny moloch sporo z tych archiwów -za opłatą - wykorzystuje.
2002 to nie aż takie stare, chociaż oczywiście od tego czasu strasznie dużo się zmieniło (fajnie, że TVP reklamuje to jako produkcja z 2006 r. :D)
Avatar użytkownika
ht-hubcio
 
Dołączył(a): Śr sty 25, 2006 20:25

Postprzez owca Wt wrz 16, 2008 22:22  Re: Realizacja TV wyścigów F1 - jedna wielka porażka?

KURDE! nie zaglądałem wcześniej do tego tematu i dopiero teraz dowiedziałem sie że cos takiego jest emitowane w TV ;( szkoda... juz 3 odcinki mi przepadły ;/ ustawie sobie jakies przypomnienie w telefonie żeby czasem nie zapomnieć i obejrzeć za tydzien ;-)

TobaccoBoy skoro już oglądałeś wcześniej tą serie programów, to czy mógłbyś powiedzieć ile mniej więcej odcinków ona zawiera? mam nadzieje, że TVP2 wykupiło więcej niż tylko 3 pierwsze pilotażowe odcinki, żeby sprawdzić czy to sie w ogóle przyjmie, i za tydzień będę mógł obejrzeć to całe 'The Secret Life of Formula One'. jestem bardzo ciekaw tego programu :-)
LORENZO'S LAND




[uuurl=http://ubanimator.com][iiimg]http://img50.imageshack.us/img50/4710/userbar498843pl3.gif[/img][/uuurl]
Avatar użytkownika
owca
redaktor
 
Dołączył(a): Pn sty 08, 2007 22:57

Poprzednia strona

Powrót do Sporty motorowe w mediach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron