Serie wyścigowe w cyfrze+

F1 oraz pozostałe sporty motorowe w telewizji, prasie i internecie

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Rallyuser So kwi 17, 2010 15:20  Serie wyścigowe w cyfrze+

Witam

Od niedawna zostałem posiadaczem cyfry+. Mam pytanie jakie serie wyscigowe moge ogladac za pomoca tej platformy? WIem, ze na Eurosport 2 mozna obejrzec Formułe 2.

Chodzi mi o inne serie jak np. BTCC, DTM, F3, Wseries by Renault, Gp2, Gp3, le mans i inne, a w szczgolnosci serie amerykanskie jak indy, nascar, czy serie australijskie.
Rallyuser
 
Dołączył(a): So kwi 17, 2010 15:15

Postprzez TheFryt So kwi 17, 2010 15:30  Re: serie wyśicowe w cyfrze+

Nie wiem jakie są kanały na Cyfrze+, ale spróbuję pomóc :wink:
BTCC- bodajże ITV
DTM- ARD czy jakoś tak
F3- sky sports bodajże
WSbr- Eurosport
GP2- sky sports chyba, GP2 Asia leci też na Eurosport 2
GP3- nie wiem
Le mans- Eurosport
NASCAR- bodajże FOX i SPEED
Indycar- na ich oficjalnej stronie jest transmisja, trzeba się zarejestrować
V8 Supercars- Channel 7
SZMELCMUŁA 1 est. 2011 Powód? DRS-sztuczność i omijanie się... STOP DRS!
Avatar użytkownika
TheFryt
 
Dołączył(a): Pt cze 19, 2009 18:27
Lokalizacja: Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny, dzielnica Leszczyny
GG: 31732293

Postprzez Rallyuser So kwi 17, 2010 23:58  Re: serie wyśicowe w cyfrze+

dziekuje :)
Rallyuser
 
Dołączył(a): So kwi 17, 2010 15:15

Postprzez MarK N kwi 18, 2010 18:18  Re: serie wyśicowe w cyfrze+

Oj jeśli masz Eurosport i Eurosport 2 to tam masz znaaaaacznie więcej serii: F2, WSbR, Superbike, dziś był Moto Le Mans 24h, a jest również i transmisja całych 24h samochodowego Le Mans, jest Le Mans Series (aczkolwiek nie całe wyścigi) jeszcze Internarional Rally Championship i Dakar. :grin: Niektóre to nie są serie, ale taki Dakar i Le Mans 24h to największe wydarzenia w światku motorsportów i dwa tygodnie Dakaru to więcej frajdy niż niejeden sezon pełny innych wyścigów :) .
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez fordern Śr kwi 21, 2010 13:48  Re: serie wyśicowe w cyfrze+

Jest też taki kanał, AB Moteurs (czy jakoś tak) - transmituje on 24/7 wyścigi, w tym GP3 ;) Jednak z tego co pamiętam jest on dostępny w pakiecie RelaXXX (czy jakoś tak :P )
Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Postprzez xxxXXXxxx Śr kwi 21, 2010 16:22  Re: serie wyśicowe w cyfrze+

NASCAR- bodajże FOX i SPEED

NASCAR jest w FOX (pierwsza część sezonu), czerwiec i lipiec w TNT, reszta u Disneya (ABC i ESPN). Speed ma prawa do transmisji treningów i kwalifikacji, "studia" z dostępem na zaplecze i załóg z zawodnikami przed wyścigiem, analizy i wyścigów Trucków (Camping World Truck Series) czy sprint carów (dirt track)
ESPN ma prawa do cotygodniowego magazynu ze Sprint Cup oraz do wyścigów Nationwide Series.

GP2- sky sports chyba, GP2 Asia leci też na Eurosport 2

GP2 Asia w zasadzie nie żyje, a GP2 prawa usiłuje sprzedać każdemu chętnemu krajowemu nadawcy. W Niemczech to Sky Sport, we Włoszech Rai, w Wielkiej Brytanii British Eurosport, La Sexta w Hiszpanii, Speed w USA, Viasaty w Skandynawii i coś tam jeszcze

Le mans- Eurosport

Eurosport na cała Europę, a dodatkowo ITV4 ma prawa na teren Wielkiej Brytanii i skrótów, w USA Speed i Star Sports w Azji.

V8 Supercars- Channel 7

Channel 7 w Australii, Speed w USA, Motors Tv w Europie, kanał użytkownika Lukeyson1981 na YT (ale chyba tutaj prawa nie są reserved :wink: )

Indycar

Darmowa transmisja z ich oficjalnej strony, ale robiona przez inną ekipą niz telewizyjna (inne ustawienie kamer i montaż), Versus i 5 wyścigów ABC (w tym Indy 500), w Europie bywa rwnie, z tego co wiem to Sky Sport w Niemczech i na Wyspach, jeden z kanałów kodowanych Fuji w Japonii i ESPN u Latynosów.
BTCC

ITV4 na wyspach i skróty na Speed w USA.

Można wspomnieć o FIA GT1 za friko na ich oficjalnej stronce (cały weekend na żywo z komentarzem i profesjonalną realizacja tv). Tam też można obejrzeć skrót z kwalifikacji, wyścigu kwalifikacyjnego i cay główny z komentarzem Bena Edwardsa i Danny Wattsa.
Na Wyspach prawa ma tamtejsze ESPN, a w USA Bloomberg :???:
"...what we witnessed Saturday at Auto Club Speedway was somewhere between the measured insanity of the 1960s and a jaw-dropping display of reflexes and reaction at 220mph..."
Avatar użytkownika
xxxXXXxxx
 
Dołączył(a): Śr kwi 14, 2010 15:20

Postprzez MarK Pt maja 14, 2010 12:05  Re: Serie wyśicowe w cyfrze+

Taki detal - Na Cyfrze + jest F1 w HD na RTLu praktycznie cały dzień jak jest GP i to z dużą ilością dodatków i komentarzy, więc jak ktoś nieco radzi sobie z językiem i jest w stanie tolerować Laudę i ogólne zachwyty naszych zachodnich sąsiadów nad ich kierowcami (przy Vettelu odlatują, przy miSZCZu już mdleją) to można oglądać ;-) .
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez lubczyk Pt maja 14, 2010 13:47  Re: Serie wyśicowe w cyfrze+

Gdzie ty tam kolego masz RTL w HD ?

Napisz mi dokładnie namiary. Bo śmiem twierdzić że głupoty piszesz.
lubczyk
 
Dołączył(a): N lip 15, 2007 12:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez marrak Pt maja 14, 2010 17:47  Re: Serie wyśicowe w cyfrze+

Jak RTL HD może być w cyfrze skoro jest na astrze :???:
Jest zwykły RTL i to tez nie w cyfrze bo jest FTA z MEDIA BROADCAST.
press the red button...
Avatar użytkownika
marrak
 
Dołączył(a): Pn maja 07, 2007 10:09
Lokalizacja: wlkp

Postprzez MarK Śr maja 19, 2010 11:59  Re: Serie wyśicowe w cyfrze+

Kanał 205 na Cyfrze +. Czy to jest cały czas native HD to mam wątpliwości, ale w czasie relacji z F1, o ile pamiętam, jakość raczej wskazywała na native.
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez Yaneiro Śr maja 19, 2010 14:53  Re: Serie wyśicowe w cyfrze+

Żadnej F1 w HD nie ma. Nie dość, że nie leci w TV, to i tak RTL HD jest zakodowany. W żadnej polskiej platformie cyfrowej ni da się go oglądać.
Yaneiro
 
Dołączył(a): N maja 16, 2010 18:48

Postprzez MarK Cz maja 20, 2010 8:59  Re: Serie wyścigowe w cyfrze+

Polecam włączyć wymieniony przeze mnie kanał w czasie GP w takim razie i zweryfikować. Może to nie być pełne HD tylko jakaś kompresja ale w takim razie minimalna bo jakość naprawdę była super o ile pamiętam i to na tyle, że śmiem sądzić, że to było HD. Co do kodowania to ciekawa sytuacja bo czasem pojawiał mi się napis "nieobsługiwany system kodowania" na tym kanale ale obraz nie znikał, więc może jakiś błąd, który mimo wszystko pozwala to oglądać? Nie wiem. Po prostu włączcie to w czasie GP i sprawdźcie.
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez Yaneiro Cz maja 20, 2010 16:15  Re: Serie wyścigowe w cyfrze+

Nie jeden raz tam co nieco oglądałem. O HD nie ma mowy. Jest to RTL SD. Jakość może być niezła, choć pamiętam, że jakiś czas temu obraz z F1 był nieco zamglony.
Sprawa z tym systemem kodowania jest mi znana - to wina dekodera Cyfry+. Oglądać bez problemu można, ponieważ kanał jest niekodowany. ;)
Yaneiro
 
Dołączył(a): N maja 16, 2010 18:48

Postprzez marrak Cz maja 20, 2010 16:48  Re: Serie wyścigowe w cyfrze+

MarK, a Ty w ogóle masz dekoder i telewizor który obsługuje HD :lol:

Może to nie być pełne HD tylko jakaś kompresja ale w takim razie minimalna

:evil:
Co do kodowania to ciekawa sytuacja bo czasem pojawiał mi się napis "nieobsługiwany system kodowania" na tym kanale ale obraz nie znikał, więc może jakiś błąd

Dobre :lol: Kanał który nie jest kodowany, u ciebie jest ale nie jest.
Po prostu włączcie to w czasie GP i sprawdźcie

Nie mal co wyścig włączam zanim BBC zaczyna i gwarantuję Ci że nie ma możliwości żeby to było HD. Dlaczego?? Bo jak włącze na sprzęcie który nie obsługuje HD to też działa :P
press the red button...
Avatar użytkownika
marrak
 
Dołączył(a): Pn maja 07, 2007 10:09
Lokalizacja: wlkp

Postprzez lubczyk Cz maja 20, 2010 16:51  Re: Serie wyścigowe w cyfrze+

Ja napiszę tylko tyle że pojęcia o tym nie masz.

Nie będę polemizował z kimś kto idzie w zaparte.
lubczyk
 
Dołączył(a): N lip 15, 2007 12:44
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Sporty motorowe w mediach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron