Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

Komentarze i dyskusja na temat przebiegu kariery polskiego kierowcy

Moderator: Ekipa F1

Postprzez manieq Pn gru 09, 2019 22:01  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

bartoszcze napisał(a):
psz napisał(a):Pozostaje tylko kwestia, co dalej z budową węglowego bloku energetycznego w Ostrołęce

Nieoficjalnie ten temat właśnie umarł (uzupełniając offtopa).

Nie umarł. Prace są już całkiem zaawansowane. Tym bardziej moje zdziwienie, bo też słyszałem o zmianie koncepcji z bloku węglowego na dwa gazowe.
I want to believe
Avatar użytkownika
manieq
 
Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 23:32

Postprzez bartoszcze Pn gru 09, 2019 22:40  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

lg2000 napisał(a):Rząd może robić w Orlenie co chce

Poniekąd tak, ale w Enerdze ma dwa razy mocniejszą pozycję, więc czemu tam miałby problem z wyciągnięciem gotówki do budżetu?
manieq napisał(a):Nie umarł. Prace są już całkiem zaawansowane.

https://biznesalert.pl/baca-pogorzelska ... ostroleki/
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez manieq Wt gru 10, 2019 7:36  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

A prace wykonywane w innych krajach, związane z tą inwestycja nadal się posuwają.
I want to believe
Avatar użytkownika
manieq
 
Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 23:32

Postprzez lg2000 Wt gru 10, 2019 8:24  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

bartoszcze napisał(a):
manieq napisał(a):Nie umarł. Prace są już całkiem zaawansowane.

https://biznesalert.pl/baca-pogorzelska ... ostroleki/
Typowy przykład radosnej twórczości i dopychania wszystkiego kolanem. Misiom się po prostu kasa skończyła i albo ją wyciągną z Orlenu, albo spiszą miliard na straty.
Avatar użytkownika
lg2000
 
Dołączył(a): Cz gru 06, 2007 18:46

Postprzez lukaszlew77 Wt gru 10, 2019 12:16  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

bartoszcze napisał(a):
lukaszlew77 napisał(a):Orlen przejmuje Energę, bo to jest łatwy sposób na wyciągnięcie gotówki ze spółki do budżetu.

Udział Skarbu Państwa w spółkach:
- Orlen - 27,5% akcji, 27,5% głosów
- Energa - 51,5% akcji, 64% głosów.
Jak to było z tą łatwością wyciągania gotówki do budżetu...


Chodzi o jednorazowy zastrzyk, nie o dywidendę.

Skarb Państwa ma 51,5% akcji, które sprzedane po 7 zł dadzą 1,5 miliarda jednorazowego transferu z Orlenu do budżetu, na czym w obecnej sytuacji zależy rządowi najbardziej.
lukaszlew77
 
Dołączył(a): Wt lut 19, 2008 13:06

Postprzez cravenciak Śr lut 19, 2020 21:53  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

„Wiele rzeczy jest innych. Pozycja w kokpicie jest inna. Kierownica się różni… Starasz się zrozumieć tak wiele rzeczy, jak to możliwe, zanim wskoczysz do samochodu, ale pierwsze okrążenia dają ci sto razy więcej odpowiedzi, niż sto narad z inżynierami. W sumie było normalne i oczekiwane, że w tym bolidzie będę się czuł znacznie lepiej, niż w zeszłorocznym. To było dość jasne i to nie sekret. Zaczynam z niskimi oczekiwaniami, po zeszłym sezonie, więc łatwo sobie wyobrazić, że wszystko sprawiało lepsze wrażenie. Jak zawsze z nowym bolidem, pewne rzeczy trzeba poprawić lub rozwiązać. Teraz czekają mnie kolejne jazdy, w przyszłym tygodniu, ale najważniejsze jest, abyśmy wykonali tyle pracy ile się da i byli gotowi w Australii” – powiedział Robert, cytowany przez Cezarego Gutowskiego.

Wywiad z polskim kierowcą przeprowadziła również stacja Eleven Sports.

„Jesteśmy na początku długiej drogi jeżeli chodzi o symulator. Mamy nadzieję, że wykorzystamy możliwości i uda nam się szybko dokładnie ustawić to narzędzie. Myślę, że w tym zespole wykorzystanie moich umiejętności będzie lepsze niż poprzednio. Mam nadzieję, że ludzie będą mi ufać i będziemy iść razem w dobrym kierunku”.

Robert zapytany, kiedy po raz pierwszy uśmiechnął się za kółkiem, powiedział: „Gdy wyjechałem z garażu i po raz pierwszy wcisnąłem hamulec, składając się do pierwszego zakrętu. To był główny problem przez cały zeszły rok. Zdałem sobie sprawę, że w bolid może mieć taki pedał hamulca jak miałem kiedyś. Nawet pozycja w kokpicie była inna.”


Fajnie, że RK trafił do 'normalnego' środowiska z jakąś tam perspektywą na starty w F1 w sprzyjających okolicznościach. Dodatkowo DTM pomoże mu odrdzewieć w kwestii prawdziwego ścigania koło w koło. Od 06.02.2011 zawsze byłem marzycielem w kwestii RK, ale może sezon 2019 to tzw. 'złe dobrego początki'?

I najszybsze kółko Roberta z dzisiejszej porannej sesji:
https://www.youtube.com/watch?v=8bQaKx2 ... =emb_title
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez pascal Cz lut 20, 2020 1:36  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

Z dobrych wiadomości - dodajmy, że Kimi dziś potwierdził, że nie ma kontraktu na przyszły rok :)
Avatar użytkownika
pascal
 
Dołączył(a): Cz mar 12, 2009 22:40

Postprzez kubas33 So lut 22, 2020 16:31  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

Obrazek
Porównanie zmian jakie zrobilo alpha Romeo dla swojego kierowcy testowego. Łącznie około 20 zmian.
W Williamsie przeniesienie 3 przycisków dla kierowcy wyścigowego zajęło 9 miesięcy :twisted:
kubas33
 
Dołączył(a): N mar 28, 2010 7:25

Postprzez J.P.S. So lut 22, 2020 17:04  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

No jeśli zamianę funkcji dwóch przycisków traktujesz jako 2 zmiany to rzeczywiście będzie 20 :twisted:
J.P.S.
 
Dołączył(a): Pn lut 09, 2009 14:46

Postprzez kubas33 So lut 22, 2020 17:13  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

No zmiana to zmiana więc nie rozumiem w czym problem?
kubas33
 
Dołączył(a): N mar 28, 2010 7:25

Postprzez bartoszcze So lut 22, 2020 20:45  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

J.P.S. napisał(a):No jeśli zamianę funkcji dwóch przycisków traktujesz jako 2 zmiany to rzeczywiście będzie 20 :twisted:

Ale przecież są Wielkie Zmiany - jeden przycisk przenieśli z lewej na prawą i dodali jedną gałkę. Rachunek Bensona-Karpowa mówi że to siedem dziesiątych!
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez rno2 So lut 22, 2020 21:14  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

No cóż, Williams nie potrafił przenieść tego jednego przycisku i dodać gałki przez 12 miesięcy...
rno2
 
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 11:29
Lokalizacja: Konin
GG: 4666507

Postprzez kubas33 So lut 22, 2020 21:15  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

Williams na 1/7 tego potrzebował 9 miesięcy więc tym gorzej o nich to świadczy.
Wiec pisząc to tylko ich pogrążacie.
Takie zmiany na kierownicy powinny być standardem jednak jak widać nie wszędzie są :D
Ba nawet na grudniowy test DTM Robert mial zmodyfikowana kierownice
kubas33
 
Dołączył(a): N mar 28, 2010 7:25

Postprzez lg2000 N lut 23, 2020 9:43  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

kubas33 napisał(a):Obrazek
Porównanie zmian jakie zrobilo alpha Romeo dla swojego kierowcy testowego. Łącznie około 20 zmian.
W Williamsie przeniesienie 3 przycisków dla kierowcy wyścigowego zajęło 9 miesięcy :twisted:
Jeżeli Robert jest poważnie traktowany jako testowy to bogatsza w ustawienia i dopasowana według jego potrzeb kierownica nie dziwi. Kimi jest znany przecież z tego, że nie lubi testów i testowania i wsiadając w bolid chce mieć go już ustawiony.
Avatar użytkownika
lg2000
 
Dołączył(a): Cz gru 06, 2007 18:46

Postprzez J.P.S. N lut 23, 2020 12:01  Re: Robert Kubica w F1 od 2019 - dyskusja ogólna

kubas33 napisał(a):No zmiana to zmiana więc nie rozumiem w czym problem?

Podejście alfy jak najbardziej na plus. Chodzi mi tylko o twój sposób liczenia zmian. Jeśli zamienisz 2 rzeczy między sobą miejscami to jest jedna zmiana a nie 2.
J.P.S.
 
Dołączył(a): Pn lut 09, 2009 14:46

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Robert Kubica

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron