O Robercie Kubicy w mediach (2)

Komentarze i dyskusja na temat przebiegu kariery polskiego kierowcy

Moderator: Ekipa F1

Postprzez bartoszcze Pt lut 23, 2018 22:56  Re: O Robercie Kubicy w mediach (2)

Wejdź sobie na eurosport.interia.pl i przejdź do działu F1, nic lepszego chyba się nie wymyśli.

Tekstu że "musiał się znowu nauczyć żyć" nie czytaj, to tylko zapowiedź że Włosi będą mieli wywiad z RK :)
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez cravenciak So lut 24, 2018 11:27  Re: O Robercie Kubicy w mediach (2)

Podczas wywiadu padło również pytanie o start w 24h Le Mans i rywalizację z Fernando Alonso. Robert odpowiedział: "Czemu nie, przecież mogliśmy już być kolegami z zespołu w F1".
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez quickNick So lut 24, 2018 12:04  Re: O Robercie Kubicy w mediach (2)

@up
Pisałem o tym już w 2013.

btw
Bardzo ciekawego wywiadu udzielił Robert Kubica magazynowi Sport Week, wydawanemu we Włoszech. Polak opowiedział o swoim powrocie do Formuły 1, a przede wszystkim o swojej rowerowej pasji oraz jeździe z najlepszymi kolarzami świata. Nie zabrakło również zdania dotyczącego startów w wyścigach długodystansowych.

Wywiad przeprowadzony został w Versilii, gdzie Polak trenuje i gdzie zainstalował profesjonalny symulator i gdzie lekcji szybkiej jazdy udziela mu Alessandro Petacchi. Kubica, zapytany, jak dokonał tego cudownego powrotu, odpowiedział:

"Można powiedzieć, że moje życie 7 lat temu odwróciło się o 180 stopni w jednej sekundzie. Musiałem stawić czoła moim ograniczeniom, znaleźć balans w życiu i zrewidować swoje cele. To była długa podróż. Zacząłem trenować, aby gdy kiedyś zdarzy się okazja powrotu, być gotowym. W międzyczasie, podczas startów rajdowych, ważyłem 85 kilogramów więc koniecznością było schudnięcie. Teraz ważę 69 kilo. [...] Musiałem nauczyć się żyć na nowo. Każdego dnia stawiałem czoła moim ograniczeniom - zarówno w domu, jak i podczas jazdy na drodze czy torze. Musiałem poznać wszystko na nowo i zaakceptować to, bo wielokrotnie moja głowa nie akceptowała mojego ramienia. Kładłem się spać odrzucając myśl, że część mojego ciała nie funkcjonuje tak, jak powinna. Kilka osób rozumiało, dlaczego zacząłem startować w rajdach po wypadku, ale niektórzy uważali mnie za głupca. Ale rajdy były dla mnie lekarstwem".

Takim lekarstwem dla Roberta okazała się również jazda na rowerze. Duża część wywiadu dla Sport Week poświęcona jest jeździe właśnie na dwóch kołach. Okazuje się, że Kubica jeździ już od najmłodszych lat.


"Rodzice mówili mi, że kiedy byłem dzieckiem, najpierw zacząłem pedałować, a dopiero potem chodzić. Może dlatego, że byłem leniwy (śmiech). Jeździłem na rowerze górskim i byłem w zespole kolarskim w Krakowie. Ale potem zacząłem ścigać się w gokartach i wybrałem motorsport. Rower dawał mi dobrą formę, zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Po wypadku, podczas okresu w którym odczuwałem duży dyskomfort i bóle związane z ramieniem, wyjazdy rowerowe pomagały mi się wyciszyć i dawały chwile refleksji. Teraz jeżeli nie jeżdżę przez dwa czy trzy dni, zaczynam za tym tęsknić. Poza tym, naprawdę lubię jeść, a dzięki jeździe nie muszę bać się o nadwagę".

Robert trenuje na rowerze z wieloma gwiazdami kolarstwa oraz innymi kierowcami. Dlaczego tak lubi jeździć na przykład z Alessandro Petacchim?

"Oprócz tego, że doceniam go jako sportowca, to bardzo lubię sposób, w jaki mówi o sporcie - z pasją, taką jak ja, gdy mówię o czasach kartingu i wyjazdach z tatą na wyścigi" - mówi Kubica.

Dziennikarze zwrócili uwagę, że Fernando Alonso pokonał już od grudnia 2 tysiące kilometrów na rowerze, ale Robert odpowiedział: "Ja zrobiłem trzy tysiące. Ale Fernando jest silniejszy. Zawsze był maniakiem kolarstwa" - stwierdził Polak, dodając, że niewielu zawodników jest w stanie dorównać mu na zjazdach. Od połowy 2016 roku pokonał on na rowerze aż 25 tysięcy kilometrów.

Podczas wywiadu padło również pytanie o start w 24h Le Mans i rywalizację z Fernando Alonso. Robert odpowiedział: "Czemu nie, przecież mogliśmy już być kolegami z zespołu w F1".

Nie zabrakło także pytania o testy Formuły 1 i to, jak poradził sobie Robert.

"Przez pierwsze 7 miesięcy słyszałem wiele teorii, łącznie z takimi, że nie będę w stanie wysiąść z kokpitu w regulaminowym czasie. A tymczasem okazało się, że byłem najszybszym spośród kierowców, którzy w ubiegłym sezonie przechodzili ten test".

Źródło: Sport Week


https://powrotroberta.blogspot.com/2018 ... sie-w.html
Avatar użytkownika
quickNick
 
Dołączył(a): Śr sie 31, 2016 23:39

Postprzez patgaw So lut 24, 2018 21:16  Re: O Robercie Kubicy w mediach (2)

cravenciak napisał(a):
Podczas wywiadu padło również pytanie o start w 24h Le Mans i rywalizację z Fernando Alonso. Robert odpowiedział: "Czemu nie, przecież mogliśmy już być kolegami z zespołu w F1".



Chcesz pojechać Le Mans z Twoim znajomym Alonso?

Robert Kubica: “Oczywiście, dlaczego nie? Przecież pod koniec 2017 roku pojechałbym w Mistrzostwach Świata Endurance z ByKolles, gdyby ten program nie został zatrzymany, a 24-godzinny wyścig we Francji to historyczny i fascynujący wyścig (przecież właśnie wypróbował Ginettę LMP1) Ponadto, już w przeszłości mogłem być towarzyszem Fernando w F1.”
W czerwonej maszynie?

Robert Kubica: “Być może.”



Ja nie moge... wiem ze Doktor Rosello juz o tym mowil, ale teraz jakos dobitnie do mnie doszlo. Wyobrazacie to sobie? Kubica i Alonso mieli juz kontrakt z Ferrari na 2012. Jak bym uslyszal potwierdzenie Roberta przez Ferrari to chyba bym spadl z krzesla. Az sie rozczulilem jak pomysle co Roberta i nas minelo, nic dziwnego ze bylo mu tak trudno :-?
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez lg2000 So lut 24, 2018 23:25  Re: O Robercie Kubicy w mediach (2)

Zastanawiałem się też, czy moja głowa nadal będzie wystarczająco szybka jak na F1. Wiedziałem, jaki czas wykręcił wcześniej Sirotkin i kiedy zobaczyłem swój czas, byłem zdumiony. Po trzech okrążeniach zrozumiałem, że wszystko wygląda tak jak wcześniej, jakby moja przerwa trwała tylko kilka miesięcy" - dodał Robert.

"Szczerze mówiąc, sam zastanawiałbym się, czy wybrać doświadczonego kierowcę po przejściach czy zdecydować się na młodszego Sainza. Renault nie miało pewności co do mnie i nigdy nie dowiemy się, co byłoby dalej. Dowiedziałem się jednak dzięki temu, że nie wystarczy, abym robił to, co inni - muszę robić trzy razy więcej" - powiedział Kubica.
Avatar użytkownika
lg2000
 
Dołączył(a): Cz gru 06, 2007 18:46

Postprzez narturo N lut 25, 2018 0:19  Re: O Robercie Kubicy w mediach (2)

"Ja nie moge... wiem ze Doktor Rosello juz o tym mowil, ale teraz jakos dobitnie do mnie doszlo. Wyobrazacie to sobie? Kubica i Alonso mieli juz kontrakt z Ferrari na 2012. Jak bym uslyszal potwierdzenie Roberta przez Ferrari to chyba bym spadl z krzesla. Az sie rozczulilem jak pomysle co Roberta i nas minelo, nic dziwnego ze bylo mu tak trudno :-?"

@patgaw i inni

Z tego co kojarzę to Domenicali potwierdził to niemal wprost w wywiadzie przed szpitalem zaraz po wypadku w 2011 roku.... Dlatego bardzo mnie dziwi, że wielu ludzi teraz jest pod jakimś wrażeniem..
narturo
 
Dołączył(a): Pt lut 12, 2010 10:20

Postprzez Rami N lut 25, 2018 9:39  Re: O Robercie Kubicy w mediach (2)

Patrząc jaką konstrukcją wtedy było Ferrari, to naprawdę nie wiem czy jest aż tak bardzo czego żałować.
Rami
 
Dołączył(a): Pn lip 28, 2008 12:02

Postprzez cravenciak N lut 25, 2018 10:29  Re: O Robercie Kubicy w mediach (2)

No jaką? Alonso miał wicemistrza w 2012 i w 2013 roku, a Scuderia kolejno 2 i 3 miejsce w generalce.
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez Rami N lut 25, 2018 10:33  Re: O Robercie Kubicy w mediach (2)

i to był raczej maks tego auta, wątpię aby Robert wyciągnął coś więcej. Dużo bardziej żałuje sezonu 2011.
Rami
 
Dołączył(a): Pn lip 28, 2008 12:02

Postprzez cravenciak N lut 25, 2018 10:55  Re: O Robercie Kubicy w mediach (2)

Błądzisz coś, w 2012 Alonso przegrał tytuł o 3 punkty.
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez Rami N lut 25, 2018 11:19  Re: O Robercie Kubicy w mediach (2)

To był tylko jeden sezon w którym Ferrari było konkurencyjne i nie ma żadnej pewności czy RK wyciągnął by coś więcej.
Rami
 
Dołączył(a): Pn lip 28, 2008 12:02

Postprzez cravenciak N lut 25, 2018 11:26  Re: O Robercie Kubicy w mediach (2)

No ale mówić, że "patrząc jaką konstrukcją wtedy było Ferrari, to naprawdę nie wiem czy jest aż tak bardzo czego żałować" to chyba przegięcie. Robert by wziął z pocałowaniem ręki bolid, który daje mu walczyć o wicemistrzostwo przez dwa sezony pod rząd. Poza tym należałoby docenić wagę wydarzenia, Polak w Ferrari!
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez cravenciak N lut 25, 2018 14:32  Re: O Robercie Kubicy w mediach (2)

Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez quickNick N lut 25, 2018 16:28  Re: O Robercie Kubicy w mediach (2)

Na FB jest onboard z kamerki na kasku RK - mega :)
https://www.facebook.com/WilliamsF1Team ... 128280196/
Avatar użytkownika
quickNick
 
Dołączył(a): Śr sie 31, 2016 23:39

Postprzez cravenciak N lut 25, 2018 16:37  Re: O Robercie Kubicy w mediach (2)

Lament o prowadzenie jedną ręką za 3...2...1...

A samo nagranie świetne, chciałbym takie onboardy widzieć podczas transmisji.
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Robert Kubica

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron