Rehabilitacja i powrót do zdrowia Roberta Kubicy

Komentarze i dyskusja na temat przebiegu kariery polskiego kierowcy

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Saruto Pn wrz 03, 2012 9:18  Re: GP Belgii 2012

a co za problem zrobić taki sam? lub odkupić od zawodnika?
Przecież oni mają pełno kasków i nikt nie zostawia wszystkich dla siebie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Pieczar Pn wrz 03, 2012 9:24  Re: GP Belgii 2012

Kubica się szykuje na Monzę :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez slipstream Pn wrz 03, 2012 9:30  Re: GP Belgii 2012

Jak dla mnie identyczny i do tego jeszcze ta flaga Polski.

Uff, bo już się bałem. Do identyczny mu cholernie daleko, zwłaszcza w miejscu gdzie za wizjerem zaczyna się Polska flaga. Poza tym Kubica miał flagę "pofalowaną" a nie taką sztywną i nigdy nie wypełniała ona całej tej powierzchni tylko była na niej dorysowana.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez rentonB Pn wrz 03, 2012 9:56  Re: GP Belgii 2012

Pieczar napisał(a):Kubica się szykuje na Monzę :P

Jakby to Master napisal to bym sie nie zdziwil ale ty :twisted: ?

Wracajac do tematu, znow powraca temat zamknietych kokpitow.
"First braking, quite important, but not really"
R.K
Avatar użytkownika
rentonB
 
Dołączył(a): Pn mar 08, 2010 15:33

Postprzez mago Pn wrz 03, 2012 11:19  Re: GP Belgii 2012

"Lepiej po cichu robić swoje, a potem zaskoczyć wynikiem." - RK
Avatar użytkownika
mago
 
Dołączył(a): Wt lip 06, 2010 12:35

Postprzez phildoon Pn wrz 03, 2012 12:03  Re: GP Belgii 2012

Obrazek

Sprawcą całego "zamieszania" jest Christophe D'Ansembourg ;) To jemu bardzo spodobało malowanie RK :evil:
-"If you ever do that again, I'll drive you in a wall" (Montoya)
-"Oh yeah? Then I'll drive you into tree"(Villeneuve)
-"Yeah, bet you got some experience with that. You already killed someone this season"
phildoon
 
Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 21:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez borys88rr Pn wrz 10, 2012 18:35  Re: Rehabilitacja i powrót do zdrowia Roberta Kubicy

"Kubica ma przykurcz mięśni? "To się nie cofnie" "
http://www.tvn24.pl/kubica-ma-przykurcz ... 996,s.html

może bohdi cos więcej powie
borys88rr
 
Dołączył(a): Cz maja 13, 2010 15:10

Postprzez FOLLY Pn wrz 10, 2012 19:45  Re: Rehabilitacja i powrót do zdrowia Roberta Kubicy

Po co znowu coś szukają w nim. Sam Kubica o tym nie chce mówić, a u nas już diagnozy z filmików będą robić. To tak jak kiedyś pracowałem w serwisie samochodowym i dzwoni babka i mówi mi, że jej samochód dużo pali. Prosiłem żeby przyjechała, wyszedłem, patrzę na nią na auto i jej pierwsze pytanie: "nie wie pan co może być, że tyle pali?" Mam nadzieję, że u Kubicy będzie dobrze i nie chciał bym, żeby bardziej się zrażał do dziennikarzy. Zaś się zamknie w sobie.

ps. Dla zainteresowanych, finał wizyty pani w warsztacie był zabawniejszy, bo przyjechała z synulkiem, który sam poszedł zgłosić usterkę i okazała się o dziwo inna. Pani auto za dużo paliło, a synkowi "przerywało" na wysokich obrotach :-D
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
FOLLY
 
Dołączył(a): Śr lut 02, 2011 15:26

Postprzez Siwy Pn wrz 10, 2012 19:50  Re: Rehabilitacja i powrót do zdrowia Roberta Kubicy

Przykurcz mięśni... mój ojciec to ma od 20 lat po złamaniu nogi ;] Tylko w nocy daje to znać albo w dzień jak siedzi ,bo jak chodzi to nic nie boli go
Avatar użytkownika
Siwy
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 15:10
GG: 5988782

Postprzez bohdi Pn wrz 10, 2012 21:51  Re: Rehabilitacja i powrót do zdrowia Roberta Kubicy

borys88rr napisał(a):"Kubica ma przykurcz mięśni? "To się nie cofnie" "
http://www.tvn24.pl/kubica-ma-przykurcz ... 996,s.html

może bohdi cos więcej powie


Zacznę od tego, że niezwykle budujące, poruszające a czasami wręcz rozbrajające jest przyjęcie na forum powrotu Roberta do ścigania, bez wyrzutów, sarkazmu i pytań "czemu siedział cicho", "dlaczego nie podziekował', jedynie szczere życzenia powrotu do zdrowia.
Wielki szacunek dla Współforumowiczów :brawo:

Dlatego też nieco nie na miejscu i w zasadzie niecelowe wydają mi sie dyskusje na temat kondycji reki Roberta. A już zwłaszcza wypowiedzi "autorytetów" serwowane przez media pokroju TVN, Polsat czy inne Fakty.
Pamiętacie jeszcze tego specjalistę co analizował długość paznokci i wnioskował na tej podstawie o ukrwieniu dłoni Kubicy?
Ta dzisiejsza wypowiedż to identyczny przykład szukania sensacji.
Weżmy pierwszy z brzegu cytat:
Przykurcz mięśni to najczęstsze powikłanie w przypadku uszkodzenia stawu łokciowego

Bzdura, bzdura, bzdura!

Przykurcz mięśni to powikłanie/objaw uszkodzenia nerwów ruchowych unerwiających mięsnie prostowniki jakiegokolwiek stawu. Łokcia, palców, kolana. Jakiegokolwiek.
Czy Robert ma przykurcze? No pewnie, że ma. Wynikają one z porozrywania nerwów, mięśni i ścięgien przedramienia co powikłane zostało jeszcze masywnymi zrostami i zwapnieniami.
Czy się cofną? NIkt tego nie wie, ale patrząc się na to, czego dokonał Kubica i gdzie był 1,5 roku temu można śmiało postawić tezę, że na pewno w jakimś stopniu tak.
Kolejny kwiatek:
Zdaniem specjalistów może to świadczyć o przykurczu mięśni. - To najgorsza sprawa. Tego się nie cofnie - przyznaje łódzki ortopeda .......

NIe "cofnie" się czegoś co sie utnie. Można to najwyżej potem przyszyć. A "najgorsze" jest wystawianie tak kategorycznych stwierdzeń bez jakielkowiek wiedzy o pacjenicie.

Poza tym, dla mnie, biorąc pod uwagę rozległość i rodzaj urazów jakich doznał RK, to ta ręka wygląda bardzo dobrze. I nie mówię tego jako medyk (bo po prostu "pacjenta" nie badałem), ale jako obserwator tego co się Kubicy stało i czego dokonał wczoraj. Kciuk i palce wskazujący działaja sprawnie, palec środkowy też dobrze funkcjonuje (na jednym z filmików trzyma w rece butelkę zginając go, w trakcie wywiadu z TVN ma go wyprostowany trzymając okulary). Na pewno jest ograniczenie ruchomości, ale to pole do popisu dla rehabilitantów.
Ruchomość łokcia jest świetna, zgina bardzo dobrze, prostuje też, może nie w pełnym zakresie, ale po tym co przeszedł to mistrzostwo świata. Faktycznie nieco sztywny jest nadgarstek, ale może to wynikać z wielomiesięcznego nieruchomienia prawej ręki i "uczenia się" jej na nowo. Bo pamiętajmy, że przez 1-1,5 roku, Kubica dysponował jedynie jedna kończyną górną. Lewą.

Tak więc zostawmy juz sprawę "Ręki Roberta" ciesząc sie jego występami w rajdach, kibicując mu w rehabilitacji.
Kubica, jak i ludzie jemu podobni, zmagający sie z własnymi ułomnościami, wylewajacy morze potu i łez, przeżywajacy frustracje i załamania, ale walczący do końca to inny, lepszy "gatunek człowieka", któremu należy sie pokłonić i bić brawo.

Wiec jak mnie jeszcze raz ktoś zapyta, to........ :twisted: .
Pozdrawiam.
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez Damian375 Wt wrz 25, 2012 0:28  Re: Rehabilitacja i powrót do zdrowia Roberta Kubicy

Nie wiem gdzie to napisać, ale dziś Robert był widziany przez mojego przyjaciela na Orlenie w Kłodzku... Chłopak wie jak On wygląda, chociaż nie interesuje się F1, ale jednak mu wierzę.

Przyszedł na Orlen, ale była akurat wycieczka, kilka sekund i wyszedł.
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez cravenciak Wt wrz 25, 2012 0:49  Re: Rehabilitacja i powrót do zdrowia Roberta Kubicy

W sobotę wieczór bym zrozumiał, ale we wtorek? Przystopuj z alkoholem :P
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez MaxKey Wt wrz 25, 2012 14:28  Re: Rehabilitacja i powrót do zdrowia Roberta Kubicy

Proponuję zmienić dilera :twisted: :P
Robert już pewnie zapoznaje się z trasą nowego rajdu;p
"Nie jest najważniejsze, byś był lepszy od innych. Najważniejsze jest, byś był lepszy od samego siebie z dnia wczorajszego"
Avatar użytkownika
MaxKey
 
Dołączył(a): Wt lut 23, 2010 14:00

Postprzez Shaitan Wt wrz 25, 2012 20:04  Re: Rehabilitacja i powrót do zdrowia Roberta Kubicy

Biorąc pod uwagę jego reakcję oraz różne plotki, to wydaje się, że jest bardziej niż prawdopodobne, że jest coś na rzeczy. Przedłużenie kontraktu z Massą argumentem contra też raczej nie będzie. Pozostaje do tego wszystkiego tylko jeden klucz, wiadomo jaki... Ręka, która pozwoli mu jeździć single seateremi. Ma jeszcze ok. rok czasu.
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez Master Śr wrz 26, 2012 13:26  Re: Rehabilitacja i powrót do zdrowia Roberta Kubicy

Cez
„Promyczek nadziei” - RK o powrocie do F1

Od wczoraj media żyją kolejnymi „przeciekami” o powrocie RK do F1.
Wieści o ciągłym wsparciu Ferrari są wiarygodne i bardzo budujące, podobnie jak „propozycja” z Pirelli. Myślę, że wszyscy o tym marzymy, ale na dzień dzisiejszy lepiej trochę przystopować.

Sam Robert mówi, że za wcześnie na snucie planów. Bądźmy dobrej myśli, ale nie wyprzedzajmy faktów. Wciąż pozostaje kilka ważnych pytań, na które odpowiedzi nie zna ani sam kierowca, ani lekarze.

Dla otrzeźwienia dość specyficzna wypowiedź RK z wywiadu dla TVN 24 z Bieli. Reporter starał się wyciągnąć od RK jakąś deklarację w sprawie F1, prosząc o „promyczek nadziei”. Rober odpowiedział w swoim stylu.

A póki co – trzymamy kciuki, że się uda!
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Robert Kubica

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron