Gdzie odbierać brytyjską ITV1?

F1 oraz pozostałe sporty motorowe w telewizji, prasie i internecie

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez TobaccoBoy Śr lut 14, 2007 17:34  

Ja mam ITV w kablówce lokalnej. Z tego com się dowiedział, to podobno te wszystkie kanały niedostępne w Polsce ś a na Białorusi w kablówkach, więc na mocy umowy moja się z białoruską wymienili się dostępem do kanałów. Dzięki temu nam: ITV (po anielsku), BBC1 i i ESPN, Foxa, ABC i CBS tyle, że wiele z tego jest z ruskim lektorem :-( i cierpię.

Co do ITV, średnie wrażenia. F1 jest, ale... strasznie skomercjalizowana transmisja np: reklamy w ilościach potwornych, relacja z wyścigu zaczyna się na chwilę przed (ok 15 min) startem. Po za transmisją i kilkoma programami z motoryzacją w tle F1 nie uświadczymy za wiele. Tylko F1 sprawia, że włączam ten kanał. Dla mnie bez rewelacji.

Dla mnie osobiście BBC jest najlepszym kanałem. i z tego, że nie ma f1 (od 1997). Jest za to wiele programów ( w tym Top Gear Extra) i seriali, które spowodują, że zakochacie się w państwowej brytyjskiej tv.
TobaccoBoy
 

Postprzez Wymiatacz N lut 18, 2007 22:42  

Niedawno znalazłem ten artykulik:
http://www.satkurier.pl/?cyfrowe_kanaly/&kat=48&id=28107
Nie znam się na tym, ale z tego co tutaj widzę to można odbierać ten kanał...
Wymiatacz
 
Dołączył(a): Pn lut 06, 2006 19:44

Postprzez Pieczar N lut 18, 2007 23:00  

Spójrz na datę: 2005-11-11 12:37:32. Już pewnie dawno nieaktualne.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez SSmiley Pt lut 22, 2008 6:43  

Mam pytanko:
Czy na "zwykłej" antenie można odbierać F1 w Angli?
SSmiley
 

Postprzez marrak Pt lut 22, 2008 12:12  

wystarczy wejsc na itv.com i ... mozna ogladac ...trzeba miec tylko ip z GB :grin: :-D :lol:
Avatar użytkownika
marrak
 
Dołączył(a): Pn maja 07, 2007 10:09
Lokalizacja: wlkp

Postprzez Velik Cz mar 20, 2008 10:28  

BBC zakupiła na 5 lat prawa do pokazywania F1. Obecny sezon jest ostatnim dla ITV.
http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/motorsp ... 306123.stm
Miejmy nadzieję, że BBC postara się i wykorzysta potencjał kanałów BBCi :-) .
Obrazek
Avatar użytkownika
Velik
 
Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 20:25
Lokalizacja: Lublin

Postprzez slipstream Cz mar 20, 2008 10:45  

Velik napisał(a):Miejmy nadzieję, że BBC postara się i wykorzysta potencjał kanałów BBCi

Raczej mało prawdopodobne, o ile w ogóle. Prawa do takich transmisji telewizyjnych nabywa się do pokazywania tegoż wyłącznie na terytorium danego kraju.

Bo o ile ty 'przypadkiem' możesz odebrać ITV czy BBC, o tyle nadawanie tego w BBCinternational to świadome działanie nadawcy wykraczające poza granice kraju.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Miczek Cz mar 20, 2008 10:50  

Czy to oznacza odejście Martina Brundle'a z posady komentatora wraz ze zmianą stacji?? Szkoda by było tak świetnego byłego kierowcy a zarazem niesamowitego komentatora. :-)
Obrazek
Avatar użytkownika
Miczek
 
Dołączył(a): Śr wrz 27, 2006 20:04
Lokalizacja: Warszawa
GG: 3456599

Postprzez Velik Cz mar 20, 2008 11:19  

slipstream napisał(a):Raczej mało prawdopodobne, o ile w ogóle. Prawa do takich transmisji telewizyjnych nabywa się do pokazywania tegoż wyłącznie na terytorium danego kraju.
Bo o ile ty 'przypadkiem' możesz odebrać ITV czy BBC, o tyle nadawanie tego w BBCinternational to świadome działanie nadawcy wykraczające poza granice kraju.

Jak na razie na BBC Interactive były (są) imprezy typu el.ME 2008, MotoGP, Australian Open itp. Wiązka z satelity na której są te kanały skierowana jest na Europę, w przeciwieństwie do kanałów takich jak BBC1, BBC2, ITV1, ITV2.. które są skierowane tylko na Wyspy. Być może przenieśli by BBCi na inny transponder. Jak będzie, zobaczymy. Jedno jest pewne, że możliwości BBC ma spore.
slipstream napisał(a):świadome działanie nadawcy wykraczające poza granice kraju
Ale sytyacja była by przecież taka sama jak obecnie jest z niemieckim RTL-em. Teoretycznie F1 w RTL jest tylko dla Niemców.. teoretycznie..
Obrazek
Avatar użytkownika
Velik
 
Dołączył(a): Wt lut 06, 2007 20:25
Lokalizacja: Lublin

Postprzez slipstream Cz mar 20, 2008 11:33  

Velik napisał(a):Ale sytyacja była by przecież taka sama jak obecnie jest z niemieckim RTL-em

Oczywiscie, bo pokrętne to sprawy. Kwestie koncesji, RTL sam w sobie prawnie nadaje tylko na terenie Niemiec a że sygnał z satelity jest na tyle mocny. Choć swego czasu głośno mówiono o ograniczeniu tego sygnału poza granicami jego kraju (nie wiem na czym to stanęło odkąd F1 mam na cyfrowym Polsacie). Podobnie jak z ITV i cala masa innych zagranicznych stacji.

Velik napisał(a):Jedno jest pewne, że możliwości BBC ma spore

To niewątpliwie.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Pieczar Cz mar 20, 2008 15:31  

Miczek napisał(a):Czy to oznacza odejście Martina Brundle'a z posady komentatora wraz ze zmianą stacji?? Szkoda by było tak świetnego byłego kierowcy a zarazem niesamowitego komentatora.

Jeżeli miałby z nim odejść Allen i zastąpiliby ich Watsonem i Edwardsem, to ja jestem jak najbardziej za :) A i tak chciałoby się powiedzieć Murray wróc :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez TobaccoBoy Pt mar 21, 2008 15:28  

Pieczar, raczej chłopaki z BBC Radio 5 Live będą stanowić podstawę, a z Brundle'm i Ryderem (Allen to wybitnie przynależący do ITV człowiek) jak w 1997 z z tym samym Ryderem i Walkerem - wymiana. No i zapewne wrzucą uroczą (co tu kryć - super laskę) Suzi Perry, która po powrocie do BBC zajmuje się tego typu imprezami.

Co do samej umowy - wynika to z polityki ITV, które nie gwarantowało takiej ekspozycji F1 jak super powszechna i bez reklam (w UK do dziś uważają te 5 przerw w czasie wyścigu za profanację). No i BBC musiała w końcu nabyć prawa, które z racji swojego statutu ma obowiązek zakupywać (imprezy najwyższej rangi z Brytyjczykami) i za co w ostatnich dwóch przegranych przetargach poleciały gromy ze strony zarówno lewej i prawej strony publicystów. BBC przystępuje do ofensywy w temacie sportu.

PS: Podobno poszło też o wdrażanie standardu HD, którego ITV nie mogła zastosować.
TobaccoBoy
 

Postprzez SPIDER Pt mar 21, 2008 16:26  

Miczek napisał(a):Czy to oznacza odejście Martina Brundle'a z posady komentatora wraz ze zmianą stacji?

Grunt, żeby nie było Allena!
Chociaż on teraz jest jednym z głównym z komentatorów obok Brundle'a, a jak jeszcze był Walker/Brundle to Allen chyba był na pit lane i zdawał relację na gorąco.

Czyli powrót do stanu rzeczy sprzed 1997, gdzie F1 była na BBC z komentarzem Walkera. Ja tam się cieszę.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez TobaccoBoy Pt mar 21, 2008 17:52  

SPIDER, oj nie. Walker jest na emeryturze i nie głowie 85-latkowi powrót na stałe do kabiny komentatorskiej. ja stawiam, iz przesuną obecnie komentującego dla BBC 5 LIVE Radio Davida Crofta i Maurice'a Hamiltona, a "dyzur" na pit lane będzie robić jak zwykle konkretna Holly Samos.

No i nie ma bata - Suzie też będzie. 8)
TobaccoBoy
 

Postprzez Pieczar Pt mar 21, 2008 19:00  

TobaccoBoy napisał(a):No i nie ma bata - Suzie też będzie.

Mmmmm:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Aż przyjemniej by się takie relacje oglądało :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sporty motorowe w mediach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość