Red bull chce Kubice

Komentarze i dyskusja na temat przebiegu kariery polskiego kierowcy

Moderator: Ekipa F1

Postprzez dzbanek2 Śr maja 09, 2007 15:26  Red bull chce Kubice

Team Red Bull chce Roberta Kubicę

Robert Kubica wpadł w oko szefom teamu Red Bull. "Polak zrobił na mnie niesamowite wrażenie. Nie licząc Lewisa Hamiltona i Felipe Massy podobał mi się najbardziej" - mówi najważniejsza osoba w austriackiej ekipie, miliarder Dietrich Mateschitz.

63-letni Austriak od dawna zapowiadał, że sprowadzi do swojego teamu młodych, utalentowanych kierowców. Jak pisze niemieckie pismo "Motorsport Aktuell", w orbicie zainteresowań Red Bulla jest kilku zawodników, wśród których na czele jest właśnie Kubica.

Szefom Red Bulla wpadli także w oko dwaj inni kierowcy - Lewis Hamilton i Felipe Massa. Obydwaj mają jednak wysokie kontrakty w innych czołowych ekipach Formuły 1 - odpowiednio McLaren-Mercedes i Ferrari. Wygląda więc na to, że zmiana pracodawcy przez Polaka jest naprawdę realna.


Źrodło www.dziennik.pl

Co o tym myslicie ?
Avatar użytkownika
dzbanek2
 
Dołączył(a): Pn mar 19, 2007 13:01
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Postprzez 5cuderi4 Śr maja 09, 2007 15:31  

To, że człowiek ma na oku innych tych kierowców to się nie dziwię, bo w końcu mają już na swoim koncie jakieś tam sukcesy(jedni większe, inni mniejsze), a przecież taki Hamilton czy Robert są w F1 od niedawna. A to, że on chce wprowadzić do zespołu młodych kierowców to nic nowego, każdy team chce mieć w swoim składzie młodego, dobrego zawodnika. Poza tym Red Bull "opiekuje się" Vettelem, więc nie widzę sensu brania pod swoje skrzydła kolejnego kierowcy. Do tego dochodzi przecież pierwszeństwo kontraktu jakie ma BMW wobec Kubicy, bo takie coś z tego co pamiętam ma zapisane w kontrakcie Robert.
Avatar użytkownika
5cuderi4
 
Dołączył(a): Pt sty 27, 2006 19:34
Lokalizacja: Warszawa
GG: 1551549

Postprzez Piter Śr maja 09, 2007 15:44  

To bardzo sympatycznie że Robert wpadł w oko szefowi Red Bulla. Ale dlaczego Robert miałby przechodzić z lepszego teamu do gorszego???
Dobrowolnie: NIGDY!

Trzeba było nie wypożyczać Vettela na 4lata tylko 3 to od przyszłego sezonu mógłby jeździć w RBR albo STR. A tak teraz kombinują żeby może Roberta w zamian zabrać.
200SX POWER
Avatar użytkownika
Piter
 
Dołączył(a): Śr sty 25, 2006 0:46
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez SoBcZaK Śr maja 09, 2007 15:48  

ofszem możliwe że się nim interesują ale z tego co ja wiem to będa toczyc spór o Vettela, a przejście Roberta do RB jest baaaardzo mało prawdopodobne, jeździ w trzecim zespole w stawce, ma tam pewne miejsce i jego odejście do RB jest raczej fikcją i przypuszczam że reno tez by chciało go pozyskać bo Kovalainen nie zdaje egzaminu nawet w tym słabym bolidzie(zobaczymy jeszcze co będzie dalej) no ale ten dziennik to napisał takie coś żeby zrobić sensacje i nic więcej, taka nowinka która nieczego nie zmienia i nie wprowadza żadnych konkretów
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez Memphis Śr maja 09, 2007 15:48  

Pojawiłą się jakaś durna informacja na Onecie, a wy to podłapujecie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Memphis
 
Dołączył(a): Pn lut 27, 2006 10:15
Lokalizacja: Warszawa
GG: 3483676

Postprzez O2 Śr maja 09, 2007 16:36  

Memphis napisał(a):Pojawiłą się jakaś durna informacja na Onecie, a wy to podłapujecie.

http://www.f1ultra.pl/news-Mateschitz-p ... 18,40.html
sam jestes durny
Obrazek
O2
 
Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 15:33
Lokalizacja: z kosmosu

Postprzez patgaw Śr maja 09, 2007 16:37  

hmmm informacja dosc fikcyjna, bo nie dojsc ze kubica ma kontrakt z bmw to jeszcze bmw jest lepszym teamem i nie sadze zeby chcial odejsc.
dziennik to raczej wiarygodne zrodlo, moze to red bull chce zrobic wokol siebie zamieszanie, bo na autosport.com nawet ostanio napisali ze beda walczyc i dorownaja osiagami bmw ;o
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez TobaccoBoy Śr maja 09, 2007 16:58  

Jak będzie to zobaczymy. jeśli RK będzie dołował w BMW, to RBR jest jak najbardziej realne. Jesli nie to zostanie ten news zapamiętamy jako fikcja literacka.

W sumie RB dba o swoich kierowców o wiele większym stopniu niż BMW. Więc jeśli chodzi o "socjal" to RB byłby najlepszym rozwiązaniem, ale jesli nie będą mieli super bolidu do zwycięstw, to budzie wielmi straszna (jak mówią "tutejsi" z Podlasia).

Jak będzie pokaże życie, bo to ono pisało jeszcze bardziej niesamowite scenariusze, ja już nie jedno "nierealne" widziałem, więc bym "szans" RB na Polaka nie przekreślał.
TobaccoBoy
 

Postprzez gregoff Śr maja 09, 2007 17:30  

w F1 nie ma nic nieprawdopodobnego a mimo wszystko Red Bull to nie jest jakiś ogon stawki więc wcale to takie "niesamowite" nie jest. Ale samo zainteresowanie jeszcze nie prowadzi do kontraktu. Z drugiej strony Alonso w McLarenie też był szokiem dla wielu a jakoś to przełknęliśmy :)
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Miki1910 Śr maja 09, 2007 17:55  

Ja o tym dowiedziałem się z ONETU. Informację podali za własną, więc myślałem, że jest wyssana z palca. Jednak pochodzi z http://www.f1.racing-live.com (a to kłamczuchy :-D ). Wątpię jednak, czy Kubica chciałby się cofać w rozwoju, bo przejście z BMW do Red Bulla to krok wstecz.
"Możemy uznawać zasady demokracji, ale i tak rację mam zawsze ja." (Hubert Wagner)

"Paweł na zagrywce, on ma tą zagrywkę rozrywkową, ale bardzo przykrą." (Zdzisław Ambroziak)
Avatar użytkownika
Miki1910
moderator
 
Dołączył(a): N sie 13, 2006 10:46
Lokalizacja: Radom/Warszawa

Postprzez Jędruś Śr maja 09, 2007 18:59  

Krok wstecz jest może w tej chwili.
Nie wiadomo czy wściekłe byki za 1,2 lata lepsi od BMW Sauber.
Para zwycięska w 2009 roku Kubica-Vettel w Red Bull!!!
Obrazek
Nie kto inny jak człowiek stworzył piekło w samym środku raju.
Avatar użytkownika
Jędruś
 
Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 13:48
Lokalizacja: Myszków
GG: 4983268

Postprzez Jacobser Śr maja 09, 2007 19:06  

To że mu się podoba, a to, że chciałby go mieć to są dwie różne sprawy. Przecież nic nie mówił o tym, że zatrudnia Kubicę. Mówił tylko, że jest nim zainteresowany. Myślę, że jednak bardziej prawdopodobne jest pojawienie się w Red Bull Vettela, który ma podpisany z nimi kontrakt. A Kubica zostanie w BMW. Ciekawe, który z nich będzie lepszy w bezpośredniej walce.
Formuła 1 - formuła,którą kochasz.
"F1 Racing"
Jacobser
 
Dołączył(a): Śr lis 23, 2005 21:55
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Zidi Śr maja 09, 2007 19:38  

Ja postawię ten temat na równi z Ralfem, mającym "niby" pewny transfer do BMW/Renault... fikcja i tyle... może, jeśli RBR nagle zacznie zagrażać pozycji BMW, wtedy zrozumiem, ale teraz, nie należy takiego czegoś brać na poważnie - coś w stylu "nie ważne, co się powie, ważne że o tobie mówią"... =/

PS: Proponuję przenieść temat do działu o RK... ^_^*
Zidi
 

Postprzez Bebalf Śr maja 09, 2007 19:41  

Dietrich Mateschitz trochę się rozgadał i ujawnił kilka ciekawych informacji, które można znaleźć na forach.
BMW nie pozwoli sobie na stratę dwóch rozwojowych kierowców. Będzie miał problem z Vettelem, bo albo go odda dla Red Bulla, albo Mario zapłaci dużą kasę. :evil: Aktualna dyskusja podnosi wartość zawodnika.
Wbrew pozorom, Red Bull rośnie w siłę. Jak oświadczył D. Mateschitz w jednym z wywiadów, na poczatku mieli problem z kalibracją tunelu aerodynamicznego, co opóźniło ich rozwój o kilka tygodni. Adrian Newey odwala kawał solidnej roboty i DM jest prawie pewien, że w tym roku powalczą z BMW, a za rok z najlepszymi.
Oświadzcył również, że zanim bedą oferować kontrakty najleszym kierowcom najpierw zbudują bolid zdolny do walki o tytuł, co nie zwalnia ich z poszukiwania wśród młodych kierowców przyszłego pretendenta do tytułu. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie DC nie będzie już jeździł dla RBR. :-(
Bebalf
 

Postprzez Orłoś Śr maja 09, 2007 22:57  

Powiem tak: gdyby informacja pochodziła wyłącznie z Onetu, który to cytuje fikcyjne newsy z SuperExpressu (czy jak to g...o się nazywa) to OK. Ale to notka z Dziennika, który jest raczej rzetelną gazetą oraz fakt, że jak dobrze poszukać to na kilku zagranicznych portalach/serwisach F1 jest o tym "głośno", to powątpiewanie jest IMHO nieuzasadnione.
-----
EDIT
-----
Nawet się za bardzo nie trzeba starać w tych szukaniach bo to jest na pierwszej stronie F1-live.com: http://www.f1-live.com/f1/en/headlines/ ... 1724.shtml
------

Oczywiście czym innym jest chęć zatrudnienia Kubicy w RBR (pewnie za większą kasę) a czym innym faktyczne możliwości dokonania takiego transferu. Hehe, coś wcześnie w tym roku zaczął się silly season. :P

Jeśli zaś chodzi o stronę techniczną to z RBR nie jest tak źle. Adrian Newey i wszystko jasne. :)
Pozdrawiam,
Orłoś

http://www.visionf1.com/
Avatar użytkownika
Orłoś
 
Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Robert Kubica

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron