Filmy o F1

F1 oraz pozostałe sporty motorowe w telewizji, prasie i internecie

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez qTeck Wt sie 09, 2011 9:10  Re: Filmy o F1

A którą wersję oglądałeś wcześniej? Krążyły w "przeróżnych źródłach" dwie - kinowa trwająca około 100 minut i rozszerzona DVD, ponad 160-minutowa. Przez tę drugą nawet nie udało mi się przebrnąć bo czas projekcji został wydłużony nie przy pomocy materiałów archiwalnych ale nieznośnie statycznych wstawek gdzie przeróżnej maści ludzie gadali, gadali i gadali do znudzenia. Efekt totalnie psujący przyjemność oglądania i niwelujący jakiekolwiek napięcie budowane opisami wyczynów na torze.

Jakkolwiek jestem skłonny do obejrzenia wersji DVD dystrybuowanej na naszym rynku obawiam się, że parę mankamentów pozostanie niezmienionych, ba jestem tego wręcz pewien. Każdy ma swoje indywidualne upodobania i oczekiwania wobec tego tytułu, mi brakowało nieznanych wcześniej materiałów i wątków, brakowało rywalizacji z Mansellem, choćby kilku minut na temat juniorskich serii na Wyspach Brytyjskich. No i te kwestie, na które nie potrafię przymknąć oczu - ewidentne wprowadzanie w błąd widzów, którzy słuchają opisu słynnych kwalifikacji do GP Monako ad. 1988, a oglądają całkiem inny onboard oraz nagranie z kamery pokładowej (już nawet nie pamiętam czy nie przypadkiem to samo) gdzie realizatorzy robią z nas durni wciskając podłożony, w dodatku marnie, dźwięk z całkiem innego onboardu... :?

Jak każdy fan w obliczu deficytu takich produkcji do moich oczekiwań wyczekuję każdego filmu. Ten akurat nie zawodzi na całej linii, ale tak długie wyczekiwanie potrafi wyostrzyć apetyt, wywindować oczekiwania.

Pozostając w temacie - ucichły plotki na temat amerykańskiej fabuły o rywalizacji P.Hill - von Trips w sezonie 1961, pojawiły się za to doniesienia o zamiarach stworzenia filmu o sezonie mistrzowskim Hunta. Ciekawe czy coś z tego wyjdzie 8-)
I like my sugar with coffee and cream.
Avatar użytkownika
qTeck
 
Dołączył(a): Wt wrz 23, 2008 23:23
Lokalizacja: Brieg/Breslau

Postprzez slipstream Wt sie 09, 2011 9:47  Re: Filmy o F1

Przez tę drugą nawet nie udało mi się przebrnąć bo czas projekcji został wydłużony nie przy pomocy materiałów archiwalnych ale nieznośnie statycznych wstawek gdzie przeróżnej maści ludzie gadali, gadali i gadali do znudzenia.


I to właśnie tę wersję oglądałem jako pierwszą, stąd taki chłodny odbiór miałem.

Oczywiście może nie ideał (choć jako rzetelny dokument tego nie dobieram, bardziej jak zauważył Gregoff stronę emocjonalną), ale po prostu sam archiwalny materiał wideo z komentarzem z jakiego zmontowano wersję DVD bez tych wstawek ma zupełnie inną dynamikę przez co zupełnie inaczej bez takiego znużenia w pewnym momencie się go ogląda.

A z rywalizacji z Mansellem (to takie słynne ujecie na prostej Barcelony) czy jak Ayrton zatrzymał bolid i wyskoczył żeby pomóc (nie pamiętam komu niestety, taka czarna dziura nagle) ujęcia nawet są, tyle że o ile nei zmieściły się w samym filmie, to jako materiał dodatkowy już bez komentarza do napisów końcowych...
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez marcin191994 Cz wrz 01, 2011 19:54  Re: Filmy o F1

także oglądałem wersję na dvd 160- minutowa :)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
marcin191994
 
Dołączył(a): Pt sty 28, 2011 0:31
Lokalizacja: Ogrodzieniec
GG: 9325742

Postprzez qTeck Wt lut 28, 2012 23:25  Re: Filmy o F1

http://gallery.pistonspy.com/2011/Spysh ... &k=XWkmwQK

http://www.comingsoon.net/news/movienews.php?id=87467

Projekt pt Rush o sezonie 76' nabiera tempa, powyżej zdjęcia ze....zdjęć scen wyścigu na Północnej Pętli z wypadkiem Laudy. Wygląda co najmniej interesująco. 8-)
I like my sugar with coffee and cream.
Avatar użytkownika
qTeck
 
Dołączył(a): Wt wrz 23, 2008 23:23
Lokalizacja: Brieg/Breslau

Postprzez Gie Pt mar 09, 2012 13:01  Re: Filmy o F1

Avatar użytkownika
Gie
 
Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 16:00

Postprzez Campeon So mar 31, 2012 1:07  Re: Filmy o F1

Ma powstać również film o Francois Cevert. Bardzo cieszy mnie ta informacja, gdyż Francuz jest jedną z najbardziej intrygujących mnie postaci ze świata F1. Zawartych ma tam być wiele nieznanych dotąd faktów, a widza czeka wiele wzruszających chwil. Cóż, nie mogę się doczekać.
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Master Cz kwi 05, 2012 8:14  Re: Filmy o F1

Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez Master Cz kwi 12, 2012 20:25  Re: Filmy o F1

Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez SirKamil Wt sie 14, 2012 17:44  Re: Filmy o F1

Ja tymczasem korzystając z wolnego i paskudnej pogody wreszcie obejrzałem film o Sennie. lepiej późno niż później;) Oczywiście w krótkiej wersji, bez gadających głów, tego bym nie przeżył. Mam dwie uwagi.
Pierwsza dotyczy fragmentu gdy Senna ze zbolałą miną opowiada o "elektronicznej wojnie", to znaczy przewadze jaką ma Williams. Panowie wyjątkowo paskudnie zgrali moment, gdy kierowca mówi o tym, że wygrać możne każdy bez umiejętności (w zaprogramowanym odbiorze- byle frajer) a na ekranie widnieje Mansell zdobywający tytuł. To nie wyglądało dobrze. Tym bardziej, że zdominowało to istotny niuans charakteru Senny, który wyszedł wtedy trochę przypadkiem- z jednej strony zbolała mina nad skandalicznym wpływem elektroniki Williamsa na sport a z drugiej wyłażenie ze skóry aby mieć ją do dyspozycji;)
Druga zbyt mocno rozwleczonego wątku rywalizacji na ojczystej ziemi. Rozumiem, że to ukłon w stronę Brazylijczyków, ale wynudziły mnie te mocno płaczliwe wątki. Kosztem skrócenia ich wstawiłbym choćby wspomniane Donington, czy trochę rywalizacji ze wspomnianym Mansellem. Generalnie przydałoby się trochę więcej jazdy w całym filmie.

Rekapitulując, z drobną przestrogą przed bezkrytycznym łykaniem świętości głównego bohatera i podłości "łotrów" wokół (zwłaszcza Prosta), mogę polecić... ale pewnie każdy już go widział dawno temu :lol:
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez Gie So lis 17, 2012 10:05  Re: Filmy o F1

2 grudnia na Canal+ Sport będzie można zobaczyć film o Bernim
http://www.telemagazyn.pl/tag/bernie-ec ... ula-1.html
Avatar użytkownika
Gie
 
Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 16:00

Postprzez Lukas So lis 17, 2012 10:39  Re: Filmy o F1

„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Gie So lis 17, 2012 10:47  Re: Filmy o F1

Tak to ten film ::)
Avatar użytkownika
Gie
 
Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 16:00

Postprzez Lukas So lis 17, 2012 10:55  Re: Filmy o F1

No to miłego oglądania, nawet ciekawy film - taki mega skrót książki o Berniem :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Europejczyk N kwi 07, 2013 8:44  Re: Filmy o F1

Czy ktoś mógłby polecić mi jakieś filmy DOKUMENTALNE o F 1 ?

Narazie mam na swoim koncie tylko film o Sennie , oraz Killer Years , a myślę że jeszcze coś się znajdzie ;)
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez ozo95 N kwi 07, 2013 9:54  Re: Filmy o F1

To znam m.in z lektorem
-Sejsmiczne Sekundy- Senna z NatGeo]
-Robert Kubica- moja pasja, czyli o RK
-Zakręt-cena adrenaliny o wypadku RK
-Sport bez fikcji- Bernie Ecclestone
-Tajemnice powiązań inżynieryjnych- bolid F1
-Megafabryki- Williams F1 Team
Jeśli chcesz po angielsku to PW:)
"Znałem go z pierwszej ręki i 99% rzeczy, jakie czytaliście o Ayrtonie, były nieprawdą. Był bardzo dobrym człowiekiem, wspomagał mnie i pomagał we wszystkich problemach, jakie miałem. Był jednym z tych, którzy naprawdę mnie bronili."
Avatar użytkownika
ozo95
 
Dołączył(a): N mar 13, 2011 19:48
Lokalizacja: Włoszczowa
GG: 22917922

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sporty motorowe w mediach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości