Komentator F1 - konkurs

F1 oraz pozostałe sporty motorowe w telewizji, prasie i internecie

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Endrju Szopen So kwi 17, 2010 18:35  Komentator F1 - konkurs

Zauważalne jest to, iż poziom prezentacji sportu motorowego jakim jest F1 w telewizji Polsat zdecydowanie odbiega od norm przyzwoitości (chociaż dzisiejsze kwalifikacje [GP Chin] aż tak bardzo nie raziły w uszy...). Wypowiada się na ten temat wiele osób, niektóre próbuja polemizować podając nieśmiertelny argument 'A jak ty byś sobie poradził?'... Ano właśnie.

Postanowiłem zorganizować dla Was, forumowiczów, mały konkurs. Chciałbym, całkowicie na serio, sprawdzić czy wśród Was są osoby, które dałyby radę jako komentator zawodów Formuły 1. Czy ktoś z Was potrafiłby połączyć profesjonalizm, wiedzę i odrobinę mądrego humoru przy podawania widzom dania w postaci tego sportu motorowego?

Zasady są raczej proste. Oglądając transmisję z wyścigu lub kwalifikacji nagrywacie swój komentarz, a później jego zapis umieszcacie w internecie, bym miał możliwość go ściągnąć (np. używająs Rapid Share, lub temu podobnych). Ja przesłuchuję go, oceniam, wysyłam do autora wiadomość z moimi spostrzeżeniami na temat jego pracy i może je wykorzystać przy kolejnym nagraniu (tak, można wysyłać nagrania z różnych wyścigów, jak najbardziej).

Jednak by było prościej, ale tym razem już dla mnie, chciałbym postawić pewne ograniczenia. A mianowicie:
1) Jeśli nagrywa się komentarz do kwalifikacji, to tylko i wyłącznie do Q3 od momentu zapalenia zielonego światła przy wyjeździe z boksów - nie wcześniej, nie później.
2) Jeśli wyścig - rozpocząć nagrywanie z momentem startu okrążenia instalacyjnego, a skończyć po 15-20 okrążeniach.
Myślę, że tyle jenorazowego matriału wystarczy do sprawzdenia umiejętności komentowania.

Mile też są widziane parodie, lecz wtedy proszę zaznaczyć, że jest to poza konkursem, tylko dla zabawy. Niektórzy mają talent do tego ;)

Koniec konkursu - po GP Kanady. Będzie to ostatni wyścig, do którego komenatarz będę przyjmował i oceniał. Wtedy ogłoszę zwycięzcę - no chyba, że nikt nie podoła tej roli. Ale myślę, że jakiś talent jest wśród Was.

Zapraszam serdecznie do wzięcia udziału w konkursie, miłej zabawy z komentowaniem. :)

Z poważaniem
Michał "Endrju Szopen" Bielicki
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Twarzer So kwi 17, 2010 20:11  Re: Komentator F1 - konkurs

I w jakim formacie ten plik? I zauwaz, ze mozna sobie nagrac na spokojnie komentarz po wielokrotnym obejrzeniu wyscigu/qualu. :P I skoro to konkurs, to jaka jest w nim nagroda?
Twarzer
 
Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 18:17

Postprzez Endrju Szopen So kwi 17, 2010 20:27  Re: Komentator F1 - konkurs

W formacie muzycznym, jakimkolwiek, MP3 czy innym, komputer to odtworzy. A to ile razy kto obejrzy przed nagraniem - no cóż, myślę że będzie można wyczuć to w głosie komentatora, chyba że będzie naprawdę chytry :P

Cóż, już w tej chwili mógłbym podać jakieś ciekawe nagrody, a i owszem. Cóż, w taki razie, póki nie ma ustalonych nagród, możecie nazywać to pewnego rodzaju wyzwaniem, zabawą, jakkolwiek chcecie, jeśli na słowo 'konkurs' od razu pierwsze skojarzenie to 'nagroda'. W tej chwili chodzi głównie o to, by sprawdzić czy da się w Polsce dobrze komentować zawody F1. To jest główne założenie. Jeśli weźmiesz udział, wygrasz, będziesz chciał nagrodę - OK, może być i taka możliwość.
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez fordern So kwi 17, 2010 20:41  Re: Komentator F1 - konkurs

W Windowsie jest bardzo proste urządzenie - Rejestrator dźwięku. Mieści się on w Akcesoria -> Rozrywka. Nim jest chyba najprościej nagrywać ;)

Swoją drogą, pomysł ciekawy. Chyba podejmę się nagrania czegoś takiego w czasie GP Monako ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Postprzez topgear So kwi 17, 2010 21:13  Re: Komentator F1 - konkurs

może jak będę sam oglądał F1 w chacie- inaczej mój ojciec umrze ze śmiechu :lol:
Avatar użytkownika
topgear
 
Dołączył(a): N paź 19, 2008 12:19

Postprzez rolnik sam w dolinie So kwi 17, 2010 21:45  Re: Komentator F1 - konkurs

topgear napisał(a):może jak będę sam oglądał F1 w chacie- inaczej mój ojciec umrze ze śmiechu :lol:

to samo mi do głowy przyszło :P
to jest jakoś zainspirowane konkursem na eurosporcie z komentarzem do końcówki max'a Neila Robertsona czy zwykły zbiego okoliczności?
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38

Postprzez Endrju Szopen N kwi 18, 2010 18:45  Re: Komentator F1 - konkurs

Eee... Wygląda, że zwykły zbieg okoliczności, bo nic o tym nie słyszałem :) Już przeszło miesiąc temu idea pojawiła mi się w głowie, chciałem wprowadzić ją pod szyldem 'sFormułowanych', no ale nie było mi to dane, więc robię to samodzielnie :)
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Twarzer Pn kwi 19, 2010 14:02  Re: Komentator F1 - konkurs

Z drugiej strony, osoba nie nagrywajaca na zywo nie bedzie miec raczej dostepu do LT, nieprawdaz?
Twarzer
 
Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 18:17

Postprzez Campeon Pn kwi 19, 2010 22:22  Re: Komentator F1 - konkurs

Nagranie LT idzie załatwić. Nie pamiętam skąd, ale w zeszłym sezonie ściągnąłem LT z kilku wyścigów.
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Roxana Śr kwi 21, 2010 14:31  Re: Komentator F1 - konkurs

biCampeon napisał(a):Nagranie LT idzie załatwić. Nie pamiętam skąd, ale w zeszłym sezonie ściągnąłem LT z kilku wyścigów.


http://download.adrem.pl/_get/F1LT/2010 ... seRace.zip np stąd GP Chin.
..:To co innym zajmuje 3 dni, ja opanowuje w 3 godziny:..- Robert Kubica.
Avatar użytkownika
Roxana
 
Dołączył(a): Pn wrz 28, 2009 10:47
Lokalizacja: Mozambik :)

Postprzez Endrju Szopen So maja 08, 2010 19:48  Re: Komentator F1 - konkurs

Przypominam o konkursie!
Trwa weekend GP, więc zapraszam do wzięcia udziału w zabawie/konkursie/wyzwaniu ;)
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Sporty motorowe w mediach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron