Styl Kubicy

Komentarze i dyskusja na temat przebiegu kariery polskiego kierowcy

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Kubuś Fatalista Pn sty 22, 2007 12:32  

F1 Racing nr 28 "...OSTRY I DŁUGI

„Hekki stosunkowo późno wiraże w stylu Miki, co wynika, jak się wydaje z jego naturalne tendencji do zmiękczania zakrętów przez wybór szerokiej linii wyjazdowej” ”Wyczułem więc, że i on, Hekki mógłby pojechać tak samo. Moment ruchu kierownicą jest tak samo ważny jak stopień skrętu – a te dwa ruchy z kolei są ściśle powiązane z pracą nóg, czyli z stopniem hamowana i przyśpieszania. Jeżeli ktoś jest wstanie wyczuć tą zależność to jest nim Kovalainen. Potrafi być bardzo miękki za kierownicą.”


Jak widać kręcenie kierownicą jest bardzo ważne.
Drzewo znów się zazieleni !
Avatar użytkownika
Kubuś Fatalista
 
Dołączył(a): So maja 06, 2006 10:12
Lokalizacja: Polesie

Postprzez Damon Pn sty 29, 2007 21:36  

No, ostatnio słyszałem wypowiedz naszego rodaka i musze przyznać, że Kubica jest teraz bardziej optymistycznej myśli, powiedział, iż jednak nie będzie musiał zmieniac swojego stylu jazdy :grin:
Avatar użytkownika
Damon
moderator
 
Dołączył(a): Pt lis 10, 2006 20:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Orłoś Wt sty 30, 2007 1:13  

Czyli potwierdza się to co mówił W. Rampf odnośnie problemów jakie widzi - tzn. że to Robert chciał zmienić styl na bardziej łagodny a Rampf stwierdził w jednym z ostatnich wywiadów, że jego ludzie zrobią wszystko by nie zmieniał swojego agresywnego stylu. I chyba to robią jak widać. Zresztą wypowiedź Roberta była z okresu gdy jeździł "przejściówką" na Bridzach.
Pozdrawiam,
Orłoś

http://www.visionf1.com/
Avatar użytkownika
Orłoś
 
Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez patgaw Śr sty 31, 2007 21:31  

damian19901 napisał(a):No, ostatnio słyszałem wypowiedz naszego rodaka i musze przyznać, że Kubica jest teraz bardziej optymistycznej myśli, powiedział, iż jednak nie będzie musiał zmieniac swojego stylu jazdy :grin:


mozna prosic o zrodlo, gdzie ta wypowiedz slyszales??

a tak apropo stylu, to skoro Kubica i alonso maja taki ostry styl, a alonso dominuje teraz w valencji to chyba te opony az tak bardzo nie przeszkadzaja, chociaz fakt ze alonso juz wczesniej czwiczyl na tym torze.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Damon Śr sty 31, 2007 21:33  

Jak, napisałem słyszałem. Ale było to na Eurosporcie.
Avatar użytkownika
Damon
moderator
 
Dołączył(a): Pt lis 10, 2006 20:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez bankoq N lut 11, 2007 21:03  

No właśnie nie ma żadnego odzewu ani Kubicy, ani BMW odnośnie stylu Roberta i wielu innych spraw. Czy lepiej mu się jeździ na mieszance średniej twardości, czy musiął zmieniać styl jazdy, czy słowa Massy były przesadzone itd. Mogliby cokolwiek nowego powiedzieć jak wygląda sytuacja w teamie :(
bankoq
 
Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 0:07
GG: 2774995

Postprzez gregoff N lut 11, 2007 21:11  

Theissen twierdzi, że BMW ciągle musi gonić najlepszych, że w zeszłym roku już trochę nadgonili a w tym znowu mają nadgonić żeby w 2008 zacząć rywalizować z najlepszymi.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez patgaw N lut 11, 2007 21:43  

bankoq napisał(a):No właśnie nie ma żadnego odzewu ani Kubicy, ani BMW odnośnie stylu Roberta i wielu innych spraw.


jest. powiedzial w ostatnim wywiadzie ze musi jezdzic troche delikatniej.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Miaja Menant N lut 11, 2007 22:33  

Co oznacza, że przestanie się swoją agresywną jazdą wyróżniać na torze. Zastanawiam się jednak, czy nie jest to przypadkiem taka "podpucha" dla rywali, aby zlekceważyli naszego rodaka na początku sezonu?
W 99% chodzi o sławę. 100% oznacza śmierć.
Sir Henry O'Neal de Hane Segrave
Avatar użytkownika
Miaja Menant
 
Dołączył(a): Pt lut 02, 2007 17:28
Lokalizacja: Warszawa-Praga
GG: 9342498

Postprzez patgaw N lut 11, 2007 22:47  

ja nie rozumiem co ma w takich sportach jak f1 lekcewazenie, bo np jak grasz w gale i zlekcewazysz przeciwnika to grasz tak na luzie przeciwko niemu i wtedy on zyskuje przewage, a w f1 zlekcewazysz kubice ale i tak obok jest 20 innych kierowcow i i tak musisz sie starac jechac jak najelepiej.

a tak pozatym kubica sobie nie zawraca glowy takimi bzdurami, jego obchodzi tylko sciganie sie.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Miaja Menant N lut 11, 2007 22:59  

W F1 lekcewazenie przeciwnika też odgrywa pewną rolę, choć może nie tak dużą jak w sportach zespołowych. Wiele zespołów dobiera taktykę na dany wyścig uwzględniając przy tym również taktykę, której spodziewają się po przeciwnikach. Pisząc "taktyka" mam na myśli rozkład pit-stopów, współpracę między obydwoma kierowcami z teamu (choć to raczej rzadko się zdarza) itp. Mówiąc obrazowo, na torze jest 22 kierowców i masz szansę na 21. miejsce, ale jak zlekceważysz Kubicę będziesz 22, ponieważ nie spodziewałeś się, że on lepiej ułoży sobie strategię pit-stopów, itd.
W 99% chodzi o sławę. 100% oznacza śmierć.
Sir Henry O'Neal de Hane Segrave
Avatar użytkownika
Miaja Menant
 
Dołączył(a): Pt lut 02, 2007 17:28
Lokalizacja: Warszawa-Praga
GG: 9342498

Postprzez Damos Pn lut 12, 2007 19:16  

Jednak to nie tylko kierowca układa strategię a odpowiedni ludzie w zespole. Układają strategię biorąc pod uwagę możliwości pojazdu, kierowcy, innych zespołów, uzyskane miejsce w kwalifikacjach itp.
IMHO Lekceważenie kierowcy może mieć miejsce tylko w przypadku konfrontacji jego umiejętności z innymi kierowcami - np. start na Monzy: "startuje za mną ten młody Polak - więc nie ma się czego bać - nie wyprzedzi mnie na pierwszym zakręcie". Lub podczas wyścigu - zakładamy, że nasz "driver" szybko wyprzedzi zawodnika X i wypracuje odpowiednią przewagę przed zmianą opon, bo tamten jedzie na pełnym baku a nasz na pustym, więc odwlekamy pitstop. A tu nagle okazuje się, że nie może wyprzedzić jakiegoś kierowcy, którego zlekceważyliśmy i cała idea bierze w łeb. Również podczas walki, Alonso- próbując wyprzedzić Kimiego - mniej przejmował by się Kubicą za plecami niż np. Michaelem :)
Avatar użytkownika
Damos
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn cze 13, 2005 7:07
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Miaja Menant Pn lut 12, 2007 21:35  

No właśnie to miałem na myśli, tylko nie potrafiłem tego odpowiednio ubrać w słowa. Sedno mojej wypowiedzi zawiera się w tym, że również w Formule 1, gdzie o wiele większą rolę odgrywa bolid niż jego kierowca, lekceważenie przeciwnika też może okazać się błędem - jak w sportach zespołowych.
W 99% chodzi o sławę. 100% oznacza śmierć.
Sir Henry O'Neal de Hane Segrave
Avatar użytkownika
Miaja Menant
 
Dołączył(a): Pt lut 02, 2007 17:28
Lokalizacja: Warszawa-Praga
GG: 9342498

Postprzez Jankes Pn lut 12, 2007 21:46  

bankoq napisał(a):No właśnie nie ma żadnego odzewu ani Kubicy, ani BMW odnośnie stylu Roberta i wielu innych spraw. Czy lepiej mu się jeździ na mieszance średniej twardości, czy musiął zmieniać styl jazdy, czy słowa Massy były przesadzone itd. Mogliby cokolwiek nowego powiedzieć jak wygląda sytuacja w teamie :(

może i lepiej, bo jak wiadomo milczenie jest złotem :grin:
Avatar użytkownika
Jankes
 
Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 13:38
Lokalizacja: ZGora

Postprzez yankess Pn lut 12, 2007 21:51  

Miaja Menant napisał(a):gdzie o wiele większą rolę odgrywa bolid niż jego kierowca

Cytując Kubice: Dobry kierowca złym samochodzie nic nie ugra i na odwrót" (czy jakoś tak).
Miaja Menant napisał(a):lekceważenie przeciwnika też może okazać się błędem

Z jednej strony mogłoby się wydawac, że lekcewarzenie (lekceważenie) kierowców najgorszych nie powinno odbic sie czkwaką (czkawką). Jednak z drugiej strony... nawet taki Yuji Ide mógłby pokazac kły dobremu zawodnikowi (np. zawadzic go przy dublowaniu), bo robiłoby mu to różnice, czy go zdyskwalifikują, czy nie? :lol:

[mod="Damos"]Proszę wolniej pisać :) (wtedy mniej błędów "wskakuje")[/mod]
Avatar użytkownika
yankess
 
Dołączył(a): N gru 03, 2006 22:57
Lokalizacja: B'ham/KRK/CK

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Robert Kubica

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości