Książki i albumy o tematyce F1

Wszystko co dotyczy F1 i nie pasuje do żadnego z powyższych działów

Moderator: Ekipa F1

Postprzez exxxile Wt paź 02, 2018 12:27  Re: Książki i albumy o tematyce F1

Drodzy forumowicze, widzę, że ten wątek dawno nie był odświeżany, a odwiedzając salon pewnej popularnej sieci księgarni zauważyłem kilka pozycji o F1, jak choćby książkę Buttona.

Co się teraz czyta, co się poleca? Przyznam, że do tej pory nie konsumowałem książek o tematyce F1, jak już to jakieś historyczne albumy, a teraz szukam mięsa. Na pewno więc nasuwają mi się "Rywalizacja totalna" Brawna i biografia Ecclestone'a (spodziewam się smaczków), co jeszcze naprawdę warto, a co jest dość sztampowe i nudne? (np. nie ciągnie mnie do czytania o pijackich cugach Raikkonena, o Webberze też słyszałem skrajne opinie). Chodzi mi raczej o książki do czytania, nie albumy z tabelkami i zdjęciami.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez Diego Wt paź 02, 2018 12:34  Re: Książki i albumy o tematyce F1

Mi się Webber nawet podobał. Nie rzuca na kolana, ale powiedziałbym, że biografia tak samo solidna, jak Webber był solidnym kierowcą. Nie jest długa, ale kilka ciekawych rzeczy można się na pewno dowiedzieć.

Ja ostatnio sam też szukam i podłączę się do prośby o rekomendacje.
Diego
 
Dołączył(a): N mar 30, 2008 8:35

Postprzez Mariusz Wt paź 02, 2018 12:38  Re: Książki i albumy o tematyce F1

Aktualnie na topie są wspomnienia pewnego mechanika, lecz skoro nie ciągnie Ciebie "do czytania o pijackich cugach Raikkonena" (bo tam też jest trochę o takich ekscesach) to polecę komiks pt. "Ayrton Senna - historia pewnego mitu". Z nowości to w języku polskim jedną z ostatnich publikacji jest ta o Enzo Ferrari - książka napisana jako tzw. wywiad rzeka z jego synem.

Jest kilka ciekawych publikacji, nie koniecznie wydanych w ostatnich latach, ale w języku angielskim. Można poszperać np. na Google Play Książki.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez exxxile Wt paź 02, 2018 12:51  Re: Książki i albumy o tematyce F1

Z tymi pijackimi cugami, to ich opisy mi nie przeszkadzają - bardziej miałem na myśli, żeby książka oferowała coś ponad rock and rollowe opowiastki : ) Z książek sportowych to przykładem takiej udanej jest dla mnie "11 pierścieni" Phila Jacksona - bo sporo w niej o samej filozofii i podejściu do rywalizacji, trochę szczegółów strategicznych i dotyczących zarówno pracy zawodnika jak i trenera. Dlatego właśnie na pierwszy ogień bardziej mnie ciekawi coś w kierunku książki Brawna i Parra, niż wspominki kierowców (choć te mogą też zawierać ciekawe smaczki) - dzięki za rekomendacje.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez Mariusz Wt paź 02, 2018 13:12  Re: Książki i albumy o tematyce F1

Przed wakacjami zakupiłem na Google Play Książki dwie pozycje w języku angielskim:
1) "Unraced... Formula One's Lost Cars" S. S. Collins
2) "Life At The Limit" Sid Watkins
Drugiego nazwiska nie trzeba przedstawiać. W jego książce jest sporo informacji o wprowadzaniu zasad bezpieczeństwo w F1 i dla mnie to jedna z lepszych publikacji o F1. Pierwsza książka to z kolei wydanie albumowe, jest tam trochę o bolidach wyścigowych (nie tylko tych z F1), które zostały zaprojektowane i zbudowane, lecz nie uczestniczyły w żadnym wyścigu F1.

Obie publikacje nabyłem za śmieszne pieniądze na jakieś promocji i przydały mi się niezmiernie podczas pisania pracy dyplomowej o F1. Jedyny mankament - nie możesz ich za bardzo odczytywać poza Google Play na smartfonie/tablecie/www i np. ja na swoim czytniku PocketBook nie mam do nich dostępu, co jest irytujące.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez Pieczar Cz paź 04, 2018 16:24  Re: Książki i albumy o tematyce F1

Zdecydowanie można polećic Mechanika. To nie tylko "pijacke ekscesy Raikkonena", ale też innych :-P jak również sporo ciekawostek zwłaszcza z sezonu 2007. Sporo też można się dowiedzieć na temat samego Rona, oraz tego jak był traktowany przez innych m.in. Mosleya i dlaczego McLaren dostał tak wysoką karę za aferę szpiegowską :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez fordern So paź 06, 2018 10:37  Re: Książki i albumy o tematyce F1

exxxile napisał(a):Z tymi pijackimi cugami, to ich opisy mi nie przeszkadzają - bardziej miałem na myśli, żeby książka oferowała coś ponad rock and rollowe opowiastki : ) Z książek sportowych to przykładem takiej udanej jest dla mnie "11 pierścieni" Phila Jacksona - bo sporo w niej o samej filozofii i podejściu do rywalizacji, trochę szczegółów strategicznych i dotyczących zarówno pracy zawodnika jak i trenera. Dlatego właśnie na pierwszy ogień bardziej mnie ciekawi coś w kierunku książki Brawna i Parra, niż wspominki kierowców (choć te mogą też zawierać ciekawe smaczki) - dzięki za rekomendacje.


No to Brawn zdecydowanie jest tą książką :-)
Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Postprzez qTeck Pn paź 08, 2018 12:41  Re: Książki i albumy o tematyce F1

exxxile napisał(a):Co się teraz czyta, co się poleca? Przyznam, że do tej pory nie konsumowałem książek o tematyce F1, jak już to jakieś historyczne albumy, a teraz szukam mięsa. Na pewno więc nasuwają mi się "Rywalizacja totalna" Brawna i biografia Ecclestone'a (spodziewam się smaczków), co jeszcze naprawdę warto, a co jest dość sztampowe i nudne? (np. nie ciągnie mnie do czytania o pijackich cugach Raikkonena, o Webberze też słyszałem skrajne opinie). Chodzi mi raczej o książki do czytania, nie albumy z tabelkami i zdjęciami.

Jeśli chodzi o Berniego, masz na myśli "Formuła 1 to ja"?

Też liczyłem na dużo smaczków, lekko się zawiodłem faktem, że nie było ich aż tak wiele, ale pamiętajmy, że książka została wydana, gdy Bernie trząsł jeszcze światkiem F1. Ogólnie lekturę oceniam pozytywnie, potwierdza obraz filigranowego Anglika jako szalenie przedsiębiorczego i makiawelicznego w swoich metodach. Nie jest to żadna górna półka literatury (jak zresztą wszystkie pozycje z branży), ale pochłania się to lekko i przyjemnie.
I like my sugar with coffee and cream.
Avatar użytkownika
qTeck
 
Dołączył(a): Wt wrz 23, 2008 23:23
Lokalizacja: Brieg/Breslau

Postprzez Europejczyk Pn paź 08, 2018 12:52  Re: Książki i albumy o tematyce F1

Książka Berniego jest spoko... przynajmniej jej początek. Dla mnie była trochę skomplikowana i kilka razy się pogubiłem w trakcie czytania :razz:
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez cichy Wt paź 09, 2018 5:51  Re: Książki i albumy o tematyce F1

A czy ktoś ma jakieś info. kiedy może trafić na polski rynek książka Kimiego?
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez Pieczar Wt paź 09, 2018 11:06  Re: Książki i albumy o tematyce F1

Dopiero na początku przyszłego roku ponoć.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Mariusz So gru 22, 2018 10:26  Re: Książki i albumy o tematyce F1

Video kolekcja dla turbo fana F1 prezentująca lata 1980-2009 za jedyne 300 funtów szterlingów https://www.dukevideo.com/prdF18009/For ... Collection
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez Darth Tom So mar 23, 2019 13:38  Re: Książki i albumy o tematyce F1

https://photos.app.goo.gl/z74t6CPAg8QMwuXd8

https://photos.app.goo.gl/5zLoh5u99QkzJ4A46

oprócz tego planuję jeszcze zakup książki DC i o Robercie.

Pytanie czy jest dostępne jeszcze coś czego nie wyłapałem dostępne na polskim rynku ???
Avatar użytkownika
Darth Tom
 
Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 8:44
Lokalizacja: Słupsk

Postprzez Mariusz So mar 23, 2019 13:43  Re: Książki i albumy o tematyce F1

Pytanie czy jest dostępne jeszcze coś czego nie wyłapałem dostępne na polskim rynku ???

Tak.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez Darth Tom So mar 23, 2019 15:04  Re: Książki i albumy o tematyce F1

Mariusz napisał(a):
Pytanie czy jest dostępne jeszcze coś czego nie wyłapałem dostępne na polskim rynku ???

Tak.


Ha :) A jakieś konkrety ??? Pomijając kilka badziewnych publikacji w marketach.
Avatar użytkownika
Darth Tom
 
Dołączył(a): Pn cze 20, 2005 8:44
Lokalizacja: Słupsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne tematy związane z F1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron