Robert Kubica w trzecim BMW ???

Komentarze i dyskusja na temat przebiegu kariery polskiego kierowcy

Moderator: Ekipa F1

Postprzez PABLO So gru 17, 2005 15:27  Robert Kubica w trzecim BMW ???

Przeczytajcie tą WIADOMOŚĆ, gdyby to się okazało prawdą to ... :P
PABLO
 

Postprzez Maraz So gru 17, 2005 18:05  

Link do tej wiadomości podał już wcześniej chmiel (jak słusznie zauważył Ahmed), ale było to w zupełnie innym dziale, więc może i tu zostać.

Co mogę dodać - no byłaby to wspaniała wiadomość, gdyby Robert mógł jeździć bolidem F1 w weekendy GP już w 2006. Na razie jednak musimy poczekać na jakieś bardziej konkretne informacje i zaproszenie do testów. Z jednego źródła wiem, że coś powinno być wiadomo na początku stycznia.
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez SPIDER So gru 17, 2005 18:45  

Bardzo dobrze, że pojawiła się taka nowina (może prezent na święta :wink:).
Na poważnie. Jeśli Robert dostanie szansę na posadę piątkowego testera w BMW Sauber, to będziemy mieli fenomenalną sprawę :!:. Po cichu liczę na takie właśnie coś (ale aby nie zapeszyć), to niech wszystko robią z rozwagą :-D.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez SirKamil So gru 17, 2005 20:26  

Od jakiegoś czasu śledze tą sprawe i z przykrością muszę stweirdzić, że Vettel ma większe szanse na tą posade.. Vettel jest zdolnym dobrze zapowiadającym kierowcą, nie jest gwiazdą co akurat dla nowego zespołu jest plusem, ma podobno dobre ukady z... ma no i co najważniesze- Jest niemcem :sad:
Ale trzeba być dobrej myśli :-D
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez Maraz So gru 17, 2005 20:55  

SirKamil napisał(a):Od jakiegoś czasu śledze tą sprawe i z przykrością muszę stweirdzić, że Vettel ma większe szanse na tą posade

Dlatego właśnie wspomniałem o tym w swoim newsie, że Vettel jest najpoważniejszym rywalem Roberta. Pocieszam się jednak tym, że o całej sprawie napisał uznany dziennikarz F1 i ukazała się ona w niemieckojęzycznej prasie. W artykule z Blick nie padło nawet raz nazwisko Vettela, więc jest jakaś nadzieja :)
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez gregoff So gru 17, 2005 22:14  

Oby to nie była zwykła kaczka dziennikarska :(
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez SirKamil So gru 17, 2005 22:14  

No i to właśnie wielki plus Twojego artykułu Maraz. Przygotowywyje ogoł do rozczarowania.. nie no żartuje. Jestem dobrej myśli:)
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez Mariusz So gru 17, 2005 22:28  

A gdyby Kubica dostał ten angaż, to czy jest realne aby startował wtedy regularnie jako zawodnik w serii GP2, czy to raczej nie ma sensu? W końcu posada testera piątkowego to prezcież nie tylko jazdy samochodem F1 w czasie jednego dnia weekendowego Grand Prix F1.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez Maraz So gru 17, 2005 22:36  

Myślę, że jedno nie wyklucza drugiego, tym bardziej, że większość wyścigów GP2 odbywa się w te same weekendy i na tych samych torach co F1. Wady takiego rozwiązania to konieczność szybkiego przestawiania się z jazdy bolidem F1 na GP2 i odwrotnie (co może odbić się negatywnie na wynikach) no i ponsorzy też mogą być nie bardzo zadowoleni z takiego rozwiązania. Według mnie jest to jednak wykonalne.
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez RENO So gru 17, 2005 23:06  

Apropos Vetela to może on ma duże sznase ale jakby to powiedzeć nie ma aż tak ilkich osiągnięc jak Kubica i napewno nie ma tak dużego doświadczenia jak on jest tylko mistrzem formuł BMW ADAC, z mojego punkt widzenia choćby nawet miał niewiem jakie układy to ja bym go niewziął na testera w F1 gdybym był jednym z bossów :), prędzej już jak by miał za sobą sezon w WSbR albo GP2, Al;e swoją dorgą cieszę się że jednak rozważa się taką opcje, i było by zajefjanie jakby testował w 2006 poznał by wszstkie tory i kot wie może w 2007 posada kierowcy wyścigowego :)
RENO
 
Dołączył(a): N sie 28, 2005 8:47
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez bambaryła So gru 17, 2005 23:09  

Co ciekawe w "PS" napisali ze Kubica ODMOWIŁ dawszych testów z Renulatem :o Ale mysle ze ta gazeta jak to ma w zwyczaju przesadza.
bambaryła
 

Postprzez Ahmed So gru 17, 2005 23:28  

Mysle, ze na dzien dzisiejszy Robert nie jest jeszcze na takiej pozycji, na ktorej moglby odmawiac startow w F1. Kazdy kierowca chce jezdzic w F1. Chyba, ze cos juz jest ustalone...

Trybiki tez maszyny zaczynaja sie coraz szybciej krecic :)
na urlopie ;)
Avatar użytkownika
Ahmed
 
Dołączył(a): Wt kwi 12, 2005 21:11
Lokalizacja: Wągrowiec

Postprzez Rufus N gru 18, 2005 0:25  

Ahmed napisał(a):Mysle, ze na dzien dzisiejszy Robert nie jest jeszcze na takiej pozycji, na ktorej moglby odmawiac startow w F1.


Myślę, że się mylisz. Tak samo ci, według których głównym rywalem do trzeciego fotela w BMW jest jakoby Sebastian Vettel... ;-)
Rufus
 

Postprzez SirKamil N gru 18, 2005 0:55  

No to nas Rufus uświadom i rzuć nowe światło na sprawe :)
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez woyteck N gru 18, 2005 3:26  

Na dowód tego, że w światku F1 mówi się o Kubicy chciałbym przytoczyć krótką historię (z góry sorki jeśli jednak będzie przydługawa...):

Pewnego dnia rano jakieś 1 lub 2 miesiące temu do biura w mojej pracy wchodzi jak codzień mój kumpel. Jednakże tym razem ubrany jest ... w granatową kurtkę z oryginalnymi logo BMW Williams. Aż podskakuję z wrażenia, bo wcześniej do tej pory nie zamieniliśmy ani słowa o F1!
Od razu pytam skąd ma - on na to, że jego rodzice są bliskimi znajomymi Franza Tosta, nowego szefa Squadra Torro Rosso, który wcześniej był jednym z szefów w BMW Williams. Okazuje się, że ów kumpel jest totalnym laikiem jeśli chodzi o F1, ale poprzez znajomość z Franzem jest posiadaczem niezliczonej ilości gadżetów BMW Williams.

Ale do rzeczy: w pewnym momencie kolega wspomina tak od niechcenia, że Franz Tost chciałby zatrudnić w swoim nowym zespole tego Polaka... jak mu tam...
Pytam: Roberta Kubicę?????!!! :-o
Mówi: No właśnie jego... nie wiadomo czy coś z tego wyjdzie ale poważnie się nad nim zastanawiają...

Myślałem że tam wyzionę ducha z wrażenia. Długo nie mogłem dojść do siebie i tego dnia już miałem po pracy.
Jak widać nic nie wyszło z tego pomysłu - pewnie jak zwykle poszło o kasę. Nie udało mi się też dowiedzieć, czy chodziło o posadę pierwszego kierowcy czy może tylko piątkowego testera. Ale wniosek nasuwa się jeden - pomysł ściągnięcia Roberta do F1 wcale nie pojawił się po raz pierwszy w BMW Sauber! A to już coś oznacza...

Nie traćmy nadziei zatem :!:
Avatar użytkownika
woyteck
 
Dołączył(a): Śr gru 07, 2005 14:35
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

Powrót do Robert Kubica

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości