Książki kierowców wyścigowych

F1 oraz pozostałe sporty motorowe w telewizji, prasie i internecie

Moderator: Ekipa Różne

Postprzez Woolf Pn gru 26, 2011 20:36  Książki kierowców wyścigowych

Jestem właśnie w trakcie czytania autobiografii Bena Collinsa - "Człowiek w białym kombinezonie. Stig, Le Mans i moje życie na wysokich obrotach". Książka niesamowicie wciąga, w przystępny sposób przedstawiając różne historie związane z życiem Brytyjczyka, głównie te wyścigowe. Można znaleźć w niej anegdoty, przytaczanie rozmów z ciekawymi osobami, jak Jackie Stewart, czasem nawet wyścigowe mądrości i wskazówki, które mogą uzupełnić wiedzę każdego pasjonata :) Negatywów narazie nie jestem w stanie wskazać z uwagi na to, że jest to moja pierwsza tego typu lektura. Tak, czy owak - jak najbardziej polecam :)
Woolf
 
Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 7:47

Postprzez dekadent So gru 31, 2011 20:02  Re: Książki kierowców wyścigowych

O dzięki za taką małą recenzję, sam przymierzam się do nabycia tej książki, z wywiadów z Clarksonem wywnioskowałem, że samo jej powstanie i publikacja to mocno kontrowersyjna historia i pazerność Collinsa. Rozumiem, że polecasz tę publikację? Ja wielu książek na temat wyścigowy nie mogłem przeczytać z jednej strony z powodu mojej ignorancji, a z drugiej strony z powodu ciężkiej dostępności na rodzimym rynku.
Przeczytałem wszystkie książki Clarksona, gorąco polecam. Może to nie są wyścigowe lektury, ale niewątpliwie są to książki bardzo interesujące dla miłośników sportu samochodowego i motoryzacji. No i przeczytałem jakąś "szkołę jazdy" z PRL-u, całkiem interesująca :D
dekadent
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 16:17

Postprzez Woolf N sty 01, 2012 14:56  Re: Książki kierowców wyścigowych

Polecam jak najbardziej. Zmierzam już ku końcowi książki i utrzymuję swoją opinię na jej temat. Nie wiem w którym kierunku idą Twoje gusta, ale opisy wyścigów są genialne - widzisz to wszystko z innej strony, zza kulisów, jednocześnie nie wiedząc, jak się skończy. Ben przedstawia co w danym momencie czuje, o czym myśli, no i bardzo profesjonalnie wyjaśnia wiele "zajwisk" związanych z prowadzeniem samochodu - od zwykłych codziennych drobnostek po wyścigowe detale. Oczywiście znajdziesz tam też historię białego Stiga - obrobione na potrzeby TV materiały, które mogłeś zobaczyć w Top Gearze opisane są z punktu widzenia Bena, dając zupełnie inne spojrzenie na program.

Na książki Clarksona patrzę sceptycznie, bo sa pisane przez pasjonata, którego mocną stroną jest barwny język, sprawiający, że nawet recenzja Cinquecento może być wkręcająca. Osobiście uważam, że takie rzeczy powinny być pisane przez zawodowych kierowców, którzy naprawdę wiedzą co w danym momencie dzieje się z samochodem, a nie patrzą jedynie przez pryzmat dźwięku silnika i zrywu samochodu przy przyspieszaniu.
Woolf
 
Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 7:47

Postprzez Fear Pt sty 27, 2012 20:45  Re: Książki kierowców wyścigowych

A skad wziales ta ksiazke? I masz moze namiary gdzie inne tego typu tytuly mozna kupic?

-- Pt sty 27, 2012 20:45 --

A skad wziales ta ksiazke? I masz moze namiary gdzie inne tego typu tytuly mozna kupic?
Fear
 
Dołączył(a): Pt sty 27, 2012 20:39

Postprzez szama Pt sty 27, 2012 21:06  Re: Książki kierowców wyścigowych

Avatar użytkownika
szama
 
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 16:54

Postprzez Woolf Pt sty 27, 2012 21:11  Re: Książki kierowców wyścigowych

Osobiście, dostałem w prezencie na osiemnastkę, ale nabędziesz ją w wielu choćby sklepach internetowych, jak ten wyżej :)
Woolf
 
Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 7:47

Postprzez MarK So paź 06, 2012 16:41  Re: Książki kierowców wyścigowych

A ja właśnie też tą książkę czytam i nie jestem powalony szczerze mówiąc. Dużo lepiej czyta mi się książki Clarksona choćby, jeśli chodzi o język. Ta Collinsa jest napisana od tak prostym językiem, jakoś tak generalnie "łatwa" książka mi się wydaje, płytka żeby nie powiedzieć. Oczywiście to moje subiektywne odczucie, ja wolę np. więcej detali, a w tej książce nie uświadczysz.
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez FOLLY So paź 06, 2012 16:59  Re: Książki kierowców wyścigowych

Przeczytałem Collinsa i Wam powiem, że zawiedziony lekko jestem. Jest dużo momentów fajnych, ale i dużo nie potrzebnych (mnie nie interesujących niestety). Trochę jak by na siłę przeciąganie, żeby gruba była. Co mnie najbardziej wkurzało, to jakiś taki chaotyczny styl pisania. Ogólnie fajne informacje, ale powinno być tego ok 1/3 mniej.
Obrazek
Avatar użytkownika
FOLLY
 
Dołączył(a): Śr lut 02, 2011 15:26

Postprzez Sar trek Wt gru 18, 2012 22:33  Re: Książki kierowców wyścigowych

Nie wiedziałem gdzie zapytać, ten temat mi najbardziej pasował.
Czytał ktoś już książkę "Bernie Ecclestone, Formuła 1 to ja" Toma Bowyera? Ciekawa?
wyścigowe historie - strona o historii wyścigów Indy Car
Avatar użytkownika
Sar trek
 
Dołączył(a): Śr mar 26, 2008 21:25

Postprzez hagj Wt gru 18, 2012 22:36  Re: Książki kierowców wyścigowych

Mam ją od paru miesięcy, ale całej jeszcze nie przeczytałem (niewiele mi zostało). Nie dlatego że nudna - wręcz przeciwnie. Po prostu nie jestem fanem czytania książki w 2 dni. Wolę sobie sięgnąć raz na jakiś czas ;)
Książka ciekawa ze względu na liczne ciekawostki z F1 i około-F1. Zdradza pewne kulisy, niektóre historie są znane bardziej niektóre mniej, niektóre wcale (przynajmniej dla mnie). Ogólnie ciekawa pozycja, osobiście bym polecił.
Avatar użytkownika
hagj
 
Dołączył(a): N lut 25, 2007 14:21

Postprzez raf2 Śr sty 30, 2013 16:28  Re: Książki kierowców wyścigowych

Jakie jeszcze książki polecicie? bo te wymienione już przeczytałem
Avatar użytkownika
raf2
 
Dołączył(a): Wt lut 03, 2009 15:36

Postprzez Woolf Pt lut 01, 2013 14:35  Re: Książki kierowców wyścigowych

Jakiś już czas temu na półkach pojawiła się książka Piekło Dakaru sygnowana nazwiskiem Hołowczyca. Ktoś kto ją czytał mógłby jakoś się do niej odnieść?
Woolf
 
Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 7:47

Postprzez MarK Cz lut 07, 2013 19:07  Re: Książki kierowców wyścigowych

Polecam ;) . Długa nie jest, ale fajnie napisana, dużo ciekawych informacji i zdjęć. Dałbym Ci linka do krótkiego opisu, ale mnie posądzą o autoreklamę, więc powiem tylko - popatrz w mój podpis ;) .
Avatar użytkownika
MarK
 
Dołączył(a): Cz mar 06, 2008 21:08
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez Voo Wt cze 04, 2013 16:51  Re: Książki kierowców wyścigowych

Avatar użytkownika
Voo
 
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 18:40

Postprzez oxiplegatz So lip 20, 2013 23:16  Re: Książki kierowców wyścigowych

W dwa lata po wydaniu w Polsce książki Bena Collinsa "Człowiek w białym kombinezonie. Stig, Le Mans i moje życie na wysokich obrotach" można ją dostać w Biedronce za 9,99 złotych. Kupiłem ją w ub. tygodniu i dziś będąc w sklepie nadal była dostępna. Wspaniała lektura!
oxiplegatz
 
Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 2:25
Lokalizacja: Gdynia

Następna strona

Powrót do Sporty motorowe w mediach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron