Boniek o Kubicy

Komentarze i dyskusja na temat przebiegu kariery polskiego kierowcy

Moderator: Ekipa F1

Postprzez melex Wt kwi 18, 2006 12:50  Boniek o Kubicy

Zbigniew Boniek, wywiad dla Gazety Wyborczej:
"[...]Wracając do Polski, to moim zdaniem jedynym sportowcem, który bez obrazy zdrowego rozsądku zasługuje dziś na kreowanie go na gwiazdę, jest Robert Kubica. Kiedyś spytałem fachowca, skąd wiedzą, że Polak jest dobry. Wytłumaczył: jak kierowca wsiada to bolidu, włączamy urządzenia kontrolne. Jak wysiada, znamy każdy detal. Czas hamowania, szybkość reakcji, umiejętność łagodnego zejścia z 250 do 180 km/h. To się nazywa telemetria. Kubica ma jedne z najlepszych osiągów na świecie. Dziś nie wiadomo, czy będzie gwiazdą, bo w sporcie wielu rzeczy nie da się przewidzieć, ale wiadomo, że ma wszystko, by nią zostać.

Byłem z nim kiedyś na torze w Le Mans, gdzie po raz pierwszy wsiadł do bolidu niższej kategorii. Wcześniej jeździł tylko gokartami. Na testach było kilku nastolatków, wszyscy starsi od niego, wszyscy oprócz niego z jako takim doświadczeniem z podobnymi pojazdami. Kubica na pierwszym okrążeniu wypadł z trasy. Francuzi zaczęli żałować, że w ogóle żółtodzioba zaprosili, obawiali się, że może zrobić sobie krzywdę. Kiedy Kubica usiadł za kółkiem drugi raz, wykręcił najlepszy czas. Obawa ustąpiła zachwytowi. Czyli znów wracamy do umiejętności adaptowania się do nowych okoliczności?

- Tak. Talent, adaptacja, ale jeszcze coś. Nie znam dobrze Kubicy, parę razy rozmawialiśmy przez telefon, wystarczy jednak chwilę go posłuchać, by poczuć, że to człowiek innego formatu niż większość naszych sportowców. Wie, czego chce, konsekwentnie do tego dąży przez lata, od zawsze czuje, że w swojej kategorii wiekowej nie ustępuje nikomu na świecie. Zasługuje, by go promować. Jego, a nie piłkarza, który podpisał niezły kontrakt za granicą.[...]"

Byłoby dobrze to umieścić jako opinię na stronie tytułowej f1.and.pl, a nie na forum, ale dobre i to. Podoba mi się ta opinia Bońka ;)
melex
 
Dołączył(a): Pn sty 23, 2006 9:15

Postprzez Mariusz Cz kwi 20, 2006 8:49  

Cóż, Boniek miał już swoją szansę. Nakopał się trochę w piłkę, prowadził już reprezentację, ale od sportów samochodowych raczej nie jest specjalistą. Niemniej jednak widać, że docenia talent Kubicy. Z resztą nie tylko on jeden...
melex napisał(a):Zasługuje, by go promować. Jego, a nie piłkarza, który podpisał niezły kontrakt za granicą.

I tutaj niestety ma pan rację panie Boniek! Bo piłkarzy mamy już pod dostatkiem, a Kubica jest jak na razie rodzynkiem! Udało mu się wypromować samemu i chwała mu za to.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez Bucu Cz kwi 20, 2006 9:40  

Jak zawsze Bonka nie lubilem to teraz jakos mniej :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Bucu
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 21:25
Lokalizacja: Katowice

Postprzez SPIDER Cz kwi 20, 2006 13:33  

Mariusz napisał(a):Udało mu się wypromować samemu i chwała mu za to.

I w grę nie wchodziły pieniądze (że Kubica musiał płacić). Dostrzeżono jego umiejętności. Dla Roberta jest to bardzo ważne.
8)
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez Bucu Cz kwi 20, 2006 15:20  

SPIDER napisał(a):Dla Roberta jest to bardzo ważne.

nie tylko dla niego - ja podziwiam czlowieka ze sam doszedl do F1 wlasnymi umiejetnosciami co prawda nie staruje w wyscigach ale to chyba lepiej niz mialby placic za wystepy jak Albers czy Friesacher w 2005
Obrazek
Avatar użytkownika
Bucu
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 21:25
Lokalizacja: Katowice

Postprzez dex Cz kwi 20, 2006 21:06  

ja tez za bonkiem nie przepadam , ale tam gada z sensem :)
KIMI RAIKKONEN GO !
VALTTERI BOTTAS GO GO !
Avatar użytkownika
dex
 
Dołączył(a): N cze 26, 2005 11:03
Lokalizacja: Silent Hill

Postprzez deZZember Pt kwi 21, 2006 13:39  

oto news o Kubicy na Onecie (przedruk za... Super Expressem [sic!], który cytuje za niemiecką "Sport Bild" -czyli same brukowce)

http://sport.onet.pl/1309750,wiadomosci.html
Avatar użytkownika
deZZember
 
Dołączył(a): Cz lip 14, 2005 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mariusz Pt kwi 21, 2006 13:41  

Tak. Ale o Kubicy jest już na forum kilka wątków. Proponuję ten zablokować.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez SPIDER Pt kwi 21, 2006 14:14  

Chciałem już to mówić na początku tematu, że jest kilka wątków. Ale jakoś ten temat idzie.
Teraz powiem: temat do zamknięcia. O Kubicy jest już kilka tematów, więc mozna tam przenieść dyskusję :!:.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez P@veL Pt kwi 21, 2006 14:27  

Właściwie po co temat o Kubicy w dziale "Sporty motorowe w mediach"??????
Ostatnio edytowano Pt kwi 21, 2006 14:28 przez P@veL, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
P@veL
 
Dołączył(a): Cz lut 16, 2006 16:44
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez deZZember Pt kwi 21, 2006 14:27  

ja też jestem za... sam juz sie gubie... moj powyzszy post napisalem rowniez w innym watku o Robercie. Dlatego uwazam, ze ten trzeba zamknac i zostawic jeden :-D
Avatar użytkownika
deZZember
 
Dołączył(a): Cz lip 14, 2005 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mariusz Pt kwi 21, 2006 16:37  

deZZember zauważyłem dwa takie same posty.

Apeluję już o nie pisanie w tym temacie!

Temat ciągniemy dalej tutaj!
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez P@veL So kwi 29, 2006 10:13  

Widze, że jest jeszcze temat o Kubicy, którego Mariusz nie zablokował :D
Avatar użytkownika
P@veL
 
Dołączył(a): Cz lut 16, 2006 16:44
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Jacobser Śr maja 17, 2006 16:44  

Miło jest czytać takie opinie o naszym jedynaku w Formule 1.Szkoda tylko,że lwia część to osoby nie związane z nim,nie znające się wręcz na tym sporcie.Więc co taki Boniek mógł zrobić.Powiedział co miał do powiedzenia i tyle.W szczegóły nie wszedł bo też skąd miał to wiedzieć.Uważam jednak,że trochę prawdy w tym jest.
Formuła 1 - formuła,którą kochasz.
"F1 Racing"
Jacobser
 
Dołączył(a): Śr lis 23, 2005 21:55
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kubuś Fatalista Śr maja 17, 2006 17:01  

a ja fanem Kubicy nie jestem i w ogóle mu nie kibicuje kibicuje za to Massie poczekajmy jak będzie zachowywać się w grupie zapewne będzie zawsze w ostatniej piątce
Drzewo znów się zazieleni !
Avatar użytkownika
Kubuś Fatalista
 
Dołączył(a): So maja 06, 2006 10:12
Lokalizacja: Polesie

Następna strona

Powrót do Robert Kubica

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron