Transmisje F1 za granicą

F1 oraz pozostałe sporty motorowe w telewizji, prasie i internecie

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez TobaccoBoy Pn lip 07, 2008 23:00  zzz

Do sierpnia wyjaśni się pełen skład ekipy BBC do realizacji transmisji F1.

Rider chyba jednak nie chce wracać po 10 latach rozłąki do BBC i woli robić transmisję dla ITV z meczów LM i Pucharu UEFA....

Część załogi ITV jednak się uratuje - Brundle ma być prowadzącym pre/post-race studio (będzie to dosyć dziwne, od 1997 nie wyobrażam sobie komentarza angielskiego bez jego głosu, z wyjątkiem transmisji na Eurosporcie). Pani Perry jednak woli skupić się na motocyklach (w końcu w dwukołowych wyścigach - czy to WSBk na Sky, czy Moto Gp - jest już legendą.... jak jej miłosne podboje), trudno....
Nie wiadomo, czy zachowa się Blundell, Goodman (jednak Holly samos jest moim pewniakiem) i Allen.
Komentarz ma robić albo Croft (Ci którzy oglądają GP2 na ITV4 albo słuchają transmisji F1 w BBC Radio 5 Live - znają go) albo Legard (ex-komentator BBC Radio 5 Live) na spółkę - to niemal pewne - z Coulthardem (którego managerem... jest Brundle :twisted: ). Wszystko w tej kwestii zależy od umowy BBC z ITV (Croft tam robi komentarz do GP2)...
TobaccoBoy
 

Postprzez benno Pn lip 07, 2008 23:54  Re: Gdzie odbierać brytyjską ITV1?

Dla mnie najwiekszym plusem tego bedzie brak reklam , bo w tej chwili potrafia zrobic pause że nawet 4 okrążenia przelecą w wyścigu. Pewnie czesc prowadzących zostanie bo jakby nie patrzec ITV i BBC sa w jakis sposob połączone.
Avatar użytkownika
benno
 
Dołączył(a): Pn maja 26, 2008 17:24

Postprzez TobaccoBoy Wt lip 08, 2008 0:54  Re: Gdzie odbierać brytyjską ITV1?

Na dobrą sprawę w żaden - ITV to komercja, BBC to duma Brytyjczyków.

Jest jeden aspekt negatywny tej sprawy dla widzów ITV przez internet (od kiedy prowadzą transmisję przez sieć) - BBC ma najlepsze zabezpieczenia i zmiana proxy na brytyjskie i tego typu sztuczki będą skazane na porażkę. W tej sprawie BBC nie szczędziła środków (sam nie mogę oglądać dodatkowych materiałów, na które w kanałach telewizyjnych brak miejsca, zwłaszcza to się tyczy BBC2 i BBC3)....
TobaccoBoy
 

Postprzez Pieczar Wt lip 08, 2008 10:51  Re: Gdzie odbierać brytyjską ITV1?

TobaccoBoy napisał(a):Jest jeden aspekt negatywny tej sprawy dla widzów ITV przez internet (od kiedy prowadzą transmisję przez sieć) - BBC ma najlepsze zabezpieczenia i zmiana proxy na brytyjskie i tego typu sztuczki będą skazane na porażkę. W tej sprawie BBC nie szczędziła środków (sam nie mogę oglądać dodatkowych materiałów, na które w kanałach telewizyjnych brak miejsca, zwłaszcza to się tyczy BBC2 i BBC3)....

Oj chyba nie znasz jeszcze możliwości Polaków i Ruskich :-)
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez TobaccoBoy Wt lip 08, 2008 14:11  Re: Gdzie odbierać brytyjską ITV1?

Akurat te zabezpieczenia są naprawdę dobre - o czym świadczy choćby brak live streamów z BBC w internecie 8-) W takich momentach czuję satysfakcję z posiadania paczki kanałów brytyjskiego publicznego nadawcy
TobaccoBoy
 

Postprzez benno Wt lip 08, 2008 14:14  Re: Gdzie odbierać brytyjską ITV1?

Najlepsze jest to że w krajach zachodnich np. Holandia, kanały BBC sa nieodłącznym elementem kablówki .
Avatar użytkownika
benno
 
Dołączył(a): Pn maja 26, 2008 17:24

Postprzez TobaccoBoy Wt lip 08, 2008 14:18  Re: Gdzie odbierać brytyjską ITV1?

Zachodnich, nawet ze wschodnich (i tylko dzięki temu mam u siebie możliwość posiadania kanałów ogólno-brytyjskich). U nas jak zwykle stawia się na krótkowzroczne, proste i tanie (dla operatorów) rozwiązania, zamiast długofalowego planowania.....
TobaccoBoy
 

Postprzez Pieczar Wt lip 08, 2008 15:31  Re: Gdzie odbierać brytyjską ITV1?

TobaccoBoy napisał(a):Akurat te zabezpieczenia są naprawdę dobre - o czym świadczy choćby brak live streamów z BBC w internecie

Bo widocznie jest małe zapotrzebowanie na to ;) Myślę, że jak pojawi się F1 to znajdzie się grupka przynudzonych oszołomów, którzy w końcu znajdą sposób i na to :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez benno Wt lip 08, 2008 16:26  Gdzie odbierać brytyjską ITV1?

Jako ze jestem teraz w Polsce ogladalem 1 raz transmisje z Polsatu . Roznica w prowadzeniu jest przeogromna , wiele "fachowych " wypowiedzi w studio , szczególnie przed wyścigiem o oponach - niezla beczka. Do ITV daleko im , oj daleko...
Avatar użytkownika
benno
 
Dołączył(a): Pn maja 26, 2008 17:24

Postprzez Paweł J. Śr lip 16, 2008 23:36  Transmisje F1 za granicą

Chciałbym zapytać się jak wygląda sytuacja z transmisjami F1 za granicą.
Chodzi dokładnie o to że np. mecze reprezentacji krajowych w Piłkę Nożną muszę być emitowane w telewizji otwartej.
Czy tak samo wygląda sytuacja z Formułą 1?

I jeszcze jedno pytanie. Pewnie z odp. będzie ciężko Czy ktoś orientuje się na jakim kanale ew. można oglądać w Danii?
Paweł J.
 

Postprzez TobaccoBoy Cz lip 17, 2008 0:55  Re: Transmisje F1 za granicą

W Danii? To teren Viasatu, więc pewnie któraś odnoga i coś mnie w kroczu swędzi, iż to TV 2, ale chyba sygnał RTL dosięga do duńskiego królestwa.

Chciałbym zapytać się jak wygląda sytuacja z transmisjami F1 za granicą.

- Star Sports/ ESPN ASIA
-
- RTL 7
- MTV3
- RTL Schweiz
- REN
- CNN Türk
- Setanta Ireland
- ITV 1
- Scottish TV
- Ulster TV
- STV 2
- ORF 1
- Premiere Sport
- RTL
- HRT 2
- RAI Uno
- SF 2
- włoski Sky Sport 2
- włoski Sky Sport 16:9
- Speed tv/Fox
- Fuji Tv
- CCCTV
- Ten
- Globo tv
- bTV
- Alpha TV
- Tele Cinco
- NTV Hayat BiH
- TSR 2
- TVR 1
- Al Jazeera Sport 1
- Ren TV Moldova
- Top Channel
- Fox TV Srbija
- MegaSport
- TV 6 Sweden
- TV 3 Norge
- RTL Klub

I jeszcze więcej.

Info:
- Od następnego roku przez 5 najbliższych lat F1 w Hiszpanii przechodzi do La Sexta (zapłacili FOM 300 mln $ za rok) - obecnie nadają wyścigi GP2.
TobaccoBoy
 

Postprzez Paweł J. Cz lip 17, 2008 9:24  Re: Transmisje F1 za granicą

Ok., wielkie dzięki TobaccoBoy.
Na pewno przydadzą mi się te wiadomości.
Paweł J.
 

Postprzez pjaxz Pn lip 28, 2008 13:52  Re: Gdzie odbierać brytyjską ITV1?

TobaccoBoy napisał(a):Do sierpnia wyjaśni się pełen skład ekipy BBC do realizacji transmisji F1.

Rider chyba jednak nie chce wracać po 10 latach rozłąki do BBC i woli robić transmisję dla ITV z meczów LM i Pucharu UEFA....

Część załogi ITV jednak się uratuje - Brundle ma być prowadzącym pre/post-race studio (będzie to dosyć dziwne, od 1997 nie wyobrażam sobie komentarza angielskiego bez jego głosu, z wyjątkiem transmisji na Eurosporcie). Pani Perry jednak woli skupić się na motocyklach (w końcu w dwukołowych wyścigach - czy to WSBk na Sky, czy Moto Gp - jest już legendą.... jak jej miłosne podboje), trudno....
Nie wiadomo, czy zachowa się Blundell, Goodman (jednak Holly samos jest moim pewniakiem) i Allen.
Komentarz ma robić albo Croft (Ci którzy oglądają GP2 na ITV4 albo słuchają transmisji F1 w BBC Radio 5 Live - znają go) albo Legard (ex-komentator BBC Radio 5 Live) na spółkę - to niemal pewne - z Coulthardem (którego managerem... jest Brundle :twisted: ). Wszystko w tej kwestii zależy od umowy BBC z ITV (Croft tam robi komentarz do GP2)...

Ciekawe jak BBC będzie robić studio F1, czy pozostanie koncepcja obecnej ITV czy spróbują czegoś innego. Co do składu personalnego - dobrze zrozumiałem, że Brundle ma niejako zająć miejsce Ridera? Kto w takim razie będzie biegał po torze i szukał ostatnich wypowiedzi przed startem?
Co do komentatorów Allen jak dla mnie może odejść, często zachowuje się jak kibol, co irytuje niesamowicie osoby spoza UK (min. Fuji 2007 - o Kubicy, gdy miał kontakt z Hamiltonem "that's rude", albo gdy Alonso uderzył w murek "I believe it's Alonso, yeeeeess it is")... Tak jak Allena mi nie będzie szkoda, gdy ten straci posadę, tak Brundle mógłby pozostać na swoim stanowisku. TobbacoBoy, nie wiesz czy BBC weźmie tę kobietę Louise (czy jakoś tak) i Kravitza, jako specjalistów od rozmów na gorąco w paddoku?
"Lewis Hamilton is the greatest Ever. No doubt" Peter Windsor
pjaxz
 
Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 15:58
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Pieczar Pn lip 28, 2008 16:05  Re: Gdzie odbierać brytyjską ITV1?

Allena to dość mają wszyscy kibice nie tylko z Europy ale również z samej W. Brytanii. Już niejedna była petycja do ITV pisana, żeby go zastąpić kim innym :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez TobaccoBoy Pn lip 28, 2008 16:13  Re: Gdzie odbierać brytyjską ITV1?

BBC ma już ekipę na paddocku :patelnia: Realizują transmisję dla mojego kochanego BBC Radio 5 Live w składzie David "niespełniony następca Walkera" Croft (dla ITV4 komentuje GP2), Maurice Hamilton i na depo Holly Samos.
Kravitz pozostanie, bo ma inne zajęcia m.in BTCC; Goodman (z powodu Holly) nie ma czego szukać w budżetówce; Rider (który dekadę temu uciekł z BBC) będzie w ITV pozostanie do Ligi Mistrzów, Allena też gdzieś upchną (zwłaszcza jak NO wygra przetarg na prowadzenia WRC).
- dobrze zrozumiałem, że Brundle ma niejako zająć miejsce Ridera? Kto w takim razie będzie biegał po torze i szukał ostatnich wypowiedzi przed startem?

Martin będzie robił coverage albo z DC albo z Hammondem (tak - tym), który ma być (jeszcze) twarzą F1 w BBC.

Jaką formę transmisji przyjmą? Będą realizować z paddocku, ale jak konkretni - tego nie wie nikt.
Wywiady "za 5 12" będzie nadal robić Samos, może ktoś do pomocy, ale kalki ITV (na szczęście) nie ma co się spodziewać.

A komentatorem będzie niemal na 100% Croft, bo nie wyobrażam sobie urzeczywistnienia się plotek o Moodym (tak, Toby), który raczej dostanie posadę w MGP w Speed tv.
TobaccoBoy
 

Następna strona

Powrót do Sporty motorowe w mediach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość