Wypadek Roberta - dyskusja, spekulacje, doniesienia

Komentarze i dyskusja na temat przebiegu kariery polskiego kierowcy

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Dr.Kidler Cz cze 14, 2007 21:27  

A moze to i dobrze ze odpocznie?? Nie wiem jak Wy ale ja osobiscie po takim wypadku chcialbym pojechac, ale jednoczesnie sie obawial. Organizm jest bardzo oslabiony. Mozg "nadruszony" po przywaleniu w sciane. Jeden drobny blad na torze (tymbardziej ze autko nowka) i moze sie odbic na zdrowiu jeszcze bardziej.

Jeden wyscig Mu wypadnie, ale beda kolejne. Chyba lepiej by jezdzil w kolejnych GP niz mialby po jakims drobnym incydencie "palzowac" (pauzować) po Indy lub calkiem mialo by cos "usiasc" na psychice. Rozunmiem ze wszyscy sa spragnieni punktow Roberta. Pomyslmy jednak o Jego zdrowiu. To chyba wazniejsze. Wyszedl z czegos z czego Sennie sie nie udalo. oze to wlasnie Ayrton z zaswiatow ochronil RK i pokazal ze jest Jego nastepsca?? Po wypadku w nastepnych GP bedzie juz tylko lepiej.

Teoria o wyelininowaniu Kubka przez lekazy jest smieszna. Komy w tej chwili zagraza?? NH?? Juz dawno pokazal ze jak ma sprawny bolid to jest lepszy. Gdyby siedzial w McLarenie to by mial punkcikow wiecej niz Hamilton. Wystarczy popatrzec co wyczynia jak jezdzi sprawnym BMW i prubuje uciec mechanikom i inzynierom Saubera.
---
Dr.Kidler
 
Dołączył(a): Pn wrz 25, 2006 18:15

Postprzez klio Cz cze 14, 2007 21:30  

ponoć "miał zbyt słabe wyniki komputerowej próby sprawdzającej czas reakcji, logicznego myślenia, a także koordynację ruchową. Badania trwały około półtorej godziny"
A ktoś mówił, że pół godziny no to go przemaglowali.

"Komisja FIA oceniła, że istnieje zbyt duże ryzyko kolejnej kolizji z udziałem Polaka. Jej zdaniem wyniki badań wskazują, że Kubica boi się ewentualności następnego wypadku. Zanim zostanie ponownie dopuszczony do wyścigów będzie musiał przejść dodatkowe testy we Francji"

Czy oni każdego tak sprawdzają?
klio
 
Dołączył(a): Pt sie 11, 2006 7:25

Postprzez maciek Cz cze 14, 2007 21:31  

Kurde nie można się dziwić decyzji komisji lekarskiej, nie chcą ryzykować, to był bardzo poważny wypadek. Przecież najważniejsze jest jego zdrowie nie ważne że nie pojedzie w tym wyścigu, ważne jest to żeby był zdrowy.
Dr.Kidler napisał(a):Rozunmiem ze wszyscy sa spragnieni punktow Roberta. Pomyslmy jednak o Jego zdrowiu

I to jest dobre podsumowanie
Obrazek
Avatar użytkownika
maciek
 
Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 12:17
Lokalizacja: Turyn

Postprzez patgaw Cz cze 14, 2007 21:31  

klio to przypadkiem z Fatku nie jest? jak nie to skad?

edit: ok widze, na wp, ale dla mnie to na bzdure wyglada.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Orłoś Cz cze 14, 2007 21:35  

Bo to są bzdury. Pierwszy lepszy zagraniczny serwis F1 podaje zupełnie co innego:

Although he showed no ill effects and passed the test, the FIA’s medical delegate Gary Hartstein decided to rest him for the weekend on precautionary grounds.

It was felt that the risks of another serious accident and a second concussion in the space of a week were too high, especially given the history of high-speed impacts with the wall at Indy’s banked final corner.


Tak, czytajcie dalej polskie portale. :???:
Pozdrawiam,
Orłoś

http://www.visionf1.com/
Avatar użytkownika
Orłoś
 
Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez owca Cz cze 14, 2007 21:35  

oficjalny powód dla którego Kubek zastąpił Vinowlewa podczas GP Węgier 06' to zły stan zdrowia JV po wypadku na GP Kanady 06'. jak wszyscy wiemy JV juz nigdy nie powrócił na tor F1. niestety historia lubi sie powtarzać ;P żeby czasem nie okazało sie ze teraz z kolei Vettel zastąpi Kubka. to byłby dla mnie niefajny prezent z okazji moich zbliżających sie urodzin :P bardzo jestem ciekawa (sądzę ze nie tylko ja) jak spisze się Vettel.
szkoda ze FIA juz w poniedziałek nie powiedziało, ze nie pozwolą Kubkowi na start.
LORENZO'S LAND




[uuurl=http://ubanimator.com][iiimg]http://img50.imageshack.us/img50/4710/userbar498843pl3.gif[/img][/uuurl]
Avatar użytkownika
owca
redaktor
 
Dołączył(a): Pn sty 08, 2007 22:57

Postprzez bonafide Cz cze 14, 2007 21:38  

owca napisał(a):oficjalny powód dla którego Kubek zastąpił Vinowlewa podczas GP Węgier 06' to zły stan zdrowia JV po wypadku na GP Kanady 06'. jak wszyscy wiemy JV juz nigdy nie powrócił na tor F1. niestety historia lubi sie powtarzać ;P żeby czasem nie okazało sie ze teraz z kolei Vettel zastąpi Kubka. to byłby dla mnie niefajny prezent z okazji moich zbliżających sie urodzin :P bardzo jestem ciekawa (sądzę ze nie tylko ja) jak spisze się Vettel.
szkoda ze FIA juz w poniedziałek nie powiedziało, ze nie pozwolą Kubkowi na start.

@owca to zabrzmiało jak komentarz zawiedzonych ludzi z onetu...
nie bój się,miejsca roberta po jednym gp nie zajmie czy to vettel czy też glock..
Avatar użytkownika
bonafide
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:53

Postprzez Darth ZajceV Cz cze 14, 2007 21:40  

Zdrowie zdrowiem, wyszczy zakładacie najgorszą wersje wydarzeń, "a jak będzie miał drugi wypadek", a jak nie będzie miał? On na pewno dobrze wie co mu grozi, dzieckiem nie jest i nie trzeba za niego podejmować decyzji. inna sprawa jak by nie chciał i by go zmusili do jazdy. Ale on chciał i mógł a FIA (patrząc na podejście Roberta do wyścigów) zabrała dziecku zabawkę...

Ja bardziej się martwię czy mu ta decyzja nie zostanie bardziej na psychice niż wypadek, pewnie Robert dociśnie gaz do dechy we Francji, oby tylko nie przesadził. Cholera współczuje mu, strasznie się musi teraz czuć...
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez marrak Cz cze 14, 2007 21:41  

owca
chyba juz przeginasz /no comment/

jak zdecydowali ze nie moze jechac to widocznie z tak jest i tzrba czekac do nastepnego wyscigu

moze to i lepiej Robert bedzie mial troche wolnego odpocznie i lepiej przygotuje sie do FRA i GBR

a propos Vettela - przynajmniej przetestuje bolid zeby Robert mogl na sprawnym jechc :-D
press the red button...
Avatar użytkownika
marrak
 
Dołączył(a): Pn maja 07, 2007 10:09
Lokalizacja: wlkp

Postprzez klio Cz cze 14, 2007 21:44  

Nie chodzi mi o punkty tylko nikt nie lubi jak się robi z niego trąbe a pewnie tak poczuł się Robert.. Najwidoczniej niezależnie od wyników testów i tak by go nie dopuścili.
klio
 
Dołączył(a): Pt sie 11, 2006 7:25

Postprzez robbo Cz cze 14, 2007 21:57  

cóż, Vettel stoi przed życiową szansą i dobrze o tym wie ,
mam nadzieję, że nie błyśnie bo wtedy kolejne testy mogą już nie być potrzebne...
robbo
 
Dołączył(a): Pn kwi 09, 2007 12:48

Postprzez Barti Cz cze 14, 2007 22:02  

Robert trzymaj się :) odpocznij te dwa tygodnie ustaw sobie nowy samochód i pokaż wszystkim jak sie jeździ we Francji ( w Monako było świetnie ). Po takim wypadku trzeba się cieszyć że wyszedł z obiema rękami i nogami. Należy pamiętać że przed feralnym GP Kanady RK nie mógł dobrze ustawić sobie bolidu ( różne incydenty na torze itp ) i pomyślmy sobie że BMW złożyło by ten samochód na 2 min przed treningami... złe ustawienia mogły by spowodować kolejny wypadek i tym samym zniszczyć karierę jak i nie życie.. w F1 najgorsze wypadki składały sie z wielu drobnych powodów... a u polaka jest masa rzeczy która może przeszkadzać w jeździe ... Kostka , Stres ( nie mowie strach przed kolizja bo to złe słowo), nowy bolid , nawet zbytnie rozluźnienie ( tak jak zachowywał sie Robert na konferencji prasowej to nigdu nie wiedziałem ;P , zdaje mi sie że to była gra polaka żeby go dopuścili do zawodów ) także chyba lepiej że odpuści ten wyścig niech przypatrzy sie na weekend f1 z boku to też bedzie duże doświadczenie( w kasku i ciasnym kokpicie za dużo sie nie widzi. Niech podpatruje Alonso, Rubensa bo to moim zdaniem sa mistrzowie zachowania i w jeździe tylko ze ten pierwszy ma czym jeździc :P ) A ustosunkowując sie do tego że zastąpi go Vettel to raczej RK nie ma się czego obawiać on ma tylko 19 lat po drugie walczy o mistrzostwo Renault a pozatym to Nicowi kończy sie kontrakt po tym roku i jeżeli Vettel byłby taki super to Taisen pożegnałby wpierw Nica który swoje lata już ma a sukcesów żadnych < ---- mam nadzieje że mam racje :) Nawet gdyby BMW nagle przestało polaka kochać to sa inni którzy przyjmą go z otwartymi rękami ... nie myśle nawet tu o Red bullu ale popatrzymy co sie dzieje w MClarnenie ( pare wyścigów a już są kłótnie i spory ) ale by był team Kubica i Hamilton bomba ;d;d Robert WIERZY W CIEBIE CAŁA POLSKA nie przejmuj się i wracaj do zdrowia i na tor !!
Obrazek
Avatar użytkownika
Barti
 
Dołączył(a): Wt kwi 17, 2007 8:36
Lokalizacja: Kraków

Postprzez stren Cz cze 14, 2007 22:08  

ciekawe jak taki komputerowy test wygląda ? w Quake grajć mu karzą ?
Avatar użytkownika
stren
 
Dołączył(a): Śr maja 16, 2007 14:23

Postprzez dizus Cz cze 14, 2007 22:12  

stren napisał(a):ciekawe jak taki komputerowy test wygląda ? w Quake grajć mu karzą ?

zgaduje, ze podobnie jak test zwyklego kierowce ;x
zapalaja sie kolorowe lampki, jak zapali sie jakas wybrana lampka to badany ma wcisnac przycisk. potem sprawdzaja czas reakcji ;oo
Avatar użytkownika
dizus
 
Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 9:29
Lokalizacja: Żory

Postprzez stren Cz cze 14, 2007 22:22  

dizus napisał(a):
stren napisał(a):ciekawe jak taki komputerowy test wygląda ? w Quake grajć mu karzą ?

zgaduje, ze podobnie jak test zwyklego kierowce ;x
zapalaja sie kolorowe lampki, jak zapali sie jakas wybrana lampka to badany ma wcisnac przycisk. potem sprawdzaja czas reakcji ;oo


wiem o czym mówisz, ale nie wydaje mi się to zbyt "komputerowe"
Avatar użytkownika
stren
 
Dołączył(a): Śr maja 16, 2007 14:23

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Robert Kubica

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości