Oczekiwania na sezon 2008

Komentarze i dyskusja na temat przebiegu kariery polskiego kierowcy

Moderator: Ekipa F1

Które miejsce w 2008 roku zajmie Kubica???

Ankieta wygasła Cz lut 07, 2008 21:18

1-2
20
13%
3-4
65
41%
5-6
54
34%
7-8
13
8%
9-10
5
3%
 
Liczba głosów : 157

Postprzez Jędruś Pn sty 07, 2008 21:18  Oczekiwania na sezon 2008

Jak myślicie , jak pójdzie Robertowi w nadchodzącym sezonie, który zbliża się do nas nieuchronnie dużymi krokami???

Trudno będzie mu utrzymać 6 pozycje na koniec . Alonso i Nelsonek mogą mu poważnie zagrozić. Renault będzie teraz mocno chciało wrócić do formy sprzed lat 2005 i 2006, a motywacje ma ogromną . Także kierowców znakomitych. Jeszcze Williams i Red Bull . Naprawdę Kubica znalazł się w mocnej grupie.

A z drugiej strony sam Kimas wymienia BMW , obok McLarena jako ich konkurent .
Obrazek
Nie kto inny jak człowiek stworzył piekło w samym środku raju.
Avatar użytkownika
Jędruś
 
Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 13:48
Lokalizacja: Myszków
GG: 4983268

Postprzez TobaccoBoy Pn sty 07, 2008 21:19  

Życzymy mu najlepiej, wiec opcja pierwsza (bo Robert innej nie uznaje). ;)
TobaccoBoy
 

Postprzez im9ulse Pn sty 07, 2008 21:24  

optymistycznie 5-6...nie wierze w nowy bolid bawary :shock:
Villeneuve(97),Tracy(03),Button(09),Bottas my racing idols...
RACING - because football,basketball,baseball & golf only require ONE BALL...
Avatar użytkownika
im9ulse
 
Dołączył(a): So lip 23, 2005 0:03
Lokalizacja: Old Danzig

Postprzez Darth ZajceV Pn sty 07, 2008 21:33  

Dla mnie mistrzostwo mogą zabrać albo czerwoni albo Kubica innej opcji nie uznaję. BMW notuje regularny progres. Możliwe, że ich bolid będzie konkurencyjny w stosunku do Ferrari. Cały czas wielką niewiadomą pozostaje forma Mclarena, Renault oraz skrzynia BMW. Robert ma na pewno zadatki na mistrza, ale czy pozwoli mu na to bolid?

Bardzo bym chciał ( i tak zagłosowałem) w ostatniej chwili bookowac bilety do Sao Paulo, żeby zobaczyć na żywo jak Robert zdobywa mistrzostwo. Jednak realnie oceniając sytuacje, przy odrobinie szczęścia postawił bym Roberta na 4 miejscu.
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez Damon Pn sty 07, 2008 21:39  

Realnie to będzie można ocenić szanse Roberta po pierwszych wspólnych testach i wypowiedziach kierowców na temat nowych bolidów. Jak na razie to można tylko zgadywać i dawać mu to miejsce, które by nas zadowoliło. Więc głos oddam nieco później :-P
Avatar użytkownika
Damon
moderator
 
Dołączył(a): Pt lis 10, 2006 20:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez barteks Pn sty 07, 2008 21:40  

Realnie to będzie można ocenić szanse Roberta po pierwszych wspólnych testach

Zgadza się. Czekamy na testy w Bahrainie, które powinny już sporo pokazać.

Ale jak Kimi zaczyna się obawiać BMW, to coś jest na rzeczy ;)

A tak serio, siła zespołów leży m.in. w CFD. A tu BMW wiedzie prym. Dodatkowo rozbudowali i tak najszybszy jak dotąd w stawce superkomputer, co daje nadzieje na dobre wyniki. Oczywiście jest jeszcze sporo do nadgonienia Ferrari, ale trzeba myśleć pozytywnie i trzymać kciuki za niezawodny i konkurencyjny bolid :)

Robert w TOP 4 8)
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez Darth ZajceV Pn sty 07, 2008 21:46  

barteks2 napisał(a):Czekamy na testy w Bahrainie, które powinny już sporo pokazać.


W tym roku F1 przed Gp raczej nie zawita do Bahrainu, chyba, ze Maraz błędów narobił :)

http://www.f1wm.home.pl/php/wiad_gen.php?id=7000
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez barteks Pn sty 07, 2008 21:58  

Byłem przekonany, że czytałem gdzieś o Bahrainie :P OK, to wygląda na to, że pod koniec lutego są testy w Hiszpanii :)
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez Rubiq Pn sty 07, 2008 21:59  

barteks2 napisał(a):Ale jak Kimi zaczyna się obawiać BMW, to coś jest na rzeczy


Rok temu bodajże Massa powiedział, że BMW ma najlepszy bolid w stawce. :wink: Kubica odpowiedział "Jeśli Massa chce, to z chęcią się zamienię" :lol: .

EDIT: Prawie zapomniałem. Zaznaczyłem 3-4 i mam nadzieję, że się sprawdzi. Na równorzędną walkę z Ferrari chyba jeszcze sezon za wcześnie. :)
Ostatnio edytowano Pn sty 07, 2008 22:58 przez Rubiq, łącznie edytowano 1 raz
Rubiq
Administrator LiGNA
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 13:20

Postprzez Pokwa Pn sty 07, 2008 22:31  

A ja mam złe przeczucia i uważam, że Robert będzie 7,8 znowu dostając lanie od Nicka...
Miss You Kimi!
http://www.takeagift.pl/polecam:71634 Jak mnie nie lubisz to wejdź, zarejestruj się i wypełnij startową ankietę. Będę Ci dozgonnie wdzięczny.
Avatar użytkownika
Pokwa
 
Dołączył(a): Pn paź 01, 2007 18:55
Lokalizacja: Toruń
GG: 20964581

Postprzez SoBcZaK Pn sty 07, 2008 22:56  

ehh już miałem pisać że zajechało kubicomanią ale to na szczęście stosowny dział do tego więc wszystko ok :-D

ponieważ jestem pesymistycznym realistą zaznaczyłem odpowiedź trzecią(5-6) - zresztą byle bolid pozwalał mu na walkę o takie coś :twisted:
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez Mariusz Pn sty 07, 2008 23:03  

Tak jak podałem w ankiecie: między 4 a 7.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez Miki1910 Pn sty 07, 2008 23:20  

Na logikę 5-6. Na chłodną logikę nawet 3., gdyż może być tak, że McLaren nie odnajdzie się na oponach Bridgestone bez zastosowania tajnych projektów z Ferrari (Renault miało z tym duże problemy).
"Możemy uznawać zasady demokracji, ale i tak rację mam zawsze ja." (Hubert Wagner)

"Paweł na zagrywce, on ma tą zagrywkę rozrywkową, ale bardzo przykrą." (Zdzisław Ambroziak)
Avatar użytkownika
Miki1910
moderator
 
Dołączył(a): N sie 13, 2006 10:46
Lokalizacja: Radom/Warszawa

Postprzez bankoq Wt sty 08, 2008 0:11  

Pamiętajcie tylko, że w tym sezonie skrzynia biegów musi wytrzymać 4 weekendy GP!!!

Ja nie widzę możliwości, żeby ten szajs BMW dał radę takim wymogom. Zresztą informacje prosto z pierwszej ręki, od Roberta, tylko potwierdzają, że w tej kwestii nadal nic się nie zmieniło - problem jest i to duży.

Boję się, że BMW może rzeczywiście zbudować bolid, który będzie zdolny wygrywać - raczej na torach o pasującej specyfice, ale wymiana skrzyni co 2 weekend GP, a co za tym idzie 5 miejsc w plecy w kwalifikacjach, może ich sporo kosztować...
bankoq
 
Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 0:07
GG: 2774995

Postprzez Kara Nocny Cień Wt sty 08, 2008 1:39  

Na razie to loteria BMW może jechać pierwsze albo "ostatnie".
Skrzynie są przperojektowane w tym roku pod kątem wytrzymałości dlatego mam nadzieje, że może usuneli tą wadę.

Wystraczy poaptrzeć na mieniony sezon... Renówka spadła z 1 na 4 miejsce... Tu nie ma stalowej reguły, że jesli jest się w jednym sezonie dobry to będzie tak zawsze, ale o tym wie chyba każdy :D

Oczywiście mam wielką nadzieje że będzie to 1-2 ale głosowałam na 5-6
Ja wam pokaże...
Avatar użytkownika
Kara Nocny Cień
 
Dołączył(a): Cz gru 27, 2007 11:51

Następna strona

Powrót do Robert Kubica

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron