Transmisje F1 w IPLA - Czy warto wykupić dostęp?

F1 oraz pozostałe sporty motorowe w telewizji, prasie i internecie

Moderator: Ekipa Różne

Czy wykupisz dostęp do transmisji F1 w IPLA?

Tak, ale tylko na próbę.
4
9%
Tak, nawet jeśli jakość będzie słaba.
1
2%
Tak, bo chcę oglądać F1 poza domem.
1
2%
Nie, bo uważam, że jakość jest za słaba.
2
5%
Nie, bo oglądam transmisję F1 z innego źródła.
32
73%
Nie, bo poza Polską to nie zadziała.
4
9%
 
Liczba głosów : 44

Postprzez Banditto So mar 26, 2011 9:10  Transmisje F1 w IPLA - Czy warto wykupić dostęp?

OSTRZEGAM! Tych, którzy zastanawiają się czy warto wykupić dostęp do F1 w IPLA. Odpowiedź jest krótka: NIE WARTO!
Żeby móc obiektywnie ocenić jakość transmisji wykupiłem konto VIP (14 zł) oraz dostęp do F1 (14,90 zł). Tyle trzeba zapłacić żeby mieć dostęp przez 30 dni. Czyli w sumie prawie 30 zł poszło się je..., bo łudziłem się, że będzie dało się to jakoś oglądać. Niestety srogo się zawiodłem z kilku powodów...
Podczas piątkowych treningów jeszcze nie było tak źle jak w sobotę, ale to głównie dlatego, że było to o 4:00 nad ranem i zapewne treningi oglądało bardzo niewielu użytkowników. Wtedy jakość była znacznie lepsza (nie było przycinek i doładowań, transfer 3-4 mbps) w porównaniu do tego, co zaserwowali nam w sobotę tj. transfer góra 1-2mbps, co chwila doładowanie, a w jakości HD dźwięk nie był zsynchronizowany z obrazem. Poza tym, co to za HD przy 1-2mbps transferu? Przy 3-4 mbps bez HD podczas treningu jakość była znacznie lepsza od HD (z soboty) i nic się nie cięło. A w sobotę cięło się nawet w niższych poziomach jakości obrazu i dźwięku. Chyba tylko w najniższej jakości ECO (transfer 512 kbps) nie było przycinek, ale żeby płacić za taką jakość transmisji to trzeba mieć coś nie tak z głową.

Według mnie oni w zależności od ilości oglądających zmieniają jakość transmisji. Im więcej ludzi ogląda tym jakość jest słabsza. To było widać wyraźnie porównując piątkowe treningi do sobotnich kwalifikacji, ale nawet to limitowanie jakości nie wystarczyło, bo co chwilę były doładowania - pauzy, w ten sposób nie da się oglądać F1!

Jeszcze jedna WAŻNA UWAGA!

Wykupienie KODU dostępu do transmisji F1 nie oznacza, że zostanie on przypisany do konta tak jak to jest po wykupieniu konta VIP. Danego kodu można użyć tylko RAZ na danym komputerze, więc jeśli chcesz oglądać transmisję na dwóch różnych komputerach to musisz wykupić 2 kody itd.
ZOBACZ BOSKI PALEC VETTELA! http://www.youtube.com/watch?v=oT_8kgj_zWg
» Majne websajt: http://www.tut.multimo.pl/ « :)
Avatar użytkownika
Banditto
 
Dołączył(a): N mar 23, 2008 10:56
Lokalizacja: Szczytno

Postprzez lechf1 So mar 26, 2011 11:38  Re: Transmisje F1 w IPLA - Czy warto wykupić dostęp?

Wykupienie transmisji w tym czymś jest iście desperackim krokiem.

Alternatyw są dwie: zakupienie tunera TV do komputera lub oglądanie na streamach (BBC, soccer-live.pl) i to wszystko za darmo w nie wiele gorszej jakości niż telewizyjna.
lechf1
moderator
 
Dołączył(a): Cz gru 20, 2007 19:02

Postprzez Peter Parker So mar 26, 2011 11:53  Re: Transmisje F1 w IPLA - Czy warto wykupić dostęp?

Konto VIP nie jest konieczne do oglądania HD, więc niepotrzebnie tylko wyrzuciłeś pieniądze. Poza tym bardziej opłaca się wykupić pakiet iplaSPORT (23 zł z groszami za 30 dni). I ja naprawdę nie narzekam na iplę - wiele razy oglądałem transmisje za pomocą tego problemu i nigdy nie miałem problemów opisywanych przez @Banditto.
Poza tym do wyboru są dwie opcje - SD (przekaz z Polsatu Sport Extra) lub HD (z Polsatu Sport HD). Warto przy tym zaznaczyć, że transmisja HD jest opisywana jako testowa, więc nikt nie gwarantuje bezproblemowości streamu. Ale jak @Banditto woli wylewać żale, zamiast dobrze poczytać stronę ipli, to nic na to poradzić nie mogę.
Służę zapami:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dodam tylko, że mam Cyfrowy Polsat i dostęp do Polsatu Sport HD, a także Polsat w bardzo dobrej jakości i w 16:9 z naziemnej telewizji cyfrowej, jednak wykupiłem z ciekawości dostęp na ipli - i naprawdę nie mam nic do zarzucenia transmisjom w tym programie.
Avatar użytkownika
Peter Parker
 
Dołączył(a): Pn maja 12, 2008 22:08

Postprzez gornik So mar 26, 2011 12:08  Re: Transmisje F1 w IPLA - Czy warto wykupić dostęp?

I przez takich userów jak Banditto dużo złych opinii dostają programy jeszcze w wersji BETA.
A żeby oglądać F1 w HD przez iplę trzeba pobrać taki program, a wiadomo że każda wersja beta jest po to aby zbadać wszystkie błędy i ów błędy są standardem w praktycznie każdej wersji beta.


A co do jakości, to zastanawia mnie czemu oni nadal nadają z toru w tak nędznej jakości, a przynajmniej sygnał dostarczany do "osoby" zajmującej się nakładaniem tabelki i innych informacji na ekran.
Avatar użytkownika
gornik
 
Dołączył(a): N lut 21, 2010 12:19
Lokalizacja: Białogard

Postprzez Banditto So mar 26, 2011 12:41  Re: Transmisje F1 w IPLA - Czy warto wykupić dostęp?

Może gdybyście przeczytali mój post do końca i ze zrozumieniem to zauważylibyście, że napisałem, iż wyglądało to źle nie tylko w HD. Akurat to, że transmisja w HD była testowa nie wnosi nic istotnego do tej dyskusji, bo tak jak napisałem wyżej w niższych stopniach jakości odbiór również był zły, bo co kilka, kilkanaście sekund pojawiały się doładowania. Sytuacja była identyczna na stabilnej wersji IPLA bez HD. Tak dla ścisłości dodam, że mam łącze 20 mbit po kablu oraz sprawdzałem czy problemy z przerwami w transmisji (doładowaniami) nie są spowodowane przez mojego operatora, więc pobrałem jeden 100 mbitowy plik przy jednym źródle i łącze osiągało stabilną prędkość ok. 20 mbit, więc IPLA powinna działać płynnie. Mało tego! Dla 100% pewności odpaliłem transmisję na dwóch różnych komputerach, co kosztowało mnie +5zł, bo musiałem wykupić drugi kod do odbioru transmisji F1. I jak tu mam się nie denerwować jak płacę tej bandzie złodziei i oszustów i nie mogę normalnie w przystępnej jakości oglądać transmisji F1?! Moim zdaniem za taki stan rzeczy winne były przeciążone łącza po stronie IPLA i złe zarządzanie dostępnymi zasobami. Jestem ciekaw, co będzie, jeśli o jednakowej porze będą transmitowali wyścig F1 oraz jakieś inne popularne wydarzenie sportowe np. jakiś mecz. Założę się, że w takiej sytuacji nawet nie będzie można nawiązać połączenia żeby się zalogować!
Poza tym nie rozumiem jak możecie ignorować to, że piątkowe treningi były nadawane w zupełnie innej jakości od sobotnich kwalifikacji. Płacę za VIPa żeby mieć lepszą jakość, a dostaję raz 4mbps, a potem 1mbps, a w rzeczywistości 512kbps, bo tylko to działało płynnie. To jest jawne oszustwo i naciąganie! Drugi raz nie dam się nabrać.

Peter Parker napisał(a):Ale jak @Banditto woli wylewać żale, zamiast dobrze poczytać stronę ipli, to nic na to poradzić nie mogę.
Mądrala się znalazł. Twoje stwierdzenie jest bezsensu, bo żeby pobrać wersję BETA (wiem co to znaczy beta) programu IPLA trzeba wejść na stronę: http://beta.ipla.pl/ gdzie jest wyraźnie napisane (wersja testowa), więc albo masz mnie za kompletnego idiotę albo sam nim jesteś, jeśli sam tego nie zauważyłeś. Sorry, ale nie potrafię wyobrazić sobie innego sensownego wyjaśnienia dla twojego głupiego zarzutu. Poza tym nawet na twoich zrzutach widać napis "Testowa Transmisja HD". :roll:
ZOBACZ BOSKI PALEC VETTELA! http://www.youtube.com/watch?v=oT_8kgj_zWg
» Majne websajt: http://www.tut.multimo.pl/ « :)
Avatar użytkownika
Banditto
 
Dołączył(a): N mar 23, 2008 10:56
Lokalizacja: Szczytno

Postprzez gornik So mar 26, 2011 13:08  Re: Transmisje F1 w IPLA - Czy warto wykupić dostęp?

I sam sobie odpowiedziałeś na swój bul :arrow: ból, to program w wersji beta, nie tylko sygnał, kto wie co oni jeszcze testują w tym programie, w każdym razie ja nie mam do czego się przyczepić.
Avatar użytkownika
gornik
 
Dołączył(a): N lut 21, 2010 12:19
Lokalizacja: Białogard

Postprzez slipstream So mar 26, 2011 13:13  Re: Transmisje F1 w IPLA - Czy warto wykupić dostęp?

Hmm, a ktoś wie czy to działa pod Playstation3 (bo konsola ma dostęp do IPLI przez internet i jest takim IPLAplayerem, tak w ogóle)
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Peter Parker So mar 26, 2011 13:42  Re: Transmisje F1 w IPLA - Czy warto wykupić dostęp?

@slipstream - raczej nie. ipla w telewizorach i innych urządzeniach (jak np. PS3) ma tylko bibliotekę VOD, nie ma tam transmisji na żywo.
Avatar użytkownika
Peter Parker
 
Dołączył(a): Pn maja 12, 2008 22:08

Postprzez Banditto So mar 26, 2011 14:00  Re: Transmisje F1 w IPLA - Czy warto wykupić dostęp?

@gornik.
Mów do słupa, a słup jak (__!__)
No przecież napisałem, że w wersji stabilnej bez HD były te same objawy, więc może lepiej wróć pod ziemię, bo najwyraźniej słoneczko zbyt mocno przygrzało Ci dziś główkę.
Zresztą jutro jest wyścig, więc będę miał okazję do nagrania filmu. Jeśli ktoś nie potrafi zrozumieć, o co chodzi po przeczytaniu tekstu to trzeba mu to zobrazować.
ZOBACZ BOSKI PALEC VETTELA! http://www.youtube.com/watch?v=oT_8kgj_zWg
» Majne websajt: http://www.tut.multimo.pl/ « :)
Avatar użytkownika
Banditto
 
Dołączył(a): N mar 23, 2008 10:56
Lokalizacja: Szczytno

Postprzez pablonzo So kwi 09, 2011 7:14  Re: Transmisje F1 w IPLA - Czy warto wykupić dostęp?

Ja również wykupiłem sobie dostęp, w przeciwieństwie do niektórych nie mam absolutnie żadnych zacięć ani zwisów (łącze mam 8mbit). Jakość HD jest na prawdę zadowalająca, dla kogoś kto nie ma polsatów płatnych a zależy mu na oglądaniu f1 jest to na prawdę świetna opcja. Cena wcale nie jest wygórowana - zwłaszcza na 90 dni - 35 zł a nie 30 zł za miesiąc jak napisał kolega w pierwszym poście. Do mnie to trafia, będę kupował :)

Banditto @ - nie spinaj się tak.. trochę ogłady.
pablonzo
 
Dołączył(a): Cz sty 13, 2011 4:21

Postprzez Lukas So kwi 09, 2011 7:48  Re: Transmisje F1 w IPLA - Czy warto wykupić dostęp?

Z legalnych źródeł F1 w Internecie jest to dobra opcja, przecież właściwie nie ma żadnej innej! A wiele osób nie posiada TV, już nie mówiąc o drogich pakietach telewizji satelitarnych. Jednak jakie są realia każdy wie... :wink:
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez manieq Cz mar 15, 2012 14:06  Re: Transmisje F1 w IPLA - Czy warto wykupić dostęp?

Da się jakoś wykupić tą iplę dla F1 na ten weekend jedynie?
I want to believe
Avatar użytkownika
manieq
 
Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 23:32

Postprzez Karol24 Cz mar 15, 2012 19:06  Re: Transmisje F1 w IPLA - Czy warto wykupić dostęp?

Oczywiście. Transmisje na 1 dzień kosztują przelewem 4,90 zł.
http://f1.ipla.tv/


Nikt nie zauważył, ale Ipla zmieniła politykę cenową. I obecnie, żeby oglądać F1 można albo wykupić miesięczny abonament IplaSPORT za 19,90 zł. W jego ramach są wsyzstkie transmisje sportowe prezentowane przez Iplę. Albo pozostaje opcja wykupu pojedynczych dni w cenie 4,90 zł, jak wspomniałem wyżej.
Karol24
 
Dołączył(a): Wt wrz 13, 2011 13:49

Postprzez Twarzer N maja 12, 2013 13:10  Re: Transmisje F1 w IPLA - Czy warto wykupić dostęp?

Szczyt bydlactwa - KUPUJESZ transmisję i co dostajesz w zamian? W momencie zgaśnięcia świateł IPLA puszcza reklamę... Dotychczas czegoś takiego nie było, jestem oburzony i gwarantuję, że choćbym miał oglądać wyścig tylko na Live Timingu, nigdy, ale to nigdy nie wykupię już transmisji w IPLA. To jest złodziejstwo najgorszego rodzaju, zwłaszcza, że reklamy są puszczane co 5 minut.

Absolutne dno.
Twarzer
 
Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 18:17

Postprzez Kondzio N maja 12, 2013 13:27  Re: Transmisje F1 w IPLA - Czy warto wykupić dostęp?

Ee? Nie oglądam F1 na Ipli, więc może wtedy jest inaczej, ale mam wykupiony pakiet i reklam nigdy nigdzie nie ma. Pewnie zapomniałeś się zalogować albo coś w tym stylu, bo bez konta też się ponoć da oglądać.
Kondzio
 
Dołączył(a): Wt gru 26, 2006 23:49
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do Sporty motorowe w mediach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron