FanF1.pl

Wszystko co dotyczy F1 i nie pasuje do żadnego z powyższych działów

Moderator: Ekipa F1

Postprzez deZZember N gru 03, 2006 0:15  

rallypl.com wygląda całkiem przyjemnie i ciekawie. Małe uwagi subiektywne: tochę czcionka wg. mnie nie czytelna, ale pod Linuksem często mam tego typu problemy (webmasterzy dobierają czcionki pod "windozy"). Nikt nie lubi też wyskakujących reklam na całą stronę, ale rozumiem, w końcu trzeba za coś opłacić serwer. Ogólne odczucia całkiem przyjemne i życzę POWODZENIA w projekcie F1! Jestem ciekaw też tych nowatorskich rozwiązań. Relacje live są ciekawym pomysłem, ale musiałyby być lepsze od tych z oficjalnej strony F1, co będzie trudne do zrealizowania, choć dla nie-maniaków F1 oczywiście można zrealizować bardzo ciekawą alternatywę (ale to dla nie-maniaków, którzy nie muszą mieć czasów z każdego sektora każdego kierowcy na bieżąco).

Wracając do sprawy: sądzę, że niektórym forumowiczom tutaj nie podobały się przynajmniej dwie rzeczy, dlatego taki raban powstał:
1) forma przekazania informacji, która jest niczym jakiś marketingowy bełkot (w sensie elokwentna ale pustawa reklama), a przecież stronka jeszcze nawet nie działa (przy okazji: psaowałbyś z taką gadką do działu PR jakiegoś teamu F1, serio! Ewentualnie na komiwojażera :wink:)!.
2) miejsce (forum). Wiesz, to tak, jakby ktoś na jednej uczelni wywiesił ogłoszenia i rozdawał ulotki innej uczelni, albo pod kościołem przedstawiciele innego wyznania werbowali do swojej wspólnoty :-P

Wierzę, że nie jesteście kolejną stroną powstałą na fali kubicomanii. Życzę wszystkiego najlepszego na nowej drodze!
Avatar użytkownika
deZZember
 
Dołączył(a): Cz lip 14, 2005 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez gregoff N gru 03, 2006 0:30  

Niedawno powstał też dość profesjonalny serwis wspierany przez poważnych ludzi i jak dotąd nie uzyskał statusu jakiego oczekiwał. Może się to w końcu zmieni, ale przyszłości przewidzieć nie potrafię i oeniam sytuacje na dzień dzisiejszy.

Po pierwsze nie zgadzam się z tym, że nie udzieliła się tobie gorączka Kubicomanii... bo na pewno WM się udzieliła :) Co tu dużo gadać, gdyby nie Robert nie powstało by takie zainteresowanie tą dyscypliną i ciężko by było się komuś przebić na ten dość hermetyczny rynek.

Po drugie nie wątpie, że twoim celem będzie zarabiane kasy a jeśli już to na pewno nie takiej aby się z tego utrzymać. Głównym tego powodem będzie rosnące zainteresowanie i zdobywanie doświadczenia przez portale z nieporównywalnie większym kapitałem i możliwościami co do prywatnych pasjonatów. Wszystko znowu jest uzależnione od sukcesów Roberta

Po trzecie jak sam podkreśliłeś nie ma ogólno polskiego forum o F1 a wszystkie są związane z jakimś portalem. Tak to bywa czasami, ale to nie zwalnia nas od tego aby bronić swojego terytorium. W końcu Maraz jest stworzył i ostro wsparł poprzez swoją stronę i dzięki temu jest ono teraz drugie co do wielkości o F1. A teraz ktoś próbuje to wykorzystać reklamując swoją stronkę którą dopiero tworzy. Nie widzisz tu pewnych sprzeczności. Temat nie został usunięty bo nie łamie regulaminu, ale jeśli nagle zaleje nas fala "reklam" innych portali to trzeba będzie taki zapis wprowadzić.

Po czwarte i ostatnie jak już mówiłem w swoim pierwszym poście. Nie macie jeszcze stronki a już szukacie dla niej newsmenów. Jestem może cyniczny, ale według mnie po prostu nie macie ludzi którzy mają jakieś większe pojęcie o F1 lub macie ich za mało aby ruszyć z takim serwisem i dlatego też szukacie ich u nas. Wolicie wspiąc się na ramiona sukcesu kogoś innego i zapewnić sobie dojście do szerszego grona takich ludzi. Proste, łatwe i przyjemne, jednak według mnie trochę poniżej granicy przyzwoitości.

Ps:
RaQ napisał(a):W życiu nie spodziewalbym się takiego oburzenia w reakcjach ludzi, tylko dlatego że chcemy uatrakcyjnić śledzenie f1 w sieci.


Ciągle mylisz pojęcia. My nie mamy nic do twojego portalu i na pewno chcemy aby śledzenie F1 było coraz bardziej atrakcyjne a internauci mieli coraz lepsze dojście do newsów ze świata, ale negujemy sposób w jaki zostało to zrobione na naszym forum. Bez chociażby cienia zastanowienia nad tym czy można takie coś opublikować na nim. Nawet sądzę, że gdybyś się spytał Maraza to by już wyglądało lepiej, ale nie lepiej od razu zapewnić sobie darmową reklamę...
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Phaedra N gru 03, 2006 1:20  

Panowie, to może małą ustawkę zorganizujemy, walczymy do pierwszej czy ostatniej krwi. :-P
A już poważnie to uważam ze jednak należało by "coś takiego" skonsultować z redakcja vide podpis gregoff'a
As long as the car is not red, I wish you the best! - Alonso - Monza 2006 r.
Avatar użytkownika
Phaedra
 
Dołączył(a): Śr lis 30, 2005 21:45
Lokalizacja: HRUBIESZÓW

Postprzez mkpol N gru 03, 2006 8:53  

RaQ napisał(a):FanF1 ma być oparty na podobnych technologiach co wyżej wymieniony, istniejący od dawna portal.



RaQ napisał(a):Arczyn- nie chcialem mówić o tych nowych rozwiązaniach bo są w fazie projektu czy testowania.


No FANF1 i Arczyn dowiedzieliście się? Oparte technologie są w fazie projektu :-D :-D

Krytyka tego co kiedyś ma być portalem ewoluuje niestety w złym kierunku. Nie powinno się krytykować czegoś a priori.

Natomiast faktem jest, że reklamowanie NIEISTNIEJĄCEJ STRONY jest skrajnie sprzeczne z zasadami netykiety i dobrego smaku i to dosyć jednoznacznie świadczy o mikrej wiedzy i znajomości zasad tworzenia WWW przez Pana Filipa Raczkowsiego.

I tu leży problem.

Natomiast krytykowanie kogoś za chęci nie przystoi nam panowie forumowicze. Wstyd :patelnia: :diabełek: :-D :-D :-D
jeśli ktoś komuś coś, ewntualnie nikt nikomu nic, to ja przypuszczam, że wątpię
Avatar użytkownika
mkpol
nadszyszkownik
 
Dołączył(a): Pt mar 10, 2006 11:31

Postprzez RaQ N gru 03, 2006 9:09  

Nie jestem w stanie sam odeprzeć fali krytyki, która poplynęla. Owszem na tworzeniu stron www się nie znam, ponieważ nie jestem programistą, a czlowiekiem zajmującym się merytoryczną stroną. Stroną techniczną zajmują się ludzie z odpowiednimi kwalifikacjami i wykształceniem

Nie zamierzam już więcej nikogo przekonywać o swoich racjach, kto zrozumial intencje i wyciągnal wnioski, ten zrozumial i za to dziekuję.
Wierzę, że wkrótce spotkamy się w bardziej przyjaznych okolicznościach przy okazji strony, nad którą pracujemy.

Uprzejmie proszę moderatora o zamknięcie tematu, może nawet usunięcie.

Pozdrawiam
F.R[/b]
RaQ
 

Postprzez mkpol N gru 03, 2006 9:27  

RaQ napisał(a):kto zrozumial intencje i wyciągnal wnioski, ten zrozumial i za to dziekuję.


Szkoda, że ty nie potrafisz zrozumieć niestosowności swojego postępowania. Nie mówiąc już o tym, że narażasz swoją NIEISTNIEJĄCĄ jeszcze stronę na zepchnięcie gdzieś daleko w wynikach wyświetlania na googlach, któe generują raprtem jakieś 96% ruchu wyszukiwarek w Polsce

RaQ napisał(a):Uprzejmie proszę moderatora o zamknięcie tematu, może nawet usunięcie.


No przyznam, że to nawet mnie ruszyło. Dowiedz się, że jest wyjątkową bezczelnością mówienie gospodarzowi (nawet w formie proszącej) co ma robić na swoim podwórku. Pomijam już fakt, że to ty założyłeś ten topic i teraz twoim obowiązkiem jest wysłuchać opinii wszystkich, którzy mają coś do powiedzenia.

RaQ napisał(a):Pozdrawiam
F.R


nawzajem
jeśli ktoś komuś coś, ewntualnie nikt nikomu nic, to ja przypuszczam, że wątpię
Avatar użytkownika
mkpol
nadszyszkownik
 
Dołączył(a): Pt mar 10, 2006 11:31

Postprzez gregoff N gru 03, 2006 10:06  

Nic nie będziemy zamykać. Dopóki będą to odosobnione przypadki "reklamy" :)

Z miłą chęcią będę się przyglądał rozwojowi waszej strony i zobaczymy co z tego wyniknie, może jeszcze nas przekonasz do siebie :) Życze powodzenia :!:
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez K9G N gru 03, 2006 10:28  

Dajcie mu juz spokuj. Chlopak chcial zareklamowac swoj serwis i to zrobil. Tylko szkoda, ze jeszcze tam nic nie ma, dwie podstrony na krzyz bez niczego. Przypomnij sie jak bedzie gotowa.
Avatar użytkownika
K9G
 
Dołączył(a): Wt mar 14, 2006 15:26
Lokalizacja: KRK

Postprzez gregoff N gru 03, 2006 10:37  

K9G napisał(a):Dajcie mu juz spokuj. Chlopak chcial zareklamowac swoj serwis i to zrobil.

Dajem, dajemy :) Ale niech wiedzą inni, że u nas nie ma reklamy za friko :) Począwszy od Maraza a skończywszy na każdym forumowiczu którzy napisali tutaj choć jeden post włożyli cegiełkę w budowę tego serwisu. A możecie mi wierzyć nie była to łatwa sprawa i wielu redaktorów włożyło wiele pracy w zeszly sezon Formuły 1 aby dobrze go wam zrelacjonować więc chyba mamy prawo do chronienia tego co zdobyliśmy (forumowiczów, stabilnego serwisu i grupy redaktorskiej).

A co fanf1.pl to naprawdę nie chcę sobie z nich robić wroga, ale też nie mam zamiaru na wszystko spoglądać łagodnym okiem byle tylko nie wdepnąć komuś na odcisk.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez sznurek-jedi N gru 03, 2006 13:29  

Mnie się zdaje że to jest konkurencja (ale odkrycie :-D) - i nie powinni się reklamować na innych forach (mimo że to jest bezkonkurencyjne :-D).
sznurek-jedi
 

Postprzez Orłoś N gru 03, 2006 20:29  

sznurek-jedi napisał(a):mimo że to jest bezkonkurencyjne :-D.


Serio? Jeśli już to jednym z dwóch najlepszych.
Pozdrawiam,
Orłoś

http://www.visionf1.com/
Avatar użytkownika
Orłoś
 
Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mariusz N gru 03, 2006 21:01  

RaQ jeśli o mnie chodzi to powiem, że Twoje wypowiedzi mnie uspokoiły. Początkowo sądziłem, że jesteś tylko przedstawicielem młodego pokolenia, które jak tylko ujrzało Kubicę w wyścigu na TV4 już chce tworzyć kolejny naj~ naj~ najlepszy serwis. Dlatego pytałem o wiek i wykształcenie. Ta stronka rajdowa prezentuje się interesująco i życzę powodzenia w rozwoju drugiego projektu, tego o F1.

Dodam jeszcze, że część osób piszących tutaj z redakcji F1WM! może dlatego tak ostro zareagowała na tego typu komunikat, bo przed kilkoma tygodniami pojawił się w sieci nowy projekt, wspomniany już przez jedną osobę tutaj, który też miał być najlepszy, a jak się okazało część materiałów na nim opublikowanych została po prostu zaczerpnięta stąd.

Pracowałem już z kilkoma redakcjami i wiem, że tylko pewien procent z nich utrzymuje się na rynku w danej branży dłużej niż kwartał. I nie chodzi tu tylko o F1.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez gregoff Pn gru 04, 2006 0:08  

Orłoś napisał(a):sznurek-jedi napisał:
mimo że to jest bezkonkurencyjne .


Serio? Jeśli już to jednym z dwóch najlepszych.


Jak już to mówiłem, zależy kogo się pytasz :D Nie będziemy co tu ukrywać, że forum Ultry jest w wielu aspektach bardziej doświadczone od naszego, ale które jest lepsze to jest zawsze opinia subiektywna danego forumowicza.

Ale ogólnie to zbaczamy już na totalnie inne rewiry niż temat tego topiku, a wiem, że takie dysputy mogą się dłużyć przez wiele tygodni i nie doszliśmy by do jakiegoś wspólnego twierdzenia.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Orłoś Pn gru 04, 2006 1:10  

Gregoff, nie tyle bardziej doświadczone, co sprofilowane na starszego forumowicza. I nie powiem, też mi odpowiada, tak samo jak WM. Czasami zaglądam do ŚwiataF1 ale jednak głównie udzielam się na WM i Ultrze. I to mi odpowiada... no prawie, bo jednak wolałem przez lata siedzieć na grupach news: pl.rec.sport.motorowe. No ale to se ne vrati... bo tam pustki i nie ma prawie w ogóle dyskusji jak przed laty... :(

To tyle w tym temacie.


Co do FanF1.pl i nachalnej reklamy to szczerze powiem, że o ile forma reklamy budzi moje wątpliwości to jednak idea jest dobra. W Polsce ciągle mamy deficyt stron poświęconych F1. Nie wiem tylko czy kolejny amatorski serwis ma rację bytu, bo takich jest już trochę. Czekam z utęsknieniem na pierwszy polski profesjonalny portal - robiony za pieniądze i nastawiony na zysk oraz dostarczenie maksimum informacji. Wystarczy spojrzeć na strony dotyczące skoków narciarskich - przed Małyszem nie mieliśmy ani jednego profesjonalnego portalu. Teraz już jest lepiej i chciałbym, by takie (albo i lepsze) portale powstały o tematyce F1 i innych wyścigach.
Pozdrawiam,
Orłoś

http://www.visionf1.com/
Avatar użytkownika
Orłoś
 
Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Maraz Wt gru 05, 2006 18:45  

Orłoś napisał(a):...robiony za pieniądze i nastawiony na zysk oraz dostarczenie maksimum informacji

To niestety nie gwarantuje wysokiego poziomu, a czasem jest wręcz odwrotnie - jak w grę zaczyna wchodzić "forsa", to nie wkłada się już tyle serca i pojawiają się krótkie newsiki nastawione na sensacje itp. Do tego strona taka będzie oblepiona reklamami jak onet, a w redakcji wcale nie muszą znaleźć się fachowi dziennikarze od motosportu i F1. Wystarczy np. zobaczyć co stało się z F1-Live, kiedy zaczęli oferować płatne usługi, a ich strona stała się jednym wielkim bilboardem reklamowym, na którym można dostać oczopląsu.
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Poprzednia strona

Powrót do Inne tematy związane z F1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron