Być kibicem Roberta — obowiązek czy wolny wybór

Komentarze i dyskusja na temat przebiegu kariery polskiego kierowcy

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Angulo Pn sie 31, 2009 15:53  Re: Ciekawe filmiki ze świata F1

sisiorex i Master - Wcale nie. Ja na przykład niezbyt wzruszyłem się, gdy Kubica debiutował i nawet w jego debiucie nie zwracałem na niego uwagi. Robert jest mi zupełnie obojętny.Tak jest, było i będzie. Nawet w innych sportach (poza siatkówką kobiet oczywiście) nie czuję żadnego sentymentu do Polaków. Skupiam się na moich idolach i tyle. :razz: :-P

edit: Krótko mówiąc mam taki sam stosunek do Kubicy jak rafaello85
Ostatnio edytowano Pn sie 31, 2009 15:55 przez Angulo, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez Master Pn sie 31, 2009 15:54  Re: Ciekawe filmiki ze świata F1

rafaello85 napisał(a):F1 to nie Kubica, a Kubica to nie F1! Tyle w temacie.


A jak ktoś kibicuje tylko Raikkonenowi powiedzmy to jest "aja"? To co mam powiedzieć? "F1 to nie Raikkonen, a Raikkonen to nie F1? Niekiedy nie da się lubić więcej niż 2-3 kierowców :) Ja z kolei bardzo przepadam za Kubicą - najbardziej, potem jest Alonso, jeszcze dalej Hamilton i Raikkonen. Na razie tylko Kubica i Alonso zaimponowali mi swoimi umiejętnościami :)
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez impr Pn sie 31, 2009 17:40  Re: Ciekawe filmiki ze świata F1

Świetnie to ująłeś, rafaello85. Niestety, taka nasza mentalność, że nie kibicując swojemu jesteś tym złym, a jeśli go wspierasz - jesteś zwykłym maniakiem (oczywiście w złym tego słowa znaczeniu). Ja osobiście od kiedy ojciec pokazał mi w 2006r. jakieś dziwne samochodziki zainteresowałem się Alonso i on pozostaje moim ulubionym kierowcą w aktualnej stawce. Nie kryję też, że pojawienie się RK w F1 mocno podniosło moje zainteresowanie tym sportem i jak najbardziej mu kibicuję, jednak nie uważam tego za powód do wstydu - wydaje mi się, że nikomu nie muszę na dzień dzisiejszy udowadniać, że nie jestem kimś pokroju sezonowego fana aka Oneto-usera potrafiącego powiedzieć o F1 tylko jedno: ktury :arrow: który był kubica??????????, a zakończenie kariery przez Roberta na pewno nie wpłynie negatywnie na moje podejście. Przez te 3,5 sezonu wystarczająco się przekonałem o tym, jak takie "durne i bezsensowne jeżdżenie w kółko" może być pasjonujące.
Avatar użytkownika
impr
 
Dołączył(a): So lut 02, 2008 13:42
Lokalizacja: Kraków

Postprzez fordern Pn sie 31, 2009 19:39  Re: Ciekawe filmiki ze świata F1

Ja nie wstydzę się przyznać, że nie przepadam za Kubicą - i jest u mnie zazwyczaj niedowartościowany - ale taki już jestem - mam odmiennych faworytów od innych w każdej dyscyplinie (F1 - Lewis, skoki - Schlierenzauer, Kolarstwo - Cancellara), więc coraz więcej osób nie jest tym zdziwionych. Ale dobry występ potrafię ocenić :-)
Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Postprzez Arnulf Pn sie 31, 2009 21:23  Re: Ciekawe filmiki ze świata F1

rafaello85 napisał(a):mam do niego stosunek zupełnie obojętny - jest w F1 to ok, odejdzie to też ok


No nie do końca ok, jak odejdzie :P. Jeśli jedyny Polak w stawce zniknąłby z F1 to wątpię, aby Polsat zdecydował się dalej transmitować Formułę 1, po tym jak skończy im się umowa (czy jak to tam zwał) na pokazywanie wyścigów F1. Dla wielu pewnie nie byłoby to problemem, bo w internecie można znaleźć transmisje, ale dla niektórych (np. dla mnie) problem by był.

Co do samej osoby Roberta Kubicy... to ja zupełnie nie uważam, że powinienem mu kibicować, bo jest Polakiem i ja także jestem Polakiem. Takie podejście jest bez sensu. Nawet jeśli nasz reprezentant (obojętnie w jakiej dziedzinie sportu) byłby totalnym chamem, to także powinniśmy mu kibicować? Oczywiście, żeby nie było, wcale nie uważam Roberta za chama :D. Daję tylko przykład, który ma niektórym uświadomić, że samo dopingowanie sportowca tylko dlatego, że jest Polakiem, jest bez sensu. Ja się przyznam, że na początku swojej drugiej przygody z F1 (pierwsza była dawno temu, jak oglądałem wyścigi z tatą, ale z tamtych czasów pamiętam tylko Hilla i wypadek Schumachera na Silverstone) bardzo kibicowałem Robertowi Kubicy. Ciągle tylko czekałem aż pokażą go w telewizji, pokażą jego pozycję itp. Z czasem jednak ta "mania" przeszła, a w dużej mierze przyczyniły się do tego komentarze internautów (i nie tylko) na temat niemieckiego zespołu. Ostatecznie po GP Belgii 2008 Kubica stał mi się zawodnikiem obojętnym (udzielił wtedy jakiegoś komentarza, który wybitnie mi się nie spodobał).

PS.
impr napisał(a):Niestety, taka nasza mentalność, że nie kibicując swojemu jesteś tym złym


Mi nawet zarzucono brak patriotyzmu, gdy przyznałem się, że Kubica nie jest moim ulubionym zawodnikiem i jest mi obojętny :D.

E:

hideto, a no oglądali i do dzisiaj zastanawiam się jak to możliwe ;) .
Ostatnio edytowano Pn sie 31, 2009 21:39 przez Arnulf, łącznie edytowano 1 raz
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez hideto Pn sie 31, 2009 21:34  Re: Ciekawe filmiki ze świata F1

Arnulf napisał(a):
rafaello85 napisał(a):mam do niego stosunek zupełnie obojętny - jest w F1 to ok, odejdzie to też ok


No nie do końca ok, jak odejdzie :P. Jeśli jedyny Polak w stawce zniknąłby z F1 to wątpię, aby Polsat zdecydował się dalej transmitować Formułę 1, po tym jak skończy im się umowa (czy jak to tam zwał) na pokazywanie wyścigów F1. Dla wielu pewnie nie byłoby to problemem, bo w internecie można znaleźć transmisje, ale dla niektórych (np. dla mnie) problem by był.

Kiedyś ludzie nie mieli internetu, a TV4/Polsat nie transmitowały F1 i ludzie kurcze oglądali F1.... cud pewnie ?
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Damian375 Pn sie 31, 2009 21:55  Re: Ciekawe filmiki ze świata F1

Ja szanuje Rafaello, Arnulfa i innych, za to, że mają swoich faworytów, moim faworytem jest Robert, kibicuje mu najbardziej, to jest proste jak barszcz, Ktoś lubi Kogoś, a Kogoś lubi Ktoś i tyle w tym temacie.

Sprzeczamy się na forum, to również jest normalne, bo każdy ma swojego faworyta, wiem jak się możecie czuć, bo ja miałem to samo, oglądając Skoki Narciarskie od dawna kibicuje Adamowi Małyszowi i również niekiedy denerwują mnie ludzie, którzy nie widzieli tamtych wspaniałych lat dla Polskiego sportu, i mówią, że Schlirenzauer jest lepszy itp. Mnie to tez irytuje, ale jakoś staram się zrozumieć - nie zawsze wychodzi...
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez Kubuś Fatalista Pn sie 31, 2009 22:05  Re: Ciekawe filmiki ze świata F1

hideto napisał(a):Kiedyś ludzie nie mieli internetu, a TV4/Polsat nie transmitowały F1 i ludzie kurcze oglądali F1.... cud pewnie ?


Chyba na Cyfrze gdzieś na początku dekady było kilka kanałów gdzie transmitowana była F1. Na jednym same onboardy, boksy, mozaika i coś tam jeszcze. Pamiętam jak u kumpla jak idioci przerzucaliśmy kanały czy zmieniało się to jakimś guzikiem na pilocie. Radochę mieliśmy niesamowitą. To chyba był mój pierwszy kontakt z F1. Ale w oglądaniu chodziło tylko o zmianę kamer. Po wykupieniu Wizji TV przez Cyfrę tez cos takiego było ale nigdy nie wiedziałem kiedy jest wyścig i widziałem tylko czarny ekran z jakimś komunikatem.
Drzewo znów się zazieleni !
Avatar użytkownika
Kubuś Fatalista
 
Dołączył(a): So maja 06, 2006 10:12
Lokalizacja: Polesie

Postprzez misiakow Wt wrz 01, 2009 0:03  Re: Ciekawe filmiki ze świata F1

ehhh czasy F1 na Cyfrze + .... :-?
Pamiętam jak dziś, początek nowego sezonu, Australia, włączam te kanały a tu czarny ekran :-(
"Gdy Chelsea wygrywa cieszą się jej kibice, zaś gdy przegrywa cieszy się cały świat." Obrazek

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
misiakow
 
Dołączył(a): Cz sie 02, 2007 10:40
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez fordern Wt wrz 01, 2009 8:56  Re: Ciekawe filmiki ze świata F1

Kubuś, między kanałami skakało się normalnie pilotem - przyciskami do zmiany kanałów :-P

Hideto, chcę Cię poinformować, że F1 była także transmitowana przez kanały niemieckie, które były dostępne na Cyfrze - więc było gdzie oglądać :-)
Ostatnio edytowano Wt wrz 01, 2009 9:02 przez slipstream, łącznie edytowano 1 raz


Wątek zamknięty na czas porządków
Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Postprzez Ralph1537 Wt wrz 01, 2009 10:47  Re: Być kibicem Roberta — obowiązek czy wolny wybór

F1 była także transmitowana przez kanały niemieckie,
czyli po niemiecku, czyli nic zrozumieć nie mozna by było
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Ralph1537
 
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 13:50
Lokalizacja: zadupie Szczecin
GG: 4829006

Postprzez Noras Wt wrz 01, 2009 11:03  Re: Być kibicem Roberta — obowiązek czy wolny wybór

Ja kibicuję Robertowi i nie boję się tego powiedziec, F1 oglądałem jeszcze przed jego przyjściem do F1, kibicowałem wtedy tylko Alonso. Po GP Węgier 2006 zainteresowałem się tym sportem jeszcze bardziej, później tylko Robert mnie trzymał przy F1, przy każdym nieukończonym wyścigu popadałem w lekką histerię nie mówiąc już o pamiętnym wyścigu w Montrealu w 2007 roku :grin: Potem zainteresowałem się tym sportem jeszcze bardziej, interesowałem się innymi kierowcami takimi jak Raikkonen, Alonso czy Massa :D W naszym kraju są Kubicomaniacy, i nie są to normalni kibice Roberta, przykładowo, kolega napisał mi w trakcie tegorocznego GP Monako takie coś:

<maciej>co jest z kubica bo dopiero wlaczylem ?
<norbert>nie jedzie juz
<maciej>eee to ja nie ogladam
<norbert>...

Obrazek
Xabi się skończy, a Barca razem z nim!
Avatar użytkownika
Noras
 
Dołączył(a): Wt gru 30, 2008 20:43
Lokalizacja: Saint-Tropez

Postprzez rado123F1 Wt wrz 01, 2009 11:26  Re: Być kibicem Roberta — obowiązek czy wolny wybór

No niestety, dla wielu zainteresowanie F1 jest przelotne. Oglądają wyścigi tylko dla Kubicy. Wszystko potwierdzają słupki oglądalności. Ja jestem Kubicomaniakiem, ale bez Polaka F1 też da się oglądać i jest równie ciekawa
"Także tego... Ale że Dudka nie wzięli na mundial?"
rado123F1
 
Dołączył(a): Pn lip 13, 2009 17:17
Lokalizacja: Prudnik

Postprzez czlapka Wt wrz 01, 2009 11:49  Re: Być kibicem Roberta — obowiązek czy wolny wybór

Ja chyba też mogę się uważać trochę za Kubicomaniaka(choć data zarejestrowania jest bardzo Kubicomaniacka xD ale internet mi podłączyli w lipcu 2006 xD), bo niby F1 interesowałem się już wcześniej sporo,nie miałem co prawda możliwoście oglądać i oglądałem dopiero od 2004.Ale karierę Roberta też od dawna śledziłem i wszystkie wyścigi w WSbR (oprócz Monaco którego chyba nie było w TELE5 ?) oglądałem ;p Nigdy nie miałem jakiegoś bardzo ulubionego kierowcy,miałem swoich ulubieńców jak Button czy Kimi i Webber i nadal im sympatyzuje(i dlatego mam dylemat czy Button czy Webber na MŚ ;p).Ale jednak w tej chwili najbardziej się emocjonuję tym jak jeździ Robert.Jasne że jak odejdzie to będe oglądał F1 nadal,ale ja w każdym możliwym sporcie kibicuję maksymalnie wszystkim Polakom ;p
Avatar użytkownika
czlapka
 
Dołączył(a): So sie 12, 2006 12:59
Lokalizacja: 3city/Ldz

Postprzez TerryTate Wt wrz 01, 2009 12:17  Re: Być kibicem Roberta — obowiązek czy wolny wybór

@Rafaello, Angulo, Master Impr, Fordern i inni

Wydaje mi się, że (niektórzy) nie umiecie rozgraniczyć dwóch pojęć: kibicowanie F1 i Kubicy( :D ) oraz kibicowanie F1 ze względu na Kubicę. Nikt od Was nie wymaga żeby kibicować Kubicy niezależnie od wszystkiego. Ale powinno Was cieszyć jeśli Polak godnie reprezentuje nasz kraj. Co znaczy godnie? chociażby to że jest dobrym kierowcą i "nie jest chamem" (by Arnulf). Jeśli by odstawiał cyrki Nelsona lub kręcił czasy Badoera to co innego. Powinniście być dumni jeśli pojedzie bardzo dobry wyścig. Powinna Wam się łza w oku zakręcić kiedy widzicie Polską flagę na podium.
Jeśli tak nie jest to trochę smutne że pewne wartości które mi zakorzeniono, zginęły w młodszym (mniemam) pokoleniu. Można kibicować wielu kierowcom/zespołom. Nie wyobrażam sobie że jeśli Polak walczy o wspaniały wynik miałbym przejśc obok tego obojętnie.
Avatar użytkownika
TerryTate
 
Dołączył(a): Wt cze 02, 2009 10:19
Lokalizacja: Nowa Sól
GG: 1889243

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Robert Kubica

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości