Transmisja HD na żywo i bez reklam

F1 oraz pozostałe sporty motorowe w telewizji, prasie i internecie

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez impr N sie 16, 2009 18:44  Re: Transmisja HD na żywo i bez reklam

Skystarek 2 :)
Avatar użytkownika
impr
 
Dołączył(a): So lut 02, 2008 13:42
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kajek Pt sie 21, 2009 13:35  Re: Transmisja HD na żywo i bez reklam

ponawiam pytanie - czy ktos w ostatnim czasie kozystal z tego i na jakich czestotiwosciach.
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez Easy N sie 23, 2009 15:51  Re: Transmisja HD na żywo i bez reklam

Co do tej satelity, trudno jest go naprawdę złapać, jeśli macie antenę o średnicy 80 - 90, to szanse są marne. Ja na 120 znalazłem i sygnał to 70-80%, tuner to Opticum 9500HD ;P. Polecam kupić sobie magazyn Sat Kurier i tam zobaczyć, dokładnie jakie parametry musicie spełniać. Oczywiście obowiązkowo potrzebna jest wam obrotnica lub siłownik, w przypadku posiada "big" anteny wraz pozycjonerem ;).

Edit: Warto również, przeglądać to forum - http://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=83&t=6297
Easy
 

Postprzez christoff.w Cz kwi 01, 2010 22:12  Re: Transmisja HD na żywo i bez reklam

chyba po temacie bo polsat HD ma fajna jakosc chociaz pewnie upscalowwane do 1920x1080 albo i mniej no ale bez porownania z normalnym polsatem czy tez polsatem sport extra! Niedawno kupilem ich dekoder HD tylko z tego powodu by formule ogladac choc nie wiedzialem ze bedzie polsat sport HD i czy beda tam puszczac wyscigi?
christoff.w
 
Dołączył(a): So lut 21, 2009 1:49

Postprzez Twarzer Pt kwi 02, 2010 9:23  Re: Transmisja HD na żywo i bez reklam

christoff.w napisał(a):chyba po temacie bo polsat HD ma fajna jakosc chociaz pewnie upscalowwane do 1920x1080 albo i mniej no ale bez porownania z normalnym polsatem czy tez polsatem sport extra! Niedawno kupilem ich dekoder HD tylko z tego powodu by formule ogladac choc nie wiedzialem ze bedzie polsat sport HD i czy beda tam puszczac wyscigi?

W jakim języku jest to napisane?
Twarzer
 
Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 18:17

Postprzez AutoryteT Pt kwi 02, 2010 10:19  Re: Transmisja HD na żywo i bez reklam

Tak- ja mam platformę Cyfrowy Polsat HD i pakiet sport, ale jak włączę na Polsat Sport HD, bądź inny kanał z dopiskiem HD to wyskakuje mi Brak sygnału- Czemu?
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Postprzez Kajek Pt kwi 02, 2010 10:21  Re: Transmisja HD na żywo i bez reklam

Bo musisz mieć dekoder podłączony do TV przez HDMI a nie EURO 8-)
A potem wybrać odpowiendnie wejscie, nie AV tylko HDMI.
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez Mariu Pt kwi 02, 2010 11:18  Re: Transmisja HD na żywo i bez reklam

@Autorytet jak nie masz sygnału to albo musisz precyzyjnie ustawic antene.Kanały HD wymagają precyzyjnego ustawienia.
Avatar użytkownika
Mariu
 
Dołączył(a): Pt lut 29, 2008 12:59
GG: 9941308

Postprzez AutoryteT Pt kwi 02, 2010 18:43  Re: Transmisja HD na żywo i bez reklam

Ustawiał mi to gość, który w tym siedzi, na dodatek z Cyfrowego Polsatu :shock:
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Postprzez lubczyk Pt kwi 02, 2010 18:51  Re: Transmisja HD na żywo i bez reklam

Hmm.. ciekawy przypadek. Dopuszczam też taką myśl że konwerter jest w ogóle nie obrócony (w sensie nie jest pod kątem) i to może być przyczyna bo czasami też bywa taka sytuacja że lekki obrót konwertera jest przyczyną braku kanałów (czy to HD czy SD choć jak wiadomo HD są bardziej czułe).

Jak byś mógł to cyknij fotkę konwertera, chodzi mi o to czy jest pod jakim kolwiek kątem czy po prostu jest normalnie ustawiony. A jeśli nie możesz cyknąć fotki i chcesz zajęć praktycznych to konwerter musi być lekko przekręcony ku górze w prawo patrząc od tyłu anteny.

Nie wiem czy się dobrze wyraziłem.
lubczyk
 
Dołączył(a): N lip 15, 2007 12:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez pepsi-opc Pt kwi 02, 2010 20:01  Re: Transmisja HD na żywo i bez reklam

AutoryteT napisał(a):Tak- ja mam platformę Cyfrowy Polsat HD i pakiet sport, ale jak włączę na Polsat Sport HD, bądź inny kanał z dopiskiem HD to wyskakuje mi Brak sygnału- Czemu?

A masz dokupiony pakiet HD czy tylko dekoder HD ??
Tak przy okazji zapytam się czy jest róznica w Jakości pomiędzy Polsatem HD, a Polsatem Sport HD ??
Avatar użytkownika
pepsi-opc
 
Dołączył(a): So maja 16, 2009 22:47
Lokalizacja: Sochaczew
GG: 8255927

Postprzez slipstream Pt kwi 02, 2010 20:05  Re: Transmisja HD na żywo i bez reklam

A masz dokupiony pakiet HD czy tylko dekoder HD ??

Jap, jedynym kanałem HD dostępnym za darmo na dekoderach HD jest Polsat na kanale 100. Za każdy inny program HD trzeba zapłacić (nawet jeśli jest jedynie "odbiciem" ramówki kanału standardowego). Nie ma tak dobrze.

Bo musisz mieć dekoder podłączony do TV przez HDMI a nie EURO

Nieprawda. Sam mam telewizor podpięty HDMI rzecz jasna, ale już tuner TV do komputera żeby sobie czasem coś nagrać z TV na płytkę mam podpięty zwykłym kablem analogowym z wyjścia EURO na dekoderze i każdy kanał HD odbiera - rzecz jasna jest jedynie skalowany w dół do standardowej rozdzielczości 720x576, ale obraz jest niezakłócony.

Edyta: A ja wam powiem jedno bo wciąż nie mogę się ogarnąć. Olać tam HD i telewizory... właśnie odpaliłem na kwalifikacje i jutrzejszy wyścig rzutnik pod dekoderem CP, i nawet jeśli nie jest to obraz HD (jednak nie ten budżet) to Formuła 1 wielkości 3m na 1,5 to jest coś. Już nie mówiąc że z onboardów proporcje niemal 1:1 i czujesz się jakbyś jechał całe okrążenie samemu. I na takim obrazie dopiero wyłapuje się niuanse pracy kierowców.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez AutoryteT Wt kwi 06, 2010 8:59  Re: Transmisja HD na żywo i bez reklam

slipstream, gdybym nie miał tego w pakiecie pisało by (chyba)- Brak tego kanału w twoim abonamencie. Po 2 włączyłem na kanał 100(Polsat HD) i pisze- Brak sygnału :-o wtf?
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Postprzez lubczyk Wt kwi 06, 2010 9:03  Re: Transmisja HD na żywo i bez reklam

Po prostu brak sygnału. To chyba oczywiste.

Próbowałeś coś z konwerterem ?
lubczyk
 
Dołączył(a): N lip 15, 2007 12:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez AutoryteT Wt kwi 06, 2010 9:04  Re: Transmisja HD na żywo i bez reklam

Szczerze- boję się tam czegokolwiek dotykać, bo jeszcze rozwale...
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sporty motorowe w mediach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron