Dr. Theissen: Kubica ma realne szanse na start w GP w 2006

Komentarze i dyskusja na temat przebiegu kariery polskiego kierowcy

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Witek N kwi 09, 2006 20:39  Dr. Theissen: Kubica ma realne szanse na start w GP w 2006

Kubica wystartuje jeszcze w tym roku?

"Robert Kubica jest tak dobry, że ma szansę jeszcze w tym roku zastąpić jednego z podstawowych kierowców BMW Sauber – stwierdził szef teamu, Mario Theissen.

Polak mógłby zastąpić Jacques'a Villeneuve'a lub Nicka Heidfelda. Na razie zbiera pochwały całego zespołu. Willy Rampf, dyrektor techniczny zespołu, stwierdził, że BMW ma chyba najszybszego kierowcę testowego w całej Formule 1. Szef teamu wśród zalet Kubicy wymienia umiejętność szybkiego uczenia się, pokorę i doskonałe wyczuwanie nowych torów."

Cytat za: Interia.pl z dnia 9.04.2006 roku
Ostatnio edytowano N kwi 09, 2006 21:32 przez Witek, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Witek
 
Dołączył(a): Wt sie 02, 2005 10:53
Lokalizacja: Lublin

Postprzez chmiel N kwi 09, 2006 20:48  

Mario Theissen napisał(a):Robert Kubica jest tak dobry, że ma szansę jeszcze w tym roku zastąpić jednego z podstawowych kierowców BMW Sauber

:dobrze: :-D

Gdy Robert wystartuje jeszcze w tym sezonie w wyścigu bardzo się ucieszę, ale ja jestem cierpliwy, mogę poczekać do następnego sezonu ;)
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez MarekW N kwi 09, 2006 21:20  

Primo: Szef sportu BMW nazywa się dr Mario Theissen (pisane przez dwa "s").
Secondo: Interia.pl raczej nie specjalizuje się w Formule 1, więc nie kierowałbym się tamtymi artykułami.

I wreszcie: To tylko urywek wypowiedzi Theissena - chciałbym przeczytać całą jego wypowiedź, aby wiedzieć, co szef BMW Motorsport miał na myśli w szerszym kontekście (najprawdopodobniej powiedział to po to, aby pochwalić Roberta, a nie zapowiedzieć jego start w jednym z wyścigów - polskie media rozdmuchały to).

chmiel napisał(a):Gdy Robert wystartuje jeszcze w tym sezonie w wyścigu bardzo się ucieszę, ale ja jestem cierpliwy, mogę poczekać do następnego sezonu

Całkowicie się zgadzam.
MarekW
 
Dołączył(a): Pn kwi 18, 2005 20:44
Lokalizacja: Poznań

Postprzez dex N kwi 09, 2006 21:55  

wow to by byl numer , by bylo super nawet bym sie tego nie spodziewal , ale skoro tak mowi to czekam cierpliwie :)
KIMI RAIKKONEN GO !
VALTTERI BOTTAS GO GO !
Avatar użytkownika
dex
 
Dołączył(a): N cze 26, 2005 11:03
Lokalizacja: Silent Hill

Postprzez gregoff N kwi 09, 2006 21:59  

Sądzę, że chodziło o to, że gdyby w razie konieczności Kubica musiał kogoś zastąpić to by sobie poradził na torze.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez dex N kwi 09, 2006 22:02  

no tak jak np. w tamtym sezonie jpm cos narobil i jechal pedro , to teraz tez by tak moglo byc , jakby ktorys cos zwichnol albo jakas grypa czy cos , bo trudno w to uwiezyc zeby nick siadl za sterami w piatek , a w wyscigu nie , a co dopiero villus byly mistrz i na "lawce rezerwowych "
KIMI RAIKKONEN GO !
VALTTERI BOTTAS GO GO !
Avatar użytkownika
dex
 
Dołączył(a): N cze 26, 2005 11:03
Lokalizacja: Silent Hill

Postprzez deZZember N kwi 09, 2006 23:29  

Trzeba uwzględnić co ludzie związani z F1 myśleli przed sezonem o Robercie. Widzieli jego testy dla Renault, ale nie byli tak entuzjastyczni jak my (znaczy rodacy Roberta). Sam BMW Sauber dość dłługo się zastanawiał (miał dylemat), czy postawić na Roberta (poza tym z tego co wiem, to Robert nie dostaje ani grosza za swoją pracę). Ostatecznie na szczęście dla siebie, Roberta i dla nas, postawili na niego. Ale inni (czyt. konkurenci i obserwatorzy) raczej uśmiechnęli się znacząco na decyzję szefowstwa BMW. Po prostu nie wierzyli, że Robert "się spisze". Nawet w "F1 Racing" dziennikarze brytyjscy stwierdzili, że BMW nie ędzie miało z niego za dużych korzyści (ocenili roberta na 4/10). Do czego zmierzam? Ano do tego, że konfrontując taką opinię z rzeczywistością Robert po prostu zaszokował wszystkich!!! Myślę, że nie tylko reporterom F1 Racing szczena opadła. I dlatego takie opinie powstają. Pewnie sam Mario Theissen był bardzo pozytywnie zaskoczony. Cytat z wypowiedzi szefa BMW Sauber: "Robert to zdecywanie pozytywna niespodzianka. Nie tylko sprostał oczekiwaniom, ale wyraźnie je przekroczył". Więc nie dziwota, że teraz zaczynają się pochlebne komentarze na jego temat. A zdanie z tematu to pewnie wyrwane z kontekstu (albo źle przetłumaczone) i chyba bardziej chodziło o to, o czym napisał gregoff
gregoff napisał(a):Sądzę, że chodziło o to, że gdyby w razie konieczności Kubica musiał kogoś zastąpić to by sobie poradził na torze.
A nie o to, że wsadzą Roberta do bolidu i wyślą na wyścig, bo jest taki super-extra itp.

P.S.: Ta kubicomania w mediach wśród "nie-znawców" zaczyna mnie denerwować... Całe szczęście, że Robert (moim zdaniem) jest na tyle inteligentny, że go to nie zepsuje. Poza tym za często to pewnie nie przebywa w Posce, więc pod tym względem tym lepiej dla niego :-)

P.S.2: A tak w ogóle: jest już podobny temat: Kubica pojedzie bolidem F1 juz w tym roku!!! więc po co otwierać nowy?
Avatar użytkownika
deZZember
 
Dołączył(a): Cz lip 14, 2005 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Pussik Pn kwi 10, 2006 0:42  

Lepiej poczekać, a nie na siłe go wciskać na wyścig.
Oby tylko wszyscy się od niego nie odwrócili jak mu się noga podwinie. Bo to się każdemu zdarza. :-I

Jestem za tym aby wykonał PEŁNE testy w tym sezonie, a w przyszłym zobaczymy. Villowi się kontrakt chyba kończy.

Jeśli już Robert miałby startowac, to lepiej aby to zespół go wcisnął do kokpitu, a nie on sam szukał tam miejsca (czego zapewne nie robi).
Bo w razie nieudanego startu (odpukać) część winy poniesie BMW, że wrzuciło jeszcze niezaprawionego młodzika do walki na torze.
I zamiast komentarzy typu: "no i gdzie się na wyścig pchałeś Roberciku", będą "BMW Sauber wystawiło niezaprawionego debiutanta do boju, czego oni sie spodziewali?".



Ps: Ciekawe ile osobom się nie spodoba ten komentarz. Ale ja tylko napisałam o czajczarniejsyzm scenariuszu.
Peter Windsor: Kimi, what do you think about the new revised Q3?
Kimi: I think so that I don't know what are you talking about. They changed Q3? Why they change it?
Avatar użytkownika
Pussik
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 8:12
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Postprzez marcjan86 Pn kwi 10, 2006 5:55  

deZZember napisał(a):(poza tym z tego co wiem, to Robert nie dostaje ani grosza za swoją pracę)

chciałbym poznać źródło tej informacji 8)

Witek napisał(a):dyrektor techniczny zespołu, stwierdził, że BMW ma chyba najszybszego kierowcę testowego w całej Formule 1.

no pewnie że ma! a przynajmniej jednego z szybszych!

gregoff napisał(a):Sądzę, że chodziło o to, że gdyby w razie konieczności Kubica musiał kogoś zastąpić to by sobie poradził na torze.

dokładnie tak samo to odebrałem.

Jestem pewnien, że ten pierwszy etap - kierowca testowy - jest dla Roberta jak najbardziej dobry. Uczy się nowych torów, na starych szlifuje swój kunszt w bolidzie F1. W przyszłym sezonie na bank dostanie angaż jako pierwszy kierowca. Czy to będzie BMW? Jeśli wyciągną dobre wnioski, jak wielki talent dostali do dyspozycji to pewnie tak. Ale jeśli nie oni, to jeszcze kilka akcji na torze w wykonaniu Roberta i zacznie się szum...
Obrazek
Avatar użytkownika
marcjan86
 
Dołączył(a): Śr lut 08, 2006 16:04
Lokalizacja: CK

Postprzez Mariusz Pn kwi 10, 2006 6:05  

Żródło podawanych informacji nie jest zbyt kompetentne (INTERIA), ale faktem jest, że szef BMW wychwalał Kubicę juz nie po raz pierwszy.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez kreciku Pn kwi 10, 2006 10:08  

I tak się właśnie tworzą plotki.

Interia wzięła to z obszernego wywiadu z Dr.em ze strony:

http://www.f1total.com/news/06033123.shtml


z dnia 31.03.06

I tam jest napisane wyraźnie że: Robert się narazie uczy, jest szybki ale to że jest szybki to nie wystarczy, że są zadowoleni z niego, ale teraz najwazniejsza jest nauka i to co nas najbardziej interesuje czyli:

..... na koniec roku Robert będzie gotowy ... i tyle
kreciku
 

Postprzez dex Pn kwi 10, 2006 10:42  

napewno na koniec roku kubica juz bedzie gotowy , ja juz w prima aprillis sie nabralem jak nick zwichnol reke czy cus i ze kubica pojedzie , a to sciemka hehe , ale teraz juz jest realna szansa na to ze kubica pojedzie ... ale szkoda ze nie w tym roku :(
KIMI RAIKKONEN GO !
VALTTERI BOTTAS GO GO !
Avatar użytkownika
dex
 
Dołączył(a): N cze 26, 2005 11:03
Lokalizacja: Silent Hill

Postprzez im9ulse Pn kwi 10, 2006 12:10  

te portale internetowe to juz mnie wpieniaja : albo daja jakies wydumane tytuly zupelnie nie majace zwiazku z newsem,albo zinterpretuja/przeinacza wypowiedz tak jak im pasuje...
Villeneuve(97),Tracy(03),Button(09),Bottas my racing idols...
RACING - because football,basketball,baseball & golf only require ONE BALL...
Avatar użytkownika
im9ulse
 
Dołączył(a): So lip 23, 2005 0:03
Lokalizacja: Old Danzig

Postprzez SPIDER Pn kwi 10, 2006 14:48  

Pussik napisał(a):Lepiej poczekać, a nie na siłe go wciskać na wyścig

My go nie wciskamy. Interia to robi :?.

Witek napisał(a):wśród zalet Kubicy wymienia umiejętność szybkiego uczenia się, pokorę i doskonałe wyczuwanie nowych torów

To jest akurat prawda. Szybki jest, szybko się uczy. Tylko pozazdrościć :!:.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez Bucu Pn kwi 10, 2006 15:08  

chmiel napisał(a):Gdy Robert wystartuje jeszcze w tym sezonie w wyścigu bardzo się ucieszę

uwierz ze nie tylko ty :-D ale obiektywnie rzecz biorac watpie by wystartowal w tym roku
Obrazek
Avatar użytkownika
Bucu
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 21:25
Lokalizacja: Katowice

Następna strona

Powrót do Robert Kubica

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron