Hasło na fladze dla Roberta

Komentarze i dyskusja na temat przebiegu kariery polskiego kierowcy

Moderator: Ekipa F1

Postprzez cravenciak Cz lut 16, 2012 23:55  Re: Hasło na fladze dla Roberta

Dosłownie, czekaliśmy - czekamy - poczekamy. Znaczy "prawie" to samo, to dobrze wiedzieć....
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez Konrad80 Pt lut 17, 2012 0:43  Re: Hasło na fladze dla Roberta

Po pierwsze, spójrz łaskawie na użycie tego czasu, a po drugie chciałem tylko pomóc. Ten sarkazm jest zupełnie niepotrzebny.
Life is music, play it louder!
Konrad80
 
Dołączył(a): N sie 03, 2008 15:31

Postprzez bohdi Pt lut 17, 2012 1:11  Re: Hasło na fladze dla Roberta

Konrad80 napisał(a):
cravenciak napisał(a):"We've been waiting. We are waiting. We will wait. - Jesteśmy z Tobą"

Użycie czasu Present Perfect Continuous w pierwszej części nie brzmi najlepiej. Znaczy prawie dokładnie to samo co 'we are waiting'. W ogóle cała ta konstrukcja nie jest udana. Być może lepiej było by 'Robert, we have been waiting and we will wait for you' czy jakoś podobnie.



I tak i nie ;) .
Czas Present Perfect Continuous opisuje czynność która miała miejsce w przeszłości, jest niedokonana/niezakończona i nadal trwa - czyli "czekałem, nie mogłem sie doczekac i nadal czekam". Nie opisuje w żadnym wypadku czynności która trwa w tej, danej chwili.

I'm waiting- oznacza coś co dzieje się w "tej chwili"-czyli "siedzę na tej trybunie, flaga powiewa, tyłek mi przymarza i czekam".

Jest zasadnicza różnica w znaczeniu i zastosowaniu obu czasów. Tak, jak rózna jest gramatyka Angielska od Polskiej.

I nie widzę sarkazmu w wypowiedzi cravenciak'a. Starał się Ci to wytłumaczyć, i tyle.
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez phildoon Pt lut 17, 2012 1:20  Re: Hasło na fladze dla Roberta

We have been waiting. We are waiting. We will be waiting.


Co powiecie na zastosowanie takiej konstrukcji? Future Continous, czas przyszły ciągły, wydaje mi się że czekanie można podciągnąć pod zasady używania tego czasu, jeżeli jestem w błędzie proszę o korektę :)
-"If you ever do that again, I'll drive you in a wall" (Montoya)
-"Oh yeah? Then I'll drive you into tree"(Villeneuve)
-"Yeah, bet you got some experience with that. You already killed someone this season"
phildoon
 
Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 21:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Konrad80 Pt lut 17, 2012 1:29  Re: Hasło na fladze dla Roberta

bohdi napisał(a):
Konrad80 napisał(a):
cravenciak napisał(a):"We've been waiting. We are waiting. We will wait. - Jesteśmy z Tobą"

Użycie czasu Present Perfect Continuous w pierwszej części nie brzmi najlepiej. Znaczy prawie dokładnie to samo co 'we are waiting'. W ogóle cała ta konstrukcja nie jest udana. Być może lepiej było by 'Robert, we have been waiting and we will wait for you' czy jakoś podobnie.



I tak i nie ;) .
Czas Present Perfect Continuous opisuje czynność która miała miejsce w przeszłości, jest niedokonana/niezakończona i nadal trwa - czyli "czekałem, nie mogłem sie doczekac i nadal czekam". Nie opisuje w żadnym wypadku czynności która trwa w tej, danej chwili.

I'm waiting- oznacza coś co dzieje się w "tej chwili"-czyli "siedzę na tej trybunie, flaga powiewa, tyłek mi przymarza i czekam".



Więc właśnie dlatego drogi Bohdi ta konstrukcja nie nadaje się do zastosowania. Pisanie 'we are waiting' zaraz po 'we have been waiting' to masło maślane.

-- Pt lut 17, 2012 2:38 --

Jak to nie opisuje czynności która trwa, w tej chwili?

I have been waiting for you for two hours.
I have been here since 2 o'clock.

Nie chcę z tego tematu robić porad językowych, ale to zaproponowane zdanie nie brzmi dobrze. Tyle, dobranoc.
Life is music, play it louder!
Konrad80
 
Dołączył(a): N sie 03, 2008 15:31

Postprzez bohdi Pt lut 17, 2012 1:53  Re: Hasło na fladze dla Roberta

Drogi Konradzie80, mylisz się.
"Masło maslane" jest wtedy, gdy tłumaczysz sobie to na nasz język i stosujesz naszą gramatykę.
Wytłumaczę Ci to inaczej:
Czekałeś na dziewczyne całą noc, jest rano nadal jej nie ma i co mówisz- I've been waitnig for her all night long (fajnie to brzmi!)Budzisz sie rano, wstajesz i postanawiasz, że bedziesz czekał na nią. Wtedy właśnie stwierdzisz
- I 'm waiting for her.

Jeśli nie widzisz różnicy, cóż, to nie mój problem. Język mówiony, codzienny, znacznie różni sie od książkowych definicji "czasów".


We have been waiting. We are waiting. We will be waiting.


Co powiecie na zastosowanie takiej konstrukcji? Future Continous, czas przyszły ciągły, wydaje mi się że czekanie można podciągnąć pod zasady używania tego czasu, jeżeli jestem w błędzie proszę o korektę


Brzmi dobrze, ale dlaczego brak Ci wiary? Dlaczego zakładasz, że Robert nie wróci :wink: ?
"We will be waiting" oznacza, że "bedziesz oczekiwać", czyli, ze to coś może sie nie spełnić .

Ok, skończmy ta niedzielną szkółkę języka angielskiego.

Koniec nauki w tym temacie. Dalsza dyskusja w tej sprawie może być prowadzona w kąciku językowym w dziale Dyskusje na dowolne tematy. biC
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez phildoon Pt lut 17, 2012 10:17  Re: Hasło na fladze dla Roberta

Dzieki Bohdi juz mowie co mialem na mysli. Chodzilo mi o zwrot bedziemy czekac, tyle ile bedzie trzeba, "do skutku" i FC wydal mi sie do tego najlepszy ale jak widze, machnalem sie gdzies i wyszlo pokracznie :-( odnosnie wiary masz racje, brakuje mi jej i w powrot RK nie wierze ale nie w tym rzecz. Odnosnie gramatycznych nipewnosci myslalem o mniej "kontrowersyjnym" hasleale oddajacym to, co przynajmniej wiekszosc z nas czuje. Co powiecie na "Let our dreams come true, We are still waiting for You!" moze to troche naciagane aby traktowac powrot Roberta jako marzenie ale z drugiej strony marzenia sie spelniaja and that's my point :-D
-"If you ever do that again, I'll drive you in a wall" (Montoya)
-"Oh yeah? Then I'll drive you into tree"(Villeneuve)
-"Yeah, bet you got some experience with that. You already killed someone this season"
phildoon
 
Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 21:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Konrad80 So lut 18, 2012 1:01  Re: Hasło na fladze dla Roberta

bohdi napisał(a):Drogi Konradzie80, mylisz się.
"Masło maslane" jest wtedy, gdy tłumaczysz sobie to na nasz język i stosujesz naszą gramatykę.
Wytłumaczę Ci to inaczej:
Czekałeś na dziewczyne całą noc, jest rano nadal jej nie ma i co mówisz- I've been waitnig for her all night long (fajnie to brzmi!)Budzisz sie rano, wstajesz i postanawiasz, że bedziesz czekał na nią. Wtedy właśnie stwierdzisz
- I 'm waiting for her.

Jeśli nie widzisz różnicy, cóż, to nie mój problem. Język mówiony, codzienny, znacznie różni sie od książkowych definicji "czasów".


Dziękuje Ci bardzo za wytłumaczenie mi użycia PPC w języku mówionym, choć było to niepotrzebne. Cały czas obstaję przy swoim. Użycie tego czasu nie jest niepoprawne, ale nie jest najlepszym z możliwych rozwiązań.
I pomimo dyplomu z filologii angielskiej, używania angielskiego jako swego pierwszego języka od sześciu lat (zdaje się, że tak jak Ty), zapytałem dzisiaj czterech różnych kolegów w pracy, którzy potwierdzili tylko to co wczoraj pisałem.

Ale przyznam Ci rację, że w język mówiony różni się od tego książkowego, więc w sumie jest zupełnie nieistotnym jaka forma będzie na fladze - i tak każdy zrozumie przekaz.
Pozdrawiam.
Life is music, play it louder!
Konrad80
 
Dołączył(a): N sie 03, 2008 15:31

Postprzez conejo Pn lut 20, 2012 17:52  Re: Hasło na fladze dla Roberta

dzieki za pomysly :) mam juz haslo ale nie zdradze wam :P dzis biore sie za wykonanie a jutro powiesze na torze i jak znajde chwile i sile po powrocie z Montmelo to wrzuce wam fotke :) pozdrawiam
conejo
 
Dołączył(a): Wt lut 07, 2012 22:47

Postprzez atb Pn lut 20, 2012 20:42  Re: Hasło na fladze dla Roberta

Jak hasło będzie fajne (nie wątpię), to fotki szybko pojawią się w sieci. Poza tym na torze będą panowie z redakcji, więc też coś pewnie "cykną".
Avatar użytkownika
atb
 
Dołączył(a): Wt wrz 09, 2008 21:32
GG: 25032226

Postprzez Lukas Wt lut 21, 2012 10:28  Re: Hasło na fladze dla Roberta

conejo - jesteśmy na przeciw głównej trybuny i czekam na wywieszenie flagi :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Lukas Wt lut 21, 2012 15:50  Re: Hasło na fladze dla Roberta

http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak ... 5029_n.jpg

conejo - pozdrawiamy i prosimy o kontakt :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Karol Wt lut 21, 2012 16:33  Re: Hasło na fladze dla Roberta

Świetne hasło conejo! :)
Bullshit stops when the clutch drops.
Avatar użytkownika
Karol
redaktor
 
Dołączył(a): Wt paź 30, 2007 21:30
Lokalizacja: Trzebinia

Postprzez bohdi Wt lut 21, 2012 21:35  Re: Hasło na fladze dla Roberta

Obrazek :dobrze:
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez conejo Wt lut 21, 2012 22:33  Re: Hasło na fladze dla Roberta

:) witam! widze ze juz macie moja flage :) i jak?

bohdi - zdradzisz mi gdzie znalazles to zdjecie? ;)
Ostatnio edytowano Wt lut 21, 2012 22:39 przez conejo, łącznie edytowano 1 raz
conejo
 
Dołączył(a): Wt lut 07, 2012 22:47

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Robert Kubica

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron