Duet Borowczyk-Skubis

F1 oraz pozostałe sporty motorowe w telewizji, prasie i internecie

Moderator: Ekipa Różne

Co myślisz o komentatorskim duecie TV4?

Komentatorzy z najwyższej półki...
13
7%
Nawet nieźli...
22
11%
Przeciętni...
55
28%
Śmiać mi się chce, gdy ich słyszę...
106
54%
 
Liczba głosów : 196

Postprzez Poul N paź 08, 2006 14:34  

Robert o dzisiejszym wyscigu (fragment):

"Tempo było niezłe, lecz od początku miałem kłopoty spowodowane brakiem przyczepności. Podobnie jak w kwalifikacjach, samochód był nadsterowny. Popełniłem również błąd, który kosztował mnie około 10 sekund."

Mysle, ze wiecej dodawac nie trzeba...
Avatar użytkownika
Poul
 
Dołączył(a): N wrz 10, 2006 15:07
Lokalizacja: Katowice
GG: 894623

Postprzez chmiel N paź 08, 2006 15:47  

Maniuś[McLaren] napisał(a):"A teraz drodzy państwo przywitajmy naszego eksperta od sportów motorowych - Krzysztofa Chołowczyca"

Taa i jeszcze się go pytali, czy decyzję o zmianie opon podejmuje kierowca czy zespół. Normalnie jakby miał jakieś doświadczenie w F1 :-P
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Adriannn N paź 08, 2006 16:13  

Mnie wkurzały teksty "W przyszłym roku NAJPRAWDOPODOBNEJ nie będzie wyścigu na Suzuce" To było bardzo ciekawe.Przecież otym już każdy wie chyba od kwietnia.
Avatar użytkownika
Adriannn
 
Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 19:31
Lokalizacja: Rozgłośnia w Toruniu :) :*

Postprzez dex Pn paź 09, 2006 9:37  

Adriannn napisał(a):"W przyszłym roku NAJPRAWDOPODOBNEJ nie będzie wyścigu na Suzuce"

może mają jakieś przecieki co do suzuki :lol: :evil:
KIMI RAIKKONEN GO !
VALTTERI BOTTAS GO GO !
Avatar użytkownika
dex
 
Dołączył(a): N cze 26, 2005 11:03
Lokalizacja: Silent Hill

Postprzez im9ulse Pn paź 09, 2006 9:47  

jedno mnie tylko wpienia w komantarzu w TV4 - Borowa i Skubis,ktorzy od poczatku sezonu "uczą" Holka zasad F1 ,nagle (a dokladnie od czasu kiedy "Józek" zastapil Winowlewa) - zwracaja sie do Holka per "specjalista/ekspert"...ja sie pytam jaki to specjalista od F1 ??? osobiscie mnie to rozbraja jak Skubis&Borowa z cala powaga prosza Holka zeby wyjasnil widzom o co biega w F1... :-D masakra :evil:
Villeneuve(97),Tracy(03),Button(09),Bottas my racing idols...
RACING - because football,basketball,baseball & golf only require ONE BALL...
Avatar użytkownika
im9ulse
 
Dołączył(a): So lip 23, 2005 0:03
Lokalizacja: Old Danzig

Postprzez Daniel Pn paź 09, 2006 18:41  

im9ulse napisał(a): z cala powaga prosza Holka zeby wyjasnil widzom o co biega w F1... masakra

A Hołek mówi to samo co powiedziałby każdy znający się na F1. :P Niczego zadziwiającego jeszcze nie powiedział. :?
2 Fast + 2 Furious = F1
Avatar użytkownika
Daniel
 
Dołączył(a): Wt wrz 27, 2005 18:20
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez Bucu Wt paź 10, 2006 10:17  

Daniel napisał(a):Niczego zadziwiającego jeszcze nie powiedział.

Ale dla panów B&S wiedza Hołowczyca może być naprawde zadziwiająca :-P
Obrazek
Avatar użytkownika
Bucu
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 21:25
Lokalizacja: Katowice

Postprzez deeze Wt paź 10, 2006 11:16  

Krzyżu napisał(a):Była podsterowność było widać, jak tył pcha przód do przodu... Borowczyk miał rację, a Hołek go poprawiał

:zakrywa:
Nadsterowność - mniejsza przyczepność kół tylnych względem przednich. Powoduje ona często efekt "wyprzedzającego tyłu" - samochód zbyt mocno kręci zakręt i często tył samochodu ląduje po zewnętrznej części zakrętu.
Podsterowność - mniejsza przyczepność kół przednich względem tylnych. Przód nie ma wystarczającej przyczepności przez co skręcone koła przednie nie skręcają na tyle dobrze. Wtedy to przód samochodu ciągnie go na zewnętrzną stronę zakrętu.

Wyjaśnione? Widać było, że błąd popełniony przez Kubicę podczas wyścigu był spowodowany dużą NADSTEROWNOŚCIĄ!
Uffff...

A teraz do rzeczy:
Komentatorów po prostu słuchać się nie dało. Mimo, że była 7.00 rano gadali takie bzdury, że półśpiący ich demaskowałem. Tragedia.
Courtesy is not expensive and can pay big dividends
...i okazało się, że J. Obrocki to burak.
Avatar użytkownika
deeze
 
Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 2:41
Lokalizacja: Warszawa/Krosno

Postprzez Poul Wt paź 10, 2006 11:21  

Bucu napisał(a):
Daniel napisał(a):Niczego zadziwiającego jeszcze nie powiedział.

Ale dla panów B&S wiedza Hołowczyca może być naprawde zadziwiająca :-P

Nie no chlopaki dajcie sobie troche na luz ;) Przeciez wsrod tych 2-3 mln polakow ogladajacych w tej chwili wyscigi na TV4 tylko garstka wie o co chodzi. Dla nas to banaly, podstawy, ale mnostwo ludzi totalnie nie rozumie co sie tam dzieje. Dlatego takie "opowiesci" na pewno nie sa zle dla osob, ktore dopiero sie Formuly1 ucza :)
Przeciez Holek nie mowi tam bzdur - to sa po prostu rzeczy dla nas oczywiste :)
Avatar użytkownika
Poul
 
Dołączył(a): N wrz 10, 2006 15:07
Lokalizacja: Katowice
GG: 894623

Postprzez Pussik Wt paź 10, 2006 13:33  

deeze napisał(a):
Krzyżu napisał(a):Była podsterowność było widać, jak tył pcha przód do przodu... Borowczyk miał rację, a Hołek go poprawiał

:zakrywa:
Nadsterowność - mniejsza przyczepność kół tylnych względem przednich. Powoduje ona często efekt "wyprzedzającego tyłu" - samochód zbyt mocno kręci zakręt i często tył samochodu ląduje po zewnętrznej części zakrętu.
Podsterowność - mniejsza przyczepność kół przednich względem tylnych. Przód nie ma wystarczającej przyczepności przez co skręcone koła przednie nie skręcają na tyle dobrze. Wtedy to przód samochodu ciągnie go na zewnętrzną stronę zakrętu.

Wyjaśnione? Widać było, że błąd popełniony przez Kubicę podczas wyścigu był spowodowany dużą NADSTEROWNOŚCIĄ!
Uffff...

A teraz do rzeczy:
Komentatorów po prostu słuchać się nie dało. Mimo, że była 7.00 rano gadali takie bzdury, że półśpiący ich demaskowałem. Tragedia.


Chyba podsterownością!!! Weź nie mąć jeszcze bardziej. Borowczyk powiedział dobrze, Hołek go niesłusznie poprawił, a Borowczyk mu przytakął.
Teraz ty piszesz, że Borowczyk na początku miał racje, a w podsumowaniu pryzznajesz racje Hołkowi!!!

Z drugiej storny, bolid Roberta był jednak nadsterowny (tak wypowiadał się Kubica), ale prawdopodobnie nie na tym jednym zakręcie.
Peter Windsor: Kimi, what do you think about the new revised Q3?
Kimi: I think so that I don't know what are you talking about. They changed Q3? Why they change it?
Avatar użytkownika
Pussik
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 8:12
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Postprzez Poul Wt paź 10, 2006 13:48  

Pussik napisał(a):Chyba podsterownością!!! Weź nie mąć jeszcze bardziej. Borowczyk powiedział dobrze, Hołek go niesłusznie poprawił, a Borowczyk mu przytakął.
Teraz ty piszesz, że Borowczyk na początku miał racje, a w podsumowaniu pryzznajesz racje Hołkowi!!!

Z drugiej storny, bolid Roberta był jednak nadsterowny (tak wypowiadał się Kubica), ale prawdopodobnie nie na tym jednym zakręcie.


A jednak nadsterownoscia ;) Widac wyraznie w powtorce, ze Robertowi uciekal tyl, wiec probowal odbic w druga strone, ale znowu uciekl mu tyl (w przeciwnym kierunku) i wyjechal na zwir.
Zreszta - jakie to ma znaczenie ?? :)
Avatar użytkownika
Poul
 
Dołączył(a): N wrz 10, 2006 15:07
Lokalizacja: Katowice
GG: 894623

Postprzez slipstream Wt paź 10, 2006 13:57  

Poul napisał(a):A jednak nadsterownoscia Widac wyraznie w powtorce, ze Robertowi uciekal tyl, wiec probowal odbic w druga strone

taa, to nadstorownośc ewidentnie takim cechuje sie zachowaniem, albo prościej w nadsterowności trzeba zawsze załozyć kontre a przy podsterowności po prostu auto nie skręca tylko sunie do przodu
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Daniel Wt paź 10, 2006 17:07  

Dla niektórych wydawało się, że podsterowność bo Kubica bardzo szybko kontrował i nie widać było dokładnie, że to była nadsterowność. Musimy przyznać, że Kubica bardzo szybko to wyczuł, że tylnie koła wyprzedzały przód i zanim to się stało on kontrował i w momencie kontrowania bolid sunoł do zewnetrznej zakrętu i w tym momencie to mogło się skojarzyć z podsterownościa.
PS. Koniec OT.
2 Fast + 2 Furious = F1
Avatar użytkownika
Daniel
 
Dołączył(a): Wt wrz 27, 2005 18:20
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez deZZember N paź 22, 2006 16:28  

Na TV4 leci teraz "Podsumowanie sezonu", jednak na razie mówią tylko o Robercie. Ogólnie ciekawie im to wyszło, miło się słucha :). Dodatkowo rozbawiła mnie (w pozytywnym znaczeniu) muzyka - podkład w jednym z filimków składających się z różnych ujęć Roberta - była to piosenka z niezapomnianego super-serialu Knight Rider :-D Naprawdę mnie to rozbawiło.

Ogólnie fajnie, że coś takiego zrobili. Daje nadzieję, że może po zakończeniu sezonu zrobią "prawdziwe" podsumowanie -takie nie tylko o Kubicy :-)
Avatar użytkownika
deZZember
 
Dołączył(a): Cz lip 14, 2005 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Orłoś N paź 22, 2006 16:51  

Sporo też o Michaelu w drugiej części podsumowania, więc nie jest źle. Przebili nawet RTL bo zaczęli o 17. :P Przeszli też sami siebie bo takiej ilości gości to jeszcze nie było w studio.

Niech tylko nie robią błędów w trakcie wyścigu i będzie dobrze. Takie studio GP mogłoby być przy każdym GP w 2007 roku.

Dla przypomnienia: o 18 okrążenie z Kubicą o 18:40 ponownie studio przed GP Brazylii...
Pozdrawiam,
Orłoś

http://www.visionf1.com/
Avatar użytkownika
Orłoś
 
Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sporty motorowe w mediach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron