Realizacja telewizyjna wyścigów F1 — jedna wielka porażka?

F1 oraz pozostałe sporty motorowe w telewizji, prasie i internecie

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Fiat_125p Pn lip 14, 2008 20:23  Re: Realizacja TV wyścigów F1 - jedna wielka porażka?

Jedyne czego nie potrafię zrozumieć to brak obrazów z onboardów. Z takiej kamery widać każdy błąd, techniki pokonywania zakrętów, walkę na torze. Ciekawym rozwiązaniem byłoby pokazanie np. na podzielonycm ekranie onboardy z walki między dwoma kierowcami. Ta kamerka waży tak mało , że powinny być dostępne onboardy ze wszystkich bolidów.
Fiat_125p
 

Postprzez TobaccoBoy Pn lip 14, 2008 20:59  Re: Realizacja TV wyścigów F1 - jedna wielka porażka?

Operatorzy satelitarni - którzy mają za ciężką kapuchę prawa do multipleksów - są innego zdania :-)

Po za tym, nagrania onboard mogą zostać zastrzeżone przez zespoły (patrz choćby => wypadek Roberta rok temu) i tylko "stróżówka" (kierownictwo wyścigu) mają prawo do pełnego dostępu.


Chciałbym zaznaczyć jedną kwestię - podejdźcie do tego tematu z nastawieniem "co bym poprawił, co by mi sprawiło radochę", a nie "należy mi się"/"ich obowiązkiem wobec nas" etc. Taka postawa jest charakterystyczna dla małoletnich oraz osób o poglądach lewicowych (polityka), albo kompletnych egoistów....


------------------
------------------

Pozostaje nam tylko dalej oglądać F1 rodem z ery kamienia łupanego jeśli chodzi o ilość podawanych podczas wyścigów informacji i nie zanosi się na szybkie zmiany

W podobny sposób działają grafiki w innych seriach europejskich (patrz Moto Gp/WSBk/BSB/WTCC/DTM/LMS etc....). Mówienie o epoce kamienia łupanego to stanowcze nadużycie. Gdyby taki sposób przedstawiania sytuacji na torze był błędny, to dawno zostałby wyparty przez bardziej czytelny....
TobaccoBoy
 

Postprzez Pieczar Pn lip 14, 2008 21:24  Re: Realizacja TV wyścigów F1 - jedna wielka porażka?

TobaccoBoy napisał(a):Gdyby taki sposób przedstawiania sytuacji na torze był błędny, to dawno zostałby wyparty przez bardziej czytelny....

Ależ on nie jest błędny czy mało czytelny, ja wcale tak nie uważam. Po prostu można by to spokojnie lepiej zrobić :) Chociaż w MotoGP jest już lepiej - bardzo często pokazywana jest klasyfikacja z odstępami na mecie, czy mapka z zaznaczonymi 2-3 zawodnikami.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez patgaw Pt lip 18, 2008 15:20  Re: Realizacja TV wyścigów F1 - jedna wielka porażka?

bardzo podoba mi sie ta high fpsowa kamera, z ktorej pokazuja powtorki z duzym zwolnieniem, np jak mclaren startowal z miejsca byl pokazany poslizg kol, albo jak chyba raikkonen wyjechal za szeroko w ostanim zakrecie w piach poszybowal do gory ;]
:dobrze:
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez SPIDER Pt lip 18, 2008 18:23  Re: Realizacja TV wyścigów F1 - jedna wielka porażka?

Tak. Też na to zwróciłem uwagę. Bardzo ładnie to się prezentuje, a realizator wyłapuje ciekawe ujęcia. Zauważyłem jeszcze dzisiaj dopisek przy zawodniku: "Heidfeld - out lap". Czy jakoś tak.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez patgaw Pt lip 18, 2008 18:59  Re: Realizacja TV wyścigów F1 - jedna wielka porażka?

SPIDER napisał(a):Zauważyłem jeszcze dzisiaj dopisek przy zawodniku: "Heidfeld - out lap". Czy jakoś tak.


to jest od poprzedniego gp.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez kemek Pt lip 18, 2008 19:16  Re: Realizacja TV wyścigów F1 - jedna wielka porażka?

Ten slow motion super (;
Najlepiej wyglądało zwolnienie przejazdu któregoś z Toro Rosso na mokrym i iskry spod samochodu Rosberga [;
シボレー・オプトラ
Avatar użytkownika
kemek
 
Dołączył(a): Cz lut 21, 2008 22:31

Postprzez SPIDER So lip 19, 2008 10:16  Re: Realizacja TV wyścigów F1 - jedna wielka porażka?

W takim razie umknęło to mojej uwadze podczas poprzedniego Grand Prix.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez slipstream N lip 20, 2008 18:03  Re: Realizacja TV wyścigów F1 - jedna wielka porażka?

Hmm, czyżby czytali naszą listę zażaleń. Owszem , idealnie nie było, ale miałem wrażenie że podczas podawania klasyfikacji — szczególnie na początku wyścigu, bo potem ten element "siadł" — częściej podawali stratę niż po nic nikomu potrzebną ilość pit-stopów. A był to najistotniejszy postulat w tym temacie.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Pieczar N lip 20, 2008 18:18  Re: Realizacja TV wyścigów F1 - jedna wielka porażka?

Sama realizacja była jednak słaba. Po zjeździe SC można było się pogubić w tym wszystkim. Powinni jednak pokazywać różnicę między Massą a Hamiltonem, bo w dużej mierze od tego zależał wynik wyścigu (chyba tylko raz czy dwa pokazali).
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez slipstream Pn lip 21, 2008 7:53  Re: Realizacja TV wyścigów F1 - jedna wielka porażka?

Realizacja owszem, toteż z premedytacją zaznaczyłem z początku wyścigu. Po prostu jeśli już pojawiała się klasyfikacja, to częściej z czasami niż pitami.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez fordern Cz lip 24, 2008 16:33  Re: Realizacja TV wyścigów F1 - jedna wielka porażka?

I jest coraz więcej rzeczy, które były w starym dobrym przekazie C+ ;)
3/4 tego TV Style to C+ - zmienili tylko layout, dodali inny RPM Meter i parę innych popierdółek.
Tylko mogliby przywrócić barwy stare i wogóle całość z 2002 - byłby cód-mjut !! :smile:
Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Postprzez ht-hubcio So sie 02, 2008 13:13  Re: Realizacja TV wyścigów F1 - jedna wielka porażka?

a jak wygląda w F1 kwestia produkcji obrazu w HD? Są jakieś plany? Jak to wygląda w USA? W Nascarach, irlach itp. jest HD czy upscalują z SD?
Avatar użytkownika
ht-hubcio
 
Dołączył(a): Śr sty 25, 2006 20:25

Postprzez TobaccoBoy So sie 02, 2008 15:43  Re: Realizacja TV wyścigów F1 - jedna wielka porażka?

W USA przeważnie 720p bez żadnego upscalowania (w NASCAR jednak kamery pokładowe i niektóre na depo są SD). W F1 jest upscalowanie z stunnigowanego 480p do 720p. Jest dynamika, koszty realizacji w normie, a widz i tak będzie miał mordę banan. Takie to HD w F1, ja wolę dobre SD...
TobaccoBoy
 

Postprzez rafaello85 Wt wrz 02, 2008 12:10  Re: Realizacja TV wyścigów F1 - jedna wielka porażka?

Nie wiedziałem gdzie to wpisać, więc umieszczę tu.
Na TVP 2 we wtorek o 13:05 jest odcinkowy program o F1!!!!!!!!!
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sporty motorowe w mediach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron