Powrót Roberta do F1- dyskusja ogólna!

Komentarze i dyskusja na temat przebiegu kariery polskiego kierowcy

Moderator: Ekipa F1

Postprzez bartoszcze Pt paź 19, 2018 11:45  Re: Powrót Roberta do F1- dyskusja ogólna!

Gdyż wyobraźmy sobie sytuację, w której w 2019 Ocon siedzi w rezerwie, a Russell udanym bolidem FW42 zdobywa podia. Co miałby zrobić Mercedes na 2020?
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez pawel92setter Pt paź 19, 2018 14:30  Re: Powrót Roberta do F1- dyskusja ogólna!

Równie dobrze można sobie wyobrazić sytuację, że Russell udanym FW42 walczy o mistrzostwo i nie ma po co iść do Mercedesa. ;)
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez bartoszcze Pt paź 19, 2018 15:23  Re: Powrót Roberta do F1- dyskusja ogólna!

Nie, ale żarty żartami, a:
- Williams może zrobić dobry samochód (na miarę walki z RB)
- Russell może się okazać talentem na miarę Hamiltona.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Jimmy0555 Pt paź 19, 2018 19:34  Re: Powrót Roberta do F1- dyskusja ogólna!

No takie są uroki Formuły 1. Poza talentem i ciężką pracą trzeba znaleźć się w odpowiednim miejscu i czasie. Równie dobrze może się okazać, że Russell nie spełni oczekiwań, albo będzie się prezentował porównywalnie do dzisiejszego Ocona - takich scenariuszów można rozważać miliony.
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Jimmy0555
 
Dołączył(a): Pt sie 02, 2013 13:15

Postprzez lolek99 Pt paź 19, 2018 19:52  Re: Powrót Roberta do F1- dyskusja ogólna!

Przecież Pascal też wyleciał już bezpowrotnie z F1, wygryzł go Ocon. Ale Ocon jeżeli nie do Merca to do Renault za Hulka w 2020, więc spokojnie.
Avatar użytkownika
lolek99
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 14:59
Lokalizacja: Jodłowa

Postprzez Michal2_F1 Pn paź 29, 2018 18:08  Re: Powrót Roberta do F1- dyskusja ogólna!

bartoszcze napisał(a):Williams może zrobić dobry samochód (na miarę walki z RB)

Poważnie uważasz, że Williams czy jakikolwiek inny zespół klasy B (poza rozwijającym się Renault w najbliżej przyszłości) jest w stanie rywalizować z czołówką? Chyba, że zakładasz totalną kompromitację Hondy za rok, wtedy OK.
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez bartoszcze Pn paź 29, 2018 18:34  Re: Powrót Roberta do F1- dyskusja ogólna!

Michal2_F1 napisał(a):Poważnie uważasz, że Williams czy jakikolwiek inny zespół klasy B (poza rozwijającym się Renault w najbliżej przyszłości) jest w stanie rywalizować z czołówką? Chyba, że zakładasz totalną kompromitację Hondy za rok, wtedy OK.

Nie oceniam prawdopodobieństwa takiego scenariusza, po prostu bawię się niby-ekstrapolacją:
- w 2011 Williams miał złom, w 2012 nastąpiła zmiana przepisów i walczyli w czołówce (choć mieli za słaby skład - Maldonado niestabilny, Senna powolny)
- w 2013 Williams miał złom, w 2013 nastąpiła zmiana przepisów i walczyli w czołówce (nie o zwycięstwa, oczywiście)
- w 2018 Williams ma złom, w 2019 następuje zmiana przepisów... ;)

I nie chodzi koniecznie o równą walkę z Top3, tylko o auto dość dobre by powalczyć o podium w sprzyjających okolicznościach, jak Renault w 2010...
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez gregoff Cz lis 22, 2018 17:08  Re: Powrót Roberta do F1- dyskusja ogólna!

Łzy w oczach, wzruszenie i po prostu szał. Moja miłość do F1 osłabła w ostatnich latach, ale mam zamiar wybrać się w kolejnym roku na wyścig!! Dobrze by było mieć samochód w to 10 regularnie.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Rex Cz lis 22, 2018 17:28  Re: Powrót Roberta do F1- dyskusja ogólna!

I ja dzisiaj w pracy totalnie nie mogłem się skupić. Dziś jestem razem z Wami jednym z najszczęśliwszych ludzi na ziemi. A poniżej wklejam komentarz od magazynu RALLY and RACE, chyba jeszcze nie było:

Stało się. Istotnie, po wielu latach wyczekiwania Robert Kubica wraca do Formuły 1, jako pełnoetatowy kierowca w zespole Williams. Wraca silniejszy o nowe doświadczenia, w rajdach, w WEC i jako kierowca rozwojowy. To był długi czas, w którym tylko Robert wie, jak wiele przeżył. My możemy się jedynie domyślać. Przyznam się szczerze, że byłem wielkim fanem Roberta Kubicy. Usłyszałem o nim po raz pierwszy gdy startował w seriach juniorskich. Nie zapomnę, gdy wygrał GP Makau, gdy stanął w 2006 roku na podium obok Michaela Schumachera. Nie zapomnę dramatycznego wypadku z 2007 roku (oby już wszystkie zdarzenia były za nim...), po którym miałem wielką nadzieję, że wszystko będzie ok. Wrócił na Magny Cours zajmując 4 miejsce, by w następnym roku wygrać w miejscu, w którym wypadek "widział na żywo". Testy w 2011 roku zapowiadały dobry sezon, kto wie co by było gdyby... Pamiętam dzień wypadku, szukałem doniesień wszędzie, płynęły różne informacje, lepsze i znacznie gorsze. Modliłem się o zdrowie Roberta. Z początku sądziłem, że wróci w GP Monaco, przecież już miał podobny wypadek! Tak mi się wtedy wydawało. Okazało się, że tylko pozornie, a sytuacja była bezprecedensowa. Potem miałem nadzieję, że wróci w 2012, następnie był bardzo udany powrót w rajdach z mistrzostwem WRC-2 w 2013 roku. Potem wygrywał OES'y w Monte Carlo z Mistrzem Świata. Ciągle jednak gdzieś z tyłu głowy miałem nadzieję, że prawdziwy powrót jeszcze przed nami, pamiętając, że sam Robert powiedział, iż jeśli nie powie, że nie wróci, to sprawa jest otwarta. W 2018 roku byliśmy bardzo blisko. Byłem zły na Williamsa, lecz paradoksalnie może ta sytuacja przyniosła więcej dobrego, niż złego? Czas pokaże. Jedno wiemy na pewno: trzeba patrzeć do przodu i otwierać szampana, a w przyszłym sezonie... Miejmy nadzieję, że bolid pozwoli pokazywać się z dobrej strony. Znając Roberta, jeśli zespół będzie go słuchał, to z pewnością Williams wróci do środka stawki. Co za uparty skurczybyk! - jak to ujął Mark Webber. 8 długich i tudnych lat dla nas, kibiców Roberta. Po stokroć jednak trudniejszych dla Roberta, od którego powinniśmy się uczyć wytrwałości, siły woli i niezłomnego dążenia do wyznaczonego celu. Oby teraz przyszedł czas na 8 tłustych lat z Robertem w Formule 1. Może więcej? Niech jeździ dopóty, dopóki sam będzie chciał! DZIĘKUJEMY!
Rex
 
Dołączył(a): Śr lip 25, 2018 12:50

Postprzez jogus48 Cz lis 22, 2018 17:52  Re: Powrót Roberta do F1- dyskusja ogólna!

problem w tym, że nigdy nie wygrał w Makau :)
jogus48
 
Dołączył(a): Śr wrz 09, 2009 19:49

Postprzez cichy Cz lis 22, 2018 18:00  Re: Powrót Roberta do F1- dyskusja ogólna!

Wchodzę, patrzę.. tylko kilka stron? Co tu tak cicho? :P

Wpadłem tylko pogratulować tym, którzy od samego początku do dzisiaj wierzyli w powrót :-D
Historia na miarę Hollywoodu 8-) Oby mu ten sezon (dwa?) ułożył mu się jak najlepiej i pokazał jak wiele F1 traciła przez jego nieobecność!

Cheers! :popijawa:
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez lolek99 Cz lis 22, 2018 19:30  Re: Powrót Roberta do F1- dyskusja ogólna!

Temat do zamknięcia! <w końcu>


W sumie to prawda. Zamykamy! :-)
Avatar użytkownika
lolek99
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 14:59
Lokalizacja: Jodłowa

Poprzednia strona

Powrót do Robert Kubica

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość