Robert Kubica w Williams F1 Team

Komentarze i dyskusja na temat przebiegu kariery polskiego kierowcy

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Phaedra Wt lip 16, 2019 20:43  Re: Robert Kubica w Williams F1 Team

post z 29.06 str 58

Phaedra napisał(a):
pascal napisał(a):oj kolego Phaedra, cieszę się przynajmniej, że skumałeś, że artykuł w motosporcie, mógł być napisany z inicjatywy Roberta, lub kogos z jego kręgu znajomych.

A tak poza tym, to w twej wypowiedzi, da się wyraźnie odczuć dużą niechęć do Roberta. Jakbym słuchał wywiadów z Żakiem :)

Jeśliś więc taki mądry i wydałeś już wyrok, że Kubica nie potrafi się przyznać do słabszej jazdy, czemu nie odpowiesz np na pytanie odnośnie tajemniczej kwestii modów silnika?


O kierownicy niech wypowie się inżynier Williamsa a idiota który podrzucił ten temat zrobił to bo nie rozumie dla czego kierownice mogą sie różnić (tryby pracy silnika popr. moje) a skoro nie rozumie to inne małpy też nie zrozumieją i temat będzie żył aż Gąsiorowski doniesie Kubicy a w tedy zdechnie a my wymyślimy inny np. że ktoś dostrzegł że opony Kubicy są święcone a Russella nie. (ja to jakiś prorok jestem)

ps na mój gust to różnice wynikają z faktu że kierownica Russella służy do ścigania się a Kubicy do bycia pasażerem co sam powtarza. Taki żart

zapraszam do lektury chociaż bartoszcze próbował wytłumaczyć
https://www.f1fanklub.pl/2019/07/wyjasn ... apy-i.html
ciekawe czy spiskowcy znajda czas na rozwiązanie zagadki tajemniczych usterek prześladujących Russella
As long as the car is not red, I wish you the best! - Alonso - Monza 2006 r.
Avatar użytkownika
Phaedra
 
Dołączył(a): Śr lis 30, 2005 21:45
Lokalizacja: HRUBIESZÓW

Postprzez lg2000 Śr lip 17, 2019 19:55  Re: Robert Kubica w Williams F1 Team

Obrazek
Z pozdrowieniem dla wszystkich uważających że Kubica ma taki sam bolid co Russell. #BritishGP
Ostatnio edytowano Cz lip 18, 2019 15:35 przez lg2000, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
lg2000
 
Dołączył(a): Cz gru 06, 2007 18:46

Postprzez Kazik Śr lip 17, 2019 20:50  Re: Robert Kubica w Williams F1 Team

Ależ Wy to kochacie nawet nie wiedząc do czego dany element zawieszenia posłużył, mógł posłużyć i czy będzie w ogóle wykorzystany w przyszłości w jednym i drugim aucie. Co więcej na ten temat wiadomo oprócz tej fotki? No powiedz lg2000 co wiesz więcej po tym porównaniu i co tu odkrywczego jest? Ile zyskał i będzie zyskiwał Russell nad Kubicą po "odkryciu" tego gadżeta (szerszego i nieco węższego)? Wiesz coś? Jeżeli tak to mów. :bezradny:
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez predkosc Śr lip 17, 2019 21:40  Re: Robert Kubica w Williams F1 Team

Z mojej kanapy to Kubica ma węższy element z mniejszym oporem, więc jeszcze zyskał.

Na serio: co chcecie osiągnąć graniem w "znajdź 10 różnic"? No, załóżmy, że Kubica ma starsze części. I co, jest teraz na równi z Russellem albo lepszy od Russella przez to? Schumacher wracał po krótszej przerwie i potrzebował co najmniej sezonu, żeby się wjeździć w bolid. Nie ma w tym żadnej ujmy, że RK odstaje od GR. Nie ma też wątpliwości, że tłumaczenie innym bolidem uratuje karierę Roberta - zobaczcie gdzie jest Vandoorne, który przegrał 21-0 z Alonso, pod którego McLaren ułożył absolutnie wszystko. Kubica na ten moment jest gorszy i "szczeliny" w pokrywach niczego nie tłumaczą.
Avatar użytkownika
predkosc
 
Dołączył(a): Pn lip 13, 2009 20:28

Postprzez bartoszcze Śr lip 17, 2019 22:08  Re: Robert Kubica w Williams F1 Team

lg2000 napisał(a): Z pozdrowieniem dla wszystkich uważających że Kubica ma taki sam bolid co Russell.

Ja tam na tych zdjęciach widzę że elementy aero w jednym bolidzie są dalej od opony niż w drugim! I ostrość elementów zawieszenia jest inna!
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez some_ONE Cz lip 18, 2019 0:12  Re: Robert Kubica w Williams F1 Team

Phaedra napisał(a):zapraszam do lektury chociaż bartoszcze próbował wytłumaczyć
https://www.f1fanklub.pl/2019/07/wyjasn ... apy-i.html
ciekawe czy spiskowcy znajda czas na rozwiązanie zagadki tajemniczych usterek prześladujących Russella


To fajne potwierdzanie "u źrodła" jak odpowiedzi udziela dyrektor do spraw komunikacji. To tak jak potwierdzanie "u źrodła" (czyli przez maila z rzecznikiem prasowym) że Kubica nie będzie testował z Williamsem, albo nie jest planowane ogłoszenie Kubicy na konferencji na której miał być Sirotkin.

bartoszcze napisał(a):Ja tam na tych zdjęciach widzę że elementy aero w jednym bolidzie są dalej od opony niż w drugim! I ostrość elementów zawieszenia jest inna!


Bo sprzed swojej kanapy nic nie zobaczysz. Dodatkowo jesteś zafiksowany na jedną wersję.
Zostaw może takie analizy profesjonalistom i ludziom którzy mają o tym jakieś pojęcie i widzieli to z bliska :)

Obrazek

-- Cz lip 18, 2019 1:17 --

Kazik napisał(a):Ależ Wy to kochacie nawet nie wiedząc do czego dany element zawieszenia posłużył, mógł posłużyć i czy będzie w ogóle wykorzystany w przyszłości w jednym i drugim aucie. Co więcej na ten temat wiadomo oprócz tej fotki? No powiedz lg2000 co wiesz więcej po tym porównaniu i co tu odkrywczego jest? Ile zyskał i będzie zyskiwał Russell nad Kubicą po "odkryciu" tego gadżeta (szerszego i nieco węższego)? Wiesz coś? Jeżeli tak to mów. :bezradny:


Wiadomo to, że pomimo głośnych zapewnień Claire, że bolidy są takie same i teorie o różnicach to bzdury, to jednak coś jest na rzeczy.
A niektórzy nasi twitterowi znawcy bardzo wierzą w takie wypowiedzi i uważają że maile od rzeczników prasowych zawsze zawierają w 100% prawdę :)
some_ONE
 
Dołączył(a): N lip 23, 2017 23:07

Postprzez bartoszcze Cz lip 18, 2019 6:35  Re: Robert Kubica w Williams F1 Team

predkosc napisał(a):załóżmy, że Kubica ma starsze części

Trochę się boję co będzie jak się wyda, że obaj kierowcy Williamsa testowali te same części w piątek, ale tylko jeden zdecydował się je zostawić na resztę weekendu. Może nastąpić przegrzanie obwodów lub upadek cywilizacji łacińskiej...
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez lg2000 Cz lip 18, 2019 6:43  Re: Robert Kubica w Williams F1 Team

Kazik napisał(a):No powiedz lg2000 co wiesz więcej po tym porównaniu i co tu odkrywczego jest? Ile zyskał i będzie zyskiwał Russell nad Kubicą po "odkryciu" tego gadżeta (szerszego i nieco węższego)? Wiesz coś? Jeżeli tak to mów. :bezradny:
Skoro dwa samochody są według PR-owców RWR identyczne, to skąd takie różnice w zawieszeniu? Jeżeli wiesz to mów? :bezradny:

prędkość' napisał(a):Z mojej kanapy to Kubica ma węższy element z mniejszym oporem, więc jeszcze zyskał.
Z mojej widać że to wahacz, więc nie jest elementem aero, tylko zawieszenia. W świetle tego że Kubica twierdził że ma zmienny balans przy wchodzeniu w zakręty i ciągły problem ze ściąganiem na jedną stronę przy hamowaniu, to akurat może pokazywać że ten problem w samochodzie Russella już w jakiś sposób jest opanowany, a Kubica ciągle czeka. Nie wiem czy już się doczekał zmiany na kierownicy o którą prosił przed sezonem czy jeszcze nie, bo nie słyszałem?
Avatar użytkownika
lg2000
 
Dołączył(a): Cz gru 06, 2007 18:46

Postprzez tomek evo Cz lip 18, 2019 9:31  Re: Robert Kubica w Williams F1 Team

Kazik napisał(a):Ależ Wy to kochacie nawet nie wiedząc do czego dany element zawieszenia posłużył, mógł posłużyć i czy będzie w ogóle wykorzystany w przyszłości w jednym i drugim aucie. Co więcej na ten temat wiadomo oprócz tej fotki? No powiedz lg2000 co wiesz więcej po tym porównaniu i co tu odkrywczego jest? Ile zyskał i będzie zyskiwał Russell nad Kubicą po "odkryciu" tego gadżeta (szerszego i nieco węższego)? Wiesz coś? Jeżeli tak to mów. :bezradny:


Teoretycznie możesz mieć rację. Ale załóż również scenariusz, że rację mają wszyscy ci wyśmiewani przez niektórych "wyznawcy teorii spiskowej". Te zdjęcia obrazują tylko, że są różnice w tym konkretnym przypadku i trzeba teraz sięgnąć głębiej aby sprawdzić czy zdjęcia te pochodzą z tego samego weekendu GP, z tego samego dnia czy tej samej sesji treningowej. A jeśli nie to z czego wynikają różnice czy z "testowania nowych części", peferencji kierowców czy z czegoś innego.
Ale te sprawy wymagają wyjaśnienie i tak jak nie można z góry bezrefleksyjnie zakładać, że bolidy się różnią tak nie należy bezrefleksyjnie zakładać, ze na pewno tak nie jest a bagatelizowanie takich zdjęć, na których wyraźnie widać różnice w bolidach jest po prostu niepoważne. Zresztą ja na tym zdjęciu wyraźnie widzę różnice nie tylko w zaznaczonym miejscu a udawanie, że zła ostrość zdjęcia, inne ujęcie tylko ośmiesza tego, który to pisze bo chyba ślepy by zauważył różnice.
Trzeba mieć świadomość, ze nawet jak bolidy będą różne to Williams się do tego nie przyzna i chyba jest to oczywiste dla wszystkich.
A tak na marginesie jak CW jest taka pewna, ze bolidy są identyczne i "fabrycznie" ustawione to jestem (nie sam) w stanie to w bardzo prosty sposób sprawdzić specjalnym skanerem. Zorganizuje to za darmo jak ich nie stać na taką usługę. Wiem, ze niektóre zespoły F1 wykorzystują takie urządzenia w swojej pracy w każdy weekend GP (np. Racing Point a inni zapewne też tego używają). Tylko już widzę jak się zgodzą na zeskanowanie obu bolidów.
Problemy z bolidem RK wg. mnie wynikają z pośpiechu i niechlujstwa w szeroko pojętej produkcji bolidu aby zdążyć na Australię. Wielu było bardzo zdziwionych, że oni byli w stanie się wyrobić ale zapewne miało to swoje konsekwencje. Nie wiem czy tak było czy nie ale mogło tak być, żę Mercedes lepiej zadbał o swojego kierowcę i pomógł Williamsowi w temacie produkcji części ale tylko do jednego bolidu. Nie jest tajemnica, ze Williams miał ogromne problemy z dostawcami i problemy w swojej fabryce. To się mogło zdecydowanie odbić na jakości a w przypadku bolidu F1 tpo k
tomek evo
 
Dołączył(a): Wt lip 04, 2017 14:45

Postprzez pawel92setter So lip 20, 2019 9:43  Re: Robert Kubica w Williams F1 Team

Williams z jakichś powodów zmienił u Russella geometrię zawieszenia. Zwiększyli nieco pochylenie osi zwrotnicy (co może mieć wpływ na skręcanie przy hamowaniu, jeśli nie masz idealnie wyprostowanych kół!), stąd musieli nieco zmienić mocowanie drążka kierowniczego, żeby nie było bump-steera. Patrząc z zewnątrz, wygląda mi to na próbę rozwiązania problemów zgłaszanych przez Roberta.
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez kubas33 So lip 20, 2019 14:04  Re: Robert Kubica w Williams F1 Team

Czyli problemy które ma Robert próbowali rozwiązać w bolidzie Russella, który takich problemów nie ma? :razz:
kubas33
 
Dołączył(a): N mar 28, 2010 7:25

Postprzez lg2000 Wt lip 23, 2019 11:01  Re: Robert Kubica w Williams F1 Team

Dyfuzor FW42 z Barcelony
Obrazek
i dyfuzor z Silverstone
Obrazek
Jakby ktoś miał wyraźne zdjęcia z Silverstone Kubicy i Russella od d...y strony? Do porównania.
Avatar użytkownika
lg2000
 
Dołączył(a): Cz gru 06, 2007 18:46

Postprzez daijiro Cz lip 25, 2019 7:18  Re: Robert Kubica w Williams F1 Team

Chwilę temu prezes Obajtek w TVP Info stanowczo stwierdził, że Orlen będzie mocno inwestował w Kubicę
daijiro
 
Dołączył(a): Śr lis 29, 2017 8:55

Postprzez idylla Cz lip 25, 2019 9:51  Re: Robert Kubica w Williams F1 Team

Pytanie czy mial f1 na mysli?
#supportKubica, talent and passion not money
idylla
 
Dołączył(a): Cz paź 24, 2013 5:18

Postprzez qTeck Cz lip 25, 2019 11:20  Re: Robert Kubica w Williams F1 Team

daijiro napisał(a):Chwilę temu prezes Obajtek w TVP Info stanowczo stwierdził, że Orlen będzie mocno inwestował w Kubicę

Innymi słowy poinformował wszystkich zainteresowanych współpracą, że mogą mieć wysokie oczekiwania finansowe ze strony Orlenu. Niezbyt odpowiedzialna wypowiedź.
idylla napisał(a):Pytanie czy mial f1 na mysli?

Na pewno życzyłby sobie żeby to była F1, ale Obajtek nie ma decydującego głosu w tej sprawie.
I like my sugar with coffee and cream.
Avatar użytkownika
qTeck
 
Dołączył(a): Wt wrz 23, 2008 23:23
Lokalizacja: Brieg/Breslau

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Robert Kubica

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron