Starty Roberta Kubicy w F1

Komentarze i dyskusja na temat przebiegu kariery polskiego kierowcy

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Masterr So wrz 11, 2021 8:20  Re: Starty Roberta Kubicy w F1

Tam ostro Mazepin przeszkodził. Polecam wykupić f1tv pro i sobie zobaczyć.

Ja bym nie skreślał RK, bo jeszcze wyścig kwalifikacyjny dzisiaj + wyścig jutro.

Jakoś tak mam wrażenie, że te V6stki generalnie nie leżą Robsonowi. To był wymiatacz w V8, gdzie nie było tego idiotycznego zarządzania oponami, jakichś cool lapów i innych bzdur, jakie są obecnie w F1. Po prostu dostawał auto, którym można było cisnąć hot lapy co okrążenie.

I to by się zgadzało dlaczego całe Enstone było w szoku, jak RK wsiadł w E20 i pozamiatał tak ostro, że szczęki opadły. Nie pamiętacie tych artykułów Rowlinsona (czy jakoś tak, tego gościa z Autosportu, co był obecny na teście RK w E20), że RK tam wsiadł i wszyscy wyjechali z papuci? Sam gadałem z S. Madajem, który mówił, że RK był nieziemsko szybki jak zwykle już od pierwszego kółka pomiarowego.

Potem test w hybrydzie na Węgrzech i czar prysł.
Masterr
 
Dołączył(a): Wt sty 19, 2021 10:33

Postprzez idylla So wrz 11, 2021 8:54  Re: Starty Roberta Kubicy w F1

Jeśli Robert to taki spec od hot lapow to raczej wyścig powinien mu sprawiać kłopoty, a nie kwalifikacje. Zresztą ja nie o tym pisałem ,a o sposobie komunikacji. W końcu to Kubica sam twierdzi, że dalej ma szybkość i to coś co pozwala mu mieć nadzieję że będzie podstawowym w F1.
#supportKubica, talent and passion not money
idylla
 
Dołączył(a): Cz paź 24, 2013 5:18

Postprzez Masterr So wrz 11, 2021 12:01  Re: Starty Roberta Kubicy w F1

P6 KUB z fioletowym rekordem 1 sektora
P7 GIO

Kub 0.2 sek. przed GIO.

Widać wczoraj Mazepin znacznie przeszkodził / RK dostał w końcu szansę na Glory Lap od czasów Williamsa.
Masterr
 
Dołączył(a): Wt sty 19, 2021 10:33

Postprzez idylla So wrz 11, 2021 12:49  Re: Starty Roberta Kubicy w F1

Kubica jechał na nowych softach, Gio na używkach. Wczoraj w fp1 też wyglądało to dobrze. Zobaczymy czy będzie coś w stanie odrobic w sprincie Może po prostu
#supportKubica, talent and passion not money
idylla
 
Dołączył(a): Cz paź 24, 2013 5:18

Postprzez OldSeb So wrz 11, 2021 14:33  Re: Starty Roberta Kubicy w F1

Dzisiejsze FP potwierdziło, że tempo wyścigowe jest ale brakuje kwalifikacyjnego. Możliwe że byłby lepiej gdyby wjezdzil się bardziej w auto ale na to marne szanse. Nikt nie da fotela gościowi który traci, nawet z marszu, do kolegi ponad sekundę. Sponsorzy musieliby być bardzo hojni.
OldSeb
 
Dołączył(a): N paź 05, 2014 18:49

Postprzez Kazik So wrz 11, 2021 18:14  Re: Starty Roberta Kubicy w F1

Tam jeszcze nie ma też odpowiedzi oficjalnie na to co Orlen ma zamiar robić w przyszłym roku...
Jakby nie było, jakaś tam szansa dla Roberta jutro jest na koniec. Ten Yuki z Japonii to on taki...niezbyt kulturalny jest od samego początku, mówiłem, że pyskaty... :wink:
Ostatnio edytowano So wrz 11, 2021 19:08 przez Kazik, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Masterr So wrz 11, 2021 18:36  Re: Starty Roberta Kubicy w F1

Gdyby nie ten Tsunoda to byłby manewr roku. Rajdowo wjechał w tę szykanę na lekkim uślizgu, hamując z 20 metrów później niż reszta.

RK: „Pomyślałem, ze może jeszcze raz spróbuję, trochę rajdowego instynktu i udało się wyjechać. Realistycznie miałem szanse odzyskać 2 pozycje, ale nie było rytmu, auto bardzo się ślizgało. Jak wysiadłem z bolidu, to dowiedziałem się dlaczego – miałem uszkodzoną podłogę po uderzeniu i po wjeździe w żwir. BRAKOWAŁO SPOREJ CZĘŚCI PODŁOGI, która jest ważna” – wyjaśnił Kubica.
Masterr
 
Dołączył(a): Wt sty 19, 2021 10:33

Postprzez Kazik So wrz 11, 2021 19:11  Re: Starty Roberta Kubicy w F1

Dzięki Master za wyjaśnienie... :dobrze: :)
Kubika idiot...teoretycznie mógł tak powiedzieć, dlaczego nie? W ostatnim czasie to chyba odsłuchując kierowców wygląda na to, że cała stawka to banda idiotów...Cały ten sezon dla Yukiego jest dla mnie "przedziwny". Ale ma kontrakt. Pojedzie jednak z Alpha Tauri. Robert to już raczej nigdzie nie pojedzie...
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez cwiek So wrz 11, 2021 20:21  Re: Starty Roberta Kubicy w F1

Niestety, też mnie zastanawia tempo RK w kwalifikacjach. Od początku 2019 (a w sumie to już i na wcześniejszych testach/treningach) rzadko kiedy Robert błysnął jakimś niezłym czasem. Zawsze jakiś problem, zawsze czegoś brakowało. A to opony, a to nieposkładał, a to mu ktoś przeszkodził. I też mnie irytują te pokrętne tłumaczenia.

Niemniej jutro ściskam kciuki i życzę RK dobrego wyniku. Jest prawdopodobne, że to ostatni wyścig F1 za mojego życia (a stary nie jestem ;)) w którym pojedzie polski kierowca.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez Masterr So wrz 11, 2021 22:08  Re: Starty Roberta Kubicy w F1

BTW. https://youtu.be/AI0gylm4h4w?t=34

Ten wjazd w 0:35 w wykonaniu RK to m-a-j-s-t-e-r-s-z-t-y-k. Wjechał na lekkiej kontrze jak rajdówką. Na takie rzeczy stać tylko Robsona i Alonso.

Tak samo ślizgnął się w Monaco 2010, aż mam flashbacki:
https://youtu.be/qbYMoKxif6I?t=51

Obrazek


I jak fanboj RK nie oceniam źle Tsunody - jak dla mnie R.A
Masterr
 
Dołączył(a): Wt sty 19, 2021 10:33

Postprzez Mariusz N wrz 12, 2021 11:04  Re: Starty Roberta Kubicy w F1

cwiek napisał(a):Mała uwaga. Robert pojechał nie w Belgii na Spa, a w Holandii na Zandvoort ;)

Dzięki za zwrócenie uwagi. Oczywiście masz rację.

Wczorajsza sytuacja z udziałem Roberta Kubicy to moim zdaniem racing accident. Trzymajmy kciuki za Polaka w dzisiejszym wyścigu i wiadomo, na kogo głosować w plebiscycie kibiców na kierowcę dnia. :grin:
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez Masterr N wrz 12, 2021 13:00  Re: Starty Roberta Kubicy w F1

https://it.motorsport.com/f1/news/f1-ve ... a/6665867/

Chinchero donosi, że Kub i Ric są rozważani przez Aston Martina. Stroll chce doświadczonego kierowcę, a Seb rozważa zakończenie kariery.
Masterr
 
Dołączył(a): Wt sty 19, 2021 10:33

Postprzez J.P.S. N wrz 12, 2021 13:13  Re: Starty Roberta Kubicy w F1

O wrócił master i wróciły źródła w stylu Chinchero :lol:
J.P.S.
 
Dołączył(a): Pn lut 09, 2009 14:46

Postprzez Masterr N wrz 12, 2021 14:23  Re: Starty Roberta Kubicy w F1

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Masterr
 
Dołączył(a): Wt sty 19, 2021 10:33

Postprzez cravenciak N wrz 12, 2021 16:20  Re: Starty Roberta Kubicy w F1

Pytany o to, czy będzie miał 100. wyścig w karierze, powiedział: "Myślę, że zbyt wiele osób dopisało mi że Abu Dhabi będzie moim ostatnim w karierze. A życie pokazuję, żę nie wiadomo co się stanie. Zobaczymy" - powiedział Polak

Kubica o tekście Chinchero na temat zainteresowania Astonem Martinem:
"Nie wiem. Z reguły Roberto o mnie nic nie pisze więc dziwne że o mnie napisał. Nie wiem. Zobaczymy" - powiedział Kubica w Eleven Sports
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Robert Kubica

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości