Co z sezonem 2009 ?

Komentarze i dyskusja na temat przebiegu kariery polskiego kierowcy

Moderator: Ekipa F1

W jakim zespole zobaczymy Roberta w 2009 roku?

Ankieta wygasła Wt cze 17, 2008 15:19

BMW Sauber
28
40%
Ferrari
27
39%
Renault
7
10%
Toyota
0
Brak głosów
Honda
1
1%
Williams
5
7%
Robert zostanie kierowcą testowym w McLarenie
2
3%
 
Liczba głosów : 70

Postprzez Darth ZajceV Śr mar 19, 2008 16:27  

K2 Kimiego po sezonie 2009, Massy po sezonie 2010, a Kubicy nie wiadomo. Doktorek mówił, że długość kontraktów nie będzie podawana do publicznej wiadomości.
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez McLaren Śr mar 19, 2008 16:27  

K2 napisał(a):Ps.Wybaczcie ale muszę zapytać kiedy kończą się Kontrakty: Kimiego, Massy I Kubicy?


Kiedy Kimi jeździł jeszcze dla McLarena, w 2006 roku podpisał trzyletni kontrakt z włoskim zespołem. Massa przedłużył zaś swoją umowę we wrześniu minionego roku i jego kontrakt wygasa z końcem 2010.
.
Avatar użytkownika
McLaren
 
Dołączył(a): Cz wrz 14, 2006 17:18

Postprzez Pieczar Śr mar 19, 2008 16:39  

Wszystko zależy od tego jak się potoczy tegoroczny sezon. Jeżeli Kubica znowu będzie miał mniej punktów od Heidfelda, do tego nie odniesie jakiegoś większego sukcesu (zwycięstwo albo chociaż podium) to jego kariera raczej będzie się toczyć po równi pochyłej... W dół... Czyli czeka albo zostanie w BMW na kolejny sezon i borykanie się z dziwnymi strategiami i innymi wpadkami tego zespołu, albo odejście do zespołu ze środka stawki.
Jeżeli jednak pokaże się z dobrej strony to kto wie, może Ferrari byłoby nim zainteresowane.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Fjedynak Śr mar 19, 2008 16:48  

Mi się wydje, że ferrari niedługo sobie zda sprawę z tego, że z Massą sie zagalopowało z tym 2010 rokiem. Nie mam nic przeciwko pozostaniu Roberta w BMW - to jest siła, która dopiero sie rozwija. Massa niestety, ale wg mnie w F1 jest przeciętnym kierowcą (oczywiście jak na tą ligę). W 2007 był parę razy w wyścigach w środku stawki i często nie potrafił nawiązac bezpośredniej walki. Nie ma w nim żadnych charakterystycznych cech. Nie ma określonego stylu jazdy. Kimi jest niezły choc australia pokazała, za jemu tez nerwy puszczają (a przy braku TC trzeba nad sobą bardziej panowac). Robert jest wojownikiem, a jednocześnie jest mocno opanowany. Myslę ze ferrari niedługo zacznie kogoś takiego szukac. Bo to im będzie potrzebne do walki z McLarenem.
Avatar użytkownika
Fjedynak
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 14:11

Postprzez Fjedynak Cz mar 20, 2008 11:48  

Witam ponownie!!! (Temat byl zablokowany przez jakiś czas) Zapraszam do dyskusji. Jak myślicie kiedy zaczna powstawac jakies "oficjalne" spekulacje na temat przetasowań?
Avatar użytkownika
Fjedynak
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 14:11

Postprzez patgaw Cz mar 20, 2008 11:50  

no wiadmo ze pod koniec sezonu, ale mysle ze bildy i tego typu pisma raczej o robercie duzo wymyslac nie beda bo ich raczej niemcy obchodza.

ja mam tylko 1 nadzieje:
ze robert nie popelni znowu bledu i nie podpisze kontraktu z bmw.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez slipstream Cz mar 20, 2008 12:05  

patgaw napisał(a):ze robert nie popelni znowu bledu i nie podpisze kontraktu z bmw

Rodzi się jednak jedno zasadnicze pytanie. Jeśli nie BMW to gdzie. Ferrari? Tu zdaje się czyhać Vatell (nieoficjalnie rzecz jasna) więc jakie opcje póki co może mieć Robert - RedBull za DC jeśli ten zakończy ściganie ? Honda jeśli tam Rubens pójdzie na emeryturę ? czy wreszcie TorroRosso za Vetella mogącego się udać do Ferrari. Z tego póki co BMW nie wydaje sie być najgorszą opcją do wyboru z tego co jest na dzień dzisiejszy.

Czekać, czekac i jeszcze raz czekań nam zostaje do drugiej połowy sezonu kiedy zaczną się wyraźniej rysować wszelkie ruchy w innych zespołach i powstające wtedy możliwości, a wszelkie spekulacje na chwilę obecną nie mają absolutnie sensu i de facto nie ma nad czym dyskutować.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez patgaw Cz mar 20, 2008 12:07  

Juz pisalem, Williams i pokonać bardzo wysoko ocenianego Rosberga.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Fjedynak Cz mar 20, 2008 12:09  

Ja uważam, że BMW może dac Robertowi troche więcej swobody w tym sezonie, poczynili postępy i chyba stac ich na to. Spektakularne pojedynki, ostra walka o PP. To nie są domeny Nicka tylko Roberta. W BMW Robert ma szanse troche powalczyć na torze (Hamilton nie mial zbyt wielu okazji w 2007), a to są niesamowite doświadczenia dla kierowcy. Kontrakt na 2009 nie byłby taki zły. Osobiście uważam, że niedługo ferrari może skierować swoją uwagę na Roberta.
Avatar użytkownika
Fjedynak
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 14:11

Postprzez slipstream Cz mar 20, 2008 12:10  

patgaw napisał(a):Juz pisalem, Williams i pokonać bardzo wysoko ocenianego Rosberga

Pokonanie Rosberga jest dobra opcją (pokonanie bezpośrednio tych których nazywa sie 'młodymi wilkami'), Williams będąc rozsądnym człowiekiem pewnie nie miałby oporów przed tym, tylko tu wciąż aktualne zostaje pytanie jak długo Williams będzie 'płacił' Toyocie drugim miejscem w swoim bolidzie w zamian za silniki.

Dlatego patgaw to zestawienie Rosberg-Kubica IMO nie jest możliwe przez wzgląd na czynniki zewnętrzne.

Choć z drugiej strony uważam ze taki pojedynek mógłby definitywnie podnieść notowania jednego z nich, a drugiego obniżyć chyba ze czekałaby nas wspaniała 'bratobójcza' walka na ułamki sekund a zwycięzca byłby minimalny mogliby zyskać obaj.
Ostatnio edytowano Cz mar 20, 2008 12:14 przez slipstream, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez haha_xd Cz mar 20, 2008 12:13  

No tak. Może Williams, może Ferrari, może Torro Rosso a może BMW. Ale jest jeszcze zawczesnie na takie spekulacje. Jeszcze się dobrze sezon 2008, a wy juz myslicie gdzie będzie jeździł Robert w sezonie 2009. Jak dla mnie to najlepiej gdyby Robert jeździł w jak najlepszym teamie. :grin:
Avatar użytkownika
haha_xd
 
Dołączył(a): Wt lut 12, 2008 18:44
Lokalizacja: Mielec

Postprzez Fjedynak Cz mar 20, 2008 12:13  

slipstream napisał(a):Czekać, czekac i jeszcze raz czekań nam zostaje do drugiej połowy sezonu kiedy zaczną się wyraźniej rysować wszelkie ruchy w innych zespołach i powstające wtedy możliwości, a wszelkie spekulacje na chwilę obecną nie mają absolutnie sensu i de facto nie ma nad czym dyskutować.

He He to co teraz będa mnie moderatory punktować? :-D
Avatar użytkownika
Fjedynak
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 14:11

Postprzez slipstream Cz mar 20, 2008 12:16  

Fjedynak raczej rozmawiałem z patgaw, mówiąc że to czekanie pozwoli nam ocenić czy BMW rzeczywiście będzie najgorsza opcją, ale skoro chcesz to brać tak do siebie do proszę...
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez barteks Cz mar 20, 2008 12:23  

Na razie zdecydowanie za wcześnie na takie spekulacje. BMW wydaje się dosyć mocne w tym sezonie i jedyna możliwość zmiany zespołu to IMO Ferrari. W McLarenie Lewis kontrakt do końca kariery +Heikki, który dopiero się tam pojawił, więc ta opcja odpada. Red Bull i Honda pewnie będą miały wkrótce wolne miejsca, więc tu jest szansa, ale to z kolei dużo słabsze zespoły od BMW. Williams i Renault tak samo. Wg mnie jeśli BMW będzie mocne, to Kubica tam zostanie, no chyba, że będzie miał dosyć bycia nr 2 to może zdecyduje się na słabszy zespół, żeby powalczyć na równi z innym teammatem. Nie wiadomo jak z Ferrari, oni na razie nie wypowiadali się w ogóle o Robercie...
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez Fjedynak Cz mar 20, 2008 12:25  

Ta usmiechnięta gęba na końcu mojej wypowiedzi sugeruje, że sobie zażartowalem. Trochę luzu. Jak bym mial pretensje to bym sie przeciez tu nie uzewnętrzniał.
Avatar użytkownika
Fjedynak
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 14:11

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Robert Kubica

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron