Książki i albumy o tematyce F1

Wszystko co dotyczy F1 i nie pasuje do żadnego z powyższych działów

Moderator: Ekipa F1

Postprzez enemy Śr lis 30, 2011 23:25  Re: Książki i albumy o tematyce F1

Drodzy, potrzebuje Waszej pomocy :sad:
Chcę kupić chłopakowi naprawdę dobrą pozycję o Formule 1. Przejrzałam wszystkie tu wątki, ale nadal nie wiem. Chłopak jest fanem F1 - ale wiem, że bardziej od historii, statystyk interesowałyby go ciekawostki, kulisy tego sportu, informacje, jakich nie przeczyta w gazecie, w necie, nie usłyszy w tv. Dodam, że raczej nie jest już amatorem i wie sporo, więc nie może to być nic dla początkujących. Ale ksiązki jeszcze żadnej nie ma. Więc - co polecilibyście?
I jeszcze drugie ważne pytanko - piszecie tu, że biblią dla każdego fana F1 powinna być encyklopedia Bruce Jonesa - tylko że w necie znalazłam trzy pozycje tego autora:
- Formuła 1 Encyklopedia
- Formuła 1 WIELCY KIEROWCY, CZOŁOWE ZESPOŁY
- Formuła 1 Startuj i jedź.
Czym one się różnią? Która najlepsza??? Która najbardziej aktualna?

Z góry baaardzo dziękuję za pomoc!!!! :)
enemy
 
Dołączył(a): Śr lis 30, 2011 23:13

Postprzez WPR Cz gru 01, 2011 14:37  Re: Książki i albumy o tematyce F1

"Formuła 1 Wielcy kierowcy czołowe zespoły" tę książkę mogę polecić pokazuje F1 za kulis, przybliża sylwetki najlepszych kierowców i można wiele dowiedzieć się o samej F1.
Avatar użytkownika
WPR
 
Dołączył(a): So lut 06, 2010 14:55

Postprzez VShila Cz gru 01, 2011 15:30  Re: Książki i albumy o tematyce F1

Mam wszystkie książki o F1, jakie zostały wydane po polsku i polecam tą: http://www.empik.com/ilustrowana-histor ... ,ksiazka-p
Najciekawsze zdjęcia, dużo informacji o każdym sezonie, w sumie tylko dla prawdziwego fana F1. Dla kogoś kto tak bardzo się tym nie interesuje polecam http://www.empik.com/formula-1-jones-br ... ,ksiazka-p tą.
#FORZAJULES



Ostatni stint Webbera to poezja - Angulo
Magnussen, Magnussen, Magnussen, Magnussen, Magnussen, Magnussen...
Avatar użytkownika
VShila
 
Dołączył(a): N cze 07, 2009 19:12
Lokalizacja: Lublin
GG: 8946211

Postprzez Przemcio06 Cz gru 01, 2011 15:41  Re: Książki i albumy o tematyce F1

a co poleciłbyś o książkach a nie o albumach? Ja mam "Wewnątrz umysłu kierowcy Grand Prix". Słyszałem o książce "Wymówki kierowców wyścigowych". Wiesz coś o tym? A są jakieś biografie kierowców po polsku?
Przemcio06
 
Dołączył(a): Wt gru 28, 2010 14:07

Postprzez pepsi-opc Cz gru 01, 2011 16:01  Re: Książki i albumy o tematyce F1

VShila napisał(a):Mam wszystkie książki o F1, jakie zostały wydane po polsku i polecam tą: http://www.empik.com/ilustrowana-histor ... ,ksiazka-p
Najciekawsze zdjęcia, dużo informacji o każdym sezonie, w sumie tylko dla prawdziwego fana F1.

Ta książka jest w Biedronce po 25zł jak by kogoś interesowało.
Avatar użytkownika
pepsi-opc
 
Dołączył(a): So maja 16, 2009 22:47
Lokalizacja: Sochaczew
GG: 8255927

Postprzez VShila Cz gru 01, 2011 16:38  Re: Książki i albumy o tematyce F1

Z biografii polecam tą: http://www.amazon.co.uk/Life-Senna-Tom- ... 0954685733
Kupiłam ją w Londynie, niestety jest po angielsku, ale jest naprawdę świetna :grin:

Jedyna książka, oprócz tej Hiltona, to biografia Kubicy z płytą DVD dodawana do Wybiórczej :grin:
#FORZAJULES



Ostatni stint Webbera to poezja - Angulo
Magnussen, Magnussen, Magnussen, Magnussen, Magnussen, Magnussen...
Avatar użytkownika
VShila
 
Dołączył(a): N cze 07, 2009 19:12
Lokalizacja: Lublin
GG: 8946211

Postprzez DamianF So sty 21, 2012 20:53  Re: Książki i albumy o tematyce F1

Spacerując sobie ostatnio po Mediamarkt w jednym koszu z wyprzedażami dostrzegłem zachęcający tytuł "Legendy Formuły 1" Philipa Raby, spojrzawszy na cenę która wynosiła okrągłe 12 zł bez zastanowienia wziąłem ją w rękę i udałem się do kasy. Wszystko wyglądało fajnie, dobry format, ciekawe zdjęcia i wszystko przedstawione dosyć czytelnie, gdzieś w głowie przechodziła mi myśl, że dokonałem dobrego zakupu. Nie mogłem się doczekać powrotu do domu, gdy wezmę lekturę w swoje ręce i pochłonę ją jednym tchem, gdy już dotarłem do miejsca mojego zamieszkania otworzyłem książkę i... już po 3-4 stronach mocno się zawiodłem. Po pierwsze język - "kto to tłumaczył?"-zapytałem w myślach, w pewnych momentach czytać się tego nie dało, zdania są źle złożone, niektóre wyrazy nie odmienione, czasami nawet jakiegoś brakuje. Śmiało można powiedzieć, że na jakieś 3-4 poprawne zdania jedno jest kompletnie "nie po polskiemu". Poza tym mało treści, kompletny brak jakichkolwiek statystyk, ogółem rzecz biorąc bardzo ogólnikowo przedstawione biografie. Wcześniej przewidywałem, że książkę przeczytam jednym tchem, a tymczasem odłożyłem ją już po sylwetkach 5 kierowców. Można zadać pytanie czy ta książka ma w ogóle jakieś zalety? -odpowiadam, tak ma. Pierwszą zaletą jest oczywiście cena, bądźmy szczerzy 12 zł to prawie żadne pieniądze, do zalet można włączyć również dosyć ciekawe zdjęcia i ogólny format książki. Fajnie leży w ręce i dosyć przyjemnie się ją czyta. Dla mnie plusem jest to, że mogę przybliżyć/przypomnieć sobie sylwetki tytułowych "legend f1" starej daty, których nie za dobrze znam albo w ogóle. Na pewno jak znajdę czas i chęci to wrócę do tego na dniach i przeczytam resztę. Podsumowując książka jest dosyć kiepska, ale za tą cenę mogę ją śmiało polecić osobom, które raczej zaczynają z Formułą 1 i chcą sobie przybliżyć sylwetki największych kierowców tej serii. Dla mnie jednak jest to trochę za mało, ale informacji o naszej kochanej F1 nigdy za wiele :-)
DamianF
redaktor
 
Dołączył(a): Cz lip 24, 2008 17:05
Lokalizacja: Chwałowice

Postprzez w.macko92 So kwi 07, 2012 13:44  Re: Książki i albumy o tematyce F1

Witam! Mam na sprzedaż kilka baardzo ciekawych pozycji o F1:
- "Historia Formuły 1" - Javier Giraldo - 50zł
- "Ilustrowana historia Formuły 1" 1950-2008, Tim Hill - 50 zł
- "Formuła 2008/2009" Petr Dufek i Cezary Gutowski, 60 zł,
- "Formuła 1 dla bystrzaków" Jonathan Noble i Mark Hughes, 30 zł,
- "Formuła 1" Bruce Jones (PWN) 50 zł.

Wszystkie są w stanie idealnym. jako wielki fan F1 dbałem o nie jak o własne dziecko :) Do ceny należy doliczyć koszty wysyłki. Kontakt allegromacko@interia.pl Sprzedaje tylko wyłącznie dla tego, że bardzo potrzebuje zastrzyku gotówki
w.macko92
 
Dołączył(a): Śr lut 11, 2009 21:47

Postprzez Mariusz So maja 19, 2012 9:33  Re: Książki i albumy o tematyce F1

Proszę o opinie na temat książki "Historia Formuły 1", której autorem jest Giraldo Javier, wydana w 2008. Ktoś z was ma może tą publikację? Warto ją kupić?
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez Angulo So maja 19, 2012 16:05  Re: Książki i albumy o tematyce F1

Ja ją mam i jeśli chcesz ją kupić jako album, a więc z dużą ilością fotografii, to jest to opcja dla Ciebie. Jeśli jednak chcesz się czegoś ciekawego dowiedzieć to szczerze odradzam, sporo tam irytujących błędów, i opisy są nieco powierzchowne.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez SzczepanPL So lip 14, 2012 2:00  Re: Książki i albumy o tematyce F1

szukam książki "Pędzą samochody mijają lata 1908-1998", proszę o kontakt jeżeli ktoś ma takową na sprzedaż
SzczepanPL
 
Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 22:50

Postprzez Michal2_F1 N sty 20, 2013 9:56  Re: Książki i albumy o tematyce F1

DamianF napisał(a):Spacerując sobie ostatnio po Mediamarkt w jednym koszu z wyprzedażami dostrzegłem zachęcający tytuł "Legendy Formuły 1" Philipa Raby, spojrzawszy na cenę która wynosiła okrągłe 12 zł bez zastanowienia wziąłem ją w rękę i udałem się do kasy. Wszystko wyglądało fajnie, dobry format, ciekawe zdjęcia i wszystko przedstawione dosyć czytelnie, gdzieś w głowie przechodziła mi myśl, że dokonałem dobrego zakupu. Nie mogłem się doczekać powrotu do domu, gdy wezmę lekturę w swoje ręce i pochłonę ją jednym tchem, gdy już dotarłem do miejsca mojego zamieszkania otworzyłem książkę i... już po 3-4 stronach mocno się zawiodłem. Po pierwsze język - "kto to tłumaczył?"-zapytałem w myślach, w pewnych momentach czytać się tego nie dało, zdania są źle złożone, niektóre wyrazy nie odmienione, czasami nawet jakiegoś brakuje. Śmiało można powiedzieć, że na jakieś 3-4 poprawne zdania jedno jest kompletnie "nie po polskiemu". Poza tym mało treści, kompletny brak jakichkolwiek statystyk, ogółem rzecz biorąc bardzo ogólnikowo przedstawione biografie. Wcześniej przewidywałem, że książkę przeczytam jednym tchem, a tymczasem odłożyłem ją już po sylwetkach 5 kierowców. Można zadać pytanie czy ta książka ma w ogóle jakieś zalety? -odpowiadam, tak ma. Pierwszą zaletą jest oczywiście cena, bądźmy szczerzy 12 zł to prawie żadne pieniądze, do zalet można włączyć również dosyć ciekawe zdjęcia i ogólny format książki. Fajnie leży w ręce i dosyć przyjemnie się ją czyta. Dla mnie plusem jest to, że mogę przybliżyć/przypomnieć sobie sylwetki tytułowych "legend f1" starej daty, których nie za dobrze znam albo w ogóle. Na pewno jak znajdę czas i chęci to wrócę do tego na dniach i przeczytam resztę. Podsumowując książka jest dosyć kiepska, ale za tą cenę mogę ją śmiało polecić osobom, które raczej zaczynają z Formułą 1 i chcą sobie przybliżyć sylwetki największych kierowców tej serii. Dla mnie jednak jest to trochę za mało, ale informacji o naszej kochanej F1 nigdy za wiele :-)


Miałem okazję zobaczyć ją niedawno. Dowiedziałem się, że Schumi nie wystartował w dwóch ostatnich wyścigach 2006 roku po kolizji z Fisichellą, że cały świat się cieszył po jego odejściu oraz że to Williams uniemożliwił zastąpienie Massy. Podobno Zonta walczył o zwycięstwo na Spa w 2000, a Honda nie wycofała się tylko zmieniła sponsora tytularnego. Nawet nowym fanom bym jej nie polecał, po przeczytaniu kilku profili (więcej nie dałem rady) doszedłem do wniosku, że kluczowe wydarzenia są bardzo marnie opisane albo totalnie przekręcone, o stylistyce nie wspomnę nawet, tragedia...
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez MikaF1xD So lut 02, 2013 22:12  Re: Książki i albumy o tematyce F1

Czy ktoś z Was próbował pisać e-maile/listy do "pracowników" torów, np. Montreal albo Hungaroring z prośbą o książkę? Co trzeba tam napisać? Ja wysłałam do wszystkich z ową prośbą, ale dostałam tylko z Walencji... Wiem, że można dostać z Węgier i Brazylii, ale kiedy wysyłam do nich to dostaję e-maila z jakimiś informacjami... Pomóżcie, bo naprawdę chciałabym dostać takowe programy :sad:
MikaF1xD
 
Dołączył(a): Pt lis 09, 2012 13:39
Lokalizacja: Monaco
GG: 15968175

Postprzez VShila Pt kwi 19, 2013 16:58  Re: Książki i albumy o tematyce F1

Ostatnio w moje ręce wpadła oto ta książka: http://www.amazon.co.uk/Remembering-Eli ... 1902351266
Bardzo polecam, świetne zdjęcia i treść, można się wiele z niej dowiedzieć. Problemem jest tylko dostępność, ale dla chcącego nic trudnego. Następna w kolejce jest biografia Gillesa Villeneuve'a, na pewno podzielę się wrażeniami kiedy tylko przeczytam :grin:
#FORZAJULES



Ostatni stint Webbera to poezja - Angulo
Magnussen, Magnussen, Magnussen, Magnussen, Magnussen, Magnussen...
Avatar użytkownika
VShila
 
Dołączył(a): N cze 07, 2009 19:12
Lokalizacja: Lublin
GG: 8946211

Postprzez SzczepanPL Pt maja 03, 2013 18:29  Re: Książki i albumy o tematyce F1

Czy znajdę tu kogoś kto posiada książkę "Wewnątrz umysłu kierowcy Grand Prix" ? Po pewnym czasie wziąłem się za czytanie jej po raz drugi, ale w moim egzemplarzu brakuje kilku stron i byłbym wdzięczny gdyby ktoś mógłby je zeskanować i mi wysłać :)
SzczepanPL
 
Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 22:50

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne tematy związane z F1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość