Robert Kubica w DTM

Komentarze i dyskusja na temat przebiegu kariery polskiego kierowcy

Moderator: Ekipa F1

Postprzez kubas33 N wrz 13, 2020 14:33  Re: Robert Kubica w DTM

Gdyby nie pitstop to wyjechałby przed witmanem.
kubas33
 
Dołączył(a): N mar 28, 2010 7:25

Postprzez cravenciak N wrz 13, 2020 14:51  Re: Robert Kubica w DTM

„straciliśmy 4 sekundy na pit stopie i pozycje. Potem utknąłem za Timo i przegrzewały się opony. Mimo tego postęp był duży” RK
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez kubas33 Pn wrz 14, 2020 8:33  Re: Robert Kubica w DTM

„Mi koła zmieniają ludzie, którzy patrzą od 10 lat w monitor i nigdy nie dotykali auta. Nie mamy 2 czy 3 aut, gdzie są mechanicy i ci mechanicy tworzą zespół do zmieniania kół. Mając 16 mechaników możesz sobie wybrać ludzi, którzy wymianiają koła i są w tym są najlepsi. Mając ograniczony prywatny zespół z jednym autem nie masz takiego komfortu i dlatego to tak wygląda. Trudno oczekiwać od kogoś, kto nigdy nie tak naprawdę nie podnosił koła żeby zmieniał szybciej koła od kogoś, kto robi to od 20 lat” – powiedział Kubica.
kubas33
 
Dołączył(a): N mar 28, 2010 7:25

Postprzez sneer Pn wrz 14, 2020 9:18  Re: Robert Kubica w DTM

Jednym słowem: panie Obajtek NIE JESTEŚMY ZADOWOLENI.
I prawdopodobnie zmieniono Robertowi podwozie.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez J.P.S. Pn wrz 14, 2020 20:56  Re: Robert Kubica w DTM

Hahaha ale kogo to obchodzi?
Poszła kasa na miejsce w wyścigach, nie na dobre miejsce. Jeździ? Jeździ. Po co drążyć temat?
J.P.S.
 
Dołączył(a): Pn lut 09, 2009 14:46

Postprzez kubas33 Pt wrz 18, 2020 9:57  Re: Robert Kubica w DTM

Motorsport-total opublikował obszerny tekst poświęcony pit-stopom Roberta Kubicy w sezonie 2020 serii DTM. Niemcy wskazują na przyczyny strat Polaka w tym aspekcie.

Jak pisze Sven Haidinger, najmniejsza strata Kubicy do najszybszego pit-stopu w danym wyścigu w tym sezonie wyniosła 2,1 sekundy. Największa 23 sekundy. Wskazuje on na przyczyny takiego stanu rzeczy, o których niedawno mówił również Kubica.

W ORLEN Team ART jest 4 mechaników ART oraz 1 BMW. Do zmiany kół potrzeba 9 osób. Pomaga przy niej zatem manager operacyjny zespołu, David Bacquet oraz 3 inżynierów. Oczywiścienie nie mają oni doświadczenia w zmianie kół przez co nie robią tego tak sprawnie jak mechanicy fabrycznych ekip. Powodem jest ograniczenie wszystkich osób pracujących w ekipie przy jednym aucie do 16.

Jak pisze Haidinger, na drugi weekend wyścigowy na Nurburgring, mają zostać wprowadzone zmiany w ekipie Kubicy, które mają usprawnić pit-stopy. Zespół wierzy, że będzie to krok naprzód.
kubas33
 
Dołączył(a): N mar 28, 2010 7:25

Postprzez Kazik So wrz 19, 2020 13:52  Re: Robert Kubica w DTM

Ten przejazd przez aleję był podobno najniższą karą dla Kubicy za przewinienie po restarcie ale pomimo tego, że oglądałem wyścig to i tak nie wiem na czym polegał błąd. Gdyby nie drive through to byłaby szansa na punkty znowu- 9 miejsce chyba bo innych incydentów trochę się namnożyło. Chociaż i tak nie wiem czy te wyniki można rozpatrywać wtedy w kategorii sukcesu. Z tego sezonu w DTM nie da już się zrobić sukcesu niestety. :hmm:
Może jutro coś lepiej będzie?
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez kubas33 So wrz 19, 2020 14:24  Re: Robert Kubica w DTM

Ponoć "falstart". Chyba za szybko zaczął przyspieszać przy restarcie
kubas33
 
Dołączył(a): N mar 28, 2010 7:25

Postprzez kubas33 So wrz 19, 2020 21:11  Re: Robert Kubica w DTM


O wyścigu
Zaczęło się nieźle. Dobrym startem. Później niestety trochę pechowo. Zostałem zepchnięty na zewnętrzną w pierwszych trzech zakrętach. Po wewnętrznej nie było miejsca i straciłem wszystko to, co zyskałem na starcie. Sporo straciłem, bo van der Linde wolno wyszedł z pierwszego zakrętu. Automatycznie też, na zimnych oponach, gdy wchodzisz po wewnętrznej, to musisz też bardziej skręcić, więc potem musisz uważać na wyjściu, żeby auto się nie obróciło.
Później pojawił się samochód bezpieczeństwa. Na restarcie bardzo dobrze przejechałem pierwszy zakręt. Tam zyskałem z jedno czy dwa miejsca i jechałem na perfekcyjnej pozycji do zakrętu numer dwa. Po wewnętrznej. Mówię "perfekcyjnej" w kontekście tego, co wydarzyło się zaraz potem, gdy obrócił się Mueller na środku toru. Niestety, gdy wjeżdżałem w zakręt dostałem strzała z tyłu. Postawiło mnie i przesunęło na środek toru - praktycznie na Muellera. W lewo nie mogłem odbić, bo bym się obrócił, to musiałem uciec całkiem w prawo, a tam na zewnętrznej straciłem mnóstwo czasu.
Jest tu sporo loterii. Najlepszy przykład właśnie z Muellerem. Zrobiłem wszystko, żeby być po wewnętrznej w drugim zakręcie, a nie wiedziałem, co się wydarzyło z przodu, ale za poprzednią próbą nie udało mi się wrócić do wewnętrznej i bardzo dużo straciłem na drugim i trzecim zakręcie. Opony nabrały brudu i było bardzo ciężko. Restart mi naprawdę dobrze wyszedł. Zyskałem pozycję, lub nawet dwie i byłem w idealnym miejscu, ale co z tego, jak dostałem strzała z tyłu... A byłoby idealnie. Szkoda, ale tak to jest.
Później znów był restart. Dużo tego było. Tam dostałem karę drive through za wyjście z formacji. Przede mną jechał Scherer. Start już poszedł, ale on się spóźnił, czy odpuścił. Gdy zobaczyłem, że on zwalnia, a już się rozpędzałem, to skręciłem w prawo, żeby go nie dotknąć. Takie zagranie formułowe i tak naprawdę na tym straciłem, ponieważ później musiałem odpuścić. Za linią startu, gdy można zacząć wyprzedzać, i tak wróciłem do lewej, ale że wcześniej uciekłem z korytarza, dostałem przejazd przez boksy. Więc ten ostatni restart, gdy wiedziałem już, że mam karę...
Szkoda tej kary. Wyścig był trudny, bo ciężko się jedzie, gdy tak tracisz na prostych do rywali, ale tak to już jest.

O pit stopie tuż przed neutralizacją
Trochę dziwna sytuacja. Ja byłem pewny, że od razu będzie safety car o on się pojawił chyba trzy okrążenia później. Jak wszyscy zjechali już sobie do boksu. Gdy się pojawił, to już tego zatrzymanego auta nie było. Wyglądało to tak, jakby dano trochę czasu czołówce, aby nie stracili pozycji i mogli zjechać bo boksów, ponieważ gdyby safety car wyjechał w trakcie wypadku to kierowcy, którzy nie zrobili pit stopu nie mogliby zjechać. Musieliby czekać, przez co automatycznie by dużo stracili. Sądzę, że był to ukłon w stronę zawodników czołówki. Taki bardzo widoczny.

O ostrej walce
Auta obudowane zapraszają do takiej jazdy. Nie wiem, czy ma to aż tak duży sens, ponieważ momentami jest to walka o obronienie pozycji za wszelką cenę, co nie zawsze się dobrze kończy. Często pozycję i tak tracisz, a do tego czas. Do tego dochodzą uszkodzenia w aucie. Każdy wyjazd poza linię... do tych opon strasznie się przyklejają kamienie i bród. Momentami jest bardzo trudno. Jak musiałem omijać Muellera to przez okrążenie w ogóle nie miałem przyczepności, bo nabrałem syfu na opony i była masakra. Auto szalało po torze. Takie jednak są wyścigi, taki jest DTM i tyle.
Było dużo jazdy bok w bok, trochę nawet bardziej niż bok w bok walki. Scherer bardzo tam szalał, a momentami większość aut jechała poza torem i czasami było bardziej rallycrossowo, niż wyścigowo, ale takie są DTMy. Niestety auto trochę dostało w kość z prawej i lewej.
Trudnością według mnie jest to, że szczególnie w walce z Audi strasznie mi odjeżdżają na przyspieszeniach. Nawet nie mówię o prędkości maksymalnej, ale samo to, jak się rozpędzają. Bardzo trudno się utrzymać za nimi. Jadą trochę inaczej. Gdy jadę sam, to rytm był chyba całkiem niezły, ale gdy jestem za kimś, szczególnie gdy są to Audi, to nie da się ich wyprzedzić. Utknąłem za Neweyem i na okrążeniu jechałem szybciej, ale na prostych mi mocno odjeżdżał, nawet, gdy wykorzystywałem push to pass i DRS. Momentami ja z DRSem jechałem tak samo, jak on bez. W momencie gdy on go używa, to mi odjeżdża, a jeśli ja nie użyję DRS, to auto jeszcze gorzej się rozpędza. W kwalifikacjach nie było to aż tak widoczne, ale w wyścigu bardzo to przeszkadza.

Jaki był feeling w aucie na kwalifikacjach?
Średnio dobry, ponieważ zmieniliśmy trochę rzeczy, ale też... okazało się, że pewne rzeczy wpływają bardziej, niż jest to mówione. Czy też auto inaczej się zachowuje. Pewnych spraw powoli się dowiadujemy. I nie zawsze jest to tak, jak powinny być, czy zgodnie z informacjami, które mieliśmy. I tyle. Myślę że w wyścigu było trochę lepiej i po raz pierwszy nie straciłem dużo czasu na okrążeniach wyjazdowych. Jest tego przyczyna. Z jednej strony się cieszę, ponieważ sam powiedziałem, co trzeba zrobić, ale z drugiej... Nie cieszę się, ponieważ myślałem, że jest to robione, a nie było. Są pewne rzeczy, które nam trochę za dużo czasu zajmują, choć pewnie jest to normalne, ponieważ jesteśmy nowi w kategorii, ale... szkoda, że czasami tak długo to trwa.
kubas33
 
Dołączył(a): N mar 28, 2010 7:25

Postprzez cravenciak N wrz 20, 2020 9:58  Re: Robert Kubica w DTM

Robert dzisiaj dał czadu w kwalifikacjach, ponad pół sekundy zysku względem wczorajszych kwalifikacji i P7 (0,006 do P6) na starcie do niedzielnego wyścigu na Nurburgring! Chłopaki chyba naprawdę pewne rzeczy ogarnęli w tym zespole! :)
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez kubas33 N wrz 20, 2020 10:01  Re: Robert Kubica w DTM

Tak bardzo dobry wynik. I to bez poprawy w drugim sektorze
kubas33
 
Dołączył(a): N mar 28, 2010 7:25

Postprzez sneer N paź 18, 2020 13:36  Re: Robert Kubica w DTM

No i nareszcie !!!! YES YES YES!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez cravenciak N paź 18, 2020 13:39  Re: Robert Kubica w DTM

Szkoda, że ten śmieciowy silnik skończył się dopiero wczoraj. Cudowny wyścig, zadziałało wszystko dzisiaj. Strategia, sytuacje losowe i przede wszystkim TEMPO! Pierwsze podium Polaka od 2016 roku, pewnie dostanie lekkiego "boosta" ;)
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez sneer N paź 18, 2020 13:52  Re: Robert Kubica w DTM

Realnie powinno być miejsce 6-7. Ale i tak jest pięknie :) :) :) :)
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez patgaw N paź 18, 2020 14:17  Re: Robert Kubica w DTM

Ciesze sie z tego podium. Trudny moment kariery Roberta gdzie przez ostatnie 2 sezony ciagal sie z tylu nie z powodu swoich brakow tylko zespolowych oraz sprzetu. Troszke na oslode, moze cos pomoze w kwestii przyszlorocznego fotela.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Robert Kubica

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron