O Robercie Kubicy w mediach (2)

Komentarze i dyskusja na temat przebiegu kariery polskiego kierowcy

Moderator: Ekipa F1

Postprzez NICKski N sty 05, 2020 1:14  Re: O Robercie Kubicy w mediach (2)

rno2 napisał(a):Ja bym wolał, żeby Kubek pokazał swoją formę w DTM i pojedynczych testach, treningach w F1 i wtedy ewentualnie wywalczył fotel na sezon 2021, niż był na siłę wpychany kosztem wykupienia czyjegoś kontraktu...


Pewnie właśnie tak będzie. Po prostu nikt mu tu nie będzie przeszkadzał. Można go będzie użyć w roli bacika na dwóch kierowców. Na początku, bo po części wyścigów jak najbardziej może dojść do zamiany.

Wszystko pod warunkiem, że będzie szybki na testach i w któreś piątki. Sądzę, że da radę.
Who KERS?
Avatar użytkownika
NICKski
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 17:26
Lokalizacja: 3city

Postprzez Pawcioco N sty 05, 2020 10:00  Re: O Robercie Kubicy w mediach (2)

exxxile napisał(a):
cravenciak napisał(a):Kimiemu może się znudzić, po prostu xD Moim zdaniem GIO jest nie do ruszenia, raczej forma/chęć dalszej pracy Fina będzie miała tutaj znaczenie.


Daleki jestem od gdybań w kontekście posady Kubicy, ale tak generalnie - dlaczego uważasz, że GIO jest nie do ruszenia? Ani on młody, ani póki co nie pokazał niesamowitej formy. Daleko mu do oczekiwań wiązanych z młodzikami pokroju Leclerca, Russella czy Norrisa, i to przed ich debiutanckimi sezonami. A nie takich się też w ostatnich latach goniło (Vandoorne, Nasr). Podobnie wątpię, żeby akurat Ferrari potrzebowało go jakoś w nieskończoność trzymać na pasku. Zresztą, chwilę temu Vasseur wyznał, że wypadek w Belgii postawił przy nazwisku Włocha duży znak zapytania.

Bardziej chodzi o fotel GIO, który prawdopodobnie trzyma Ferrari. Jak Schumacher pokaże w tym sezonie fajerwerki w F2 to GIO na pewno wyleci.
Pawcioco
 
Dołączył(a): Pt mar 25, 2016 13:41

Postprzez bartoszcze N sty 05, 2020 10:46  Re: O Robercie Kubicy w mediach (2)

exxxile napisał(a): dlaczego uważasz, że GIO jest nie do ruszenia?

Jego największą zaletą jest to, że jest Włochem :)
Włochom marzy się własny kierowca w Scuderii, choćby w roli tego drugiego. Aczkolwiek GIO już raczej pokazał że to raczej poziom Gasly'ego niż Leclerca, więc pytanie czy kiedykolwiek będzie dość dobry nawet na nr 2 w Ferrari.
Na pewno GIO sprawdzał się jako symulatorowy, więc pytanie w jakiej roli Włosi go będą chętniej widzieć.
Pawcioco napisał(a):Jak Schumacher pokaże w tym sezonie fajerwerki w F2 to GIO na pewno wyleci.

Sokół sugerował, że ścieżka Micka prowadzi bardziej w stronę Haasa, więc to może być bez związku.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez exxxile N sty 05, 2020 12:31  Re: O Robercie Kubicy w mediach (2)

bartoszcze napisał(a):
exxxile napisał(a): dlaczego uważasz, że GIO jest nie do ruszenia?

Jego największą zaletą jest to, że jest Włochem :)
Włochom marzy się własny kierowca w Scuderii, choćby w roli tego drugiego.


Jeżeli nawet Włochom się marzy, to raczej nie kierownictwu Scuderii. Pamięta ktoś ostatniego sensownego Włocha w czerwonych barwach? Bo mi do głowy przychodzi dopiero Alboreto. Oczywiście, w kończącej się dekadzie jest zupełna posucha jeżeli chodzi o kierowców z Italii, ale kilka lat wcześniej spokojnie można było przecież uczynić numerem 2 Fisiego czy Trullego, a nikt się o to nie pokwapił.

Dla Tifosi liczy się Ferrari - jeżeli wygrywasz dla Ferrari, jesteś ich człowiekiem i nie musisz nosić włoskiego nazwiska. Także jakoś ten argument do mnie nie trafia. Młodego idola fani Ferrari już mają. Przy czym ja Giovinazziemu życzę jak najlepiej, bo bycie Włochem i jeżdżenia dla Ferrari to z pewnością spełnienie marzeń (choć wielka presja równocześnie).
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez F1V0 Pn sty 06, 2020 16:41  Re: O Robercie Kubicy w mediach (2)

@bartoszcze
Poza Mickiem Ferrari ma też innych juniorów w F2 których może będą chcieli wcisnąć do Alfy jeśli ci pojadą dobry sezon w F2. Giovinazzi się musi spisywać od samego początku.
F1V0
 
Dołączył(a): Pt sie 17, 2018 5:18

Postprzez bartoszcze Pn sty 06, 2020 17:02  Re: O Robercie Kubicy w mediach (2)

@F1V0
Ilott musiałby chyba tytuł zdobyć.
Dla Szwarcmana to za wcześnie, dla Armstronga tym bardziej, dla Alesiego zawsze będzie.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez F1V0 Wt sty 07, 2020 14:29  Re: O Robercie Kubicy w mediach (2)

@bartoszcze
To czy za wcześnie czy nie to się okaże jak wypadnie na tle Micka. Ma sezon doświadczenia mniej, wiec będzie mu ciężko, ale bym go nie skreślał. Jeśli by pojechał znakomity sezon to może dostać miejsce w Alfie.
F1V0
 
Dołączył(a): Pt sie 17, 2018 5:18

Postprzez hagj Śr sty 08, 2020 10:36  Re: O Robercie Kubicy w mediach (2)

Twierdzenie, że Kimi "się znudzi" i odejdzie w trakcie sezonu to takie bajki górnych lotów. Nawet jeśli mu "się znudzi" to i tak dojeździ sezon do końca żeby wypełnić kontrakt i dostać należne mu monety.
Avatar użytkownika
hagj
 
Dołączył(a): N lut 25, 2007 14:21

Postprzez NICKski Śr sty 08, 2020 15:46  Re: O Robercie Kubicy w mediach (2)

Orlen go wykupi i może osłodzi sponsoringiem występów w WRC, gdzie sukcesów Kimi tak łaknie. ;)
Who KERS?
Avatar użytkownika
NICKski
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 17:26
Lokalizacja: 3city

Postprzez exxxile Śr sty 08, 2020 17:10  Re: O Robercie Kubicy w mediach (2)

A orientujecie się jakoby Raikkonen dostał ostatecznie jakieś udziały w Sauberze, czy to był tylko wymysł dziennikarzy? Jakoś nie mogę się doszukać generalnie informacji o udziałowcach zespołu. Czy Włosi (FIAT) w ogóle posiadają tam jakieś udziały, czy zapłacili tylko Islero Investments za nazwę? Niby trafiłem na jakieś szwajcarskie stronki biznesowe, ale konkretne informacje są za paywallem.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez pascal Śr sty 08, 2020 18:02  Re: O Robercie Kubicy w mediach (2)

A znasz szczegółowo warunki kontraktów pozostałych kierowców? :-)

Mogę jedyne potwierdzić, że były takie plotki wraz z informacją o przyłączeniu się Kimiego do zespołu (no ale to już wiesz).
Na logikę, gdyby to była ściema, to najprawdopodobniej takie informacje pojawiły by się po dłuższym czasie, a nie wraz z ogłoszeniem kontraktu, no ale niczego nie można wykluczyć :)

Nie wiem tylko czy taka forma (częściowej) wypłaty - to jakiś rodzaj optymalizacji podatkowej czy raczej wynika to z braku funduszy zespołu.
Avatar użytkownika
pascal
 
Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 22:40

Postprzez exxxile Śr sty 08, 2020 23:38  Re: O Robercie Kubicy w mediach (2)

pascal napisał(a):A znasz szczegółowo warunki kontraktów pozostałych kierowców? :-)


Kontrakt to sprawa między pracownikiem i pracodawcą i nie ma żadnego wymogu, aby ktokolwiek publicznie wiedział co i jak. Ale już np. struktura akcjonariatu spółki to troszkę inna kwestia - jeżeli jest to spółka giełdowa, to bardzo wiele informacji na jej temat wręcz musi być podanych do wiadomości publicznej (przynajmniej u nas, ale zakładam, że nie różni się to wiele na innych giełdach światowych). Stąd moje pytanie się wzięło i uważam je wciąż za jak najbardziej zasadne.

Też nie wiem czy z udziałami chodziło o formę wypłaty, nie zdziwiłbym się, gdyby Raikkonen kombinował z opcjami i możliwościami na koniec kariery, a te udziały miały też być chyba formą bonusu ze strony Ferrari i częścią dealu związanego z zamianą miejscami Kimiego z Leclerkiem.

Trochę z tego OT, ale generalnie napisałem tutaj w kontekście dyskusji dotyczących twierdzeń, że Kimi się "znudzi" i że go Orlen "wykupi". Jeżeli Raikkonen ma udziały w Sauberze i wiąże przyszłość z jakąś rolą w strukturach stajni, to raczej trochę inaczej te opcje wówczas się rysują.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez Saruto Cz sty 09, 2020 7:26  Re: O Robercie Kubicy w mediach (2)

NICKski napisał(a):Orlen go wykupi i może osłodzi sponsoringiem występów w WRC, gdzie sukcesów Kimi tak łaknie. ;)

Taaa :D To już prędzej młody Raikkonen go zastąpi :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez qTeck Cz sty 09, 2020 9:31  Re: O Robercie Kubicy w mediach (2)

hagj napisał(a):Twierdzenie, że Kimi "się znudzi" i odejdzie w trakcie sezonu to takie bajki górnych lotów. Nawet jeśli mu "się znudzi" to i tak dojeździ sezon do końca żeby wypełnić kontrakt i dostać należne mu monety.

Tekst "Kimi się znudzi" to mem, który pojawił się już w 2009r. Chyba nikt nie rzuca tego tekstu na poważnie?
rno2 napisał(a):Ja bym wolał, żeby Kubek pokazał swoją formę w DTM i pojedynczych testach, treningach w F1 i wtedy ewentualnie wywalczył fotel na sezon 2021, niż był na siłę wpychany kosztem wykupienia czyjegoś kontraktu...

Jestem ciekaw czy po historii di Resty ktoś jeszcze traktuje formę w DTM jako wyznacznik formy w open wheel.
I like my sugar with coffee and cream.
Avatar użytkownika
qTeck
 
Dołączył(a): Wt wrz 23, 2008 23:23
Lokalizacja: Brieg/Breslau

Postprzez sneer Cz sty 09, 2020 9:45  Re: O Robercie Kubicy w mediach (2)

A ja napiszę przewrotnie. Jeżeli miałoby być DTM, to już by to ogłosili. Rezerwowego i Orlen ogłosili, bo zasadniczo musieli coś ogłosić. Było zdziwienie kilku zaprzyjaźnionych osób, że to już i że tylko tyle. Wniosek jest taki: wciąż na coś czekamy. Oczywiście nie musi to wypalić, ale jest jakaś szansa.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Robert Kubica

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron