Transmisje w Internecie - ImprTV 'od środka'

F1 oraz pozostałe sporty motorowe w telewizji, prasie i internecie

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez impr N mar 29, 2009 21:48  Transmisje w Internecie - ImprTV 'od środka'

Witam. Ostatnio jestem bez przerwy pytany jak nadawać programy tv na justin.tv. Postanowiłem więc napisać ten poradnik.

Najpierw podstawy. Nadawanie na justin.tv zaczynamy od ustawienia kanału na tunerze tv. Na justinie klikamy w rogu ekranu na przycisk Broadcast. Jesteśmy w broadcasterze. W zależności od możliwości naszego łącza wybieramy zakładkę Good (przeciętne łącze) lub Best (łącze powyżej kilku Mb). Z listy Camera/Video wybieramy źródło obrazu, czyli nasz tuner tv, oraz rodzielczość - to też zależy to od przepustowości łącza. Analogicznie robimy z Microphone/Audio. Justin prawdopodobnie zrobi test łącza za nas, jednak jeśli tak się nie stanie to klikamy na update nad suwakami do dostosowania jakości obrazu i dźwięku, po teście możemy je trochę poprawić. Klikamy Start Broadcast.

Dla bardziej wymagających broadcasterów mamy program WebcamMax. Możemy w nim dodać różne efekty w postaci napisów, banerów i takich tam :-P Jako źródło oczywiście wybieramy nasz tuner tv, dodatkowo jako PinP Source możemy wybrać np. Kamerę, obrazek, czy nawet inny tuner tv (jeśli taki posiadamy) - obraz z tego źródła ukaże się nad podstawowym źródłem w postaci małego okienka. W broadcasterze na justin.tv jako źródło obrazu wybieramy WebcamMax Capture. Inną opcją jest tzw. encoder, dzięki któremu możemy wycisnąć trochę więcej z naszego łącza nadając w lepszej jakości bez ryzyka, że utracimy płynność. Dodatkowo nie musimy już trzymać otwartej przeglądarki, ponieważ program Adobe Flash Media Live Encoder 3 (jego będziemy używać) spełni również rolę broadcastera. W głównym oknie programu mamy zawartą całą konfigurację. Tradycyjnie wybieramy nasze źródło obrazu i dźwięku, do tego ustawiamy ilość FPS (klatek/sek.) i rozdzielczość obrazu ze źródła. Podobnie jak przy wyborze broadcastera na justin.tv i jakości nadawanego obrazu Bit Rate i Output Size zależy od od możliwości naszego łącza internetowego. Aby program "wiedział" gdzie ma przesyłać dane ściągamy ze strony broadcastera justin.tv (http://justin.tv/broadcast/) plik konfiguracyjny. W zakładce More klikamy na Flash Media Encoder i ściągamy plik odpowiadający naszej wersji programu Adobe Flash Media Live Encoder - w naszym przypadku jest to 3.0. Wracamy do programu. File>Open Profile i wybieramy ściągnięty plik. Klikamy Start na dole okna programu.

A co kiedy chcemy pokazać na naszym kanale film z dysku zamiast programu tv? Mamy dwie możliwości: W WebcamMax jako źródło obrazu wybieramy Movie i tam odtwarzamy film (wersja nie dla słabych komputerów - WCM mocno obciąża procka) oraz SeeToo - w tym przypadku w broadcasterze justin.tv klikamy na zakładkę SeeToo. Z resztą powinniście sobie poradzić, nie jest to zbyt trudne.

W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać w tym topicu.

--------------------------------------------------------------------------------------------

Od czasu pisania tego posta sporo się zmieniło. Używam teraz FreedoCast'a - zdecydowanie lepiej pasuje do mojego sposobu prowadzenia kanału, a, pomimo reklam wyświetlanych w oknie transmisji, nie powoduje tylu problemów z banami, jak i kodami embed. Najlepiej nadawać przy pomocy wspomnianego wcześniej FME. Plik konfiguracyjny FreedoCasta można ściągnąć z głównej strony [url]freedocast.com[/url] klikając na "Broadcast with FME". Jeśli chcesz w pewnym stopniu ograniczyć ryzyko oberwania banem najlepiej ustaw hasło do kanału i przygotuj osobną stronę, na której wkleisz kod embed dostępny w ustawieniach kanału na Freedo. Serwis ten - w przeciwieństwie do jtv, czy ustream - nie umieszcza w aplikacji playera linku do Twojego kanału na stronie freedocast.com, dzięki czemu masz pełną kontrolę nad transmisją i nie musisz pilnować swojej strony oraz właściwego profilu kanału, na który wchodzi masa ludzi posiadająca bezpośrednie linki, nie te do Twojej strony z wklejonym embedem. Dodatkowo nikt nie dowie się, jak nazywa się kanał na freedocast.com, więc nie zgłosi łamania praw autoskich - a nadawców w końcu jest dużo - niektórzy lubią w ten sposób zwalczać konkurencję... Od technicznej strony nadawanie na Freedo i jtv praktycznie nie różni się - wszystko opisane jest wyżej. Przykład kanału? ImprTV oczywiście - http://impr.pl :-)
Ostatnio edytowano Pt lut 05, 2010 0:47 przez impr, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
impr
 
Dołączył(a): So lut 02, 2008 13:42
Lokalizacja: Kraków

Postprzez misiakow N mar 29, 2009 22:02  Re: Nadawanie na justin.tv - małe howto

Impr a podziel się jakie masz łącze. Bo kiedyś próbowałem, według Twoich instrukcji działać, to miałem na JTV pokaz slajdów :(
"Gdy Chelsea wygrywa cieszą się jej kibice, zaś gdy przegrywa cieszy się cały świat." Obrazek

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
misiakow
 
Dołączył(a): Cz sie 02, 2007 10:40
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez impr N mar 29, 2009 22:13  Re: Nadawanie na justin.tv - małe howto

Moja rodzicielka jest kierowniczką akademika, więc mieszkamy w służbowym mieszkanku. Akademickie łącze to 8/8Mb, ale muszę je dzielić z 300 studentami, całe szczęście, że admin mi większe priorytety na IP nałożył - różnica jest dość duża.
Avatar użytkownika
impr
 
Dołączył(a): So lut 02, 2008 13:42
Lokalizacja: Kraków

Postprzez owca Pn mar 30, 2009 13:36  Re: Nadawanie na justin.tv - małe howto

zastanawiałem się nad wysłaniem PW, ale ostatecznie zdecydowałem sie tutaj o tym napisać ;-)

impr czy planujesz na swoim kanale wyemitować któraś z powtórek wyścigu? Polsat będzie je pokazywał dzisiaj o 18:30, jutro o 12:30 i w środę o 16:00 :-)
LORENZO'S LAND




[uuurl=http://ubanimator.com][iiimg]http://img50.imageshack.us/img50/4710/userbar498843pl3.gif[/img][/uuurl]
Avatar użytkownika
owca
redaktor
 
Dołączył(a): Pn sty 08, 2007 22:57

Postprzez Mexi Pn mar 30, 2009 14:10  Re: Nadawanie na justin.tv - małe howto

RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez impr Pn mar 30, 2009 14:25  Re: Nadawanie na justin.tv - małe howto

owca napisał(a):zastanawiałem się nad wysłaniem PW, ale ostatecznie zdecydowałem sie tutaj o tym napisać ;-)

impr czy planujesz na swoim kanale wyemitować któraś z powtórek wyścigu? Polsat będzie je pokazywał dzisiaj o 18:30, jutro o 12:30 i w środę o 16:00 :-)


Będę. Ramówkę moich transmisji sportowych (czyli w moim przypadku sam motosport) znajdziesz na http://djcris.pl. Pod ImprTV oczywiście :)
Ostatnio edytowano Pt lut 05, 2010 0:27 przez impr, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
impr
 
Dołączył(a): So lut 02, 2008 13:42
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Mati93 Pn mar 30, 2009 14:44  Re: Nadawanie na justin.tv - małe howto

impr tylko znów nie zasypiaj na treningi, bo znów będzie trzeba latać po kanałach :evil:
Avatar użytkownika
Mati93
 
Dołączył(a): Pt cze 20, 2008 12:49
Lokalizacja: Podlasie
GG: 8604191

Postprzez owca Pn mar 30, 2009 14:47  Re: Nadawanie na justin.tv - małe howto

ups! przepraszam, nie zauważyłem. faktycznie jest rubryka Schedule, której wcześniej nie zauważyłem, a tam rozpisana cała ramówka ;-)
dzięki za informacje :-) dobry wyścig, koniecznie trzeba obejrzeć powtórkę! :D
LORENZO'S LAND




[uuurl=http://ubanimator.com][iiimg]http://img50.imageshack.us/img50/4710/userbar498843pl3.gif[/img][/uuurl]
Avatar użytkownika
owca
redaktor
 
Dołączył(a): Pn sty 08, 2007 22:57

Postprzez impr Pn mar 30, 2009 15:17  Re: Nadawanie na justin.tv - małe howto

Schedule to ramówka transmisji, które będę nagrywał :) Wszystkie transmisje dodaję pod linkiem z poprzedniego postu.
Avatar użytkownika
impr
 
Dołączył(a): So lut 02, 2008 13:42
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Mati93 N kwi 05, 2009 8:59  Re: Nadawanie na justin.tv - małe howto

impr pokażesz studio przed wyścigiem ?
Avatar użytkownika
Mati93
 
Dołączył(a): Pt cze 20, 2008 12:49
Lokalizacja: Podlasie
GG: 8604191

Postprzez impr N kwi 05, 2009 15:23  Re: Nadawanie na justin.tv - małe howto

Przepraszam, że nie pokazałem 3-go treningu, kwala i wyścigu. Mam problemy z karta tv i potrzebuję czasu, żeby wszystko doprowadzić do stanu pozwalającego na normalne nadawanie.
Avatar użytkownika
impr
 
Dołączył(a): So lut 02, 2008 13:42
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Mati93 So kwi 25, 2009 9:03  Re: Nadawanie na justin.tv - małe howto

impr pokażesz dziś 3 trening ?
Naprawiłeś już wszystko ?
Avatar użytkownika
Mati93
 
Dołączył(a): Pt cze 20, 2008 12:49
Lokalizacja: Podlasie
GG: 8604191

Postprzez impr So kwi 25, 2009 9:41  Re: Nadawanie na justin.tv - małe howto

Muszę jeszcze poczekać na szanowny sklep, który mi nie odpisuje na maile z pytaniami kiedy mi mogą sprowadzić ten tuner.
Avatar użytkownika
impr
 
Dołączył(a): So lut 02, 2008 13:42
Lokalizacja: Kraków

Postprzez gracz28 Cz maja 14, 2009 20:20  Re: Nadawanie na justin.tv - małe howto

witam
a wiecie jak mozna pokazywac na juztin gre w jaką aktualnie gramy?
jaki program do tego sluzy i jak go skonfigurować. prosze o odpowiedź
gracz28
 
Dołączył(a): Cz maja 14, 2009 20:15

Postprzez impr Cz maja 14, 2009 20:31  Re: Nadawanie na justin.tv - małe howto

Webcam Max. Jako źródło obraz z ekranu. No i chyba nie muszę mówić jak mocnego kompa trzeba do takich zabaw mieć...
Avatar użytkownika
impr
 
Dołączył(a): So lut 02, 2008 13:42
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do Sporty motorowe w mediach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron