Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

Komentarze i dyskusja na temat przebiegu kariery polskiego kierowcy

Moderator: Ekipa F1

Postprzez cwiek Pn lip 20, 2020 7:35  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

Pytanie, na ile było to prawdziwe a na ile "wykupione" przez Orlen.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez pawel92setter Pn lip 20, 2020 7:39  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

Z drugiej strony, gdyby Robert widział, że odstaje to nie wróciłby do rajdów, gdzie jednak mógł o coś powalczyć?
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez krzych Pn lip 20, 2020 7:42  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

Ok, ale jaki mógł mieć na to wpływ Orlen ? Powiedzieli "dajemy Wam tyle $, Kubica ma być 1" ? Dostał rakietowe paliwo, superhipermiekkie nieregulaminowe opony i szklankę paliwa do baku ? Czy może Giovo i Kimi dostali nakaz nie przekraczania bariery 1:16.9xx (pisane z pamięci). To był przejazd kwalifikacyjny, każdy z kierowców taki miał. Zadecydowały jak zwykle detale - np. warunki, dyspozycja dnia. Wyszło jak wyszło, wynik poszedł w świat. Zawsze byłem sceptyczny jeśli chodzi o tego typu teorie spiskowe.
Żeby było jasne. Nie twierdzę, że dzisiejszy RK to ten dawny RK. Czas swoje zrobił, ale, że gość ma od czasu wypadku cholernego pecha jeśli chodzi o wybory to się chyba ze mną zgodzicie.
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez cwiek Pn lip 20, 2020 8:00  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

gość ma od czasu wypadku cholernego pecha jeśli chodzi o wybory to się chyba ze mną zgodzicie.


To oczywiste, zgadzam się w 100%.

Też łudzę się, że RK nie kisiłby się na siłę w F1 jeśli nie czułby, że jeszcze może coś pokazać.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez idylla Pn lip 20, 2020 17:50  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

Mam obawy, że możemy pozostać w nieświadomości jeśli VET zaczepi się u STR. Będziemy mieć na rynku PER a dodatkowo zawsze można zerkać do F2 na Schwartzmana, młodego Schumachera. Nie wiem czy Orlen jest na tyle dużym graczem, żeby się licytować ze Slimem czy rosyjskimi sponsorami. Zresztą nie wiem czy warto. Zobaczymy jeszcze jak się ułoży sezon w DTM. W rajdach jak ktoś wyżej pisał KUB pomimo powrotu po kontuzji osiągnął niewątpliwie coś chociażby wygrane oesy czy mistrzostwo w WRC2. Nie liczę rzecz jasna na to samo w DTM, ale też w mojej opinii powinien zabłysnąć.
#supportKubica, talent and passion not money
idylla
 
Dołączył(a): Cz paź 24, 2013 5:18

Postprzez cravenciak Śr sie 26, 2020 18:53  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

„Sezon dopiero się zaczął. Z reguły moją przyszłość poznawałem bardzo późno niestety. Zawsze chciałem poznawać swoją przyszłość jak najszybciej, ale nie udawało się to zazwyczaj. I to nie jest tak, że to ja czekam sobie do grudnia by decydować. Myślę, że wszystkie fazy decyzyjne przesunęły się, bo każdy kierowca, każdy zespół jednak jest dopiero na początku sezonu. Myślę, że ta sprawa nabierze tempa pod koniec września lub października. A jak nabierze tempa, to może się okazać, że będzie to szybka decyzja. Wszystko zależy też jednak od czynników, na które nie mam wpływu. Myślę, że będzie bardzo ważne, by zrozumieć, co będzie możliwe i realistyczne” – powiedział Polak.
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez idylla Śr sie 26, 2020 21:24  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

Jakby powtórka z ostatnich 2 sezonów. VET na emeryturę, RAI na emeryturę, HUL do Haasa, GRO out, RP bez zmian i już jest miejsce :-P
#supportKubica, talent and passion not money
idylla
 
Dołączył(a): Cz paź 24, 2013 5:18

Postprzez sneer Cz sie 27, 2020 10:22  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

Już jest ustawione wszystko. :smile:
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez feels3 Cz sie 27, 2020 14:09  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

Tak jak auto? ;)
feels3
 
Dołączył(a): Śr gru 13, 2017 18:19

Postprzez uqad So paź 10, 2020 14:08  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

Tak w kontekście sytuacji w Racing Point - były zdaje się w zeszłym sezonie pogłoski, że Robert ma duże szanse na posadę testowego w tym zespole, zwłaszcza, że Stroll ma o nim jak najlepsze zdanie. Poszedł do Alfy, gdzie, wszystko wskazuje na to, oprócz pieniędzy Orlenu to nikt za nim jakoś specjalnie by nie tęsknił. A gdyby zdecydował się na RP to trochę by sobie jednak pojeździł. Jedni nazwą to pechem, inni to brakiem umiejętności kierowania swoją karierą.
"Felipe, Valtteri is faster than you."

"Za komuny było lepiej".
Avatar użytkownika
uqad
 
Dołączył(a): Śr lip 18, 2012 6:58

Postprzez cwiek So paź 10, 2020 17:52  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

Jedni nazwą to pechem, inni to brakiem umiejętności kierowania swoją karierą.


Tutaj to tylko i wyłącznie pech, chyba zgodzimy się, że nikt nie mógł przewidzieć tego co się wydarzy (covid, wypadanie kierowców itp.).

Choć zgodzę się (mając na myśli ten powypadkowy rozdział kariery Kubicy w F1), że ruchy Kubicy jak i ORLENu okazują się dość słabo trafione. Pytanie, czy i jakie mieli alternatywy?
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez Kazik So paź 10, 2020 18:07  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

uqad napisał(a):A gdyby zdecydował się na RP to trochę by sobie jednak pojeździł.

Tzn. kto niby by się zdecydował?
Nawet nie wiem w jakiej kategorii "rozpatrywać" to stwierdzenie.
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Sikorex So paź 10, 2020 18:10  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

Zastępstwa kierowców są tak częste w F1 że hoho..
Ani pech ani umiejętność, ktoś wtedy myślał o jakiś wirusach ?
Avatar użytkownika
Sikorex
 
Dołączył(a): Śr mar 05, 2008 14:51
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez cwiek So paź 10, 2020 18:27  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

Dokładnie. Równie dobrze za chwilę Giovinazzi może złapać wirusa i nie jechać w dwóch wyścigach. Czy wtedy powiemy, że RK ma umiejętności wyboru zespołów? No chyba nie. To kompletnie niezależne od niego i nie do przewidzenia.
Avatar użytkownika
cwiek
 
Dołączył(a): Pn lut 01, 2010 10:53
GG: 8420620

Postprzez cravenciak Pn lis 16, 2020 22:06  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

Było Q&A w TVP, więc w skrócie:
- RK potwierdza treningi w Bahrajnie i w Abu Dhabi
- posada trzeciego w Alfie ma zostać utrzymana, a zaangażowanie w prace z zespołem ma być dostosowane do serii, w której ostatecznie Kubica będzie rywalizował
- rajdy są jakąś tam opcją, ale tak naprawdę RK jeszce nie wie, co chce robić
- zainteresowany ponoć jest Hyundai, choć RK 'nic o tym nie słyszał'


Obrazek

XD
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Robert Kubica

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość