Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

Komentarze i dyskusja na temat przebiegu kariery polskiego kierowcy

Moderator: Ekipa F1

Postprzez patgaw Wt paź 15, 2019 21:33  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

https://mobile.twitter.com/RoksanaCw/st ... d962f2a03b

Tak jeszcze w temacie to podobno GIO w Alfie tez nie ma wesolo. Ilu z nas o tym wiedzialo? I tak samo za granica jak nie sledza RK to nie wiedza jaka jest jego sytuacja.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Phaedra Wt paź 15, 2019 21:54  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

A Renault kazało przepuścić Hulkowi Daniela. Co na to niemiecka prasa?
As long as the car is not red, I wish you the best! - Alonso - Monza 2006 r.
Avatar użytkownika
Phaedra
 
Dołączył(a): Śr lis 30, 2005 21:45
Lokalizacja: HRUBIESZÓW

Postprzez sneer Wt gru 03, 2019 19:03  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

No dobrze, ktoś musi podsumować. Prawda jest niestety taka, że wciąż nie wiemy czy Robert jest konkurencyjny w bolidzie F1. Tzn., ja jestem przekonany, że jest. Ale nie miał szans na pokazanie tego w parodii zespołu F1 jaką jest Williams. Na pewno pokazał, że nie ma dla niego ograniczeń w jeździe bolidem F1. Ale niestety to za mało.

Poza tym panie Obajtek: NIE jesteśmy zadowoleni.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez NICKski Wt gru 03, 2019 19:42  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

A co z Obajtkiem?
Who KERS?
Avatar użytkownika
NICKski
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 17:26
Lokalizacja: 3city

Postprzez F1V0 Wt gru 03, 2019 20:47  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

Walnął PR'ową gadkę przed wyborami i teraz jest mu to wypominane, bo ludzie wzięli to na serio.
F1V0
 
Dołączył(a): Pt sie 17, 2018 5:18

Postprzez lolek99 Śr gru 04, 2019 11:23  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

Jako już były pracownik stacji na "O", mogę powiedzieć, że to nie tylko Obajtek nie powinien być na swoim stołku. Tam wszystko jest na takim: "może się uda, albo nie uda". Ta firma jest zarządzana przez ludzi, którzy nie powinni i nie mają pojęcia jak to robić, ale to pewnie w takim kraju żyjemy, a ja się czepiam.

A co do Kubicy i Russella... Kubica musiałby być 10% siebie z 2010r., a Russell będzie w takim samym samochodzie dokładał Hamiltonowi tyle co Kubicy, jeśli jest taki dobry ;)
Avatar użytkownika
lolek99
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 14:59
Lokalizacja: Jodłowa

Postprzez tomek evo Śr gru 04, 2019 12:02  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

Ocena jest bardzo trudna albo tylko z pozoru łatwa. Wiadomo jak się porówna tempo kwalifikacyjne to Robert nie miał za bardzo podejścia do Georga. No może kilka razy mógł być przed nim ale zabrakło odrobiny nazwijmy to szczęścia.
Tempo wyścigowe w większości (zdecydowanej większości) na korzyść Russela jednak tutaj jego przewaga nad Robertem nie była często duża a w kilku GP uważam, ze tempo Kubicy było bardzo porównywalne a nawet lepsze. Samym tempem jednak Robert przegrywa zdecydowanie.
Biorąc jednak pod uwagę szeroko pojmowaną "walkę na torze" to tutaj Robert jest moim zdaniem górą. Starty w jego wykonaniu były dużo lepsze i moim zdaniem popełnił mniej błędów walcząc z innymi kierowcami. Im było gorzej i bardziej liczyły się czyste umiejętności tym Robert wypadał lepiej. Świetna jazda w Monaco (szkoda incydentu z GIO), praktycznie bezbłędne Niemcy (dzięki czemu zdobył punkt), Singapur i kilka innych momentów powinno dać do myślenia.
To, ze RK miał kłopoty z bolidem to jest jasne jak słońce. Nie jest jasne jakie były tego przyczyny ale chyba nikt nie wierzy, ze zespół dołożył wszelkich starań aby te problemy wyeliminować. Nawet jeśli (w co nie wierzę) bolidy były takie same to kierowca mający z jakiś przyczyn problemy powinien dostać porządne wsparcie od zespołu. a tego po prostu zabrakło.
Dal mnie sprawa jest dość prosta. Williams ledwo zipi finansowo i jak się zorientowali, ze są ok. 2 sek. za "peletonem" to dali sobie na luz z realną walka o zmniejszenie tej straty. Podobno to cud, że oni w Australii wystartowali. Pojawiały się plotki, ze Mercedes pomagał załatwić im części u poddostawców, którym zalegali pieniądze. Bolidy poskładali z tego co mieli i moim zdaniem niekoniecznie obaj kierowcy dostali to samo. Zespół wiedząc, że nie ma szans powalczyć o choćby 9 miejsce skupił się na Russelu i jest to z wielu względów zrozumiałe. Kubica został ze swoimi problemami sam a czasami mam wrażenie (nie tylko ja) że zespół pilnował aby się za bardzo nie wychylał i nie był przypadkiem za szybki. W drugiej połowie sezonu zaczęła się szopka z częściami, których po prostu zaczęło brakować. Na hamulce i inne sprawy zaczął narzekać również Russell a Robert właściwie to w drugiej części sezonu zawsze miał auto w dziwnej konfiguracji (a to inne skrzydło a to stary silnik). Tylko Ci co ten bolid fizycznie składali wiedzą co tam było faktycznie powkładane.
Jak Williamsowi zależy na rozwoju pokazuje odsprzedanie testów kierowcy, który nic poza kasą nigdy nie wniesie.
tomek evo
 
Dołączył(a): Wt lip 04, 2017 14:45

Postprzez kubas33 Śr gru 04, 2019 12:54  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

Wydaje mi się że bardzo często było tak, że jak Kubica jechał przed Russelem w wyścigu to jako tako tempo miał dobre. Ale gdy w dalszej części wyścigu a to w pitach a to podczas jazdy Russel w końcu wyprzedził Roberta to jego tempo wyraźnie spadalo. Tak jakby odpuszczal sobie po tym gdy został wyprzedzony
kubas33
 
Dołączył(a): N mar 28, 2010 7:25

Postprzez bartoszcze Śr gru 04, 2019 13:24  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

Ja proponuję sprawdzić czy nie bywało tak, że po Russellowi po wyprzedzeniu partnera tempo rosło.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez exxxile Śr gru 04, 2019 13:25  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

lolek99 napisał(a):Jako już były pracownik stacji na "O", mogę powiedzieć, że to nie tylko Obajtek nie powinien być na swoim stołku. Tam wszystko jest na takim: "może się uda, albo nie uda". Ta firma jest zarządzana przez ludzi, którzy nie powinni i nie mają pojęcia jak to robić, ale to pewnie w takim kraju żyjemy, a ja się czepiam.


Czy wszystko to nie wiem, mówimy z jednej strony o wierchuszce, z drugiej o perspektywie pracownika stacji... A Orlen to jednak szersza działalność. Znajomy pracowałem parę lat w upstreamie i chwalił sobie. Ktoś może siedzieć w marketingu i narzekać na kierowniczkę działu. W każdym takim molochu są miejsca, gdzie jest dobrze, i takie, gdzie jest gorzej, nie za wszystko odpowiedzialny jest zarząd, bo taki Obajtek to raczej nie jeździ i nie dogląda każdej najmniejszej komórki koncernu oddzielnie. On bardziej skupia się właśnie na polityce choćby i wizerunku firmy.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez qTeck Śr gru 04, 2019 16:21  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

Na prawdę ktoś na poważnie wziął słowa Obajtka? :zakrywa: Przecież to była tak prostacka kiełbasa wyborcza, że chyba nie dało się tego powiedzieć bardziej amatorsko. "Będziecie państwo zadowoleni" brzmi jak z tego skeczu KMN, w którym niemrawy "majster" odpowiada na każde pytanie inwestora, że "będzie pan zadowolonyyy" :evil:
I like my sugar with coffee and cream.
Avatar użytkownika
qTeck
 
Dołączył(a): Wt wrz 23, 2008 23:23
Lokalizacja: Brieg/Breslau

Postprzez sneer Śr gru 04, 2019 16:52  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

@qTeck - oczywiście, że to był hot-dog wyborczy. Ale wypominać trzeba, bo to jednak jest biznesmen, a nie polityk. A w biznesie reputacja to słowo klucz. :)
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez lg2000 Śr gru 04, 2019 16:55  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

sneer napisał(a):@qTeck - oczywiście, że to był hot-dog wyborczy. Ale wypominać trzeba, bo to jednak jest biznesmen, a nie polityk. A w biznesie reputacja to słowo klucz. :)
Jaki biznesmen? To wójt Pcimia z ramienia partii zrobiony prezesem. :-D
Avatar użytkownika
lg2000
 
Dołączył(a): Cz gru 06, 2007 18:46

Postprzez sneer Śr gru 04, 2019 17:08  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

Wiem. Ale on jest jak Petru, nie? Zwłaszcza, że tak naprawdę całkiem nieźle sobie radzi. Cóż, może dostał zakaz wykupienia Haasa :D
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez NICKski Śr gru 04, 2019 17:11  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

Ale to jedyny, który coś zrobił, zgadza się?
Who KERS?
Avatar użytkownika
NICKski
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 17:26
Lokalizacja: 3city

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Robert Kubica

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron