Transmisja HD na żywo i bez reklam

F1 oraz pozostałe sporty motorowe w telewizji, prasie i internecie

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez slipstream Pn kwi 25, 2011 7:34  Re: Transmisja HD na żywo i bez reklam

Nie wiem wobec tego, co o tym myśleć- dlaczego najważniejsze i największe kamery stacjonarne filmujące pętlę toru oferują najsłabszy obraz.

Proste. Kamerę z ramienia pakują w torbę i lecą na następne GP. Stacjonarna kamera to już wielkie pudło którego nie jest tak "przyjazne" w transporcie jak kamera naramienna. Do tego koszt zakupu takiej kamery przewyższa znacznie kamerę do pit lane, więc weź tu zakup tyle sprzętu naraz. Tożto nawet w filmach HollyzUSA tylu kamer na raz nie używają.

I kolejna sprawa, że FOM pewnie nie jeździ z całym samolotem kamer i po prostu wykorzystuje kamery które często są na stale rozmieszczone na torach (a mogły być kupione kilka lat temu), a nie co GP buduje od zera całą infrastrukturę przekazu.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez SirKamil Śr kwi 27, 2011 15:27  Re: Transmisja HD na żywo i bez reklam

Rozumiem ew. przyczyny, ale absolutnie nie traktuje tego w kategorii usprawiedliwień. To nie fundacja prowadzona w czynie społecznym a miliardowy biznes. Krótko mówiąc- nagana. Mama nadzieję, że szybko się z tym uporają i produkt firmowany jako HD faktycznie się nim stanie, nie tylko przez 30% transmisji.

btw. co z tym odtwarzaniem HD- wymiana karty starczy? Bo kilka już licytuje...
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez slipstream Śr kwi 27, 2011 15:55  Re: Transmisja HD na żywo i bez reklam

Sknerzymy i tyle. Nie wątpię że do obsługi TV cały cyrk F1 to najtrudniejsze logistycznie zadanie (na IO może i jest więcej kamer, ale ustawi się je raz i starczy i nie trzeba przerzucać w dwa tygodnie w inne miejsce), ale wrażeniu że ktoś tu chce przyoszczędzić czy wycwaniakować w kosztach uciec się nie da.

co z tym odtwarzaniem HD - wymiana karty starczy?

Jakiej karty i na czym... Przez internet czy tuner... Więcej detali na odpowiedź.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez SirKamil Śr kwi 27, 2011 20:56  Re: Transmisja HD na żywo i bez reklam

Strona wcześniej
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez DawiDch Cz kwi 28, 2011 13:48  Re: Transmisja HD na żywo i bez reklam

Ten Celeron to jednojajowiec pod 775 ? Jak tak to wymiana grafiki na GeForca, zwłaszcza serii 6/7 nie wiele Ci da (jeżeli rozmawiamy o budżecie <100zł ). Pamiętam jaka była różnica w odtwarzaniu 720p, a nawet 1080p na YouTube z Athlonem XP w porównaniu do Celerona Dual Core pod LGA 775.
Avatar użytkownika
DawiDch
 
Dołączył(a): Wt lip 03, 2007 11:54
Lokalizacja: Częstochowa
GG: 7075940

Postprzez SirKamil Cz kwi 28, 2011 20:38  Re: Transmisja HD na żywo i bez reklam

Jest jeszcze temat Radenów HD które podobno dużo lepiej ogarniają tematy odtwarzania standardów HD niż analogiczne GF... czyli wymiana samej karty nie rozwiąże problemu i musi za tym iść procesor? To słodko, lepiej kupić nowego blaszaka;)
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez Cappo Śr maja 04, 2011 21:47  Re: Transmisja HD na żywo i bez reklam

Wydaję mi się że sama grafika i tak powinna mocno odciążyć procka http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1974590.html co prawda to trochę lepszy procek ale niby daje radę, myślę że każdy Radeon HD spokojnie starczy.
Avatar użytkownika
Cappo
 
Dołączył(a): Pt cze 05, 2009 12:57
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez maiesky N maja 08, 2011 9:20  Re: Transmisja HD na żywo i bez reklam

SirKamil napisał(a):Jest jeszcze temat Radenów HD które podobno dużo lepiej ogarniają tematy odtwarzania standardów HD niż analogiczne GF... czyli wymiana samej karty nie rozwiąże problemu i musi za tym iść procesor? To słodko, lepiej kupić nowego blaszaka;)

Nie mam doświadczenia z NVidią, bo jestem zwolennikiem ATi/AMD. Posiadam Radka 4650 (na AGP!), mój nienajmłodszy procesor Pentium4 2,4GHz miał problem z płynnością przy 720p a o odtwarzaniu 1080 to mogłem zapomnieć.
Wymiana grafiki na wspomnianą załatwiła sprawę- razem ze sterownikami teraz żadne 1080p mi nie straszne- obciążenie podczas odtwarzania to mniej więcej poziom 25%. Jedynie podczas odtwarzania na żywo z YouTube materiałów HD zwłaszcza 1080 nie osiągnę takiej płynności, bo Adobe Flash Player nie potrafi wykorzystać w pełni możliwości sprzętowych karty (przynajmniej na sterownikach 10.7 jakie mam, nowszych nie udało mi się ostatnio zainstalować mając 10.2). Można jednak jak komuś zależy ściągnąć video z youtube na dysk i odtwarzać zewnętrznym playerem- śmiga bez problemu.
Tak więc karta daje bardzo dużo!
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez SirKamil N maja 08, 2011 23:23  Re: Transmisja HD na żywo i bez reklam

Dzięki maiesky, Cappo i DawiDch któremu zawracałem gitarę na PW.

To dobra informacja. Moja obecna płyta główna toleruje maks P4, P4 Extreme i PD więc obawiałem się, że te starawe już procesory (do kupienia na alegrze za 3 dyszki) jako wąskie gardło nie będą tolerować 1080i/p nawet przy mocnej karcie. 25% to świetny wynik. Na obecnym Celeronie mam 100% i nic mniej. 1080i da się oglądać od wielkiej somalijskiej biedy- przycina dźwięk, ale "przycina płynnie" (mały oksymoron), więc po jakimś czasie nawet się nie zauważa;) Płyta jest mocno nierozwojowa- brak tolerancji dla Dual Core wzwyż i AGP zamiast PCI-e skłania mnie do wydania na ową "modernizacja" nie więcej niż kilkadziesiąt pln.

Żeby nie było całkiem oftopu- dzisiaj pierwszy raz obejrzałem wyścig live w Polsacie HD z DVB-T na PKiN. No cóż... Człowiek bardzo szybko przyzwyczaja się do dobrego. Gdybym miał miejsce na 2 metrowy talerz już bym go stroił na BBC One HD.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez Cappo Pn maja 09, 2011 16:18  Re: Transmisja HD na żywo i bez reklam

@maiesky u mnie podczas ładowania 1080p z YT też mam większe obciążenie procka, jak się załaduje do końca spada o jakieś 10%.
Avatar użytkownika
Cappo
 
Dołączył(a): Pt cze 05, 2009 12:57
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez maiesky Pn maja 09, 2011 17:57  Re: Transmisja HD na żywo i bez reklam

Z jakiegoś powodu nie dopisała się moja ostatnia edycja- być może zapomniałem po prostu ja wysłać.
Otóż karty Radeona (przynajmniej wiem, że seria 4000 czyli np moja 4650) wspomagają sprzętowo tylko h264 do profilu High@4.1.
Filmy (np w .mkv) zakodowane profilem High@5.x niestety nie są wspomagane, przynajmniej u mnie nie (sterowniki 10.7). Trochę pogrzebałem na necie i ktoś tam podawał że udało mu się jakoś zmusić kartę do wspomagania przy wyższym profilu, ale różowo nie jest. You tube koduje w High@4.x wiec studio Sokoła w HD idzie oglądać :)
PS: właśnie znalazłem, że player Splash Lite (potwierdzam, że jest prosty i skuteczny) potrafi dekodować nagranie h264 z profile 5.1 przy uzyciu kart serii 4xxx i 5xxx:
H.264 Level 5.1 hardware accelerated video decoding support for Radeon HD 4xxx and Radeon HD 5xxx.

To 25% to tak na oko podałem i na wyrost. Ten klip 1080i Sky Sport z GP Autralii obciążał na max 15%. Nie oglądam filmów HD na komputerze, lecz na tv z odtwarzacza bluray.
SirKamil napisał(a):Żeby nie było całkiem oftopu- dzisiaj pierwszy raz obejrzałem wyścig live w Polsacie HD z DVB-T na PKiN. No cóż... Człowiek bardzo szybko przyzwyczaja się do dobrego. Gdybym miał miejsce na 2 metrowy talerz już bym go stroił na BBC One HD.

Czy te transmisje HD polsatu w DVB-T są już regularne czy włącza tylko na takie okazje jak F1 lub Liga mistrzów?
Nie musisz dostrajać się do BBC :), mamy polsat, no chyba że sprawa się rozbija o komentatorów ...
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez SirKamil Pn maja 09, 2011 19:35  Re: Transmisja HD na żywo i bez reklam

Nadawany jest testowo w ramach 6 miesięcznego pozwolenia począwszy od marca. Sprawa rozbija się o praktycznie wszystko co nie jest obrazem z samego wyścigu.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez maiesky Pn maja 09, 2011 21:34  Re: Transmisja HD na żywo i bez reklam

SirKamil napisał(a):Sprawa rozbija się o praktycznie wszystko co nie jest obrazem z samego wyścigu.

Wybacz, ale tego ostatniego zdania nie rozumiem. Mógłbyś wyjaśnić?
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez SirKamil Pn maja 09, 2011 23:12  Re: Transmisja HD na żywo i bez reklam

Oglądałeś kiedyś weekend wyścigowy na BBC?
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez maiesky Wt maja 10, 2011 20:45  Re: Transmisja HD na żywo i bez reklam

SirKamil napisał(a):Oglądałeś kiedyś weekend wyścigowy na BBC?

Aaaa już zajarzyłem :)
No tak, na żywo nie oglądałem, podglądam po wyścigu co tam powiedzą ciekawego, a sam wyścig czasem mi się zdarzyło oglądać jedynie offline.
Niestety możemy pomarzyć o takim komentarzu i dobrodziejstwach jak onboard (notabene szukam sposobu na dostęp do onboard nawet gdybym miał płacić jakiś abonament- jak macie pomysł do dajcie znać na priva).
Co do tematu HD- pojawiło się nagranie z ORF-HD w 720p, mam zamiar porównać z nagraniem 1080i z polsatu, mogę fragment gdzieś wrzucić, ale rapidszar z tego co wiem w wersji darmowej ogranicza ilość pobrać plików. Jeśli wiecie jak udostępnić fragment dla szerszej widowni to proszę o pomoc.
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sporty motorowe w mediach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron