Wywiady z Robertem Kubicą

Komentarze i dyskusja na temat przebiegu kariery polskiego kierowcy

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Nawigator Pn wrz 11, 2006 21:38  

o wlasnie, Pieczar twoj podpis bardzo przypadl mi do gustu :D
Nawigator
 

Postprzez mkpol Wt wrz 12, 2006 9:21  

"Gdyby chodziło o kogo innego, być może trzymałbym się swego toru jazdy i nie ustąpił, ale pomyślałem, że to dopiero mój trzeci wyścig w F1, a Fernando walczy przecież o tytuł mistrza świata" - powiedział o tej sytuacji Kubica. Ta wypowiedź zachwyciła włoskich komentatorów, którzy ocenili postawę Polaka jako dowód dojrzałości, skromności i szacunku dla zasad fair play, których od Kubicy mogliby się uczyć starsi i bardziej doświadczeni kierowcy.



No i proszę, co poniektórzy smiali się ze mnie jak pisałem, że kierowcy powinni przepuścić Alonso żeby mógł zniwelować straty do MiSzCza. A tu Robcio dał nam przykład jak postępuje się zgodnie z zasadami FairPlay
Ostatnio edytowano Wt wrz 12, 2006 9:46 przez mkpol, łącznie edytowano 1 raz
jeśli ktoś komuś coś, ewntualnie nikt nikomu nic, to ja przypuszczam, że wątpię
Avatar użytkownika
mkpol
nadszyszkownik
 
Dołączył(a): Pt mar 10, 2006 11:31

Postprzez Poul Wt wrz 12, 2006 9:25  

mkpol napisał(a):A tu Robcio dał nam przykład jak postępuje się zgodnie z zasadami FairPlay


Zgodnie z zasadami fair-play w stosunku do Alonso czy Schumachera ? :)
Avatar użytkownika
Poul
 
Dołączył(a): N wrz 10, 2006 15:07
Lokalizacja: Katowice
GG: 894623

Postprzez mkpol Wt wrz 12, 2006 9:51  

Poul napisał(a):
mkpol napisał(a):A tu Robcio dał nam przykład jak postępuje się zgodnie z zasadami FairPlay


Zgodnie z zasadami fair-play w stosunku do Alonso czy Schumachera ? :)


fair play nie spółkuje więc trudno mowic o jakichkolwiek stosunkach

Myslisz ze MiSzCzu jest tak cienki ze boi sie bezposredniej walki z Alfonsem?

Oj da ci tu kilku jego zawziętych fanów popalić :P
jeśli ktoś komuś coś, ewntualnie nikt nikomu nic, to ja przypuszczam, że wątpię
Avatar użytkownika
mkpol
nadszyszkownik
 
Dołączył(a): Pt mar 10, 2006 11:31

Postprzez Poul Wt wrz 12, 2006 10:16  

Czyli uwazasz, ze wszyscy kierowcy powinni "puszczac" Alonso i Schumachera na poczatek stawki ? Oczywiscie wtedy tytul mistrzowski bylby juz przesadzony (jeszcze przed wyscigiem Wloch 12 pkt przewagi, liczac ze Schumacher bylby zawsze przed aktualnym mistrzem, po 4 wyscigach zmalaloby to do 4 punktow, ale wciaz Alonso by wygral). Uwazasz, ze w F1 powinno rywalizowac 2 zawodnikow, ktorzy maja najwieksza szanse na tytul ? A moze w przypadku awarii silnika Alonso, Schumacher powinien zrezygnowac z wyscigu (bo przeciez to nie byla bezposrednia walka o punkty na torze) ?
Moim zdaniem przepuszczenie Alonso nie bylo zachowaniem fair-play (wlasnie ze wzgledu na Schumachera). To Alonso powinien pokazac, ze potrafi wyprzedzic pozostalych kierowcow oraz nawiazac walke z Schumacherem. Formula 1 nie jest walka 2 zawodnikow i musisz o tym pamietac.
Avatar użytkownika
Poul
 
Dołączył(a): N wrz 10, 2006 15:07
Lokalizacja: Katowice
GG: 894623

Postprzez Arczyn Wt wrz 12, 2006 10:34  

Nie powiem, że średnio podoba mi się zachowanie Roberta w tej sytuacji. Rozumiem, że nie chciał robie robić ewentualnych kłopotów na samym początku, bo Flavio i Alonso szybciej mówią niż myślą, ale to chyba nie tak powinno być... Mimo wszystko jechał po pit lane minimalnie przed Alonso i mógł powalczyć.
Avatar użytkownika
Arczyn
 
Dołączył(a): Pn sie 15, 2005 21:52

Postprzez RENO Wt wrz 12, 2006 10:52  

Wow włąśnie wpadłem na stronke bmw-sauber-f1.com i klikam sobie na drivers i wybieram Robercika a tu po polsku o nim wszystko..normalnie szok :-D
RENO
 
Dołączył(a): N sie 28, 2005 8:47
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Nawigator Wt wrz 12, 2006 10:54  

czyli co mowicie, ze robert specjalnie przepuscil Alonso? przeciez pozniej zaczal walczyc na szykanie o pozycje 3
Nawigator
 

Postprzez RENO Wt wrz 12, 2006 10:56  

może się bał kary bo sytucja była podbramkowa i go puscił z zzamiarem dopadnięcia go poźniej
RENO
 
Dołączył(a): N sie 28, 2005 8:47
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez mkpol Wt wrz 12, 2006 11:05  

Poul napisał(a):Czyli uwazasz, ze wszyscy kierowcy powinni "puszczac" Alonso i Schumachera na poczatek stawki ? ... ... Moim zdaniem przepuszczenie Alonso nie bylo zachowaniem fair-play (wlasnie ze wzgledu na Schumachera). To Alonso powinien pokazac, ze potrafi wyprzedzic pozostalych kierowcow oraz nawiazac walke z Schumacherem. Formula 1 nie jest walka 2 zawodnikow i musisz o tym pamietac.


Zapominasz o bzdurnej karze jaką ewidentnie niesłusznie nałożono na Alfonsa.

Umożliwienie w tej sytuacji Alfonsowi walki z MiSzCzem uważam za działanie fair-play.

O tym ze ta kara to kpina wypowiadalo sie wielu fachowców w tym i kierowcy.

i nie tak ostro siostro
pozdrawiam :-)
jeśli ktoś komuś coś, ewntualnie nikt nikomu nic, to ja przypuszczam, że wątpię
Avatar użytkownika
mkpol
nadszyszkownik
 
Dołączył(a): Pt mar 10, 2006 11:31

Postprzez Poul Wt wrz 12, 2006 11:06  

Przeczytalem przed chwila jeszcze raz wywiady Roberta i podejrzewam skad sie to wzielo.
Super Express, zreszta nie pierwszy raz, nadinterpretowal slowa Roberta.

Slowa wedlug Super Expressu:
"Gdyby chodziło o kogo innego, być może trzymałbym się swego toru jazdy i nie ustąpił, ale pomyślałem, że to dopiero mój trzeci wyścig w F1, a Fernando walczy przecież o tytuł mistrza świata"

Slowa wypowiedziane przez Roberta:
"Przy wyjeździe z drugiego tankowania znalazłem się bok w bok z Alonso. W trzecim występie w Grand Prix nie chciałem ryzykować kolizji z kierowcą walczącym o mistrzostwo świata. Zresztą on musiał mieć świeże opony, bo na pierwszym okrążeniu po wyjeździe szybko mi odjechał i dopiero na drugim kółku mogłem uzyskać podobny czas."

Typowe przeinaczanie faktow przez SE... Mysle, ze Robertowi chodzilo bardziej o to, ze mial bardzo wysoka pozycje (3cie czy 4te miejsce - oba bylyby swietne) i nie chcial po prostu ryzykowac kolizji z Alonso (tylko podkreslil w wypowiedzi, ze Alonso walczy o tytul mistrza swiata, co wcale nie znaczy ze z innym kierowca by walczyl do upadlego).

Poczatkowo, po przeczytaniu artykulu SE, myslalem ze Robert troche przesadzil z wypowiedza, jednak teraz uwazam, ze to SE jak zwykle zinterpretowal wypowiedz Roberta jak sobie chcial.
Avatar użytkownika
Poul
 
Dołączył(a): N wrz 10, 2006 15:07
Lokalizacja: Katowice
GG: 894623

Postprzez Nawigator Wt wrz 12, 2006 11:17  

Jak zwykle ta badziewna gazeta przeinacza fakty. Teraz dali artykol jak to w szkole podstawowej dyrektorka sie nim zachwycala.

btw. mkpol czemu mowisz Alfons? Nie wiesz jak on sie nazywa?? :-D

ej czytam wlasnie wypowiedz ta i to jest z REZCZPOSPOLITEJ a nie SE

Wypowiedź Kubicy zachwyciła komentatorów
Rzeczpospolita/MS /07:14

ROBERT KUBICA

Wszystkie włoskie gazety podkreślają dżentelmeńską postawę Kubicy, gdy przy wyjeździe z pit-stopu przepuścił mistrza świata Fernanda Alonso.
Cytują słowa Polaka: "Gdyby chodziło o kogo innego, być może trzymałbym się swego toru jazdy i nie ustąpił, ale pomyślałem, że to dopiero mój trzeci wyścig w F1, a Fernando walczy przecież o tytuł mistrza świata".

Ta wypowiedź zachwyciła włoskich komentatorów. Piszą, że to dowód dojrzałości, skromności i szacunku dla zasad fair play, których od Kubicy mogliby się uczyć starsi i bardziej doświadczeni kierowcy.
Nawigator
 

Postprzez Poul Wt wrz 12, 2006 11:27  

Widzisz gdzies za granica taka sama wypowiedz Roberta (nie liczac naszych polskich gazet) ?
Moim zdaniem jedna gazeta przekrecila slowa Roberta, druga ja zacytowala.
Oczywiscie moge sie mylic, ale na zadnej stronie nie widze wywiadu z Robertem w ktorym pisze tak otwarcie o przepuszczeniu Alonso, bo ten walczy o mistrzostwo.
Jedyny pasujacy wywiad to ten udzielony zaraz po wyscigu, ktory przytoczylem powyzej.
Avatar użytkownika
Poul
 
Dołączył(a): N wrz 10, 2006 15:07
Lokalizacja: Katowice
GG: 894623

Postprzez RENO Wt wrz 12, 2006 11:48  

Nawigator napisał(a):mkpol czemu mowisz Alfons?


Hehe może sugeruje się Hiszpańskim, bo w łumaczneiu na polskie Alonso to Alfons :-D
RENO
 
Dołączył(a): N sie 28, 2005 8:47
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Damos Wt wrz 12, 2006 16:12  

RENO napisał(a):Wow włąśnie wpadłem na stronke bmw-sauber-f1.com i klikam sobie na drivers i wybieram Robercika a tu po polsku o nim wszystko..normalnie szok :-D

tak.... a tam kwiatek:
[...]Swymi licznymi zwycięstwami w różnych kategoriach rajdowych Robert dowiódł[...]

Mam screen'a jakby co :P
Avatar użytkownika
Damos
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn cze 13, 2005 7:07
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Robert Kubica

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości