Filmy o F1

F1 oraz pozostałe sporty motorowe w telewizji, prasie i internecie

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Diego Pn lut 25, 2019 8:49  Re: Filmy o F1

Arnulf napisał(a):Zwiastun bardzo ciekawy, ale co mnie zastanawiało, to praktycznie całkowicie pominięty został Hamilton. Tylko w jednym ujęciu z kamery pokładowej go widać.

Może to mieć coś wspólnego z tym co pisze slipstream.


Pytanie przy okazji, czy tak samo pominięci zostali kierowcy Ferrari. Generalnie jest to dosyć logiczne, żeby nie budować filmu wokół kierowcy zespołu, do którego nie masz dostępu. Trochę szkoda, bo jednak HAM wnosi do tego światka jakiś swój koloryt.
Diego
 
Dołączył(a): N mar 30, 2008 8:35

Postprzez slipstream So mar 09, 2019 11:07  Re: Filmy o F1

Ktoś już przebrnął przez ten Netflixowy dokument, bo nie wiem na ile można spojlować. Na początku można się trochę zniechęcić bo wygląda trochę jak nie sezon F1, a sezon RedBulla, ale na szczęście kolejne odcinki składają się w ogólną całość. Przypuszczam ze to może nieco zniechęcić ludzi którzy nie są akurat fanem ekipy, a tym bardziej mają pejoratywny stosunek.

Co mnie natomiast bawi, to te podkładane dźwięki kolizji czy innych efektów dźwiękowych. Nie wiem jak inni, dla mnie to jest tak sztuczne że mnie żeby zgrzytają. Zdecydowana przesada żeby pewnie zrobić wrażenie na niedzielnych widzach.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez cichy N mar 10, 2019 19:40  Re: Filmy o F1

Taaak, dokładnie. Te wzmocnienia, niczym w NFS są kompletnie zbędne. Najbardziej mnie irytowały w monaco, kiedy to bolidy muskają bandy.
Sam serial warty obejrzenia, dla kilku smaczków z poza toru. Bardzo podobały mi się sceny Red Bull vs Renault.

Co do Twojej opinii, że można to początkowo odbierać jako serial o Red Bullu to uważam, że głównym tego powodem jest fakt, że Mercedes i Ferrari lekko się wypieli na ten serial. Może na drugi sezon się skuszą i będzie ciekawiej ;)
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez slipstream N mar 10, 2019 20:29  Re: Filmy o F1

No nie, w całości to nie jest o RedBullu, tylko po prostu tak ułożony scenariusz że akurat na początku ten wątek jest najmocniej zarysowany. Podejrzewam że podobnie byłoby nawet i z obecnością Mercedesem i Ferrari, bo jednak ta drama Austriacko-Francuska dodatkowo z konfliktem Ricciardo z Verstappenem w tle i zmianie zespołu to był taki mocny scenariusz tego sezonu, napisany przez życie na tych kilka odcinków. Niemniej mając w pamięci sezon, jednak brakowało mi w jakiś sposób tej dwójki najlepszych w kontekście całego sezonu.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Europejczyk N mar 10, 2019 20:51  Re: Filmy o F1

Serial spoko. Jak pierwszy odcinek był dla mnie troszkę nudnawy... Taki bardziej dla zupełnie zielonego w świecie F1, tak z odcinka na odcinek jest coraz ciekawiej. Jestem przy odcinku 7 i jak na razie najbardziej podobał mi się 6. Walka Pereza z Oconem o miejsce w RP :)
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez exxxile Wt mar 12, 2019 9:44  Re: Filmy o F1

Jestem po 6 odcinkach, oglądam z moją lubą, która próbuje ogarnąć temat F1. Dla takiej osoby serial ma na pewno sporą wartość - można podłapać jak wygląda format weekendu, jak wygląda stawka, zespoły, barwy, najważniejsi ludzie w padoku. Mi podobały się dwa pierwsze odcinki, później robi się lekko chaotyczne - przeskoki w różnych odcinkach ze Spa na Silverstone, później znów Spa, nagle cały odcinek o problemach Grosjeana czy Vijaya; wg mnie można było to lepiej fabularnie wyważyć. Ukazując rywalizację Pereza z Oconem, też zrobiono z tego pierwszego niezłego antybohatera - wiadomo, że Checo ma swoje za uszami, ale chyba lekko przesadzili z tematem.

Skarbem jest za to ukazanie relacji Christiana z Cyrylem, ich wzajemne złośliwości to złoto :smile:
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez cichy Wt mar 12, 2019 17:40  Re: Filmy o F1

Wczoraj, podczas rozmowy ze znajomymi, przypomniała mi się jeszcze jedna, dość irytująca scena :D
Wypadek Hulkenberga w Abu Dhabi.. to oczekiwanie! Świat zamarł! Minutowa cisza przez radio.. i nagle JEEST! :D ŻYJE! :D
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez exxxile Cz mar 14, 2019 10:02  Re: Filmy o F1

Taak, to samo było z wypadkiem Ericssona na Monzy. Sam podtytuł serialu jest dość ckliwy ("drive to survive"), ale nadal uważam, że to fajna sprawa dla początkujących + drobne smaczki towarzyskie dla osób z większym stażem, ale niekoniecznie czytających każdą jedną plotkę o relacjach między zespołami i kierowcami.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Poprzednia strona

Powrót do Sporty motorowe w mediach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron