Robert Kubica w DTM

Komentarze i dyskusja na temat przebiegu kariery polskiego kierowcy

Moderator: Ekipa F1

Postprzez IceMan11 Cz sie 06, 2020 8:53  Re: Robert Kubica w DTM

Sądzisz, że RBR znowu zatrudni kogoś z obecnej dwójki AT? Co chcieli już wiedzą. Myślę, że zostawią Albona albo faktycznie wezmą kogoś z zewnątrz. Obstawiam pozostawienie AA.
Avatar użytkownika
IceMan11
 
Dołączył(a): So maja 29, 2010 21:12
Lokalizacja: Jotunheim

Postprzez idylla Cz sie 06, 2020 23:38  Re: Robert Kubica w DTM

To pewnie zalezy od dalszych występów ALB, zawsze można dać szansę GAS, który wygląda, że okrzepł. Po co przy Maxie RBR zawodnik z "aspiracjami". Podobny układ jak w SF gdzie z założenia Sainz ma być przystawką do LEC.
#supportKubica, talent and passion not money
idylla
 
Dołączył(a): Cz paź 24, 2013 5:18

Postprzez sneer Pt sie 07, 2020 8:33  Re: Robert Kubica w DTM

To nie jest taki sam układ. Sainz ma wspierać zdobycie tytułu konstruktorów. RB zależy na tym mniej.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez exxxile Pt sie 07, 2020 10:40  Re: Robert Kubica w DTM

Ale raczej RB też się nie cieszy, jak Verstappen podgryza Mercedesy, a drugi kierowca ma problemy z wejściem do Q3 i obija się w połowie stawki. Na obronę Albona, myślę, że tam jest terror w Red Bullu i mało kto by sobie przy Verstappenie poradził. Gasly nie wiem czy okrzepł, jak dla mnie nadal jest dość płaczliwy przez radio. Kwiat był swego czasu buńczuczny, ale te wszystkie degredacje też mu raczej nie pomogły.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez sneer So sie 08, 2020 12:22  Re: Robert Kubica w DTM

W Red Bullu zawsze jest tak jak jest teraz w Ferrari. Drugi kierowca ma przechlapane. Ale żeby skończyć OT - Kubek będzie na konferencji przed wyścigiem za tydzień.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Buczer Pn sie 10, 2020 10:51  Re: Robert Kubica w DTM

Jeśli Orlen miałby upchnąć Roberta w Alfa Romeo to musiałby mieć pewność, że tych pieniędzy "nie wtopi". Niestety na dziś dzień wszelkie możliwe przesłanki (tempo samej Alfy Romeo, tempo niezależnie od przyczyn samego Roberta zarówno w piątkowych treningach, jak i rok temu względem Russela, czy obecnie w DTM) raczej powodują sporej dozy pesymizm, a optymizmu ciężko szukać. Robert w piątkowych treningach niestety ale szybkości nie pokazuje (tak wiem - nie znamy programu Polaka, nie znamy też programów kolegów z zespołu) i na popierze optymizmu nie ma. Sama AR szoruje po dnie. Czy dziś Orlen dałby grube pieniądze, aby powtórzyła się sytuacja z zeszłego roku? Wątpię. Przełamaniem miał być DTM, ale na dziś dzień on także dołuje, zarówno pod kątem optymizmu jak i wyników. Na pewno można wiele mówić o braku doświadczenia zespołu, o wolnym samochodzie, ale też i Robert nie pokazał pierwiastka bożego (przynajmniej na suchym torze). Nie ma Orlen podstaw, aby zapłacić teraz ogromną kwotę za Roberta. Dziś jest etap minimalizowania strat. De facto Orlen zrobiłby lepiej, jakby postawił na WRC i Piątka wraz z Kajetanowiczem, albo DTM i Kubę Giermaziaka. Robert nie błyszczy. Ani jako testowy w Williamsie, ani jako kierowca w Williamsie, ani jako piątkowy driver w AR, ani w DTM. I tak ma paskudny sprzęt. Ale też nagle jakby brakło tych legendarnych zdolności jak ustawić auto, jak je zrozumieć, tego pierwiastka zarówno w zrozumieniu bolidu, jego rozwoju i błyskawicznego poznania (nie widać tego ani razu od powrotu RK do F1 i teraz DTM). Myslę, że wypadek i przerwa od F1, lata, zrobiły swoje. Są szkody fizyczne, ale może i psychiczne lub długi rozbrat. Pewnych rzeczy się nie nadgoni, a wchodzą młodzi. Jeśli się mylę, to czemu żaden o RK nie walczył? Nie chciał go jako kierowcę podstawowego mimo grubych milionów? A przecież sam w sobie póki co Robert jest jeszcze chodzącą reklamą. Póki co bo wszystko zmierza do rozaczarowania.
Avatar użytkownika
Buczer
 
Dołączył(a): Wt cze 27, 2017 15:53

Postprzez Europejczyk Pn sie 10, 2020 10:56  Re: Robert Kubica w DTM

Ale... Czy Orlenowi chodzi tak na prawdę tylko o jak najlepsze wyniki na torze, czy o jak największą reklamę i sprzedaż paliw bądź też hot-dogów :-D ? Myślę, że jak tak bardzo byliby stratni na Williamsie to w ogóle by nie wchodzili nawet do innego zespołu i to w dodatku jako tytularny. W dodatku na skale światową NIE MA w Polsce lepszego kierowcy do reklamy samej w sobie niż Kubica... Nawet jak nie jeździ. No sorry, nic nie ujmując np. Kajetanowiczowi którego bardzo lubię i szanuję... no ale zbyt popularny poza PL to on raczej nie jest.
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez Buczer Pn sie 10, 2020 11:19  Re: Robert Kubica w DTM

Ale ja się z Tobą w pełni zgadzam. Uważam, że na Williamsie Orlen nie stracił. Teraz dzięki Kimiemu Alfa Romeo, jeśli się dokładnie przyjrzymy, również ma nieproporcjonalnie dużą ekspozycję w TV w stosunku do wyników. Tylko pytanie, co będzie za rok? Myślisz, że Orlen chce być wiecznie sponsorem ostatniego zespołu w stawce? Ostatni 3 lata z rzedu w F1, ostatni w DTM? Że nie będzie to później miało negatywnych skojarzeń? Silniki Ferrari są tak słabe, że nawet Williams który ma ogromne problemy z aero wchodzi do Q2, a za rok będzie dla Haasa i Alfy tylko gorzej.

-- Pn sie 10, 2020 13:03 --

Poza tym mnie osobiście trochę boli, że nikt nie dał szansy, środków, aby w pełni wykorzystać potencjał Łukasz Pieniążka (a naprawdę dobrze wypadł za kierownicą WRC - później zabrakło środków, aby kontynuować występy), Kajetanowicza (jakby nie patrzeć, wielokrotny mistrz Europy) czy Giermaziaka. Przyszłościowo wszyscy oni (a w szczególności Łukasz i Kuba) mogą osiągnąć o wiele więcej, niż na dziś dzień Kubica. Uważam, że Kuba mógłby być szybszy w DTM, a Łukasz w WRC od Roberta. A na pewno dałbym szansę. I na to Orlen stać, bo pewnie aby utrzymać całą trójkę potrzeba mniej pieniędzy niż na zespół DTM i Roberta w piątki w F1. Prawdę mówiąc na miejscu Orlenu DTM bym odpuśćił. Za rok to będą nudne wyścigi jednej marki, ze znikomą ilością zawodników. To nie czasy gdzie był Opel, Alfa, Mercedes, BMW i Audi o pod 30 aut w stawce. Jest pusto i nudnie i w sumie projekt DTM to obecnie głównie projekt aby utrzymać Roberta pod kroplówką, aby miał kontakt ze ściganiem. W F1 bym został, bo to jednak świetna rekalama. Ale nie wiązałbym już Orlenu i Roberta w F1. Jeśli w tym sezonie RK nie zabłyśnie w DTM czy podczas piątkowych treningów, to tematu Roberta jako kierowcy podstawowego w F1 już nie będzie. Zresztą Orlen nie sądzę, że wiecznie lubi czytać, że Kubica był ostatni w piątek i ostatni w DTM.
Avatar użytkownika
Buczer
 
Dołączył(a): Wt cze 27, 2017 15:53

Postprzez idylla Pn sie 10, 2020 17:00  Re: Robert Kubica w DTM

Tyle, że na projekt DTM to ponoć Obajtek namawiał Kubicę, przynajmniej zgodnie z tym co mówił prezes. Orlen pewnie za dużo większe pieniądze mógłby w przyszłym roku sponsorować inny lepszy team, ale na pewno nie w duecie z RK, bo tam nie ma miejsc. Jedynymi opcjami na przyszły sezon są Alfa lub Haas, bo gdzie indziej miejsc raczej za sensowny pieniądz nie będzie.
Inna strona medalu to zamiary Orlenu co do przyszłości. W tym roku fuzja z Lotosem, ponoć w przyszłym z koncernem energetycznym. Gigantyczny kapitał i pytanie na pomysł?
#supportKubica, talent and passion not money
idylla
 
Dołączył(a): Cz paź 24, 2013 5:18

Postprzez Protonek Pn sie 10, 2020 17:27  Re: Robert Kubica w DTM

idylla napisał(a):Inna strona medalu to zamiary Orlenu co do przyszłości. W tym roku fuzja z Lotosem, ponoć w przyszłym z koncernem energetycznym. Gigantyczny kapitał i pytanie na pomysł?

W tym roku Orlen przejął Energę, a w planach mają zakup PGNiG.
A jego imię osiemdziesiąt i osiem.
Avatar użytkownika
Protonek
 
Dołączył(a): Śr gru 23, 2015 12:04

Postprzez Sikorex Pn sie 10, 2020 17:38  Re: Robert Kubica w DTM

Mnie się wydaje że Orlen marnuje to co ma.
Tzn... chodzi mi o to że jest sponsorem tytularnym zespołu F1 czyli są w posiadaniu potężnego prestiżu i jest się czym chwalić.
Czy na stacjach Orlenu to jakoś podkreślają ?
Nie, są komiczne zdjęcia Roberta z hot dogiem.
Wydawało mnie się oczywiste że będą jakieś ekstra gadżety do kupienia, ostrzyłem sobie zęby na jakąś widowiskową reklamę w tv że ,, mają zespół"
Avatar użytkownika
Sikorex
 
Dołączył(a): Śr mar 05, 2008 14:51
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez idylla Pn sie 10, 2020 21:14  Re: Robert Kubica w DTM

@protonek
Racja Pgnig, przepraszam za pomyłkę.
#supportKubica, talent and passion not money
idylla
 
Dołączył(a): Cz paź 24, 2013 5:18

Postprzez lg2000 Wt sie 11, 2020 6:20  Re: Robert Kubica w DTM

Protonek napisał(a):
idylla napisał(a):Inna strona medalu to zamiary Orlenu co do przyszłości. W tym roku fuzja z Lotosem, ponoć w przyszłym z koncernem energetycznym. Gigantyczny kapitał i pytanie na pomysł?

W tym roku Orlen przejął Energę, a w planach mają zakup PGNiG.
Polskie kopalnie produkują węgiel dwa razy drożej niż cena węgla na świecie, wiec sprzedano kopalnie firmom energetycznym. Ponieważ firmy energetyczne wtopiły (dodatkowo oprócz zakupu nierentownych kopalń) 1,5 mld w forsowaną na siłę budową elektrowni węglowej Ostrołęka C (i w końcu porzuciły projekt) potrzebny był zastrzyk pieniędzy z ... Orlenu. Z tego co słyszę nawet Orlen ma teraz lekką stratę. Orlen kupuje Lotos, bo zapłaci państwu kilka mld zł które są tak potrzebne na 500+ i nie ma to nic wspólnego z jakąś strategią rynkową. Pozwalając na fuzję Orlenu z Lotosem (wymogi antymonopolowe) EU nakazała posprzedawać bardzo dochodowe i cenne działy produkcyjne Lotosu zagranicznej firmie, więc generalnie strategia fuzji jest do ... PGNIG jest też państwowe, a pieniążki są państwu bardzo potrzebne i tu tkwi tajemnica przejmowania takich firm przez Orlen. Jak tak dalej pójdzie to Orlen nie będzie stać na żadne sponsorowanie Kubicy. Nawet w gokartach.
Avatar użytkownika
lg2000
 
Dołączył(a): Cz gru 06, 2007 18:46

Postprzez idylla Wt sie 11, 2020 7:31  Re: Robert Kubica w DTM

@up
To że od kilku lat mamy "ułudę" doskonałości w zarządzaniu państwem w tym finansami to nie musisz mi tłumaczyć. Co nie zmienia faktu, że kapitał tego powstałego giganta będzie ogromny. Nie zakładałbym, ze nie będzie stosowana zasada, a co nie stać nas? Podobna jak w przypadku CPK czy przekopu? Pieniędzy akurat w najbliższej przyszłości będzie nam potrzeba cholernie dużo wobec deficytu wywołanego covide-m i polityką socjalną. Tyle, że ja nie mam przekonania co do logiki ich wydawania. Ktoś może powiedzieć , opinia publiczna. Tylko kto w tym kraju miesiąc po wyborach przejmuje się opinią publiczną. Na zarzuty o niegospodarności zawsze można odpowiedzieć jak to Orlen świetnie realizuje politykę historyczną( patrz wyścig KUB i Marszałka) z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej bo to usprawiedliwia wszystko :? . Na koniec, sponsoring RK nawet na poziomie 20-30mln zielonych czy euro to dla Orlenu i tak będą drobniaki.
#supportKubica, talent and passion not money
idylla
 
Dołączył(a): Cz paź 24, 2013 5:18

Postprzez lg2000 Wt sie 11, 2020 8:54  Re: Robert Kubica w DTM

idylla napisał(a): Na koniec, sponsoring RK nawet na poziomie 20-30mln zielonych czy euro to dla Orlenu i tak będą drobniaki.
No nie wiem? Biedra dostała teraz karę 115 mln zł (30 ml $) za błędne cenówki na półkach, żeby tylko wesprzeć budżet. Moim zdaniem Orlen prędzej kupi jakąś następną spółkę państwową i zapłaci żywą gotówką niż wesprze Kubicę. Ceny na stacjach też będą wyższe od tych które mogły by być. Jadąc ostatnio przez Austrię tankowałem taniej (co prawda na stacji samoobsługowej) niż na Orlenie.
Avatar użytkownika
lg2000
 
Dołączył(a): Cz gru 06, 2007 18:46

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Robert Kubica

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron