Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

Komentarze i dyskusja na temat przebiegu kariery polskiego kierowcy

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Pieczar Pn lut 24, 2020 18:43  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

Zastanawia mnie ta wypowiedz Vasseura odnośnie RK:
Próbowałem zatrudnić go w Renault, kiedy byłem tam szefem w 2016 roku. Mimo to opuściłem zespół przed tym, kiedy on nawiązał z nim współpracę

Pierwszy test Kubicy w Renault był dopiero w 2017. Czyżby już rok wcześniej coś działo się za kulisami?
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez lg2000 Pn lut 24, 2020 19:45  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

Pieczar napisał(a):Pierwszy test Kubicy w Renault był dopiero w 2017. Czyżby już rok wcześniej coś działo się za kulisami?
Robert mówił że miał propozycje pracy w F1 ale nie jako kierowca wyścigowy, ale nie był na to gotowy psychicznie. Przełomem był test zorganizowany przez Renault.
Avatar użytkownika
lg2000
 
Dołączył(a): Cz gru 06, 2007 18:46

Postprzez bartoszcze Pn lut 24, 2020 21:19  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

A szkoda, bo dokładnie tego roku mu zabrakło (przy założeniu że jest na poziomie konkurencyjnym). Potem to wrong place, wrong time.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez F1V0 Wt lut 25, 2020 4:54  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

@Pieczar
Pierwszy test Kubicy w Renault był dopiero w 2017. Czyżby już rok wcześniej coś działo się za kulisami?

Kubica w 2016 w ramach tego powrotu na Spa jechał Renault, więc coś się musiało dziać. I nie jest tajemnicą też, że stał za tym Vasseur.
F1V0
 
Dołączył(a): Pt sie 17, 2018 5:18

Postprzez cwiek Wt lut 25, 2020 10:16  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

bartoszcze napisał(a):A szkoda, bo dokładnie tego roku mu zabrakło (przy założeniu że jest na poziomie konkurencyjnym). Potem to wrong place, wrong time.


W jakim sensie zabrakło mu roku?
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez bartoszcze Wt lut 25, 2020 14:00  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

cwiek napisał(a):W jakim sensie zabrakło mu roku?

Gdyby operacja "powrót do F1" zaczęła się w I połowie 2016 roku zamiast w I połowie 2017, to na 2017 chociażby w Renault mógł zająć miejsce obok Hulkenberga. Albo w Force India obok Pereza. Albo w Sauberze zamiast Wehrleina. Ba, nawet mógł jeździć w niezłym Williamsie zamiast Massy.
Kiedy zgłosił się w trakcie 2017, to wszyscy pamiętają jak wyglądała sytuacja z fotelami.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez lolek99 Wt lut 25, 2020 15:32  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

Nie chcę spekulować i wracać do tego, ale gdyby nie deal silnikowy, to tak naprawdę w 2018, albo od Spa w 2017 mógł już jeździć w Renault.
Avatar użytkownika
lolek99
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 14:59
Lokalizacja: Jodłowa

Postprzez bartoszcze Wt lut 25, 2020 19:28  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

Ale to już się mieści w "wrong place, wrong time".
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez cravenciak Cz lip 09, 2020 16:56  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

Czas odkurzyć, jutro pierwszy oficjalny trening Roberta w nowym zespole. Będzie glory lap, jak na testach? Chłopaki dopiero co jeździli po RBR, raczej tych pierwszych kilkudziesięciu minut nie poświęcą na znalezienie wstępnych ustawień.

Obrazek

Kierownica gotowa :???:
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez lg2000 Cz lip 09, 2020 17:04  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

Nie masz zdjęcia z przodu? Ciekawe czy standardowa, czy manetki po lewej stronie.
Avatar użytkownika
lg2000
 
Dołączył(a): Cz gru 06, 2007 18:46

Postprzez Van_Helsing Cz lip 09, 2020 23:44  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

lg2000 napisał(a):Nie masz zdjęcia z przodu?

Zdjęcie z zimowych testów (na świeższe nigdzie nie trafiłem):
Obrazek
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Van_Helsing
 
Dołączył(a): So sie 28, 2010 11:47

Postprzez rno2 Śr lip 15, 2020 13:40  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

Kubek ponownie usiądzie za sterami C39 podczas FP1 na Hungaroringu.
rno2
 
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 11:29
Lokalizacja: Konin
GG: 4666507

Postprzez uqad So lip 18, 2020 20:45  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

Tak się zacząłem zastanawiać nad sensem "powrotu".

Ze strony czysto "ludzkiej" jak najbardziej miał - to kolejny przykład na to, że upór, ciężka praca i odrobina talentu w zawodowym sporcie może czynić cuda. W sumie Robert jest jedną z ostatnich osób, o której można powiedzieć, że mu się "nie należało".

Natomiast po stronie sportowej jest co najmniej "słabo", jeśli nie gorzej. Oczywiście można zżymać się jak pewne grupy na "brytyjskie mafie" w mediach specjalizujących się w F1, "dwa różne bolidy", prorokować "Ferrari w następnym roku" lub "Wiadomo".

Będąc brutalnym, kariera Roberta w F1 kończy się raczej lekkim (co najmniej) zszarganiem opinii. Kończy jako kierowca pokroju Palmera, którego w F1 trzymają tylko pieniądze jako paydrivera (tak przecież słowa nacechowanego negatywnie kilka lat temu). Potwierdza się to (trochę jak w przypadku Alonso), że ma totalnego pecha do zespołów (inni powiedzą, że to kwestia pewnych umiejętności po stronie kierowcy i chyba się do tego przychylam) a zmysł inżynieryjny pozostanie legendą, która w suchych liczbach wielkiego poparcia chyba nie znajdzie.

I pomyśleć, że te 2-3 lata temu byłem jednych z tych, którzy atakowali sceptyków, którzy twierdzili, że nie wrócił "ten sam".
"Felipe, Valtteri is faster than you."

"Za komuny było lepiej".
Avatar użytkownika
uqad
 
Dołączył(a): Śr lip 18, 2012 6:58

Postprzez cwiek N lip 19, 2020 18:55  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

Niestety, ja też coraz bardziej skłaniam się ku temu, że teraz to jest tylko odcinanie kuponów i psucie sobie marki. Pech do zespołów to jedno (w zeszłym roku Williams, teraz Alfa szybkością też nie powala), dwa to przez taki kawał czasu ciągle brak udowodnienia, że to "coś" jest cały czas na miejscu. Że w dalszym ciągu stać go na ten błysk. Może rzadziej niż dawniej, ale choćby raz na jakiś czas. Ciągle są tłumaczenia, że to nie tak, tamto nie tak.

I teraz, jak ktoś będzie chciał mnie zaatakować za deprecjonowanie Kubicy, to niech atakuje. To po prostu moja opinia, z biegiem czasu coraz bardziej się do niej przekonuję. Nie zmienia to faktu, że jak ktoś mówi, że ten Kubica do niczego się nie nadaje to zdecydowanie się z nim nie zgadzam. W F1 z Polski nikt poza Kubicą nawet nie powąchał bolidu F1 a minęło już tyle lat.
W WRC wygrał 14 OS-ów. Więcej, niż Hołowczyce, Kuzaje i inne Kajetanowicze razem wzięci. U nich widnieje takich wygranych okrągłe 0.
Dla mnie pozostanie na długo najlepszym polskim kierowcą wyścigowym i rajdowym. Jednak trochę żal patrzeć na to, jak psuje sobie reputację ostatnimi "występami".
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez krzych Pn lip 20, 2020 7:24  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

Ten taki "mały błysk" mieliśmy chyba tylko podczas testów. Najlepszy czas wśród kierowców Alfy. Niby nic, ale cieszyło oko.
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Robert Kubica

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron